CİPRO

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
celikk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: CİPRO

Mesaj gönderen celikk »

Böyle hastalığında böyle hayatında bi boktan anlamayan doktorlarında bakalım bu gece kaç kere tuvalete çıkıp uykusuz kalacaz iyi geceler
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

maks yazdı:Herkese tekrar geçmiş olsun.

Daha önce çok defa yazdım. Benim hikayem başka bir sey icin kullamdigim cipro sonrasi baslayan makat yanmasi 2 veya 3 ay sonrada başlayan penis ucu yanması ile başladı.

Mesleğim gereği bazı istatistikler hazırladım kendimce. Forumu çok defa 2016 yilindan baslar şekilde okudum. Bu süreçte cok kisi ile telefonda görüştüm.

Hazirladigim cizelgede genelde bagirsak makat sorunlari yasayan insanların özellikle cipro olmak uzere florakinolan grubu antibiyotik kullandıktan sonra şiddetli bir şekilde prostat semptomları ile karşı karşıya kaldığını tespit ettim.

Bu araştırmayı biraz daha çevreme yaydım. cipro kullanan bir çok insanın aynı şeye maruz kalmadığını ama daha önce miğde bağırsak sorunu yaşayan insanların cipro turu ilaç kullandıktan sonra hastalandığını tespit ettim.

Sonraki süreçte kültür yaptıran insanların bir şey yakalayamadığını ama antibiyotik kullanımına devam ettikten sonra flora bakterilerini yakalamaya başladıklarını gördüm.

Facebokta candida diye bir grupta bir.kisi beni bu ilaç mahvetti diye bir digraf paylaşmış. Bilin bakalim bu ilaç ne CIPRO. Bu fotoğrafın altına en az 40 kişi beni de yazmış.

Bu insanlardan görüştüğüm 3 kişi hiç prostat işine girmemiş ama prostat semptolarinin hepsini yaşamışlar.

4 ile 6 ay yapılan sıkı diyet ile yani bağırsak florasını düzelterek bu isten tamamen kurtulmuşlar.

ŞİMDİ SİZDEN RİCAM BU ARAŞTIRMAYI DAHA DA GENISLETMEK ICIN HASTALIGIN BASINDA FLORAKINOLAN GRUBU OZELLIKLE CIPRO KULLANARAK BU DURUMA GELEN ARKADASLAR BURAYA YAZABILIR MI?

HIKAYESI BUNA BENZERLIK GOSTERENLER.
Ben 2003 yılında yakalandım bu hastalığa 2007 yılına kadar da sürdü bazı semptomlar, o zamandan sonra yavaş yavaş unuttum bu hastalığı ta ki 2016 yılına gelinceye kadar. 2016 yılında çok stresli bir dönem yaşamıştım hastalığın tekrar nüksünü buna bağlıyorum ama benim de bu CİPRO ile alakalı bir durumum var.
2016 yılında prostatit semptomları başlamadan önce yaz sonu gibi çok kötü karın ağrısı ve ishal şikayeti ile doktora gittim, muayene sonucu bir şey çıkmadı doktor bağırsaklarda iltihap var deyip bir kutu cipro verdi. Ertesi güne kalmadı şikayet falan ama ben ilacı kullandım tabi bitirdim kutuyu.

Bir kaç gün sonra ejekülasyon olduğumda meninin baya kırmızımsı tonda olduğunu paslı bir görünümü olduğunu gördüm. Ben biraz korktum ama anlam da veremedim hiç ağrı sızı yoktu genital bölge ile alakalı o yüzden doktora gitme gereği duymadım.

Ama bir ay sonra bu prostatit tekrar hayatıma girdi ve hala çıkmadı!

Bu CİPRO gerçekten bir şeyler yapıyor prostata sanırım, bunun üzerinde durulması lazım cipronun eklemler üzerinde olduğu gibi prostatta da yan etkileri var gibi gözüküyor
maks

Mesaj gönderen maks »

clark yazdı:
maks yazdı:Herkese tekrar geçmiş olsun.

Daha önce çok defa yazdım. Benim hikayem başka bir sey icin kullamdigim cipro sonrasi baslayan makat yanmasi 2 veya 3 ay sonrada başlayan penis ucu yanması ile başladı.

Mesleğim gereği bazı istatistikler hazırladım kendimce. Forumu çok defa 2016 yilindan baslar şekilde okudum. Bu süreçte cok kisi ile telefonda görüştüm.

Hazirladigim cizelgede genelde bagirsak makat sorunlari yasayan insanların özellikle cipro olmak uzere florakinolan grubu antibiyotik kullandıktan sonra şiddetli bir şekilde prostat semptomları ile karşı karşıya kaldığını tespit ettim.

Bu araştırmayı biraz daha çevreme yaydım. cipro kullanan bir çok insanın aynı şeye maruz kalmadığını ama daha önce miğde bağırsak sorunu yaşayan insanların cipro turu ilaç kullandıktan sonra hastalandığını tespit ettim.

