Tedavi Sürecim Hk.

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Sanchez
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Tedavi Sürecim Hk.

Mesaj gönderen Sanchez »

Merhabalar herkese..
Foruma yeni katılmış bir kullanıcı olarak başta Kadir Bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletmek isterim.

Sizlere hikayemi kısaca özetleyip (umarım kısa olmasını başarabilirim:)), sonrasında sorularımı iletmek isterim.

10.09.2019 tarihinde idrar yaparken peniste yanma, sürekli idrar hissi, sık idrara çıkma, karın/makat bölgesinde huzursuzluk/dolgunluk şikayetiyle Devlet Hastanesi’ne Üroloji kontrolüne gittim. ( Bu şikayetlerin tamamı hastaneyi ziyaretimden 2 gün önce oluştu, önceki 1 aylık süreçte çok nadir idrar yanması problemim vardı)

Doktor rektal muayene yapmadan idrar testi, işeme testi ve röntgen sonucuna göre; prostatımda iltihap olduğunu düşündüğünü belirterek 1 kutu 750mg cipro, 30 adetlik Tamprost(alfa bloker) vererek 1 ay sonra kontrole gitmemi söyledi.

Durumun daha ciddi boyut aldığını o an farkettim ve daha sonra ciddi bir araştırma içerisine girdim, bu sayede forumu da keşfetme imkanım oldu. Araştırma sürecinde şikayetlerim de olduğundan mecburi olarak bu ilaçları kullandım (her ne kadar ciproyla alakalı ciddi sıkıntılar okumuş olsam da.)

Forumdaki görüşler üzerine 05.10.2019 tarihinde Zafer Oyman’a muayeneye gittim.

Kendisinin kontrolü neticesinde; prostat sıvısında lökosit 6-7, idrarda lökosit 4, eritrosit 22 çıktı.
Eritrositin yüksekliğinden ötürü tomografi çekildim ve sonucum temiz çıktı.

1.Kür: (05.10.2019)
6 adet Forsef iğne
Tetradox, Floxilevo (eş zamanlı kullanım)
Youplus(Multi Ener-g)

Bu kürün sonunda; prostat sıvısı lökosit sayısı 6-7 den 5-6 ya, idrardaki lökosit 4 ten 8 e çıktı, eritrosit ise 22 den 2 ye düştü.

2.Kür: (21.10.2019)
5 adet Genta iğne
Biteral (1 kutu)
Klindan (2 kutu)
(Kullanımlar sırasıyla olacak, Klindan’a bu sabah başlayacağım)
Ek olarak Hardcis..

Sorularım:
1. Uygulanan ilk kür, değerlerimde ciddi bir düşüşe sebep olmadı, hatta idrarda lökosit sayısında artış oldu. İdrardaki lökosit sayısının artış nedeni ne olabilir?

2. İlk kürdeki sonuçlara göre durumum hakkında yorum yapılabilir mi?

Ben ilk kürden itibaren beni ciddi anlamda rahatsız edici semptomlar yaşamıyorum. Takviye olarak da vitamin dışında hiçbir şey kullanmıyorum.

3.Olmazsa olmaz dediğiniz takviye öneriniz var mıdır?

Teşekkürler..
yasar12

Re: Tedavi Sürecim Hk.

Mesaj gönderen yasar12 »

Sanchez yazdı:Merhabalar herkese..
Foruma yeni katılmış bir kullanıcı olarak başta Kadir Bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletmek isterim.

Sizlere hikayemi kısaca özetleyip (umarım kısa olmasını başarabilirim:)), sonrasında sorularımı iletmek isterim.

10.09.2019 tarihinde idrar yaparken peniste yanma, sürekli idrar hissi, sık idrara çıkma, karın/makat bölgesinde huzursuzluk/dolgunluk şikayetiyle Devlet Hastanesi’ne Üroloji kontrolüne gittim. ( Bu şikayetlerin tamamı hastaneyi ziyaretimden 2 gün önce oluştu, önceki 1 aylık süreçte çok nadir idrar yanması problemim vardı)

Doktor rektal muayene yapmadan idrar testi, işeme testi ve röntgen sonucuna göre; prostatımda iltihap olduğunu düşündüğünü belirterek 1 kutu 750mg cipro, 30 adetlik Tamprost(alfa bloker) vererek 1 ay sonra kontrole gitmemi söyledi.

Durumun daha ciddi boyut aldığını o an farkettim ve daha sonra ciddi bir araştırma içerisine girdim, bu sayede forumu da keşfetme imkanım oldu. Araştırma sürecinde şikayetlerim de olduğundan mecburi olarak bu ilaçları kullandım (her ne kadar ciproyla alakalı ciddi sıkıntılar okumuş olsam da.)

