fosfomisin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: fosfomisin

Mesaj gönderen baran »

kardeşim dr lar hastalığın nedenini tam bilmiyorlar ki
bazısı bakteri yok diyor bazısı da lökosit bulunmasa bile bakteri var diyor
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Baran kardeş ben gittiğim 3 farklı hastenede bakteri bulunduğu için bu şekilde odaklanıyorum
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

her zaman söylediğim gibi bu hastalığın tedavisi enfeksiyon hastalıkları ile üroloji çatısı altından geçiyor.tabi işini bilen doktorlar tarafından tedavinin sürdürülmesi gerekiyor.
cihanbey

Enfeksiyon uzmanı da kolay kolay Prostatit için hastaneye yatırıp bu iki ilacı uygulamaz diyorlar. Özellikle ciddi enfeksiyon olursa kullanılırmış yoksa bu ikisine de hızla direnç artarmış
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Bu durumda fosfomisin denemek hem ulaşılabilirlik açısından hemde maddi anlamdan ilk sırada. Hoş diğer secenek elimizde olsa fiyatına bakmam tedavi olurum ama eldeki imkanları değerlendirmek lazim. Ne yapsak ne etsek bu fosfomisin tedavisini uygulasak mı?

Birde drayhan hocama şunu sormak istiyorum. Kendisi doktor çünkü.
Hani bizler böyle uğraşıp bir tedavi yolu arayip ilaç isimize yarayacak bir yol bir ilaç bulmak istiyoruz ya hocam. Sizde diğer doktorlar gibi düşünüp bizleri hastalik hastasi olarak nitelendirir miydiniz bu hastaliga yakalanmadan once. Yanlış anlamayın hani yaşayan bilir derler ya. Sizinde mesleğiniz bu ve zannediyorum ki sizde an gelecek size yarayacak ilaci bulup kullanmak isteyeceksiniz. Özellikle doktor doktor dolaşıp klasik fayda vermeyen yöntemlerden sonra. Haksız mıyım?
Birde hocam sizin rahatsızlıginiz ilişki sonrası mi oluştu yoksa non bakteriyel mi
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

bu hastalık bana kaplıca jakuzilerinden ya da havuzlarından bulaştı.. önce idrar yolu enfeksiyonu gibi bir yanma ile başladı sonra makat bölgesinde ağrı. bende hemoroid de vardı önce hemoroid diye düşümdüm ama iki hafta kadar devam edince prostatit olabileceği derken .. ürologlar .. ve 3. ürolog tanıyı doğruladı.. benim hastalığım bence bakteriyel. ama o dönemde yoğun bir stress altındaydım. pelvik kaslarımı kasıyordum çokça.. çok küçük bir ihtimal de olsa kaslarla ilgili olabilir.

bu hastalık bende olmadan önce bu kadar sıkıntı verebileceğini tabi ki tahmin etmezdim. hiç genç bir prostatit hastası tedavi etmişliğim de yok.. yaşlı hastalarda bph ile birlikte görülen üriner sistem enfeksiyonlarında levofloksasin den iyi yanıt almışlığım var ama.. bana sıkıntılı bir prostatit hastası önceden gelmiş olsaydı onu iyice dinlerdim ama sonuçta büyük ihtimal cipro veya levo verir gönderirdim. kullanır ve iyi olmazsa da üroloji uzmanına görünmesini söylerdim. maalesef gerçek bu.. çünkü elimde tetkik imkanı yok ki..

ama aynı şeyi ürologlar da yapınca , yani esas araştırması gereken elindeki tetkik imkanlarını kullanması gereken uzmanlardan da aynı muameleyi bulunca iş sarpa sarıyor.

ama hastalık hastası olarak değerlendirmezdim ben illa ki bir sıkıntı var ki bu insan buraya gelip bir çözüm aramaya başlayamış diye düşünürüm.
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Teşekkür ederim hocam verdiğiniz degerli bilgiler icin .Ben daha önce bu konuda gittiğim doktorları formda eleştirmiştim ve kimileri hemen savunmaya gecmisti .Bakin ne güzel söylüyorsunuz bende cipro verirdim diye ama acikliyorsunuz konunun uzmani da ayni seyi yapiyor diye .
Almanyada gittigim üroloji klinigi adresi .
http://www.urologie-aachen.de
Kücük ama donanimli bir yer doktorlarin üroloji arastirmalariyla ilgili uluslararası ödülleri var.
Bu klinikte ereksiyon sorunlari ,prostat kanseri gibi konularda tedaviler yapiyorlar.
Farklı olan siz klinikten iceri girer girmez idrar örneği aliniyor doktora muayene olmadan tahlil yapilip doldurdugunuz kronik hastaliklar ve sikayetleri iceren form sizinle birlikte doktora ulastiriliyor .Ultrasonlada bakti ancak benim sol testisimde agri vardi önce ona bir bakalim dedi sonuc; bir kutu cipro ve bir hafta sonra dolu mesaneyle gel idrar akisina bakacagiz dedi .Bir hafta sonra gittim idrar debisini bir cihaz yardimiyla ölctüler .Ertesi gün aradim bakteri yok iseme normal 1 şubatta randevum var bu kez prostatite bakilacak bakalim. Yani bir hasta ne yapabilirki bunlardan baska tam 9 yil oldu koca dokuz yil neredeyse cogunlugun tepkisi bu hastaligin tedavisi yok seklinde oldu .Tükiyedeki bir doktor arkadasimdan rica ettim bana 20 kutu formomisin temin edecek 14 ocakta bir yakinimla bana yollayacak kismetse ve 1 subattaki yukaridaki klinikteki doktorun yaklasimini olumlu bulursan o tedavi yöntemini önce deneyecegim yoksa formosinlere baslayacagim 24 kutu degil ama 20 kutuyu kullancagim bakalim gelismeleri hep birlikte görecegiz tabiki sizlerle paylasacagim.Eskiden gittigim bir hekim konuya hakim olsa ve iyi bir tedavi uygulasaydi belkide su an karsilastigim sorunlarla karsilasmayacaktim.Söyleki bende agri yoktu en büyük sikinti cinsel isteksizlik bosalma sirasinda yanma tam bosalama hissi bosalma sonrasi devam eden haz yerine cinsellikten uzaklasma gibi problemlerdi ancak bir kac yil sonra ereksiyon sürdüremeye dönüstü .Bunun icin yine burdaki arkadaslardan duydugum vigamaxx diye bir ürün kullandim internetten aliyordum ereksiyona iyi geldi sanirim 6-7 kutu kullandim ve simdi kestim .Simdilerde ereksiyon daha iyi sükür bunu vigamaxa bagliyorum .Bir ay kadar önce sol testiste agri ve sislik olustu doktorun verdigi bir kutu ciproyu kullandiktan sonra biraz hafileme ve sonra sag testise sirayet etti.Tüm arakadaslara sunu belirtmek zorundayim bu hastalik özellikle bende duragan degil hareket ediyor yayiliyor ve gelisiyor ancak sinsice genis zamanda oluyor bu .Bununla yasayacaksin tezi benim icin artik son derece yanlis .Bunun psikolojik oldugunu düsünmüslügümde vardir ancak hastaligin psikolojiyle alakası yok psikolojik sonuculari var .Spor yapmaya kararlılikla ediyorum bilgim dahilinde özellikle vücudu sasirtarak cesitli antrenman teknikleri uyguluyorum dayaniklilik ve güc artisi gözle görülür ancak ancak enfeksiyon konusunda gözle görülür bir etkisi henüz yok .Spor esnasinda agrilarim yok oluyor bunuda belirtmekte fayda var.
cihanbey

Sanırım hala hocamın tedavisine başlayan olmadı. Hiç ses yorum yok. Ocak 12 de tr ye dönünce ben başlayacağım anlaşılan
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

cihanbey yazdı:Sanırım hala hocamın tedavisine başlayan olmadı. Hiç ses yorum yok. Ocak 12 de tr ye dönünce ben başlayacağım anlaşılan

Drayhan hocanın tavsiyesi üzerine benim Türkiye'deki doktor arkadasimdan rica ettim ilaclari yazdirarak temin etmeye caliyior 20 kutu gelecek aslinda 24 kutu gerekliymis önce adamcagiza bana 10 kutu lazim dedim cünkü yanlis hesapladim kac kutu gerektigini neyse bir ürologa kullanimi sormus oda böyle bir kullanim duymadim demis arkadasin kendine hocanin paylastigi ingilizce metni kopyalayip yolladim yeni bir arastirma bir sey demek zor dedi ama ben ilaclari hala istedigimi belirttim umarim yakin zamanda tamamlanir sanirim her üc kutuda bir muayene ücreti yansiyormus 15 tl bana 20 kutu yaklasik 180-190 tl mal olacak yaklasik hic önemli degil bir kutu vigamax fiyatina 20 kutu yeterki iyi gelsin .14 ocakta sanirim elimde olacak ama 1 subatta üroloji kliniginde randevum var önce doktora gidecegim yine klasiklerden devam etmek isterse oda ben bu ilaclara baslayacagim bakalim
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

bu arada arkadaşlar monurol ün medikla müdürü ile olan görüşmemden bahsetmiştim.. ürocare in de medikal müdürü ile görüştüm..