Sonraki süreçte kültür yaptıran insanların bir şey yakalayamadığını ama antibiyotik kullanımına devam ettikten sonra flora bakterilerini yakalamaya başladıklarını gördüm.

Facebokta candida diye bir grupta bir.kisi beni bu ilaç mahvetti diye bir digraf paylaşmış. Bilin bakalim bu ilaç ne CIPRO. Bu fotoğrafın altına en az 40 kişi beni de yazmış.

Bu insanlardan görüştüğüm 3 kişi hiç prostat işine girmemiş ama prostat semptolarinin hepsini yaşamışlar.

4 ile 6 ay yapılan sıkı diyet ile yani bağırsak florasını düzelterek bu isten tamamen kurtulmuşlar.

ŞİMDİ SİZDEN RİCAM BU ARAŞTIRMAYI DAHA DA GENISLETMEK ICIN HASTALIGIN BASINDA FLORAKINOLAN GRUBU OZELLIKLE CIPRO KULLANARAK BU DURUMA GELEN ARKADASLAR BURAYA YAZABILIR MI?

HIKAYESI BUNA BENZERLIK GOSTERENLER.
Ben 2003 yılında yakalandım bu hastalığa 2007 yılına kadar da sürdü bazı semptomlar, o zamandan sonra yavaş yavaş unuttum bu hastalığı ta ki 2016 yılına gelinceye kadar. 2016 yılında çok stresli bir dönem yaşamıştım hastalığın tekrar nüksünü buna bağlıyorum ama benim de bu CİPRO ile alakalı bir durumum var.
2016 yılında prostatit semptomları başlamadan önce yaz sonu gibi çok kötü karın ağrısı ve ishal şikayeti ile doktora gittim, muayene sonucu bir şey çıkmadı doktor bağırsaklarda iltihap var deyip bir kutu cipro verdi. Ertesi güne kalmadı şikayet falan ama ben ilacı kullandım tabi bitirdim kutuyu.

Bir kaç gün sonra ejekülasyon olduğumda meninin baya kırmızımsı tonda olduğunu paslı bir görünümü olduğunu gördüm. Ben biraz korktum ama anlam da veremedim hiç ağrı sızı yoktu genital bölge ile alakalı o yüzden doktora gitme gereği duymadım.

Ama bir ay sonra bu prostatit tekrar hayatıma girdi ve hala çıkmadı!

Bu CİPRO gerçekten bir şeyler yapıyor prostata sanırım, bunun üzerinde durulması lazım cipronun eklemler üzerinde olduğu gibi prostatta da yan etkileri var gibi gözüküyor
Evet kesinlikle bir şey yapıyor bence yaptığı dost bakterileri odurmek ve diğer patojenlerin çoğalarak enfeksiyon oluşturmasını sağlamak.
maks

Mesaj gönderen maks »

Bu sayı bana özelden yazanlar ile birlikte bayağı yukseliyor. Hastalığının başında veya hiç bir sebep yokken kullandığı cipro ve florakinolan grubu ile prostatit semptomu yaşayan veya semptomları artan arkadaşlar patojen olarak sedece flora bakterileri yakalıyor iseniz. Bağırsak tedavisi öncelikli bir tedavi alınması gerekmekte gibi duruyor.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Hikaye. 13, 14 senedir, neredeyse her iltihabi durumda Cipro kullanırım, Prostatit başlayana kadar o bölgelerle ilgili hiçbir sorun olmadı.

Bu sene de, bakterilere dirençli olmasına karşın, 3 kutu denedim. Artı, akut dönemde de 4 kutu. Bu, “Kinolonlar öldüyor” furyası da bir türlü bitmek bilmedi. Levofloksasin ve Moksifloksasin dahil, 15 kutuya yakın, o kadar ağır ilaca ek kinolon grubu antibiyotik kullandım ve hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Senin bağışıklık sistemin dayanıksız diye kinolonları eleştirmek de ilginç.
maks

Mesaj gönderen maks »

Targocid yazdı:Hikaye. 13, 14 senedir, neredeyse her iltihabi durumda Cipro kullanırım, Prostatit başlayana kadar o bölgelerle ilgili hiçbir sorun olmadı.

Bu sene de, bakterilere dirençli olmasına karşın, 3 kutu denedim. Artı, akut dönemde de 4 kutu. Bu, “Kinolonlar öldüyor” furyası da bir türlü bitmek bilmedi. Levofloksasin ve Moksifloksasin dahil, 15 kutuya yakın, o kadar ağır ilaca ek kinolon grubu antibiyotik kullandım ve hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Işte ben de senin gibi bağışıklık sistemi güçlü süpermenler için yazmadım. Benim gibi bağışıklık sistemi düşük ezikler dikkat etsin diye yazdım. Zaten amacımda bilgi vermek değil kinolon grubu olmayan diğer antibiyotikleri pazarlamak. Zinhar başka bir amacım yok. Aynı şekilde zarar görmüş insanlar da sırf pazarlama amaclı yazdı. Hatta yurtdışında cipro için açılmış postlarda bunun için ha bir de senden daha iyi kim bilecek haklisin.
maks

Mesaj gönderen maks »

Targocid yazdı:Hikaye. 13, 14 senedir, neredeyse her iltihabi durumda Cipro kullanırım, Prostatit başlayana kadar o bölgelerle ilgili hiçbir sorun olmadı.

