Ağrı kesici ve kas gevşetici tavsiyesi

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
orkinos
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Ağrı kesici ve kas gevşetici tavsiyesi

Mesaj gönderen orkinos »

Herkese iyi günler dilerim. Ben 12 yıldır bu hastalığı çeken birisiyim. Yanlız ben kpas hastası olduğumu düşünüyorum . Yapılan tahlillerde bakteri yok, lökosit 0 çıkıyor. Doktor strese bağlı olduğunu söylüyor. Aslında o da tam teşhis koyamıyor. Özellikle makat bölgesinde yanma , batma şeklinde ağrılarım oluyor. Bu ağrılar penis ve testiste de oluyor. Benim buradaki arkadaşlardan ricam , ağrılarım olduğunda kullanabileceğim sizin kullanıp da olumlu sonuç aldığınız ağrı kesici , kas gevşetici veya alfa bloker isimlerini paylaşabilir misiniz :?:
tolga58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Ağrı kesici ve kas gevşetici tavsiyesi

Mesaj gönderen tolga58 »

Algolojiye gittinmi abi hiç
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

orkinos yazdı:Herkese iyi günler dilerim. Ben 12 yıldır bu hastalığı çeken birisiyim. Yanlız ben kpas hastası olduğumu düşünüyorum . Yapılan tahlillerde bakteri yok, lökosit 0 çıkıyor. Doktor strese bağlı olduğunu söylüyor. Aslında o da tam teşhis koyamıyor. Özellikle makat bölgesinde yanma , batma şeklinde ağrılarım oluyor. Bu ağrılar penis ve testiste de oluyor. Benim buradaki arkadaşlardan ricam , ağrılarım olduğunda kullanabileceğim sizin kullanıp da olumlu sonuç aldığınız ağrı kesici , kas gevşetici veya alfa bloker isimlerini paylaşabilir misiniz :?:
Yapilan tahliller dediniz ne tahlili yaptiniz?
tiesto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen tiesto »

orkinos yazdı:Herkese iyi günler dilerim. Ben 12 yıldır bu hastalığı çeken birisiyim. Yanlız ben kpas hastası olduğumu düşünüyorum . Yapılan tahlillerde bakteri yok, lökosit 0 çıkıyor. Doktor strese bağlı olduğunu söylüyor. Aslında o da tam teşhis koyamıyor. Özellikle makat bölgesinde yanma , batma şeklinde ağrılarım oluyor. Bu ağrılar penis ve testiste de oluyor. Benim buradaki arkadaşlardan ricam , ağrılarım olduğunda kullanabileceğim sizin kullanıp da olumlu sonuç aldığınız ağrı kesici , kas gevşetici veya alfa bloker isimlerini paylaşabilir misiniz :?:
Geçmiş olsun Tam olarak nasıl ağrılar, tetikleyen sebepler nedir boşalma, tuvalet vs mi , makattan daha önce sorun yaşadınızmı bu rahatsızlıkların başlama öyküsü nedir?
orkinos

Mesaj gönderen orkinos »

Mrb . İdrardan ve dışkılamadan sonra yanma , batma şeklinde ağrılar oluyor. 2 farklı üroloğa gittim . Prostat masajı sonrası idrar tahlilime baktırdım bir seferinde . ayrıca ultrason , tomografi falan çekildi. Prostatımda bir anormallik yok diyorlar. Bunu 4-5 sene çektim daha sonra tanıdığım bir psikiyatrist cipralex önerdi. Birkaç sene kullandım. Daha sonra iyileştim . Antidepresenı bir süre daha kullandım. Bir süre sonra ilacı bıraktım. Birkaç sene çok rahat ettim. Sonra malesef nüksetti. Şimdi ağrı kesicilerle idare etmeye çalışıyorum. Doktorlar malesef bu hastalıkla ilgilenmiyorlar ya da fazla bilmiyorlar. Ben strese bağlı Kpas denilen tip olduğunu zannediyorum . Tabi sizlerin görüşleri ne bilmiyorum. Bazen çok sıkıntı yaşatıyor bu hastalık. Uzun süre bir yerde oturamıyorum. Antidepresana da yeniden başladım.Ne olacak bilmiyorum. İlginize çok teşekkür ederim. Sağlıklı günler...
orkinos

Mesaj gönderen orkinos »

