fosfomisin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: fosfomisin

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

forumda bunu kim deneyecek anlamadım? vücudu dinlendirerek antibiyotik kullanılmaz.araştırmayı yapan doktorlar bunu düşünememiş olamazlar heralde.her şeyin bir düzeni var.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

benim tedavimin 3. haftası cipro + tetradoks kullanıyorum. 10 gün sonra bitecekler.. o zamanki durumumda iyileşme olmadığı takdirde ben başlamayı düşünüyorum.
ABittersweetLi

denemekte fayda var elbette.araştırmada kullanımı gece yatmadan önce boş mesane üzerine mi? yanında xatral kullanılabilir.prostat çevresindeki düz kasları gevşetiyor.antibiyotiğin etkisini de fazlalaştırır.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Yapilan tum arastirmalarda kullanilan antibiyotigin etkinligi %70 ile %80 arasinda cikiyor.
30 tane arastirma gosterebilirim, kinolon yada tetrasiklin hepsinde sonuclar ayni.

Fosfomisin daha once Abitterdan duymustum. Baska bir yerde rastlamamistim.

Yeni umutlar. Nasip...
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... C73.f01t01

buradan full pdf'i indirebilirsiniz.

Prostatit icin yapilan 18 ayri calismanin birbiri ile karsilastirilmasi. 2196 hasta.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

evet haklısın.

prostatit tedavisi için üzerinde en çok çalışma yapılan ilaç grubu kinolonlar sonra makrolid ve tetrasiklinler.. bu yüzden her prostatitli önce cipro veya levofloksasin ile tanışıyor iyileşemezse tedaviye tetra azitro ekleniyor.. klasik tedavi bu öyle değil mi? hepimiz bu yoldan geçiyor muyuz??

bizler buzdağının görünen kısmıyız. yani bu klasik tedavilerden fayda görmeyenler. şu 1 ay içerisnde kendi arkadaşlarımdan iki kişi buldum prostatit olup atlatan. 1 ay tedavi görüp iyileşmiş ikisi de. buzdağının görünmeyen kısmında çok iyileşen var bence..

işte bu klasik tedaviden fayda görmeyen bizler için bir alternetif diye düşünüyorum. çünkü araştırmayı yayınlayan dr da biz de kinolonlar kullanıyoruz ama ' when Quinolons Does Not Works' diyor. bu çalışmadaki 20 kişinin 15 i kinolonlara dirençli bakteri sahibi imiş.

bir de gün geçtikçe kinolon dirençli bakterilerin arttığı düşünülürse 2013 ten bu yana bile direnç oranında artış olabilir. zira bu 18 çalışmanın metaanalizi 2013 tarihli .çalışmaların birçoğu daha eski tarihler.. yani ben umutluyum :)
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Zuspat yazdı:
drayhan yazdı:komplike olmamış alt üriner sistem enfeksiyonları onaylı endikasyonudur.

üst üriner sistem nefrit ve piyelonefritte kullanımı uygun değil.

ancak her ilaç illla ki onaylı endikasyonunda kullanılacak olsaydı bir çok hastalığın tedavisi sınırlı olurdu. ve bizim hastalığımız alt üriner sistem enfeksiyonu. erkek olduğumuz için komplike kabul edilir. yanı onaylı endikasyon dışındayız . ama kullanamayacak olan grupta da değiliz..
Bunu bu şekilde bu forumda ilk kez biz deneyeceğiz denk lki komplike olduğu için biz de pek fayda sağkayacak deil gibi görünüyor ama yine de denemek lazım uzun süre ara vermek vucudu dinlendirmek sonra denemek gerek çünkü tanesi 3 g 6 hafta kullanılacak baya ağır gelecek
erkeklerdeki üriner sistem enfeksiyonları komplike kabul edilir tıbben. bu yüzden komplikeyiz. belki prostatımızda kolaylaştırıcı yapısal bozukluklar da olabilir . pek fayda etmeyecek gibi düşünmemek lazım çünkü denenen 20 kişi kronik prostatit hastası. diyare dışında (ishal) ciddi bir yan etki gözlenmemiş bu arada.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

drayhan yazdı:
Zuspat yazdı:
drayhan yazdı:komplike olmamış alt üriner sistem enfeksiyonları onaylı endikasyonudur.

ancak her ilaç illla ki onaylı endikasyonunda kullanılacak olsaydı bir çok hastalığın tedavisi sınırlı olurdu. ve bizim hastalığımız alt üriner sistem enfeksiyonu. erkek olduğumuz için komplike kabul edilir. yanı onaylı endikasyon dışındayız . ama kullanamayacak olan grupta da değiliz..
Bunu bu şekilde bu forumda ilk kez biz deneyeceğiz denk lki komplike olduğu için biz de pek fayda sağkayacak deil gibi görünüyor ama yine de denemek lazım uzun süre ara vermek vucudu dinlendirmek sonra denemek gerek çünkü tanesi 3 g 6 hafta kullanılacak baya ağır gelecek
erkeklerdeki üriner sistem enfeksiyonları komplike kabul edilir tıbben. bu yüzden komplikeyiz. belki prostatımızda kolaylaştırıcı yapısal bozukluklar da olabilir . pek fayda etmeyecek gibi düşünmemek lazım çünkü denenen 20 kişi kronik prostatit hastası. diyare dışında (ishal) ciddi bir yan etki gözlenmemiş bu arada.
Hocam hadi bakteriyi antibiyotikle öldürdük prostat deformasyonlu asıl iyileşmeyen kısım o zaten onu nasıl yapacaz?
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

drayhan yazdı:
Zuspat yazdı:

O zaman çok mantıklı peki siz denediniz mi yada deneyecek misiniz
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Merhaba arkadaslar bu haber oldukca benimde ilgimi cekti bende dogru antibiyotigin ise yarama ihtimalinin yüksek oldugunu düsünenlerdenim söyleki ;
gecen hafta bir kutu cipro 500 mg kullandim bana iyi geldi daha önce tavanic,baktirim,vs kullandim ilk belirti ilk üc gün gibi etki sonraki bir kac gün icinde etkinin giderek yok olmasi .Gözlemledigim somut etkiler neler bosalma esnasindaki hazzin artmasi yanmanin iyice hafiflemesi ereksiyon kalistesinde artis hadi bunlarin bir kismi ilac kullanimiyla alakali psikolojik etki diyorum ama en önemlisi bosalmadan önce salgilanan seffaf sivi (sanirim teknik adi semen ) onun oldukca artmasi .Normal zamanlarda benim kendimde gözlemledigim en temel problem bi sivinin bosalma öncesi hic salgilanmamasi ve ve donmus seffaf silkon parcalari gibi donmus ölü sperm parcaciklarinin olmasi. Ciproyu bir kutu kullandiktan sonra bu konularda düzelme gördüm ancak doktor daha fazla yazmadigi icin devem etmedim.Simdi bu deneyimden sonra burada paylasilan antibiyotigin bende ise yarayacagini düsünüyorum ama bunu Almanyada o miktarda nerde bulacagim :(
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Benim cipro ve tetradoks tedavim devam ediuor. 3. Haftadayim. 10 gun sonra bitcek 4 haftalik ilaçlarim. Eğer o zaman iyileşmemiş olursam bu tedaviye başlayacağım. Şu an biraz rahatlama yeni yeni başladi ama daha %80 seviyesinde diyebilirim.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Prostat deformasyon u için takviyeler kullanilabilir. Bir de cinsel perhiz denenebilir.
Takviye vitamin ve ilaclar için forumun tecrübeli üyelerinin paylaşımlari ni dikkate almak dogru bir yaklaşim gorunuyor.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Almanya da monurol saşe yok mu?. Ya da bu maddeyi içeren baska bir ilac.

Vardir illa ki. Yanliz nasıl alacağiniz konusu size sikinti çıkarıyor tahminimce. Türkiye de ilaca ulaşmak daha kolay. Bu ilaci bugun kronik Sistit li bir bayana 3 adet reçete ettim gunaşiri kullanmasi için. Eczane de sgk sisteminde bir sorun olmadan almış. Yazmaz mi ki dr lar.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Bir de Ayhan bey siz bu kullandığınız antibiyotikleri bir kültür sonucuna göre mi aldınız yoksa drlarınız genel şikayetlere göre mi reçete etti?
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

drayhan yazdı:Almanya da monurol saşe yok mu?. Ya da bu maddeyi içeren baska bir ilac.

Vardir illa ki. Yanliz nasıl alacağiniz konusu size sikinti çıkarıyor tahminimce. Türkiye de ilaca ulaşmak daha kolay. Bu ilaci bugun kronik Sistit li bir bayana 3 adet reçete ettim gunaşiri kullanmasi için. Eczane de sgk sisteminde bir sorun olmadan almış. Yazmaz mi ki dr lar.
Hastaligimla ilgili iki kez farkli doktora gittim ve her ikiside 1 er kutu antibiyotik yazdi .Ben bunu daha uzun antibiyotige karsi olduklarina yoruyorum .Eczaneden recetesiz almak imkasiz .Doktorada bana su ilaci yaz demek burda epey güc kanimca .Ama gelismeleri takip ediyorum olmazsa tr geldigimde es dost doktor var onlara bir sekilde recete ettirecegim yada kargoyla isteyecegim .Bu kürün maliyete ne kadar acaba ortalama ?
ABittersweetLi

arkadaşlar eczanelerin bir kısmı el altından antibiyotik veriyorlar.nasıl alamıyorsunuz bir türlü anlamıyorum.sanırım almak istemediğiniz için fazla sorgulamıyorsunuz.her şekilde doktor recetesi olmadan da alırsınız.hepsini aynı anda almak belki zor olur ama o zaman da 3 günde bir alıp gerekli adeti tamamlar ve tedaviye geçersiniz.eczaneden ilaç almak dünyanın en kolay işi ya.hele manurol şase yi leblebi gibi satıyor eczaneler.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

bitter doğru söylüyor. monurol veya urocare saşe yi eczaneden reçetesiz almanızda pek sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. tablet antibiyotikler için reçete isterler ama fosfomisin saşe için pek çok eczanede sorun olmaz.