Targocid bir de ilginç bir şey, sen de prostat olmadan önce bayağı cipro kullanmışsın bu durumda olma sebebin bu olmasın.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen insirah13 »

Senin başına gelmedi diye zararları hakkında onlarca çalışma olan, özellikle abd'de kullanımı çok azaltılan, zararını görenlerin oldugu pek çok dayanışma grubu olan bir ilaç hakkında ahkam kesmen ilginc.

Mesela bende taşikardi yaptı. Ama yapmasa aa zararsızmış demezdim. Cunku kendimden olusan bir deney grubu ile karar vermem pek makul olmazdı.

Hoş bunları tabiki sen de biliyorsun.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

maks yazdı:

Targocid bir de ilginç bir şey, sen de prostat olmadan önce bayağı cipro kullanmışsın bu durumda olma sebebin bu olmasın.
Kşjlkgjxxv.......bu iyiydi
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

Bugün İstanbul Haydarpaşa'daki bir profesöre de görüneyim dedim.
Hüseyin Seçgin hoca'nın Gürlife ve Düzenlab'da yaptırdığı 2 ayrı prostat sıvısı kültür sonuçlarını da gösterdim
4 kutu Cipro yazdı yolladı
clark

Mesaj gönderen clark »

Aslında yaşın 30 olduğu için bu kadar özgüvenli yazıyorsun bunu farkına değilsin 5-10 sene sonra bakalım aynı şeyleri söyleyebilecekmisin.
Yaş ilerledikçe insanın gençliğinde yediği hurmalar fena tırmalıyor. Günümüzdeki bol katkı maddeli beslenme şekli ve hastalıklar için aldığımız ilaçlar normalde var olan yaş ilerlemesine bağlı vücudun arıza çıkarma durumunu daha da hızlandırıyor.
İşte bu cipro en büyük arıza çıkarıcılardanmış gibi duruyor bu kadar insan şikayet ettiğine göre.
Bu kadar fazla cipro kullanmana rağmen sende şu an birşey olmaması bir kaç yıl sonra olmayacağı anlamana gelmiyor. Ha belki senin vücudun cipro ya karşı olumsuz tepki vermiyor ama bu diğer insanların şikayetlerinin anlamsız olduğu anlamına da gelmiyor.
Özellikle dünya çapında bu kadar olumsuz geri dönüşler varken senin "bana bir şey olmadı ki" tavrın asıl anlamsız.
clark

Mesaj gönderen clark »

maks yazdı:

:lol: aynen, bunu görmemişim, iyi tespit :)
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

raci yazdı:Bugün İstanbul Haydarpaşa'daki bir profesöre de görüneyim dedim.
Hüseyin Seçgin hoca'nın Gürlife ve Düzenlab'da yaptırdığı 2 ayrı prostat sıvısı kültür sonuçlarını da gösterdim
Gıcık oluyorum bu ciproya. Başka ila mı yok. Bu cipro bütün dünyada ve özellikle bizim bulunduğumuz bölgede bakterilere direnç kazanmış okuduğum bir makalede. Bu 1.kuşak anti.3.kuşak antiler yanı sefeladporinler var. Niye onları yazmazlar anlamadım. Beni bu cipro yaktı.
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

raci yazdı:Bugün İstanbul Haydarpaşa'daki bir profesöre de görüneyim dedim.
Kullanma ciproyu
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Yok yok, bir o kadar da Klacid aldım. Klacid’dir onun sebebi.

Valla tekrar düşündüm de, bence de kullanmayın. Levofloksasin veya Moksifloksasin de kullanmayın. Onlar da Kinolon. Siprofloksasin’in başı kel mi? Karanfil suyu var, sirke var, doktorların tedavilerine bana mısın demeyen hastalığı sihirli değnek gibi bir anda geçiren farklı farklı takviyeler var.

Kullandığım antibiyotiklerden hiçbir şey olmaz da, Dullox kullanıp iyileştiğimi zannedip, sonra arada girdiğim sitede, bana hiçbir zaman hiçbir doktorun yazmayacağı bir tedaviyi bir başkasının alıp da iyileşemediğini görmek, beni üzerdi. Ya da aynı doktora ben 10 kere gitsem de bana anlatmayacağını bildiğim şeyleri, bir başkasına ilk gittiğinde anlattığını görmek...

Aldığım tedavinin daha da fazlasını almış 40’lıklar forumda.