Dmso tedavisi.

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Dmso tedavisi.

Mesaj gönderen kadir »

Dmso tedavisi

DMSO NEDİR ?Odundan elde edilen organik bir kükürtlü maddedir. Dr.Stanley Jacoba göre, yüzyılımızın, antibiyotik ve kortizon prensiplerinden sonra keşfedilmiş üçüncü büyük prensibidir.

Yıllardır, dünyada pek çok ülkede farklı enstitü ve kliniklerde başarıyla uygulanmakta, çok önemli sonuçlar alınmaktadır.

DMSO ‘NUN ÖZELLİKLERİ. Miyelinsiz sinir elyafının iletkenliğini kaldırarak ağrıyı bloke eder.Antienflamatuardır.Antibakteriyel ve fungusittir.İlaçların zarlardan kolay geçmesini sağlar.Damar genişletici ve diüretik(idrar söktürücü) dür.Ca fonksiyonunu durdurarak,kalp kasının yükünü hafifletir.Haricen hücre yenileyici ve sakinleştiricidir.
Bağışıklığı kamçılar.
Vücutta interferon oluşturucudur.

Öncelikle,

1-Kanser türleri

2-Romatoit artrit

3-Kalp ve damar hastalıkları

3-Yumuşak doku travmaları gibi hastalıklarda kullanılmaktadır.

Kanser tedavisinde DMSO mucizesi

DMSO tedavisi, kanserli bölgenin yokedilmesini hedefler, kanseri ortaya çıkaran sebebi ortadan kaldırmaya yöneliktir. Bu tedavi yönteminin mutlaka bağışıklık sistemine yönelik takviyelerle desteklenmesi gerekmektedir.

Houstan’da kanser tedavisi üzerine pek çok çalışma gerçekleştirmiş olan E.J. Tucker, 1962 yılında kanserli hayvanlar üzerinde yaptığı deneyler sonucunda DMSO’yu, “hematoksilin” adlı boya maddesi ile karıştırarak kullandı. Bu karışım tümör kitlesini boyamakla kalmıyor, aynı zamanda pek çok farklı kanser türünü tedavi ediyordu. Daha sonra bu yöntem pek çok kanserli hastanın sağlığına kavuşturulmasında kullanıldı, kullanılmaya da devam ediyor.

Basitçe; hematoksilin maddesi DMSO’yu kanserli organa taşıyarak bu mucizevi maddenin sorunlu bölgeye direkt etki etmesini ve zaman içinde kanserin yok edilmesini sağlıyor. Tedavi, herhangi bir kanser türüne özel de uygulanmıyor. Tüm türler için kullanılabiliyor. Yıllardır, dünyada pek çok ülkede farklı enstitü ve kliniklerde başarıyla uygulanmakta, çok önemli sonuçlar alınmaktadır.

DMSO tedavisi, kemoterapi ve radyoterapinin aksine, bağışıklık sistemine zarar vermeden kanseri yok etme üzerinde kurulmuş bir prensiptir.

DMSO KULLANIM ŞEKİLLERİ VE TEDAVİ DOZLARI

ORAL  KULLANIM

İlk gün 0,5 ml olarak başlanır.2 ve 3.günler 1 ml’ye çıkılır.4.günden itibaren ise 1,5 ml çıkılır.İlaç tercihen aç karna,bir miktar su veya meyve suyuna karıştırılarak içilir.Gerekirse günde 2 ml’ye kadar çıkılabilir.

NASAL KULLANIM

Solunum yoluyla kullanılacak DMSO özel olarak seyreltilmiş bir solüsyondur.Sabah ve akşam 4 cc olarak nebulizatör cihazına konularak buhar şeklinde solunur.

DAMAR İÇİ KULLANIM

Damar içi kullanım kesinlikle klinik ortamda doktor tarafından uygulanmalıdır.Hastalığın durumuna göre izotonik NaCl çözeltisi içerisinde,doktor tarafından belirlenen dozlarda 1 saatlik bir süre içerisinde yavaş yavaş verilmelidir.

LOKAL KULLANIM

Özellikle bölgesel ağrılar,Romatizma ağrıları,ödem,ve yumuşak doku travmalarında günde 2-3 kez az miktarlarda sürülerek kullanılır.Sıvı, jel, krem ve sprey formları mevcuttur.

DMSO’nun aşağıdaki hastalıklarda kullanılması önerilmemektedir.

1-Ağır böbrek yetmezliği

2-Karaciğer yetmezliği

3-Siroz

ÖNEMLİ UYARI

Dmso ürünleri majistral ilaçtır. Yani,eczacı tarafından doktorun yazığı reçeteye ve  dozlara göre tam steril laboratuvar ortamda hazırlanmalıdır.DMSO’nun doktorun önerdiği şekillerde ve belirttiği dozlarda kullanıldığı sürece herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır.Ancak bilinçsiz bir şekilde ve yüksek dozlarda kullanıldığında böbrek fonksiyonlarında hafif yükselme,karaciğer fonksiyon testlerinde artmalara sebep olabilir.Bu yan etkiler oral ve damar içi uygulamalarda görülebilmektedir
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Dmso tedavisi.

Mesaj gönderen insirah13 »

Abi sence denenmeli mi? Antibiyotik tedavisine bir ikame olarak mı göemeliyiz, yoksa takviye mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

insirah13 yazdı:Abi sence denenmeli mi? Antibiyotik tedavisine bir ikame olarak mı göemeliyiz, yoksa takviye mi?
Antibiyotikten fayda gormeyenler dr kontrolunde deneyebilir. Dr onayi almadan tabiki kullanmayiniz.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

kadir yazdı:
insirah13 yazdı:Abi sence denenmeli mi? Antibiyotik tedavisine bir ikame olarak mı göemeliyiz, yoksa takviye mi?
Antibiyotikten fayda gormeyenler dr kontrolunde deneyebilir. Dr onayi almadan tabiki kullanmayiniz.
Kadir abi ben Türkiyede bir çok tedaviyi uyguladım bende senin gibi korumasız ilişkiden kaynaklı kronik prostatit illerine yakalandım yaptığım tahlil ve kültürlerin sayısını artık bilmiyorum zafer hocada lökosit 6-7 göürşdü sonra 45 oldu daha sonra verdiği ilaç ve iğneleri kullandım muhtemelen 2-3olmuştur lakin sağlıklı bir insanda zaten 3-4 çıkabiliyor.Ben DMSO ilacını umutlu görüyorum tek korkum uzun süre kullanılırsa vucudun başka yerlerine zarar verirmi birde abi avrupadanmı isteyelim yoksa buradaki kimyagerlerden temin edelim.Siz önerirmisiniz kullanalımmı?
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

kadir yazdı:
Türkiye’de onu onaylayacak doktor sayısı çok eserdir abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:
kadir yazdı:
Türkiye’de onu onaylayacak doktor sayısı çok eserdir abi.
Drlarin onaylayacagini zaten sanmiyorum. Ben sorumluluk geregi yazmak zorundayim targocid kardesim.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Tedaviyi deneyenler tecrübelerini paylaşırsa iyi olur