monurol 10 tl urocare 9 tl diye biliyorum.. 10x24 =240 tl civarı bir maliyeti var. türkiye de aile hekimine yazdırabilirseniz 3 er 3 er . o zaman 3 kututa yaklaşık 10 tl maliyeti olur. toplam 80 tl olur
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
drayhan yazdı:bitter doğru söylüyor. monurol veya urocare saşe yi eczaneden reçetesiz almanızda pek sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. tablet antibiyotikler için reçete isterler ama fosfomisin saşe için pek çok eczanede sorun olmaz.

monurol 10 tl urocare 9 tl diye biliyorum.. 10x24 =240 tl civarı bir maliyeti var. türkiye de aile hekimine yazdırabilirseniz 3 er 3 er . o zaman 3 kututa yaklaşık 10 tl maliyeti olur. toplam 80 tl olur
Eczanelerin bazilari daha önceden depolayip simdi el altindan satiyor olabilirler.
öyle bir şey yapmıyorlar.recete ayarlıyorlar sanırım.tabi her eczane yapmıyor.ama illaki antibiyotik satan eczane bulabiliyorsunuz.4-5 tane dolaşın.elbet bir tanesinden temin edersiniz.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

drayhan yazdı:benim tedavimin 3. haftası cipro + tetradoks kullanıyorum. 10 gün sonra bitecekler.. o zamanki durumumda iyileşme olmadığı takdirde ben başlamayı düşünüyorum.
Sizde bakteri bulundu mu ?yoksa kullandiginiz ilaçlari şikayetlerinize göre mi aliyorsunsunuz?
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Yok bende bakteri bulunmadi. Aranmadı bile. Sadece idrar kültürü idrar tahlili. Kanda psa . Bi de uriner usg. Tani şikayetlerime göre kondu. Ilaclar amprik başlandı. Kucuk bir şehirde bulunmanin sıkıntısı bu. Antalya'da bulunan bir Prof hocami aradim durumumu anlattım ilaçları söyledim. Geleyim mi dedim. Şimdi başladigin tedaviye devam et bittiğinde geçmezse o zaman bakariz dedi..
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Hocam bakiyorum forumdan cikmiyosun helal sana insallah iyilesirsin peki bu antibiotiklerle bi ilerleme sagladin.mi dr shoskee n8n bi tezi var bi sey bastan iyi geliyosa devaminda da adami.iyilestiriyor diyor.ama ben novasef diainda bana 3 gunde fayda eden bi antibiotik gormedim diger antibiotikler.ise cipro mesala 6 hafta kullandim 4 hafta sonra iyilesme oldu bilmiom zamndan mi.ilactan mi tabi uzun donem olunca ne iyi gelio anlasilmiyor
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Türkiyeden bir yakinim Almanyaya geliyor bir yakinimdan rica ettim ettim tanidik bir eczaneden temin edecek doktor zaten halledecegini söyledi sagolsun anladigim kadariyla bu iki marka urocare birde monurol bakalim insallah care olur .
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

prostatiniseveyim yazdı:Hocam bakiyorum forumdan cikmiyosun helal sana insallah iyilesirsin peki bu antibiotiklerle bi ilerleme sagladin.mi dr shoskee n8n bi tezi var bi sey bastan iyi geliyosa devaminda da adami.iyilestiriyor diyor.ama ben novasef diainda bana 3 gunde fayda eden bi antibiotik gormedim diger antibiotikler.ise cipro mesala 6 hafta kullandim 4 hafta sonra iyilesme oldu bilmiom zamndan mi.ilactan mi tabi uzun donem olunca ne iyi gelio anlasilmiyor
evet boş kaldıkça forumdayım. 5 dakikalığına bile olsa bi girip çıkıyorum:) diğer sosyal ağlarda zaman harcamaktan daha faydalı bizim için..

ben de bir nebze iyiyim ilk haftaya göre ama tam rahatım diyemiyorum.. % 80 gibi ifade edebilirim. tabi sıcağa oturmak da( altımda genellikle sıcak su termoforu var ) beni rahatlatmış olabilir. 8 günlük ilaç kaldı 4 haftanın dolmasına .. sonra bir hafta kullanmayıp durumu gözlemlemeyi düşünüyorum. ya da belki daha uzatmak da gerekebilir tedaviyi o zaman bakacağım.. dr shoskee nin tezinin altına bi imza da ben atarım..
Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Munorol sase sgk karsiliyor Izmir Gozde hastanesi Urolog Dr Ersin bey verdi daha sonra Aile hekimim yazdi yanliz bana soylenen sik kullanmayacaksin etkisi uzun suruyor kullanma en az 15- ve ayda bir dedi Kisacasi bu ilaci artik Uzman Dr yaziyor
baran

Mesaj gönderen baran »

Dr ayhan kardeşim prostatın gürüntülenmesinde neden MR kulanılmıyor kesitlerde iltihap olsa fark edilemez mi