Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Mesaj gönderen kadir »

Üreoplazma ve mycoplazmada avelox yada levofloksasin kullanilmasi direkt olarak uygun degil. Fayda yerine zarar verebilir duyarli degilse.Antibiogram yapilması gerekir, heleki ozellikle bu iki patojen her ilaca duyarlı degil. 30 civarinda suşu var ve surekli mutasyona giriyor.
Işte maalesef TR de bu işler lablarda tam olarak layikiyle yapilmiyor. Var olan patojen bulunamayip, olasılık dahilindeki antibiotikler kullandirilmak zorunda birakiliyor.
mycoplasma
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen mycoplasma »

kadir yazdı:Üreoplazma ve mycoplazmada avelox yada levofloksasin kullanilmasi direkt olarak uygun degil. Fayda yerine zarar verebilir duyarli degilse.Antibiogram yapilması gerekir, heleki ozellikle bu iki patojen her ilaca duyarlı degil. 30 civarinda suşu var ve surekli mutasyona giriyor.
Işte maalesef TR de bu işler lablarda tam olarak layikiyle yapilmiyor. Var olan patojen bulunamayip, olasılık dahilindeki antibiotikler kullandirilmak zorunda birakiliyor.
Kadir Abi,

Dedigin genel olarak dogru ama Mycoplasma Genitalium icin yanlis. MG'nin kultur kiti yok. Sadece PCR'da bulunabiliyor ve etkili ilaclar belli.
mycoplasma

Tetrasiklin->Azitromisin->Moksifloksasin->Klindamisin(TR'de yok.)

Klindamisin de yuzde yuz etkili degil.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kadir yazdı:Üreoplazma ve mycoplazmada avelox yada levofloksasin kullanilmasi direkt olarak uygun degil. Fayda yerine zarar verebilir duyarli degilse.Antibiogram yapilması gerekir, heleki ozellikle bu iki patojen her ilaca duyarlı degil. 30 civarinda suşu var ve surekli mutasyona giriyor.
Abi esimde uredi bu mikrop levo duyarliydi. Avelox calisilmamisti. Birde minosiklin duyarli idi. Levoya basladim ama ciddi yan etki yasadim 2. Gunde ..
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Se38 yazdı:Amerikada levaquin isimli (levofloksasin) ilacin yorumlarini okudum soka girdim. Kalp krizi geciren bile var ve oyle uzun kullanim fln degil ha . Adam 7 gun kullanmis hayati kaymis . Bir suru ornek var ama turkiyede hic olmamasi ilginc yada biz pek gormuyoruz duymuyoruz.

Arkadaslar, bu ilaclarin uzun sure kullanimi halinde ufak da olsa aort damarini genisletme ihtimali var. normal de aort damariniz 2,5 cm civaridir ve bu ilaclarin kullaniminda dolayi 3-4-5 araligina gelip risk olusturma faktoru vardir. Isin kotusu aort damarinizin genisledigini herhangi bir agri ile anlayamazsiniz. Ilaci fazla kullanan arkadaslar 1-2 sene sonra mutlaka iceriye boya verip tomograginyapsin ve chdck etsinler. 90 larda zatiflama ve sigarsyi birakma ilaclari turkiyede benzeri tahribatlara yol acmis ve bir Kac kisinin hayatini sondurmus... sadece uyari amacli yaziyorum, kimseyi korkutmak degil Amacim. Bu ilaci 30 gunden fazla kullananlarin isi saglama almak icin oraya ilerde yogunlasmasi lazim bence
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mycoplasma yazdı:
Kadir Abi,

Dedigin genel olarak dogru ama Mycoplasma Genitalium icin yanlis. MG'nin kultur kiti yok. Sadece PCR'da bulunabiliyor ve etkili ilaclar belli.
Kardesim,
Bende mikoplazma urealyticum cikmisti, buna istinaden dr tetradoks ve aveloks recete etti. Ikisinide pespese kullanarak bitirdim. Akabinde kultur ve antibiogram yaptirdim, sonuç başarisizdi, bosubosuna okadar antibiyotigi kullanmistim. Yine ureme olmuş ve çikan antibiogramda doksisikline (tetradoks) ve moksifloksasine aveloxa dirençliymiş m.urelyticum. Duyarli olani klindamisin imiş, sonrasinda 2 kutu klindan patojeni temizlemisti. Mgenitalium patojeni ise kulturde uremesi zor bir patojendir. Oyuzden tedavisi ampirik olacaktir mecburen olasi ilaclar bellidir pespese kullanacaksiniz. Doksisiklin, moksifloksasin, azitromisin ve klindamisin, bunlarada direncliyse Pristinamisin denenmelidir. Bu pristinamisin sanirim tr de satilmiyor. Avrupada var oldugu yaziliyor. Arastirmalar sonucunda şu anki durum budur kardesim. Mgenin kiti var yok degil fakat uretilmesi zor.
mycoplasma

