Enfeksyoncu bunlara antibiyotik yazılmaz dedi!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Pablos

Re: Enfeksyoncu bunlara antibiyotik yazılmaz dedi!

Mesaj gönderen Pablos »

ABittersweetLi yazdı:enfeksiyoncu doğruyu söylemiş. prostatı sağlam olan insanların prostat sıvısından kültür yapılsa bu bakteriler çoğu kişi de çıkar zaten.
Lökositte var dikkatini çekerim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Pablos yazdı:
ABittersweetLi yazdı:enfeksiyoncu doğruyu söylemiş. prostatı sağlam olan insanların prostat sıvısından kültür yapılsa bu bakteriler çoğu kişi de çıkar zaten.
lokosit olduğunu yazmamışsın dikkatini çekerim. kaç lokosit var?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

ABittersweetLi yazdı:
Pablos yazdı:
Diğer postta yazmıştım dikkatini çekerim burda you yapanlarda biliyorlar zaten diğer postlarımı , gram boyamada 8-10 gibi gözükmüştü
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr »

Tavsiyem saglik ocagina git. Forcef 6 adet yazdir
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kmlpr yazdı:Tavsiyem saglik ocagina git. Forcef 6 adet yazdir
Stafların direnci var ona ama staf idrarda gözüktü sadece önce cipro ile bitirip stafları sonra entero için forcef olabilir mi diye düşünüyorum
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Forcef igne once saglik ocagindan yazdir gunluk 1 tane vur. Once spor sonra sicak su oturmasi o sira idrar gelirse oturur vaziyette cisini yap. Zaman kaybetmefen hemen igne, prostat yumusakken.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kmlpr yazdı:Forcef igne once saglik ocagindan yazdir gunluk 1 tane vur. Once spor sonra sicak su oturmasi o sira idrar gelirse oturur vaziyette cisini yap. Zaman kaybetmefen hemen igne, prostat yumusakken.
Üstat forcefe direnç var staphın , idrar yollarında staph var
ABittersweetLi

Pablos yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
Pablos yazdı: Lökositte var dikkatini çekerim
Diğer postta yazmıştım dikkatini çekerim burda you yapanlarda biliyorlar zaten diğer postlarımı , gram boyamada 8-10 gibi gözükmüştü
bu da yeni moda oldu galiba. açtığın başlığa yazman gerekiyor. kimse her mesaj yazanın önceki mesajlarına bakmak zorunda değil. antibiyotik yazmaya gerek yok diyen enfeksiyon uzmanı da haklı. ama illaki ben antibiyotik kullanacağım dersen yazdıracak doktor illaki bulursun. emin ol o kültür sonucuna göre kullandığın antibiyotikler hiç bir işe yaramayacak. çünkü kültür sonucuna göre antibiyotik kullanıp da iyileşen yok. dikkatini çekerim.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kronik orta kulak iltihabı nasıl iyileşirse kronik prostatit de o şekilde iyileşiyor işte.
kulaklar tıkanınca antibiyotik damla veriyorlar sonra kaldığı yerden devam.
rahatsız etmediği sürece kronik hastalıklarda sürekli antibiyotik almanın bir anlamı yok..
bir yerden sonra bağışıklık sistemi mücadele edecek, vücut kendi kendisini tamir edecek..
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

red yazdı:kronik orta kulak iltihabı nasıl iyileşirse kronik prostatit de o şekilde iyileşiyor işte.
rahatsız etmediği sürece kronik hastalıklarda sürekli antibiyotik almanın bir anlamı yok..
bir yerden sonra bağışıklık sistemi mücadele edecek, vücut kendi kendisini tamir edecek..
Başkan bu hastalığı 10 sene çeken var , yani antibiyotik kullanmak gereksiz mi , işe yaramaz mı demek istiyorsunuz
red

Mesaj gönderen red »

Pablos yazdı:
red yazdı:kronik orta kulak iltihabı nasıl iyileşirse kronik prostatit de o şekilde iyileşiyor işte.
Başkan bu hastalığı 10 sene çeken var , yani antibiyotik kullanmak gereksiz mi , işe yaramaz mı demek istiyorsunuz
kronik faranjit, kronik artrit vb. kronik hastalık yaşayan insanların içinde de uzun yıllar zorluklar çekenler var.
aslonlan eğer enfeksiyonda şiddetlenme varsa bunu baskılamaktır. bu hastalığın türüne göre değişir. kulak iltihabında birkaç günlük damla kullanımı yeterli gelebilir. prostatitte durum biraz da uzun sürebilir. mesele kronik hastalığın alevlenmesini bastırmak sadece.
red

