ilacın etkisi için kaç hafta beklenmeli?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

ilacın etkisi için kaç hafta beklenmeli?

Mesaj gönderen ozcartman »

Daha önce Avelox kullanmamıştım. Şu an kullanıyorum doktorumun da önerisi ile. Bugün 9. gün ancak zerre kadar değişiklik hissetmiyorum. Bir ilaç için işe yaramadı demek kaçıncı günden sonra mümkündür. Boşa ilaç almaya devam etmek istemiyorum.
alihandro
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: ilacın etkisi için kaç hafta beklenmeli?

Mesaj gönderen alihandro »

dostum bende ilaç alırken semptomlar daha artıyordu tedavine devam et bu hastalıgın antibiyotikten başka bir tedavisi yok maalesef
ozcartman

alihandro yazdı:dostum bende ilaç alırken semptomlar daha artıyordu tedavine devam et bu hastalıgın antibiyotikten başka bir tedavisi yok maalesef
şu an lökosit baktıramadığım için doğru ilacı mı alıyorum sorusu var kafamda. belki de boşuna kullanıyorum bilmiyorum ki.
alihandro
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alihandro »

boşuna değildir bende lokosit baktırmadan 6 hafta aksef kullandım sonra zafer hocaya gititm 6-7 lokosit cıktı kullanmasam eminim daha yüksekti
ilk etapta idrarda 4 lokosit vardı bende zafer hocada idrar 2 lokosit çıktı prostat sıvısında 6-7 belki yarı yarıya azaltı bende doktorun verdiyse devam et kbence
ozcartman

alihandro yazdı:boşuna değildir bende lokosit baktırmadan 6 hafta aksef kullandım sonra zafer hocaya gititm 6-7 lokosit cıktı kullanmasam eminim daha yüksekti
ilk etapta idrarda 4 lokosit vardı bende zafer hocada idrar 2 lokosit çıktı prostat sıvısında 6-7 belki yarı yarıya azaltı bende doktorun verdiyse devam et kbence
çok teşekkürler cevap için. bugün 12. gün. 2 gün sonra 3. kutuya geçicem ya da geçmiycem. doktor maksimum 4 hafta kullan ötesine geçme dedi. ancak forumda 2 haftada etki etmediyse daha da etmez tarzı yorumlar okudum. ne yapmalıyım?
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

alihandro yazdı:dostum bende ilaç alırken semptomlar daha artıyordu tedavine devam et bu hastalıgın antibiyotikten başka bir tedavisi yok maalesef
Antıbıyotıksız ıyılesmıstım
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Prostatx33 yazdı:
şuanda iyi değilsin ama. bu hastalıkta malesef antibiyotik şart. yanma bir azalıp bir artıyor ve sonunda gelip kalıcı oluyor 5 gün bekliyorsun 10 gün bekliyorsun idrarın yanıyor kendini iyi hissetme durumun artık kalmıyor ve yapacak hiç bişey yok kötüde olsa bir kür kullanınca yanma düşüyor bırakınca dikkatli yaşamana baglı bir süre daha düzelme gösteriyorsun. ben iyileştim demek için en az 3 4 5 6 ay yanmasız ve şiddetlenen şikayetlerin olmaması gerekiyor buda ilaçsız imkansız. doğru güclü tedavi aldıktan sonra 3 5 gün kötü bile olsan muhakkak şikayetlerde kendiliğinden azalma oluyor. kalıcı olarak iyi olana kadar gerilemeyen şikayet var ise ilaca devam. 10 gün yanması olan adamın kendi kendine toparlaması imkansız
crunkstar

Pro2020 yazdı:
crunkstar yazdı:
Prostatx33 yazdı: Antıbıyotıksız ıyılesmıstım
şuanda iyi değilsin ama. bu hastalıkta malesef antibiyotik şart. yanma bir azalıp bir artıyor ve sonunda gelip kalıcı oluyor 5 gün bekliyorsun 10 gün bekliyorsun idrarın yanıyor kendini iyi hissetme durumun artık kalmıyor ve yapacak hiç bişey yok kötüde olsa bir kür kullanınca yanma düşüyor bırakınca dikkatli yaşamana baglı bir süre daha düzelme gösteriyorsun. ben iyileştim demek için en az 3 4 5 6 ay yanmasız ve şiddetlenen şikayetlerin olmaması gerekiyor buda ilaçsız imkansız. doğru güclü tedavi aldıktan sonra 3 5 gün kötü bile olsan muhakkak şikayetlerde kendiliğinden azalma oluyor. kalıcı olarak iyi olana kadar gerilemeyen şikayet var ise ilaca devam. 10 gün yanması olan adamın kendi kendine toparlaması imkansız
Crukstar kardeşim 10 yıl bu hastaligi cekmis ve ilk ve eski tecrubeli biri olarak senin yerinde olmak isteyen cok kronik hasta var bu hastaligi 3 5 ay önce kaptin sanirim senin yerinde olsam doktor doktor gezerdim ilk yıl yuzde 90 a varan iyilesme orani var burada yorum yapip vaktini harcama senin icin bu yıl onemli vaktini kullan ilerde zamanla tecrube kazanirsin bu hastalikta senin iyiligin icin diyorum yinede sen bilirsin
ben vakit harcamıyorum burada. 8 aylık hastayım. ben 1 günde 3 doktora gittiğimi bilirim. sana 3 ay içerisinde kullandıgım ilacarı saysam. sen 1 senede kullanmamışsındır. bir tek medyatik doktorlara gitmedim. 14 iesef den 7 genta 8 desefine 4 kutu tavanic tarivid sayısız ornisid cipro ile kullandım. 75 gün aralıksız ilac kullandım böbreklerim heryerim ağrıyor artık. 15 gün ara verdim şimdi gene abanıyorum. yaptırmadıgım test kaldırmadı pcr den çubuklu pcr kültüre hiç bişey cıkmadı. benim yapabileceklerim bunlar daha fazla ilaca ben dayanamıyorum artık 3 gün iyi 2 gün kötü şeklinde devam ediyorum aralıksız en güclü ilacları kullanırkende tamamen düzelmedim. geçmiyor kardeşim. 10 sene çekende boşa çekmiyor. o zikdigmn ilaclarını zafer hoca yazınca mı daha etkili oluyor. en az 6 kür birebir zafer oyman reçetesi kullandım. şuan bende zerre lokosit olduguna inanmıyorum. sadece içi acıyor ne arkada ne ortada hiç bir şikayetim yok. penisimin orta kısmından köküne kadar bir kesik var. öldürüyor beni.
crunkstar

Pro2020 yazdı:
crunkstar yazdı:
Pro2020 yazdı:
Crukstar kardeşim 10 yıl bu hastaligi cekmis ve ilk ve eski tecrubeli biri olarak senin yerinde olmak isteyen cok kronik hasta var bu hastaligi 3 5 ay önce kaptin sanirim senin yerinde olsam doktor doktor gezerdim ilk yıl yuzde 90 a varan iyilesme orani var burada yorum yapip vaktini harcama senin icin bu yıl onemli vaktini kullan ilerde zamanla tecrube kazanirsin bu hastalikta senin iyiligin icin diyorum yinede sen bilirsin
ben vakit harcamıyorum burada. 8 aylık hastayım. ben 1 günde 3 doktora gittiğimi bilirim. sana 3 ay içerisinde kullandıgım ilacarı saysam. sen 1 senede kullanmamışsındır. bir tek medyatik doktorlara gitmedim. 14 iesef den 7 genta 8 desefine 4 kutu tavanic tarivid sayısız ornisid cipro ile kullandım. 75 gün aralıksız ilac kullandım böbreklerim heryerim ağrıyor artık. 15 gün ara verdim şimdi gene abanıyorum. yaptırmadıgım test kaldırmadı pcr den çubuklu pcr kültüre hiç bişey cıkmadı. benim yapabileceklerim bunlar daha fazla ilaca ben dayanamıyorum artık 3 gün iyi 2 gün kötü şeklinde devam ediyorum aralıksız en güclü ilacları kullanırkende tamamen düzelmedim. geçmiyor kardeşim. 10 sene çekende boşa çekmiyor. o zikdigmn ilaclarını zafer hoca yazınca mı daha etkili oluyor. en az 6 kür birebir zafer oyman reçetesi kullandım. şuan bende zerre lokosit olduguna inanmıyorum. sadece içi acıyor ne arkada ne ortada hiç bir şikayetim yok. penisimin orta kısmından köküne kadar bir kesik var. öldürüyor beni.
Ben aralıksiz 5 yıl antibiyotik kullandım 100 u geckin iğne 10 yıl icinde iyi olursun inş gecmis olsun
işte onu söylüyorum bu hastalıkta aralıksız ilac kullanmanın hiç bir anlamı yok. yenide olsa aynıda olsa bi yerden sonra zerre ileri gitmiyor son 6 kürü aralıksız kullanmama rağmen %1 daha ileri taşımadı beni. ama ne zaman şiddetlenecek gibi olup da ilaca başladıysam hep çok fayda gördüm. aralıksız ilaç heleki farklı farklı. 2 3. kürden sonra boşa.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

crunkstar yazdı:
Prostatx33 yazdı:
iyi kavramı kişiden kişiye değişebilir ama bazıları için antibiyotik olmasada olur.

eğer iyi olmaktan kastın yüzde yüz iyileşmek ise kolay gelsin sana
Prostatx33

1yıl hıc antıbıyotık kullanmadan beslenmenize dıkat edin pelvık kaslarını guclendırın emin ol duzeleceksınız kardes tavsiyesi suan bende kullanıyorum anti ama ılk olarak bakteri temizliği için mecbur yoksa bır faydasını gormedım 20 azla baslayan ıgne yanında yine azitro grubu anti kuru sonra ılac oral yoldan 16gun suan 9.gunu nuks sorunuyla ugrasıyor um suanda
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Prostatx33 yazdı:1yıl hıc antıbıyotık kullanmadan beslenmenize dıkat edin pelvık kaslarını guclendırın emin ol duzeleceksınız kardes tavsiyesi suan bende kullanıyorum anti ama ılk olarak bakteri temizliği için mecbur yoksa bır faydasını gormedım 20 azla baslayan ıgne yanında yine azitro grubu anti kuru sonra ılac oral yoldan 16gun suan 9.gunu nuks sorunuyla ugrasıyor um suanda

nüks yaşadıktan sonra antibiyotik kullanmayıp kendi kendine geçmesini bekledin mi hiç...
belli zamanlarda şart mı diyorsun mesela...

kendimin antibiyotik ile hiçbi alakası olmadığını düşünüyorum ben(en azından şimdilik)
Prostatx33

Beklemedim gecmesını zaten kafayı Baska bırseye taktın mı gecıyor asıl problem bu dıye dusunuyorum abtıbıyotık ara ara kullandım evet ama fazlasının bir faydası yok yararlı bakterılerıde olduruyor ondan dolayı yarardan cok zararı var fikrimce kendi dusuncelerım artaarda kullanmayın anıtıyı 21 gunluk kurden sonra en az 3.4 ay ara verin