Kendisinin kontrolü neticesinde; prostat sıvısında lökosit 6-7, idrarda lökosit 4, eritrosit 22 çıktı.

6 adet Forsef iğne
Youplus(Multi Ener-g)

Bu kürün sonunda; prostat sıvısı lökosit sayısı 6-7 den 5-6 ya, idrardaki lökosit 4 ten 8 e çıktı, eritrosit ise 22 den 2 ye düştü.

5 adet Genta iğne
Biteral (1 kutu)
Klindan (2 kutu)
Ek olarak Hardcis..

Sorularım:
1. Uygulanan ilk kür, değerlerimde ciddi bir düşüşe sebep olmadı, hatta idrarda lökosit sayısında artış oldu. İdrardaki lökosit sayısının artış nedeni ne olabilir?

Ben ilk kürden itibaren beni ciddi anlamda rahatsız edici semptomlar yaşamıyorum. Takviye olarak da vitamin dışında hiçbir şey kullanmıyorum.

Teşekkürler..
Hocam ilk kure dayanikli buyuk ihtimal mikrop dogal olarak olmemis, lokosit sayisi gunden gune degisir olabilir dogal. Emprik tedavi uygulaniyor size. Bu kur halleder buyuk ihtimal. Benim tavsiyem iki gunde bir olmak uzere peostat masaji ( antibiyotikler cok daha iyi nufuz eder), bromelain ve mukozero ( biofilm vs. gibi bir durum varsa azaltmak amacli). Onun disinda bu kurde calismassa bir kultur ve antibiyogram yaptirip ona gore antibiyotik alin derim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sanchez yazdı:Merhabalar herkese..

6 adet Forsef iğne
Youplus(Multi Ener-g)

5 adet Genta iğne
Biteral (1 kutu)
Klindan (2 kutu)
Ek olarak Hardcis..

Sorularım:

Teşekkürler..
Antibiyotik kullanimi sonucu bagirsak floraniz bozulabilir. Hergun evde probiyotik maya ile mayalanmis dogal yogurt tuketin. Probiyotik takviyeler alin. Bu isin olmazsa olmazi bagisikligi guclu tutun. Lokosit seviyesini stabil tutun. Usutmeyin, stres yaşamayin. Üst üste ejekülasyon olmayin. Amprik tedaviyle enfeksiyonu bertaraf edersiniz. Detaylar mesajlarda var. Okuyunuz lütfen.
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Teşekkürler yorumlarınız için.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sanchez yazdı:Teşekkürler yorumlarınız için.
Rica ederim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

bende de aynisi olmustu.
muhtemeldir sende trichomonas vardir.
biteral halleder
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: prostat it tedavi süreci

Mesaj gönderen prosta50 »

Herkese iyi geceler ben yeni katıldım. 50 yaşındayım. Bir süredir forumu takip ediyorum kadir beye ve emeği geçenlere teşekkür ederim. 20170yılında zor idrar yapma ile prostat it rahatsızlığım başladı gittiğim doktor bana flomaks avodart ilaçları ve azosilin verdi. Azosilin idrar portakal rengi yapıyor bu arada bu ilaçları bir süre kullandım. Flomaks güzel idrara çıkaran bir ilaç fakat retrograg ejekülasyon yani kuru boşalma yapıyor meni dışarı gelmiyor. Sonra bir süre rahatladım. Yaz ayı bitti. Kasım ayında tekrar idrar zorluğu başladı. Ayaklarım çok üşüdü ve göbek altımda ağrıma oldu iyi bir doktora daha gittim yine prostat it dedi ve bana bu xatral 10mg ve tavanic verdi ayrıca saw palmetto da kullandım. 2018de hiç rahatsızlık olmadı bu yıl şubat ayında tekrar rahatsızlık başladı zor işeme ve göbek altımda ağrı oldu. Ayaklar üşüdü. Mayısta doktora gittim yaşım gereği durum iyi huylu prostat büyümesine dönmüş prostatitte etki ediyor dedi. Şu an ürorec 8 mg kullanıyorum. İlginçtir etkili bir ilaç ama kuru boşalma yapmadı. Ayrıca saw palmetto ve kabak çekirdeği yağı kullanıyorum şimdilik idare ediyorum bakalım ne zamana kadar doktorlar ameliyat yanlısı değil bayağı bilgim oldu bu prostat ve ilaçlar hakkında herkese geçmiş olsun...
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

İyi geceler tamprost kuru boşalma yaptımı tamsulosin ilaç grubudur yapar genelde mesane kadını gevşettiği için meni dışarı itilmiyor mesaneye boşalıyor
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

prosta50 yazdı:İyi geceler tamprost kuru boşalma yaptımı tamsulosin ilaç grubudur yapar genelde mesane kadını gevşettiği için meni dışarı itilmiyor mesaneye boşalıyor
Merhaba,
Dediğiniz gibi yan etkilerinden birisi meninin dışarı itilememesi problemi. Kullandığım süre zarfında bende o tarz bir probleme neden olmadı.
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Mrshadow yazdı:bende de aynisi olmustu.
muhtemeldir sende trichomonas vardir.
biteral halleder
Teşekkürler.
Umarım dediğiniz gibi olur. Önümüzdeki hafta kontrolüm olacak, son durumu sizlerle de paylaşmış olurum.
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Arkadaşlar Klindan’a başlayışımın 2.günü.. Sizlerde de inanılmaz rüyalar görmeye sebep oldu mu bu ilaç:) ?
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Merhabalar,
3.kür(17.11.2019)
5-6 lökosit, 1-2 seviyesine indi.
Klindan (1kutu)
Biteral (1 kutu)
Youplus vitamin.

1 ay sonra tekrar kontrolüm olacak, sonuçları iletiyor olacağım.
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Genta, biteral, klindan üçlüsünün bana fayda sağladığı sonucu çıkıyor. Hoca da zaten tekrar 1 er kutu klindan, biteral verdi.

Prostat sıvısı lökosit ölçümü dışında herhangi bir yöntem denemedim. Geçmiş tecrübelerinize dayanarak,yukarıda belirtmiş olduğum antibiyotik grubu, hangi bakteri türü/türlerini işaret ediyor? Teşekkürler..
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

14.12.2019 kontrol sonucu;
Lökosit 1-2, hoca 2 ay sonra kontrole gelmemi önerdi.
Klasik önerilerini yineledi..
Teşekkürler,
Mrshadow

hoca da artik kinolondan vazgeciyor yavas yavas.
eskiden olsa klindan yerine tarivid verirdi

ama bence hic dusmemesinin nedeni parazit olan trichomonastan oturu
biteral iyi geliyordur
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Mrshadow yazdı:hoca da artik kinolondan vazgeciyor yavas yavas.
eskiden olsa klindan yerine tarivid verirdi

ama bence hic dusmemesinin nedeni parazit olan trichomonastan oturu
biteral iyi geliyordur
Hocam sanırım yukarıda yazdığım yorum yanlış anlamaya müsait.
Ben sadece ilk kürümde beklediğim düşüşü yaşayamadım. (Lökosit 6-7 den 5-6 ya düşmüştü.) Sonrasında genta, biteral, Klindan’a geçiş yaptı hoca ve lökosit 1-2 ye indi. En son geçtiğimiz haftaki kontrolümde de 1-2 seviyesini korudum.
Mrshadow

ben de aynisini yasadim.
ben de diyorum ki, trichomonas paraziti yanlizca biterale duyarli, onunla enfekte isen dusmez istersen invanz al.
ki cinsel iliskiyle bu olduysa bu parazir cok sık bulasır
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

@mrshadow; trichonomas parazitiyle enfekte miyim o konuda bilgi sahibi değilim. Antibiyotik kullanımı sonucu prostat sıvısındaki lökositi kontrol altına aldığımı için sonraki aşama testlerini yaptırmadım henüz.

Ben emin olmamakla birlikte bana yapılan oral sonucu hastalıkla tanıştığımı düşünüyorum. (Sadece bir varsayım)

Diyelim ki trichonomas paraziti bende mevcut; tamamen “0” olma ihtimalimiz yok mu? Nüks ihtimali hep mi olacak?
Mrshadow

Sanchez yazdı:@mrshadow; trichonomas parazitiyle enfekte miyim o konuda bilgi sahibi değilim. Antibiyotik kullanımı sonucu prostat sıvısındaki lökositi kontrol altına aldığımı için sonraki aşama testlerini yaptırmadım henüz.

Ben emin olmamakla birlikte bana yapılan oral sonucu hastalıkla tanıştığımı düşünüyorum. (Sadece bir varsayım)

Diyelim ki trichonomas paraziti bende mevcut; tamamen “0” olma ihtimalimiz yok mu? Nüks ihtimali hep mi olacak?
eğer benim teori doğruysa tedavisi çok basit, yeniden bulaş olmadığı sürece nüks olmaz.
Sanchez

Mesaj gönderen Sanchez »

Mrshadow yazdı:
Sanchez yazdı:@mrshadow; trichonomas parazitiyle enfekte miyim o konuda bilgi sahibi değilim. Antibiyotik kullanımı sonucu prostat sıvısındaki lökositi kontrol altına aldığımı için sonraki aşama testlerini yaptırmadım henüz.

eğer benim teori doğruysa tedavisi çok basit, yeniden bulaş olmadığı sürece nüks olmaz.
Teşekkürler, umarım teorin doğrudur da nüks yaşamayız :)