dirençli antibiyotik ile nüks

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

dirençli antibiyotik ile nüks

Mesaj gönderen insirah13 »

iyi akşamlar herkese. benim şöyle bir sorum olacaktı.7-8 olan lökositim 6 desefin iğne,ciflosin ve klindan ile 4-5'e düştü.bu süreçte özellikle ciflosin kullanırken semptomlarım artmıştı. daha sonra yine 6 desefin iğne ve ciprasid kullandım.ciprasid ile beraber semptomlar yine nüksetti. daha önce hastalığımın isminin prostatit olduğunu bilmiyorken de 3 kutu ciprasid kullanmıştım.acaba siproflaksasin kökenliler direnç oluşturmuş ondan dolayı bunları yaşıyor olabilir miyim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: dirençli antibiyotik ile nüks

Mesaj gönderen kadir »

insirah13 yazdı:iyi akşamlar herkese. benim şöyle bir sorum olacaktı.7-8 olan lökositim 6 desefin iğne,ciflosin ve klindan ile 4-5'e düştü.bu süreçte özellikle ciflosin kullanırken semptomlarım artmıştı. daha sonra yine 6 desefin iğne ve ciprasid kullandım.ciprasid ile beraber semptomlar yine nüksetti. daha önce hastalığımın isminin prostatit olduğunu bilmiyorken de 3 kutu ciprasid kullanmıştım.acaba siproflaksasin kökenliler direnç oluşturmuş ondan dolayı bunları yaşıyor olabilir miyim?
Ciprasid kullanirken antibiogramla patojene duyarliligi kanitlanmis olarak kullanilmasi tavsiye ediliyor özellikle. Yoksa bos yere kullanirsiniz. Patojenler direnc kazanabilir.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: dirençli antibiyotik ile nüks

Mesaj gönderen insirah13 »

kadir yazdı:
insirah13 yazdı:iyi akşamlar herkese. benim şöyle bir sorum olacaktı.7-8 olan lökositim 6 desefin iğne,ciflosin ve klindan ile 4-5'e düştü.bu süreçte özellikle ciflosin kullanırken semptomlarım artmıştı. daha sonra yine 6 desefin iğne ve ciprasid kullandım.ciprasid ile beraber semptomlar yine nüksetti. daha önce hastalığımın isminin prostatit olduğunu bilmiyorken de 3 kutu ciprasid kullanmıştım.acaba siproflaksasin kökenliler direnç oluşturmuş ondan dolayı bunları yaşıyor olabilir miyim?
Ciprasid kullanirken antibiogramla patojene duyarliligi kanitlanmis olarak kullanilmasi tavsiye ediliyor özellikle. Yoksa bos yere kullanirsiniz. Patojenler direnc kazanabilir.
anladım kabir abi. allah razı olsun. iyi akşamlar, saygılar abi.