Mesaj gönderen red »

nefessizkesersapi yazdı:
Hmm kronik orta kulak için 6-8 hafta kinolon gibi antiler içiyoruz mm..Enterekok gibi bakterilerde var doğru ya..Şimdi aydınlandım teşekkür ederim.
sen aydınlanamazsın kardeşim.
sen dikine bir insansın çünkü.
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Şans işi şans , yanma yoksa antibiyotik almaya gerek yok, bu hastaligin tedavisi var, tedavide yasama konforunuzu en iyi seviyeye cikarmak, prof dedi , ŞANSIN VARSA , kuş taşa degdi ise kurtuldun . Takviye ile fiziksel masajdi sicak su spordu sarimsak sirkeydi bunlara yonlendim ben.
ABittersweetLi

Hastalığın ilk başında kuvvetli bir şekilde antibiyotik tedavisi çoğu kişi alıyor zaten. İyileşen iyileşiyor. İyileşemeyenler için de zaten bu forum var. Yani bazı arkadaşlar aylarca antibiyotik kullanmış Ama hala kültür peşinde koşuyor. Bunun anlamsız olduğunu söylüyoruz. Zaten bu arkadaşta çıkan bakterilerde normal insanlarda çıkıyor. Doktor da doğruyu söyleyip ilaca gerek yok demiş. Bir arkadaşın da dediği gibi kronik diğer hastalıklarda da bu kadar uzun süre ve çeşitli antibiyotikler kullanılmıyor. Antibiyotik ile iyileşemeyenler artık başka şeyler aramalı. Mesela pelvik kaslar, mesela düzenli prostat mesajı, mesela nörolojik ilaçlar, mesela psikolojik ilaçlar vb. Bu arada bu hastalığın kronik olduğunu da unutmayın. Sürekli bir dikkat gerekiyor. İyileştim diye gidip sonra geri gelen çok kişi oldu. Hepside dikkatsiz davrandıkları için geri geldi.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

ABittersweetLi yazdı:Hastalığın ilk başında kuvvetli bir şekilde antibiyotik tedavisi çoğu kişi alıyor zaten. İyileşen iyileşiyor. İyileşemeyenler için de zaten bu forum var. Yani bazı arkadaşlar aylarca antibiyotik kullanmış Ama hala kültür peşinde koşuyor. Bunun anlamsız olduğunu söylüyoruz. Zaten bu arkadaşta çıkan bakterilerde normal insanlarda çıkıyor. Doktor da doğruyu söyleyip ilaca gerek yok demiş. Bir arkadaşın da dediği gibi kronik diğer hastalıklarda da bu kadar uzun süre ve çeşitli antibiyotikler kullanılmıyor. Antibiyotik ile iyileşemeyenler artık başka şeyler aramalı. Mesela pelvik kaslar, mesela düzenli prostat mesajı, mesela nörolojik ilaçlar, mesela psikolojik ilaçlar vb. Bu arada bu hastalığın kronik olduğunu da unutmayın. Sürekli bir dikkat gerekiyor. İyileştim diye gidip sonra geri gelen çok kişi oldu. Hepside dikkatsiz davrandıkları için geri geldi.
Aylarca antibiyotik derken? Semptomlarım Nisa’nda başladı doğrudur fakat şuana kadar kullandığım sadece genta klindan kürü 2 defa .. e napalım çözüm aramayalım mı
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