kadir yazdı:
mycoplasma yazdı:
Kadir Abi,

Kardesim,
Bende mikoplazma urealyticum cikmisti, buna istinaden dr tetradoks ve aveloks recete etti. Ikisinide pespese kullanarak bitirdim. Akabinde kultur ve antibiogram yaptirdim, sonuç başarisizdi, bosubosuna okadar antibiyotigi kullanmistim. Yine ureme olmuş ve çikan antibiogramda doksisikline (tetradoks) ve moksifloksasine aveloxa dirençliymiş m.urelyticum. Duyarli olani klindamisin imiş, sonrasinda 2 kutu klindan patojeni temizlemisti. Mgenitalium patojeni ise kulturde uremesi zor bir patojendir. Oyuzden tedavisi ampirik olacaktir mecburen olasi ilaclar bellidir pespese kullanacaksiniz. Doksisiklin, moksifloksasin, azitromisin ve klindamisin, bunlarada direncliyse Pristinamisin denenmelidir. Bu pristinamisin sanirim tr de satilmiyor. Avrupada var oldugu yaziliyor. Arastirmalar sonucunda şu anki durum budur kardesim. Mgenin kiti var yok degil fakat uretilmesi zor.
Ben yanlis yazdim. Benim klindamisin dedigim pristinamisin. Bu ilac TR'de satilmiyor. Yurtdisinda bir kur kullanimi 350-400 dolar. Buraya gelmeme sebebi sanirim pahali olmasi.

MG olmamana ragmen benden iyi biliyorsun abi. :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet oyle sevgili kardesim, ama sen mgen icin o olası iyi gelen antbleri kullan...bence temizlenir diye düşunuyorum kardesim...pristamisine gerek kalmaz diye dusunuyorum.Kafana takma...zor bir patojen degil.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:Evet oyle sevgili kardesim, ama sen mgen icin o olası iyi gelen antbleri kullan...bence temizlenir diye düşunuyorum kardesim...pristamisine gerek kalmaz diye dusunuyorum.Kafana takma...zor bir patojen degil.
Kadir abi lökosit 6 çıktı Muhsin hoca da kültür de üreyen birşey yok herhangi bir tedavi almama gerek varmı ? Antibiyotik kullanmna gerek yok dedi şu anlık ama anlamadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Var kardesim var.. 6 lokosit prostat sivisinda ise hafif enfeksiyondur. Ilac kullanman icab eder.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:Var kardesim var.. 6 lokosit prostat sivisinda ise hafif enfeksiyondur. Ilac kullanman icab eder.
Prostat sıvısında evet. Salı tekrar aldıracağım sıvıyı bakalım değişen birşey olacak mı. Kültür de birşey üremediği için neye göre antibiyotik kullanacağız o var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:
kadir yazdı:Var kardesim var.. 6 lokosit prostat sivisinda ise hafif enfeksiyondur. Ilac kullanman icab eder.
Prostat sıvısında evet. Salı tekrar aldıracağım sıvıyı bakalım değişen birşey olacak mı. Kültür de birşey üremediği için neye göre antibiyotik kullanacağız o var
2-3 laba ver ornegi, uremiyorsa ampirik tedavi uygularsin kardesim.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Eyvallah abi
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Tavanici yan etkilerden dolayi birakali 5 gun oldu. Eklem ve dizlerimdeki agrilar daha da arttigi icin CRP Sedim RF baktirdim. Doktora gittim cunku artrit baslangicimi suphelerim olustu . Kan degerlerinde bir terslik yok. Doktor eklemlerde bir tutulma olmadigini ve sislik olmadigini durumun antibiyotik yan etkisi olduguna kanaat getirdi. İnsallah bu etkiler cabuk gecer..

Tarivid de bu etki olmamisti ama tavanici kullanacak arkadaslar cok dikkat etsinler internette cok kotu hikayeler mevcut ozellikle amerikada.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Bu dünyada hayatımı kaydıran iki olay var:

1) