Masaj için jel yada bilinen ilaç..?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Galip

Masaj için jel yada bilinen ilaç..?

Mesaj gönderen Galip »

Özellikle k.prostatıt için masaj bence olmazsa olmazdır ve formda bazı arkadaslar kendı kendıne masaj yaparak fayda saglıyor ancak masaj için kayganlastırıcı jel yerine ilaçlamada saglayabilecek bilinen kullanılan ilaç yada jel ismini bilen varmı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Masaj için jel yada bilinen ilaç..?

Mesaj gönderen kadir »

Galip yazdı:Özellikle k.prostatıt için masaj bence olmazsa olmazdır ve formda bazı arkadaslar kendı kendıne masaj yaparak fayda saglıyor ancak masaj için kayganlastırıcı jel yerine ilaçlamada saglayabilecek bilinen kullanılan ilaç yada jel ismini bilen varmı?
Vazelin krem kullanacaksiniz.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

kadir yazdı:
Galip yazdı:Özellikle k.prostatıt için masaj bence olmazsa olmazdır ve formda bazı arkadaslar kendı kendıne masaj yaparak fayda saglıyor ancak masaj için kayganlastırıcı jel yerine ilaçlamada saglayabilecek bilinen kullanılan ilaç yada jel ismini bilen varmı?
Merhaba kadır abı bu masaj yapan doktorlar vazelın kullanıyor olsa gerek,hanı hucre yenıleyen ıyılesmeyı hızlandıracak bır jel varmıdır demıstım önerın icin tesekkurler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Galip yazdı:
kadir yazdı:
Merhaba kadır abı bu masaj yapan doktorlar vazelın kullanıyor olsa gerek,hanı hucre yenıleyen ıyılesmeyı hızlandıracak bır jel varmıdır demıstım önerın icin tesekkurler
Hayir kardesim oyle bir ürün oldugunu duymadim. Ama anal olarak antibiyotik fitil kullanabilirsin.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Arkadaslar bıraz arastırdım ve madeleb adında bır krem buldum

Madeleb Krem, Centella Asiatica bitkisinin özünden üretilen, hücre yenileyici etkiye sahip, cildinizdeki hemen hemen tüm sorunların çözümünde faydalı olan tamamen doğal ve organik yapıda bir cilt bakım ürünüdür.

Madeleb Krem, içerdiği doğal özler sayesinde, cildinize hiçbir zarar vermeden hücre yenilenmesini sağlayarak; sivilce, akne sorunlarınızı çözen, cilt yaralarınızı iyileştiren, sedef ve egzama gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılan son derece faydalı ve çok yönlü bir kremdir.

Urun cılt ıcın ancak tamamen dogal bitkilerden elde edılmıs oldugundan,bundan sonra prostat masajı yaparken kullanmayı dusunuyorum sızce fayda saglarmı?
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

30 40 gr bal mumunu fincanda erit, içerisine ister toz propolis ister sıvı extrat ekle, ısırgan yağı, sızma zeytin yağı ekle bir kaba aktar ocaktan al krem elde edersin. Kıvamını ayarlamak zor biraz bal mumu çok olursa fitil gibi sert olur, az eklersen cıvık olablir bunu ayarlamak lazım.

Teflon tencere olursa iyi olur bşr miktar su koyup içerisine fincanı koyarsın bal mumunu fincana atar eritirsin sonra diğer malzemeleri ekler karıştırırsın ocaktan indirip hemen kaba aktarıp 20 30 dk sonra krem haline gelecektir. Daha detaylı isteyene tarif ederim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Normal cilt ile makattaki cilt dokusu farklıdır tam hatırlayamıyorum şimdi galiba mukoza diye geçiyordu, öyle yerlere her tür krem sürülmez.
Ayrıca bitkilerden elde edilmiş diye pek güvenmemek lazım bence bir taraflarına sürmeden önce iyi araştır.
Mesela ısırgan da bir bitki sür onu cildine bak ne oluyor sonra.