1) rekürren sistitli hastalarda 3 günde bir 10 gün,, daha sonra 10 günde 1 olmak üzere 3 ay tedavi verildiği bir çalışma olduğu. ve ishal haricinde önemli bir yan etki görülmediğini söyledi.

2) ilacın diğer antibiyotiklerle bile kombine edilmesinin güvenli olduğunu,, ancak bu bizim ardışık kullanımda kombinasyon böbrekleri çok yorabilir o yüzden iki günde veya üç günde kullanımı denenebileceğini kendi fikri olarak belirtti.

3) sadece fosfomisin kullanılacaksa bu çalışmada da olduğu gibi kullanılmasında insan vücudu için bir problem oluşmayacağı çünkü yarılnma süresinin 6 saat olduğunu söyledi .sadece florayı bozması gibi muhtemel bir yan etkisi bekleniyor yani .bunun için probiyotik içerikli destekler kullanabiliriz.
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Ben bunu da deneyeceğim. Birde teixobactin antibiyotik varmış yeni bunu da araştırır mısınız?
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

ilacın adı ürocare mi monurol mü? hangisi kaç gün kullanılması tavsiye ediliyor..günde kaç kez sabah mıı akşammı
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Her ikisi de ayni ilaç. Akşam yatmadan once mesane boşaltildiktan sonra bir paket bir bardak suda eritilip iciliyor. Bir hafta boyunca her akşam. Sonra 5 hafta boyunca iki gunde bir. Ishal ya da bağırsak düzensizliği yapabileceği için sabahlari da reflor veya maflor almanizi öneririm
baran

Mesaj gönderen baran »

bu tedaviye başlayan arkadaş oldumu
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben toplamaya başladım bile monurol leri ayrıca bunun yanında aceba 6 hafta tavanic kullanmak mantıklı olur mu vucudu çok yorar mıyız
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sağol abi ben bu illetten önce kolay kolay antibiyotik içmedim ki zaten bu hastalık ile başka başa çıkma yolu yok malesef doktor kontrolünde bu ilaç kombinasyonu imkansız onlar kendi ilaçlarına bakıyorlar ki çoğu da ilaç yazmıyor Allah a güvenip ya bismillah deyip başlamak en güzeli
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Evet ona sordum zaten o görünce de bana cevap yazar diye düşündüm hem de diğer arkadaşlardan fikir almak... Bakalım nasip şuan hali hazırda bir tedavi alıyorum zaten ama monurol leri de topluyorum eğer iyileşme olmazsa onlara başlayacağım bakalım inşallah sorun çıkmaz
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

fosfomisin tedavisini denemek isteyen arkadaşlara benim tavsiyem öncesinde ortasında,ve sonrasında AST ALT Üre Kreatinin baktırmaları. pek bir sıkıntı yaratacağını düşünmesem de yine de kendinizi (Karaciğer ve Böbrekleri) garantiye almak açısından.. çünkü insanlarda uzun süre ardışık kullanımı ile ilgili bu çalışmadan başka bir çalışma yok henüz. ama deney hayvanlarında herhangi bir problem oluşturmamış uzun süreli kullanımda..

başka bir ilaç özellikle de antibiyotik ile kombine etmek daha riskli gibi geliyor. 3 gün veya 1 hafta değil çünkü,, 6 hafta boyunca kullanmaktan bahsediyoruz .

burada bahsettiğimiz çalışmada sadece fosfomisin kullanımı var ,,kombinasyon ile ilgili kimse garanti veremez.

bence yanında reflor veya maflor gibi probiyotik içerikli destekler alınmalı. başka da yanında ilaç kullanmasak daha iyi olur kanaatindeyim. magnezyum ve çinko kullanılabilir destek açısından..
baran

Mesaj gönderen baran »

ayhan kardeşim sizin de olumlu baktığınız bakterilerin bir film oluşturup kendilerine izole etme teorisi olursa
1-fosfomisin kullanıp uygun kür e ulaşsak bile bu bakterilere etki edilebilinir mi
2-bir dr prostata alkol enjeksiyonu yapıyordu alkol bu bakterilere etki edebilir mi
3- prostat masajı ile bu yapıyı bozabilirmiyiz.
4- tıp bu yapı görüntülüyemiyor mu
sizce bu soruların bilimsel açıklaması nasıl olur
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

fosfomisin ile ilgili yayınlarda biyofilm içerisine girebildiğini okumuştum. bu yüzden etki edbilir diye düşünüyorum.
alkol bakterilere etki etmiyor. mehmet aslan hocanın uyguladığı alkol tedavisi büyüyen prostatı kısmen hasarlayarak küçültme işlemi.
prostat masajı biyofilmi bozmak için en mantıklı yol. prostat etrafı itibarı ile çok zor ulaşılabilen bir konumda. ve az hareket eden bir durumu var. prostatı hareket ettirebeilcek en iyi yol prostat masajı.
bu yapıyı biyopsi ile görebiliriz. o da bir sürü riski var. usg de prostatın heterojen görünmesi bunu işarat edebilir. hetrojen görünüm ilk etapta kalsifikasyon düşündürse de abse ive iltihabi asiniler de heteojen görünüm verebilir. başka bir şekilde bunu görüntüleyemiyoruz. çümkü aslında mikroskobik bir tabaka biyofilm..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

drayhan yazdı:fosfomisin ile ilgili yayınlarda biyofilm içerisine girebildiğini okumuştum. bu yüzden etki edbilir diye düşünüyorum.
alkol bakterilere etki etmiyor. mehmet aslan hocanın uyguladığı alkol tedavisi büyüyen prostatı kısmen hasarlayarak küçültme işlemi.
prostat masajı biyofilmi bozmak için en mantıklı yol. prostat etrafı itibarı ile çok zor ulaşılabilen bir konumda. ve az hareket eden bir durumu var. prostatı hareket ettirebeilcek en iyi yol prostat masajı.
bu yapıyı biyopsi ile görebiliriz. o da bir sürü riski var. usg de prostatın heterojen görünmesi bunu işarat edebilir. hetrojen görünüm ilk etapta kalsifikasyon düşündürse de abse ive iltihabi asiniler de heteojen görünüm verebilir. başka bir şekilde bunu görüntüleyemiyoruz. çümkü aslında mikroskobik bir tabaka biyofilm..
Hocam forumdan birkac arkadaştan daha duymustum doktorun birisi bendede uygulamisti. Yöntem şu. 1-1,5 litre kadar su içip sıkışana kadar bekliyoruz. Sıkışmaya yakın mesane ve prostat karın bölgesinden US ile inceleniyor. Doktor prostatın homojen yapida aynı renk olmasi gerektiğini söylemişti. Mesela prostat siyah gözüküyordu ama iltihaplı bölgesinde beyaza çalan renk var gibiydi damar gibi. Bu şekilde denense iltihabi kısım ya da deforme alanlar,kalsifikasyon oluşan bölgeler saptanamaz mı? Zahmetsiz bir yol bence
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

tabi zaten ürogenital sistem usg sinde mesanenin dolu olması gerekir. saptanabilir ..ama TRUS ile daha yakınından net görüntü alınabilir.

işte zaten birçoğumuzun USG sinde prostat heterojen görüntü veriyor.

peki kalsifikasyonu bulduk diyelim. 'normal insanlarda da oluyor' deyip geçiştirileceğinin garantisini de veririm ben size.
baran

Mesaj gönderen baran »

bu durumda yapılması gereken fosfomisin beraber prostat masajı sanırım
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

drayhan yazdı:tabi zaten ürogenital sistem usg sinde mesanenin dolu olması gerekir. saptanabilir ..ama TRUS ile daha yakınından net görüntü alınabilir.

işte zaten birçoğumuzun USG sinde prostat heterojen görüntü veriyor.

peki kalsifikasyonu bulduk diyelim. 'normal insanlarda da oluyor' deyip geçiştirileceğinin garantisini de veririm ben size.

Evt kalsifikasyon neden oluyor diye sorarsaniz psikiyatriye yonlendirilirsiniz

Butun sorularinizin cevabi psikiyatride

nasil bir bilim ki uroloji sanki psiyatrinin yan dali da ana bilim dalina gonderiyo mubarekler

Heleki o sizi sorularla degerlendirdikleri testte (urologlarin yaptigi test yada degerlendirme sorularinda) bundan sonraki hayatinizda boyle giderse kendinizi nasil hissederim sorusuna kotu derseniz endeksiniz cok kotu cikio olayinizin psikiyatrik oldugu kanisina variliyo

Aq amerikali bilim adamlari cozemediniz su isi yok urolojik envanter formu doldurtuyosunuz geri zekali taklitcilerinizde size uyuyor
Kursat40

Mesaj gönderen Kursat40 »

Yapılan bir araştırma okudum uzun süreli fosfamisini vedoksislin tedavisinde başarısız olunmasını kalsifikasyona bağlamışlar peki dr Ayhan abi bu konuda ne düşünüyor kalsifikasyon için önerisi ne olur bize benim analiz ettiğim iyileşen hastalarda gördüğüm lökosite yanıt alınması sonucunda 6 haftalık antıbıyotık tedavisi ile sonuç alınmış yanlız bu olgularda kalsifikasyon görülmemiş