Ayrıca boşalmadan sonra da yanma ve ağrı oluyor bazen. Tahlillerde baktaeriyok, lökosit de 0 çıkıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim, bu hastalik çok ceşitli. Senin durumunda bir kac kisi daha var. Kpas denilen kronik pelvik agri sendromu ve beraberinde işeme bozuklukları, dizüri, nokturi, pollaküri gibi. Bunlar olan vakalar. Bu tiplemedede yine bakteriler mevcut. Fakat bakteri çikmamasinin iki nedeni var; birincisi bakterinin biofilm yaparak kendini kamufle etmesi tahlillerde gözükmemesi. İkincisi ise, kullandigin antibiyotikler sebebiyle bakterinin virülansı düşmüş, savunma sistemi yani lokositler harekete gecmiyor, dolayisi ile lokosit gözükmüyor. Sadece ufak tefek semptomlarla kendini belli ediyor. Senin yapacagin geniş spektrumlu kuvvetli antibiyotik kürleri uygulaman. Semptomlarina bakarak sana iyi gelen kürü yakalayıp tedavi olmandır.
Aykut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Aykut »

Xatral..buscopan kullandım....umarım faydası olur geçmiş olsun...
tiesto

Mesaj gönderen tiesto »

orkinos yazdı:Mrb . İdrardan ve dışkılamadan sonra yanma , batma şeklinde ağrılar oluyor. 2 farklı üroloğa gittim . Prostat masajı sonrası idrar tahlilime baktırdım bir seferinde . ayrıca ultrason , tomografi falan çekildi. Prostatımda bir anormallik yok diyorlar. Bunu 4-5 sene çektim daha sonra tanıdığım bir psikiyatrist cipralex önerdi. Birkaç sene kullandım. Daha sonra iyileştim . Antidepresenı bir süre daha kullandım. Bir süre sonra ilacı bıraktım. Birkaç sene çok rahat ettim. Sonra malesef nüksetti. Şimdi ağrı kesicilerle idare etmeye çalışıyorum. Doktorlar malesef bu hastalıkla ilgilenmiyorlar ya da fazla bilmiyorlar. Ben strese bağlı Kpas denilen tip olduğunu zannediyorum . Tabi sizlerin görüşleri ne bilmiyorum. Bazen çok sıkıntı yaşatıyor bu hastalık. Uzun süre bir yerde oturamıyorum. Antidepresana da yeniden başladım.Ne olacak bilmiyorum. İlginize çok teşekkür ederim. Sağlıklı günler...
Seninle aynı sıkıntılarım dr muayenelerinde ve mrlarda sorun görünmüyor her seferinde stres ve depresyon yüzünden olduğu aşikar ama çözüm zor ve sabır gerektiriyor ben antidepresan hariç önerebileceğim ilaç birkaç gün düzenli kullanmak şartıyla elektra forte, majezik duo yada parasetamol iyi geliyor bana sende hangisi iyi gelir deneyerek bul, birde sıcak suyu yapıyorsan bırak testis ağrısının bir nolu müsebbibi bence aşırı sıcak banyolar birde boşalma olayını ağrın olduğu dönemler yapma ben haftada birkez tavsiye ederim umarım zamanla tam geçmesede rahatlatır, psikiyatriye gidip derdini anlatıp uygun bir tedavi alabilirsin stres ve anksiete için
orkinos

Mesaj gönderen orkinos »

Hepinize çok teşekkür ederim ilginizden ötürü. Sağolun , varolun.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

kadir yazdı:Kardesim, bu hastalik çok ceşitli. Senin durumunda bir kac kisi daha var. Kpas denilen kronik pelvik agri sendromu ve beraberinde işeme bozuklukları, dizüri, nokturi, pollaküri gibi. Bunlar olan vakalar. Bu tiplemedede yine bakteriler mevcut. Fakat bakteri çikmamasinin iki nedeni var; birincisi bakterinin biofilm yaparak kendini kamufle etmesi tahlillerde gözükmemesi. İkincisi ise, kullandigin antibiyotikler sebebiyle bakterinin virülansı düşmüş, savunma sistemi yani lokositler harekete gecmiyor, dolayisi ile lokosit gözükmüyor. Sadece ufak tefek semptomlarla kendini belli ediyor. Senin yapacagin geniş spektrumlu kuvvetli antibiyotik kürleri uygulaman. Semptomlarina bakarak sana iyi gelen kürü yakalayıp tedavi olmandır.
kadir abi......antidepresan kullanımı sırasında semptomların ortadan kalkması, olayın mikrobik olmadığı anlamına gelmiyor mu...

sonuçta antidepresanların mikrop öldürücü yada iltihap giderici özellikleri de yok...

