Xatral

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Xatral

Mesaj gönderen darkblues »

Benim ort akış hızı 11.1ml/s. Normali 21 ml/s miş
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

darkblues yazdı:Benim ort akış hızı 11.1ml/s. Normali 21 ml/s miş
Ben hatırlamıyorum 3 sene önce yaptırmıştım fakat doktor normal demişti.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

asosyal yazdı:Xatral 3 ay kullandim sikinti yaratmadi
Sık idrari kesti mi sayıda azalma oluyor mu kac ay kullan.ak gerekli lütfen cevap verir misin.biktim su sık idrara gitmekten.
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
Sık idrari kesti mi sayıda azalma oluyor mu kac ay kullan.ak gerekli lütfen cevap verir misin.biktim su sık idrara gitmekten.
Sık idrarı fazla kesmez şiş prostatın mesaneye baskısı var sadece kasılmadan ötürü biraz ağrılara ve kolay işemene yardımcı olur
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Kullanıldığı sürece cinselliği düşürür meni miktarında düşüş olur en az 3-6 ay arası kullanılır
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

MENDERES1983 yazdı:
asosyal yazdı:
darkblues yazdı:Güzel haber biraz detay yazarmısın ne gibi işeme sorunun vardı?
Gece sık idrara kalkardım 17 kere kalktığını bilirim
Yanlış anlama bizler en azından düzelen arkadaşlara soruyoruz moral için peki şu an hastalıktan kalıcı olarak birşey varmı
Iseme ve ereksiyon sorunum hallettim. Ama göbek altında ağrılarım gene başladı. 17 kez idrara sadece gece ciktim arkadaşım.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
3 ay kullandın ben xatral işeme testinde akim kötü döktüğün için kullandım.
bahtsizbedevi01

Mesaj gönderen bahtsizbedevi01 »

Dogukan01 yazdı:
darkblues yazdı:Benimki idrar hızında yavaşlık ve bitiminde damlama ile ilgili

Bende damlama sorunu yıllardır var 2017de sırf bu yüzden adanada fettah tosun’a gitmiştim üroflowmetri, doppler usg ve psa testi yaptırmıştı bana o zaman bir şey çıkmamıştı. Ben de demek ki herkeste oluyor diye boşvermiştim.
Fettah hocayı zamanında bende duymuştum işinin ehli olduğu söyleniyor dedikleri gibi var mı
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

darkblues yazdı:
freddy310 yazdı:
darkblues yazdı:Benim idrar hızında yavaşlama ve bitiminde damlama olayı var. Diyelim bu ilacı kullandım bitirdim idrar sorunları ortadan kalkıyor mu tamamen?
Aynı sorun bende de var. Xatral bir miktar düzeltiyor hocam. Şu an ben de kullanıyorum ancak cinselliğe bir faydasını göremedim.
İdrar hızını ölçen test yapıldı mı doktor ne teşhis koydu?
Darlık mı prostatit mi?
Prostatit hocam, sıvı falan da alındı. Zaten prostatitten önce böyle bir sorunum yoktu benim. Antibiyotiğe devam ettikçe günden güne iyi oluyorum ama iyileşme yavaş sürüyor işte.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Bendede 4 ay once mesela boyle bır ıdrar sorunu yoktu prostat da yanma ve sarı cıs yapma ile basladı felaket yanma vardı hala suruyor doktor bılıncsız abtıbıyotık tedavisi verdi bır ise yaramıyor ıgne ler felan ıdrar kulturu temiz ıdrar lokosit dusuk her seferinde 3 kere yaptırdım ama prostat sıvıdından baktırmadım onu yaptıracam bu hafta ınsallah yine baslıcam sanirim antıbıyotıge cunku cıs sarı gelirken yakarak ve az gelmeye devam ediyor en ufak bir usutme de bu oluyor
Dogukan01

