Enfeksyoncu bunlara antibiyotik yazılmaz dedi!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Pablos

Enfeksyoncu bunlara antibiyotik yazılmaz dedi!

Mesaj gönderen Pablos »

Prostat sıvısında çıkan enterekok ve idrarda çıkan staph için bunlara antibiyotik yazılmaz dedi ve beni geri gönderdi !

Adatıp-enfeksyon
Pablos

Re: Enfeksyoncu bunlara antibiyotik yazılmaz dedi!

Mesaj gönderen Pablos »

Kültür ve antibiyogramı göstermeme rağmen bunlar cilt bakterisi bunlara antibiyotik yazarsam camiada bana gülerler dedi
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Farklı bir enfeksiyoncu bulman gerekir. Gittiğin doktorlardan illa ki biri yazacaktır. Tartışıldı bunlar, oku.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Farklı bir enfeksiyoncu bulman gerekir. Gittiğin doktorlardan illa ki biri yazacaktır. Tartışıldı bunlar, oku.
Okudum çoğunu okudum .. sadece tepkimi dile getirdim adres gösterdim ki yolu düşen olursa iki kere düşünsün giderken .
Targocid

2 kişi aynı enfeksiyoncuya gitse bile ikisine birden tedavi vermeyebilir. Targocid yazan doktor bul. Geri kalanını yazdırmak çok zor iş.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:2 kişi aynı enfeksiyoncuya gitse bile ikisine birden tedavi vermeyebilir. Targocid yazan doktor bul. Geri kalanını yazdırmak çok zor iş.
Online olarak tanıdığım bir doktor baktrim yazacak şimdi staph için , enterekok için de tekrar bir enfeksyoncu bulacam targosid yazdırmam lazım
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

sende bizim camiada da sizin gibi doktorlara gülüyorlar diyemedin demi. bana denk gelseymiş görürmüş gününü. koridorun ortasında doktoru taşşak etmiş adamım ben
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

crunkstar yazdı:sende bizim camiada da sizin gibi doktorlara gülüyorlar diyemedin demi. bana denk gelseymiş görürmüş gününü. koridorun ortasında doktoru taşşak etmiş adamım ben
Ben kelime kalabalığı yapmadım dostum , benim iyice gerildiğimi anlayınca dışarı çıktı direk... ücretimi de geri iade etti sonradan ..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:2 kişi aynı enfeksiyoncuya gitse bile ikisine birden tedavi vermeyebilir. Targocid yazan doktor bul. Geri kalanını yazdırmak çok zor iş.
Online olarak tanıdığım bir doktor baktrim yazacak şimdi staph için , enterekok için de tekrar bir enfeksyoncu bulacam targosid yazdırmam lazım
Pablos kardesim bu bakterilerin yaklasik 20 çesit suşu var.Antibiograma gore kullan antibiyotigi. Bir baskasina iyi gelen anti sendekine iyi gelmeyebiliyor.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Pablos yazdı:
Pablos kardesim bu bakterilerin yaklasik 20 çesit suşu var.Antibiograma gore kullan antibiyotigi. Bir baskasina iyi gelen anti sendekine iyi gelmeyebiliyor.
Abi bendeki stapha duyarlı bactrim , entero ve staph için yazılan antibiyotikler şöyle

Agumentin
Urocare
Bactrim
Pysopysl
Xtral var ama onu kullanmayı düşünmüyorum

İğne olarakda yarın enfeksyoncuya targosid yazdırmayı denicem
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
Pablos yazdı: Online olarak tanıdığım bir doktor baktrim yazacak şimdi staph için , enterekok için de tekrar bir enfeksyoncu bulacam targosid yazdırmam lazım
Abi bendeki stapha duyarlı bactrim , entero ve staph için yazılan antibiyotikler şöyle

Agumentin
Urocare
Bactrim
Pysopysl

Pyoleseptyl kullanmani oneririm. Patojene etkili bir ilactir.
Baska bir sey kullanmana gerek yok su anda.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Pablos yazdı:
kadir yazdı: Pablos kardesim bu bakterilerin yaklasik 20 çesit suşu var.Antibiograma gore kullan antibiyotigi. Bir baskasina iyi gelen anti sendekine iyi gelmeyebiliyor.

Agumentin
Urocare
Bactrim
Pysopysl

Abi tek antibiyotikle çözülür mü ki prostatit ?
Benim idtarda staph üredi
Prostat sıvısında etrekok üredi ikisindende antibiyogram yaptırdık , sen hangi ilaçları öneriyorsun.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

üretrit iken pyoleseptyl bende tek basına kullandım aksatmadan günde 3 defa en ufak bir rahatlama hiç bir etki görmedim. bence bizim hastalıkta tedavi edici hiç bir yeri yok.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

crunkstar yazdı:üretrit iken pyoleseptyl bende tek basına kullandım aksatmadan günde 3 defa en ufak bir rahatlama hiç bir etki görmedim. bence bizim hastalıkta tedavi edici hiç bir yeri yok.
Belki senin patojene dirençlidir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
Pablos yazdı: Abi bendeki stapha duyarlı bactrim , entero ve staph için yazılan antibiyotikler şöyle

Agumentin
Urocare
Bactrim
Pysopysl

Prostat sıvısında etrekok üredi ikisindende antibiyogram yaptırdık , sen hangi ilaçları öneriyorsun.
Staphin antibiograminda hangi anti duyarliysa onu kullanacaksin.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Pablos yazdı:
kadir yazdı: Pyoleseptyl kullanmani oneririm. Patojene etkili bir ilactir.
Bugün farklı bir enfeksyoncuya gittim 2 kutu cipro yazdı meni ve idrar kültür istedi

Zor bakterimi diye sordum çok zor değil dedi , iğne yazmıcakmısınız dedim, gerek yok dedi 1 hafta sonra kontrole çağırdı . Yemin ediyorum anlamadım birşey bu işten ve enfeksyoncuda tanıdık yani ...