yani antidepresan kullanımından ciddi fayda görmek sıkıntının bakteriyel olmadığını tasdik etmiyor mu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hepten yazdı:
kadir yazdı:Kardesim, bu hastalik çok ceşitli. Senin durumunda bir kac kisi daha var. Kpas denilen kronik pelvik agri sendromu ve beraberinde işeme bozuklukları, dizüri, nokturi, pollaküri gibi. Bunlar olan vakalar. Bu tiplemedede yine bakteriler mevcut. Fakat bakteri çikmamasinin iki nedeni var; birincisi bakterinin biofilm yaparak kendini kamufle etmesi tahlillerde gözükmemesi. İkincisi ise, kullandigin antibiyotikler sebebiyle bakterinin virülansı düşmüş, savunma sistemi yani lokositler harekete gecmiyor, dolayisi ile lokosit gözükmüyor. Sadece ufak tefek semptomlarla kendini belli ediyor. Senin yapacagin geniş spektrumlu kuvvetli antibiyotik kürleri uygulaman. Semptomlarina bakarak sana iyi gelen kürü yakalayıp tedavi olmandır.
kadir abi......antidepresan kullanımı sırasında semptomların ortadan kalkması, olayın mikrobik olmadığı anlamına gelmiyor mu...

sonuçta antidepresanların mikrop öldürücü yada iltihap giderici özellikleri de yok...

yani antidepresan kullanımından ciddi fayda görmek sıkıntının bakteriyel olmadığını tasdik etmiyor mu
Bakın kardesim, antidepresan zaten uyusturucu biliyorsunuz. Agriyi kesme, adaleyi gevsetme ve bazı duyuları azaltma etkisi var. Sizde eger yine mikrop olsa bile bir muddet agrinizi sızınizı gecici olarak azaltabilir. Biraktiginizda bir muddet sonra tekrar eder.
orkinos

Mesaj gönderen orkinos »

Kadir abi sence hangi antibiyotiği denemeliyim. Tablet olarak mı yoksa iğne şeklinde olanlardan mı yada ikisinin kombinasyonu mu? Bir önerin var mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

3 kombinasyon yapabilirsin ama buradan antibiyotik ismi veremem kardesim. Druna danisabilirsin.
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

lokosit 0 ise bakteri çıkmıyorsa neden antibiyotik kullanıyorsun ki? Vücudumuzda her yanma olduğunda antibiyotik mi kullanıyoruz biz? Garip... Forumda 1-2 kişiye daha yazdım, sana da yazayım. Çünkü kendinizi prostatit olmaya o kadar inandırmışssınız ki kendinize artık zarar verme aşamasına gelmişssiniz psikolojik ve biyolojik olarak. Eğer lokositin yoksa nörolojiye veya algolojiye görün ki ağrıların için bir şey yapsınlar. Bazı zamanlar vücut sağlıklı olsa bile beynimize giden yanlış sinyaller olabiliyor veya en basiti sinirlerde inflamasyon olabilir. Bunu sadece algolojide yapılacak belirli tedaviler çözebilir. Antibiyotik yükleyerek sağlığını daha fazla bozma. Bağışıklılığın düştükçe, psikolojik olarak kötü hissetikçe ağrı eşiğin düşecek ve ağrıların artacak, yapma kendine bu işkenceyi ve doğru bölüme muayene ol...
orkinos

Mesaj gönderen orkinos »

Teşekkür ederim yorumunuz için...
tiesto

Mesaj gönderen tiesto »

Canaydogan yazdı:lokosit 0 ise bakteri çıkmıyorsa neden antibiyotik kullanıyorsun ki? Vücudumuzda her yanma olduğunda antibiyotik mi kullanıyoruz biz? Garip... Forumda 1-2 kişiye daha yazdım, sana da yazayım. Çünkü kendinizi prostatit olmaya o kadar inandırmışssınız ki kendinize artık zarar verme aşamasına gelmişssiniz psikolojik ve biyolojik olarak. Eğer lokositin yoksa nörolojiye veya algolojiye görün ki ağrıların için bir şey yapsınlar. Bazı zamanlar vücut sağlıklı olsa bile beynimize giden yanlış sinyaller olabiliyor veya en basiti sinirlerde inflamasyon olabilir. Bunu sadece algolojide yapılacak belirli tedaviler çözebilir. Antibiyotik yükleyerek sağlığını daha fazla bozma. Bağışıklılığın düştükçe, psikolojik olarak kötü hissetikçe ağrı eşiğin düşecek ve ağrıların artacak, yapma kendine bu işkenceyi ve doğru bölüme muayene ol...
On numara yorum kardeşim olayı çözmüşsün sen, katılıyorum
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

bakterı olmayabılır mantar olabılır kaldıkı bu rahatsızlık belkıde sadece prostatla ılgılı olmayabılıcegını bagırsak yada beyın rahatsızlıgı olabılıcegını dusunduren calısmalar da var bu hastalıgın yanı tek bı sebebı yok bu bı hastalıklar sarmalı