nefessizkesersapi yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Hastalığın ilk başında kuvvetli bir şekilde antibiyotik tedavisi çoğu kişi alıyor zaten. İyileşen iyileşiyor. İyileşemeyenler için de zaten bu forum var. Yani bazı arkadaşlar aylarca antibiyotik kullanmış Ama hala kültür peşinde koşuyor. Bunun anlamsız olduğunu söylüyoruz. Zaten bu arkadaşta çıkan bakterilerde normal insanlarda çıkıyor. Doktor da doğruyu söyleyip ilaca gerek yok demiş. Bir arkadaşın da dediği gibi kronik diğer hastalıklarda da bu kadar uzun süre ve çeşitli antibiyotikler kullanılmıyor. Antibiyotik ile iyileşemeyenler artık başka şeyler aramalı. Mesela pelvik kaslar, mesela düzenli prostat mesajı, mesela nörolojik ilaçlar, mesela psikolojik ilaçlar vb. Bu arada bu hastalığın kronik olduğunu da unutmayın. Sürekli bir dikkat gerekiyor. İyileştim diye gidip sonra geri gelen çok kişi oldu. Hepside dikkatsiz davrandıkları için geri geldi.
Bu adamda iyi veya kötü şikayet varki burada ve kültüründe enterekok gibi bir bakteri var..O ilk zamanda aldığı ilaçlar zaten dirençli adamın boşuna aldığı bir tedavi olmuş..Adamın kültüre göre tedavi olması gerekiyor ve alternatif yol öneriyorsunuz...Ya hastanın profilinden eski yazılarına bakın öyle bir yorum yapın ya da direkt ilaç içsen işe yaramaz tarzı yargılarda bulunmayın..Bu adamın ilaçlarını kullanması lazım..Kullanınca iyileşemezse o zaman sizin dediğiniz doğru..
Aynen öyle , ben bu arkadaşları çözemedim zaten ...
red

Mesaj gönderen red »

nefessizkesersapi yazdı:
red yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Hmm kronik orta kulak için 6-8 hafta kinolon gibi antiler içiyoruz mm..Enterekok gibi bakterilerde var doğru ya..Şimdi aydınlandım teşekkür ederim.
sen aydınlanamazsın kardeşim.
sen dikine bir insansın çünkü.
Yani dostum şansına iyileşmişsin erken tedavi ile burada yargı dağıtıyorsun bu çok gülünç :)
İyileşsen zaten burada olacağını düşünmüyorum orası ayrı :)
Şahsen %100 iyi olduğum zamanlar asla girmiyorum foruma..Keşke herkes senin gibi 2-3 ay tablet antibiyotik içip iyileşebilse..Sadece böyle net konuşmaların çok komiğime gidiyor ve adamın enterekok gibi bakteri çıkmış olmasını çok normal karşılıyorsunuz..Şikayeti olup prostatında enterekok olan birine dirençli antibiyotik içiren lökosit takipli bir tedavi mi öneriyorsun bence bu dikine bir görüş..En azından insanları yönlendirme böyle basite tedavilere..
okuduğum 10 saniyem boşa gitti yine.
red

Mesaj gönderen red »

nefessizkesersapi yazdı:
red yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Yani dostum şansına iyileşmişsin erken tedavi ile burada yargı dağıtıyorsun bu çok gülünç :)
İyileşsen zaten burada olacağını düşünmüyorum orası ayrı :)
Şahsen %100 iyi olduğum zamanlar asla girmiyorum foruma..Keşke herkes senin gibi 2-3 ay tablet antibiyotik içip iyileşebilse..Sadece böyle net konuşmaların çok komiğime gidiyor ve adamın enterekok gibi bakteri çıkmış olmasını çok normal karşılıyorsunuz..Şikayeti olup prostatında enterekok olan birine dirençli antibiyotik içiren lökosit takipli bir tedavi mi öneriyorsun bence bu dikine bir görüş..En azından insanları yönlendirme böyle basite tedavilere..
okuduğum 10 saniyem boşa gitti yine.
:D sen hani foruma girmiyordun bir daha...Niye geri döndün :)
Madem süpersin, iyileştin falan ya hani..Zaten iyi olsan bu boş forumda ne işin var? 1,5 yıldır iyisin sonuçta.
Burada doktorculuk oynamaya devam et sen..
özlediğinizi biliyorum o yüzden geldim canım benim.
ABittersweetLi

Arkadaşlar doktora sormayın bence. Buradan antibiyotik önerisi alıp kafanıza göre kullanın. Adam başlık açmış. Lokosit çıktığını yazmamış, şikayetlerini yazmamış. Sonra gelip eski mesajlarıma neden bakmıyorsun diyor. Doğru her başlık açanın eski mesajlarına bakalım o zaman. Madem detaylı bir öneri istiyorsunuz detaylı başlık açacaksınız. Böyle başlık kirliliği oluşuyor.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

