Candida- flokan

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ist86

Candida- flokan

Mesaj gönderen ist86 »

Bu ilacı kullanan , kullanipta faydasını gören?
Sky77
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Candida- flokan

Mesaj gönderen Sky77 »

Ben kullandım. Bu ilaç mantar ilacı. Fazla antibiyotik kullanımı sonucu mantar tedavisi için kullandım. Prostatite bir faydası olmadı ama mantar acisindan vücuduma hissetmedigim bir faydası olmuş mudur, bilmiyorum...
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Sky77 yazdı:Ben kullandım. Bu ilaç mantar ilacı. Fazla antibiyotik kullanımı sonucu mantar tedavisi için kullandım. Prostatite bir faydası olmadı ama mantar acisindan vücuduma hissetmedigim bir faydası olmuş mudur, bilmiyorum...
Ne kadar süre kullandın doktor tavsiyesiyle mi kullandın
Sky77

Mesaj gönderen Sky77 »

2 kutu kullandım, evet doktor tavsiyesiyle. Prostat masajı sonrası yapılan idrar kültüründe candida görüldü. Bunun üzerine doktor yazdı. Yalnız karaciğeri çok yoran bir ilacmis. 1 kutu sonrası doktor karaciğer fonksiyon testlerini kontrol edip öyle ikinci kutuya başlatmıştı.
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Sky77 yazdı:2 kutu kullandım, evet doktor tavsiyesiyle. Prostat masajı sonrası yapılan idrar kültüründe candida görüldü. Bunun üzerine doktor yazdı. Yalnız karaciğeri çok yoran bir ilacmis. 1 kutu sonrası doktor karaciğer fonksiyon testlerini kontrol edip öyle ikinci kutuya başlatmıştı.
Ok. Teşekkürler
Doktor kim ? Burdan yazamıyorsan özelden yazabilirsin
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Sky77 yazdı:Ben kullandım. Bu ilaç mantar ilacı. Fazla antibiyotik kullanımı sonucu mantar tedavisi için kullandım. Prostatite bir faydası olmadı ama mantar acisindan vücuduma hissetmedigim bir faydası olmuş mudur, bilmiyorum...
Hocam Candidanın diğer gözle görülür semptomları nelerdir benim ibs sonrası prostatit geliştiği için ondan şüpheleniyorum dilimde sarı bir tabaka var örneğin kültür dışında tahmin yürütebilir miyiz ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Sky77

Mesaj gönderen Sky77 »

Dilimde sabah kalktığımda beyazlık olur benim. Bu arada bende de ibs var hocam. Kulturde candida çıktı. Ama dediğim gibi ilaç kullandım ama prostatite bir faydası olmadı...
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Anladım hocam inşallah iyi gelen bir şey bulursun
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Candidanın belirtisi nedir
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Bağırsak Mantarlarının Neden Olduğu Rahatsızlıklar

1-) Şişkinlik, kabızlık, ishal
2-) Makatta kaşıntı ve kızarıklık
3-) Mide ağrısı ve ağız kokusu,
4-) Dişte ve dilde beyazımsı, sarımsı veya kahverengi pas gibi tabaka varsa mantar var demektir, hiç bir tabaka çokta aşırı kızarmışsa çok yoğun mantar var demektir.
5-) Aşırı yorgunluk, dermansızlık, konsantre olamama, unutkanlık, isteksizlik
6-) Aşırı tatlı yeme isteği ve aşırı açlık duygusu
7-) Kasların titremesi ve kas ağrısı
8 -) Nefes darlığı, burun tıkanması, kulak iltihaplanması, sinüzit, faranjit, bronşit
9-) Ense, omuz, sırt ve bel ağrısı
10-) Eklem ağrısı ve şişmesi, dokularda ağrı (fibromiyalji), sle
11-) Deride sivilce, saçların yağlanması, deride kuruma, akne inverse, sedef, ekzema
12-) Küf gibi pis bir koku ve bayanlarda beyazımsı veya sarı akıntılar
13-) Adet halinde aşırı ağrılar (mantar enfeksiyonu nedeniyle)
14-) Kolit, ülseratif kolit, morbus chron, ibs ve enterit gibi iltihaplı rahatsızlıklar
15-) Kronik böbrek yetmezliği, mesane iltihaplanması, instersistiyel sistit, prostatit, vajinit
16-) Mikotoksinler; migren, baş ağrısı, depresyon ve panik atağı tetikler
17-) Diyabet, kolesterol ve yüksek tansiyonu tetikler
18-) Kurdeşen, kaşıntı, polen alerjisi, besin alerjisi, alerjik astım, atopik ekzem
19-) Skleroderma, otizm, alzheimer, parkinson, ms (multiple skleroz)

Daha önce forumda Mustafaa diye bir kullanıcı paylaşmış.