fosfomisin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
NeverGiveUp

Re: fosfomisin

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bi de buna ek olarak sunu soralim Ayhan hocaya; kalsifikasyon da prostat sivisinda lokosite neden olabilir mi? En nihayetinde o da vucudun tanimadigi bilmedigi bir madde olarak orada olusuyor. Vucut dogal bir tepki olarak lokosit salabilir mi? Eger oyleyse bu da bir seyleri aciklar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Kursat40
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kursat40 »

Ben çinko ve magnezyum aldım ne kadar süre kullanmalıyım bı fikri olan var mı çinko ve magnezyum ve antibiyotik olarakta tetradoks fosfamisini ve levoksasin olarak düşünüyorum önden bıraz sadece çinko ve magnezyum kullanayım ardından fosfamisini ve tetradoksu kullanayım bu arada çinko ve magnezyuma devam edeyim en son levoksasin ile bitirteyim diyorum ardından lökosit ölçümü ve onun akabinde trus yaptırıp sonucu gözlemleyim diyorum forumdaki arkadaşlar bu konuda ne düşünür veya eklemek istediğiniz bir şey var mı ben böyle bir şey düşündüm ama
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Ayhan hoca da belirmişti kardeşim fosfomisin İ yalnız kullanman daha iyi olabilir çünkü 3 Hüsnü'ne birde tetradox eklersen ağır olabilir. Tettadoxu levofloksasin ile kombine etsen bence daha iyi
Kursat40

Levoksasin ile tetradoks İngiltere'de denenmiş fosfamisin 6 saat plazma ömrüne sahip tetradoks 8 saat ıkısını Zaman olarak ayarlarsan sıkıntı olmaz
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Kardes 3 antibiyotik ayni anda kullanilir mi napiyon ya, biyeri yapim derken bi yeri arizalandirirsin Allah korusun. Onkolojiye yatip kortizon tedavisi almak gibi bisey bu, baskilama o kadar bagisikligini. Fosfomisin zaten 3gr.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Kursat40

Abı yaklaşık 1,5 ay kadar sürecek tedavi
Mod001

Mesaj gönderen Mod001 »

Arkadaslar prostat masaji sonrası yapılan sürüntü kültüründe üreyen bakteri cinsine göre damar yolu (serum) ile birlikte 3 günde 1 yapılan prostat masajsiz iyileşme olmaz .. bnde de var aynı hastalık .. Ayrıca prostatit olduğumuzun kanıtları da var idrar tahlil ve idrar kültür testinde bakteri sayısı az olabilir yada sperm de bakteri saptanamayabilir ancak sperm testi yaptirirsin iz. Lökosit ve vizyozite yüksekliğinden anlayabilirsiniz. Tüm prostatit li hastalar bakteri kapmiştır . Yani bakteriyeldir. Etkili yapılan sert yapılan prostat masaji 1 dakika yetiyor . 1 ml sıvının çıkmasına sebep oldu bnde . Ve bakteri türedi .
Mod001

Mesaj gönderen Mod001 »

Bnce bakteri tespit edilmeden cipro bile kullanilmamali
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

fosfomisin başka bir antibiyotik ile kombine edilebilir diyor yayınlar arkadaşlar ama o yayınlarda fosfomisin in 6 haftalık ardışık kullanımı ile ilgili bir bilgi yok. tek doz kullanılacaksa kombinasyon için herhangi bir uyarı yok yani kullanılabilir.

ancak bu 6 haftalık tedavi için başka bir antibiyotik kombinasyonu özellikle böbrekler için çok yorucu belki zarar verici olabilir. yani bu biraz risk almak gibi.. bu yüzden benim önerim yalın olarak kullanılmasından yana. önce fosfomisin kullanıp, imkan varsa tetkik yaptırarak tedavi olmuş musunuz takip edebilirsiniz. zaten klinik olarak da iyileşmeniz, belirtilerinizin de geçmiş olması gerekiyor..

eğer fayda görmüyorsanız o zaman atipik ya da dirençli bir bakteri olma ihtimali ya da kalsifikasyon ihtimali var..

klasifikasyonu herkeste olabilir diyip es geçmek şu an yapılan en büyük yanlış. ozan ın da bahsettiği gibi kalsifikasyon tek başına inflamasyon tetikleyicisi bile olabilir. ayrıca içerisinde sadece calsiyum olduğunu düşünmeyin bu çaydanlıkta oluşan kireç eğil ki sadece inorganik maddeler içersin.. içerisinde mikroplar ile birlikte çeşitli iltihabi hücreler bulunması da çok yüksek ihtimaldir. sonuçta canlı bir ortamda oluşuyor ve canlı ortam ile sürekli ilişki halinde.. yani bir kitle aslında mikroplar hücreler doğal sıvılar iltihap ve kalsifikasyon içeriyor. bu taşlaşma sadece kalsiyum içeriyor manasında değil başka kristaller de içerir mutlaka.. bu kaba tabirle prostat taşları etraftan bağımsız orada bulunmuyor. iltihaba yataklık da yapabilir. ve iltihabı tetikleyebilir de.
Mod001

Mesaj gönderen Mod001 »

Katılıyorum . Kalifikasyon bakteriler için bir yuva . Sonuçta karmaşık bir yapıdan bahsediyoruz. Prostat daldaki ceviz gibi içerisinde bir sürü zar bulunan bir bulunan bir organ . Saten kalsifikasyonu Mr doktorlari ve enfeksiyon hastalık uzmanları normal üroloji doktorlari anormal kabul eder .
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

20 kutu fosmomisin temin edildi 14 ocakta elimde olacak ama 1 subatta randevum var doktorunun yaklasiminda bir farklilik görmezsem bilmedigim bir öyntem ilac vs önermezse basliyacagim bakalim
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

ABittersweetLi yazdı:hepsini aynı anda temin etmenize gerek yok.2-3 haftada azar azar eczaneden alabilirsiniz.hepsini temin edincede kullanmaya başlarsınız.bir işe yarayıp yaramaması konusu dert edilecek bir şey değil.çünkü bu hastalık hiç bir şey yapmadan iyileşen bir hastalık değil.işe yarayıp yaramayacağını düşünmek yerine denemekten başka çare yok..zaten yapılan araştırmada kimsenin daha kötü olduğu yazılmamış.böyle bir şey olsaydı yazılırdı.

kronik prostatit deneme yanılma yöntemi ile tedavi edilebilir.her şeyi iyi yada kötü deneyeceksiniz.başka çareniz yok.yoksa ömür boyu bu şekilde kalırsınız.
cok dugru !
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bu doktor ayhan kım bılen varmı
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

efsane2036 yazdı:Bu doktor ayhan kım bılen varmı
Ben de merak edip başka bir başlığı hortlattım ama kimseden ses çıkmamıştı. Eskiler de pek bilmiyor. Abittersweetli biliyordur belki.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bu arkadasimiz 3.5 yildir foruma girmiyor. 3 ay forumda kaldi.