ABittersweetLi yazdı:Arkadaşlar doktora sormayın bence. Buradan antibiyotik önerisi alıp kafanıza göre kullanın. Adam başlık açmış. Lokosit çıktığını yazmamış, şikayetlerini yazmamış. Sonra gelip eski mesajlarıma neden bakmıyorsun diyor. Doğru her başlık açanın eski mesajlarına bakalım o zaman. Madem detaylı bir öneri istiyorsunuz detaylı başlık açacaksınız. Böyle başlık kirliliği oluşuyor.
Usta sana zorla yorum yaptıran olmadı, muhalefet olacağına hiç yazma post da fazladan yazı oluyor gerek yok , burası polemik yeri değil.
red

Mesaj gönderen red »

nefessizkesersapi yazdı:
red yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: :D sen hani foruma girmiyordun bir daha...Niye geri döndün :)
Madem süpersin, iyileştin falan ya hani..Zaten iyi olsan bu boş forumda ne işin var? 1,5 yıldır iyisin sonuçta.
Burada doktorculuk oynamaya devam et sen..
özlediğinizi biliyorum o yüzden geldim canım benim.
Özleyip döneceksen gitmeyeceksin 1 ay dayanamayıp geri döndün o lafından sonra..Burada bir sürü boş insan var sana göre o zaman ne işin var. İyiyim diyorsun 1,5 yıldır hala buradasın. Hoşuna mı gidiyor ilgi müptelası mısın? Her gelene lökosite baktır yorumunu yapmana gerek yok eğer birine yardımcı olacaksan zaten foruma gelen birisi net bunu duyuyor. Sen yazınca yardım etmiş olmuyorsun. Sen pro2020’nin dediği gibi kronik prostatit falan olmadın hiç bir zaman. Sen normal bir prostatit yaşadın o kadar. Eğer iyileştiysen 6-7 ay içinde...Iddaan bu yonde..Pro2020 bu konuda hakli bana gore....
Kardeşim... Boş muhabbet yapma hadi..
Forumu sabote ediyorsun bak milletin Hakkını gaspetme.. Efendice oku bir şeyler öğren..
red

Mesaj gönderen red »

Öğrenirsin Zaman'la...
ABittersweetLi

nefessizkesersapi yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Arkadaşlar doktora sormayın bence. Buradan antibiyotik önerisi alıp kafanıza göre kullanın. Adam başlık açmış. Lokosit çıktığını yazmamış, şikayetlerini yazmamış. Sonra gelip eski mesajlarıma neden bakmıyorsun diyor. Doğru her başlık açanın eski mesajlarına bakalım o zaman. Madem detaylı bir öneri istiyorsunuz detaylı başlık açacaksınız. Böyle başlık kirliliği oluşuyor.
Yani sence kültüründe sürü sürü koloni yapmış enterekok çıkan birisi tedavi almasın mı eğer lökositi yoksa ve şikayeti varsa? Eski mesaja da bakmana gerek yok. Ben mesela 5 yıllık hastayım ve şikayetim var kültürümde enterekok çıktı antibiyotik almayım mı?
Enfeksiyon doktoruna neden sorulmuyor böyle şeyler. Adam cevabı vermiş. Gerek yok demiş. Bakteri varsa lokositte vardır. Lökosit yoksa zaten kültürde sorun vardır. 5 yıldır sürü ile antibiyotik aldığına göre bu bakteri için almaya gerek var mı sence. O da kültür doğruysa tabii.
ABittersweetLi

Pablos yazdı:
Usta sana zorla yorum yaptıran olmadı, muhalefet olacağına hiç yazma post da fazladan yazı oluyor gerek yok , burası polemik yeri değil.
O zaman başlık açarken arkadaşlar lütfen benim duymak istediğim şeyler dışında yorum yazmayın deyiverin. :)
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

ABittersweetLi yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:
Yani sence kültüründe sürü sürü koloni yapmış enterekok çıkan birisi tedavi almasın mı eğer lökositi yoksa ve şikayeti varsa? Eski mesaja da bakmana gerek yok. Ben mesela 5 yıllık hastayım ve şikayetim var kültürümde enterekok çıktı antibiyotik almayım mı?
Enfeksiyon doktoruna neden sorulmuyor böyle şeyler. Adam cevabı vermiş. Gerek yok demiş. Bakteri varsa lokositte vardır. Lökosit yoksa zaten kültürde sorun vardır. 5 yıldır sürü ile antibiyotik aldığına göre bu bakteri için almaya gerek var mı sence. O da kültür doğruysa tabii.
Herşey doktorla halloluyorsa burda ne işin var ozaman ? Git doktora derdini anlat çözsün ne diye takılıyorsun burda usta :)