Kullanmamın 3. Gününde fark ettim bende ayağa kalkınca göz kararması baş dönmeis yapıyor prospektüsünde böyle bir durumda ilacı kullanmayınız yazıyor
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Xatral 10mg ilacı bir süre kullandım. İdrar sorunum vardı. Akım düşüktü. Yan etkisi yoktur. Kuru boşalma yapmaz. Ama tansiyonu etkilebilir. Yalnız bazen işemeye etkisi yeterli olmayabilir. O zaman bende ürorec 4mg kullandım. Daha iyi işetir.ürorec aldıktan 24saat sonra boşalma yaparsanız kuru boşalma da yapmaz. Bunun dışında flomax var oda iyi işetir. Ama kuru boşalma yapar.
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

Dogukan01 yazdı:Kullanmamın 3. Gününde fark ettim bende ayağa kalkınca göz kararması baş dönmeis yapıyor prospektüsünde böyle bir durumda ilacı kullanmayınız yazıyor
Bu yan etkiyi bendede yaptı ilacı kullanmaya devam ettim ben gece yatmadan once ictim bu sorun kalmadı
Dogukan01

Eskihasta yazdı:
Dogukan01 yazdı:Kullanmamın 3. Gününde fark ettim bende ayağa kalkınca göz kararması baş dönmeis yapıyor prospektüsünde böyle bir durumda ilacı kullanmayınız yazıyor
Bu yan etkiyi bendede yaptı ilacı kullanmaya devam ettim ben gece yatmadan once ictim bu sorun kalmadı
Ben durumu ilker hocaya söyledim ilacı kes dedi kestim.
sharingdvb

Mesaj gönderen sharingdvb »

Ben yaklaşık 2017 yılından itibaren her gün olmasa da en fazla 3-4 gün ara vermişliğim olur ama kullanırım. İzak DALVA hoca (Ankara Bayındır Tıp) o yıl yazdı ve devamlı kullan dedi. 2019 yılının ortasında başka bir doktor yazdı ve hatta rapor da yazdı iki yıl boyunca yazdırmak zorunda kalmazsın demişti.
Kısaca 3 yıldır kullanıyorum. Sık idrar dan bunun sayesinde kurtuldum diyebilirim...Çünkü farzı muhal 4 gün kullanmadım veya 3 gün tam hatırlayamıyorum idrar hem zor hem de sık sık çıkmaya başladım...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
sharingdvb

Mesaj gönderen sharingdvb »

sharingdvb yazdı:Ben yaklaşık 2016 yılından itibaren her gün olmasa da en fazla 3-4 gün ara vermişliğim olur ama kullanırım. 2016 yılında yazılmıştı bu ilaç bana ama o yıl 2-3 ay ara verdiğim de oldu. İzak DALVA hoca 2016 yılında (Ankara Bayındır Tıp) o yıl yazdı ve devamlı kullan dedi. Ama asıl 2017 yılından itibaren devamlı kullanmaya başladım. 2019 yılının ortasında tekrar nüks etti hastalık bu sefer bulunduğum ilde gittim. O doktor da yazdı ve hatta rapor da yazdı iki yıl boyunca yazdırmak zorunda kalmazsın demişti.
Kısaca 3 yıldır devamlı kullanıyorum. Sık idrar dan bunun sayesinde kurtuldum diyebilirim...Çünkü (denedim) farzı muhal 4 gün kullanmadım veya 3 gün tam hatırlayamıyorum idrara hem zor hem de sık sık çıkmaya başladım...
Yukarıda eksik yazmışım...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
Eskihasta

Dogukan01 yazdı:
Eskihasta yazdı:
Her zaman doktorun dediğini yapmakta fayda var.
Dogukan01

Eskihasta yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Eskihasta yazdı:
Ben de eskiden böyle düşünürdüm doktorlara çok saygı duyardım fakat her doktor doktor değil.
Eskihasta

Dogukan01 yazdı:
Eskihasta yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Ben de eskiden böyle düşünürdüm doktorlara çok saygı duyardım fakat her doktor doktor değil.
Bu ilaçların verdiği yan etkilere gore devam etme veya bırakma kararları konusunda ben her zaman dinlerim
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

alternatifi Cardura dır. bu çıkmadan evvel cardura verdiler bana, alfa reductase inhibitörüdür.
. idrar çıkış kaslarını genişletir, tansyon düşürür.