Cipro ile geçeceğini sanmıyorum ki tamam iki bakteride duyarlı siproflaksine ama geçer mi bilmiyorum
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

bakteri idrar yollarındaysa yeterli gelebilir ama prostattaki bakteri için 2 hafta kısa bir süre.
prostata antibiyotiği ulaştırmak güç olduğu ve prostatın süngerimsi yapısından dolayı prostatit tedavisi için 4-6 hafta asgari tedavi süresi verir doktorlar.
aynı sebeplerle de cipro'dan daha kuvvetli olan levo'yu tercih ediyorlar eğer bünye dayanıklıysa..
Targocid

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
Pablos yazdı: Abi tek antibiyotikle çözülür mü ki prostatit ?
Bugün farklı bir enfeksyoncuya gittim 2 kutu cipro yazdı meni ve idrar kültür istedi

Zor bakterimi diye sordum çok zor değil dedi , iğne yazmıcakmısınız dedim, gerek yok dedi 1 hafta sonra kontrole çağırdı . Yemin ediyorum anlamadım birşey bu işten ve enfeksyoncuda tanıdık yani ...

Cipro ile geçeceğini sanmıyorum ki tamam iki bakteride duyarlı siproflaksine ama geçer mi bilmiyorum
Daha önceden forumda konuşulmuş, bahsedilmiş enfeksiyon hastalıkları uzmanlarının adreslerini rica et. Bu enfeksiyoncuyla bir yol katledemezsin. Benim enfeksiyoncu bile, prostat ile ilgili bilgisi kısıtlı olmasına rağmen, özellikle Staph için “çok sinsi bakteridir”. Bağışıklık sistemi düştüğü anda saldırıya geçer ve çok zor ölür demişti. Enterekok’u saymıyorum zaten. İlgilenmek isteyen her doktor ona sağlam bir tedavi planı çıkarır. Çıkarmadığı noktada da ürolog + enfeksiyoncu yaparsın.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:
Pablos yazdı:
kadir yazdı: Staphin antibiograminda hangi anti duyarliysa onu kullanacaksin.

Daha önceden forumda konuşulmuş, bahsedilmiş enfeksiyon hastalıkları uzmanlarının adreslerini rica et. Bu enfeksiyoncuyla bir yol katledemezsin. Benim enfeksiyoncu bile, prostat ile ilgili bilgisi kısıtlı olmasına rağmen, özellikle Staph için “çok sinsi bakteridir”. Bağışıklık sistemi düştüğü anda saldırıya geçer ve çok zor ölür demişti. Enterekok’u saymıyorum zaten. İlgilenmek isteyen her doktor ona sağlam bir tedavi planı çıkarır. Çıkarmadığı noktada da ürolog + enfeksiyoncu yaparsın.
Koronadan dolayı doğru düzgün hasta kabul bile etmiyorlar , ki bu doktor tanıdıktı göya zaten birşey söylemeye kalksan kovacakmış gibi davranıyorlar aq bu 2 paket cipro ile nasıl geçecek bilmiyorum , yeterli mi bu dedim diyor ki etken maddesine hassas bakterilerin ..
Targocid

Orası öyle. Zor bir dönem, farkındayım. Yine de kovala. Dediğim gibi forumda adı geçmiş doktorlara yönel.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Orası öyle. Zor bir dönem, farkındayım. Yine de kovala. Dediğim gibi forumda adı geçmiş doktorlara yönel.
Bu ciprolara başlamayayım mı yani
Targocid

Şikayetin yoksa kullanma. Siprokslafin’e duyarlıysa 3-4 kutu sakla, daha sonra kombin yaparsın.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

enfeksiyoncu doğruyu söylemiş. prostatı sağlam olan insanların prostat sıvısından kültür yapılsa bu bakteriler çoğu kişi de çıkar zaten.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Şikayetin yoksa kullanma. Siprokslafin’e duyarlıysa 3-4 kutu sakla, daha sonra kombin yaparsın.
Valla kendim yazdıracam iğne olarak ne yazdırayım doktorlardan hayır yok çünkü anladık
Targocid

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:Şikayetin yoksa kullanma. Siprokslafin’e duyarlıysa 3-4 kutu sakla, daha sonra kombin yaparsın.
Valla kendim yazdıracam iğne olarak ne yazdırayım doktorlardan hayır yok çünkü anladık
O ismi geçen üst düzey antibiyotikleri enfeksiyoncudan başkasına yazdıramazsın. Raporun olursa iç hastalıkları uzmanları da yazabilir. Ancak, onun için de ilk önce enfeksiyon uzmanıyla görüşmen gerekir.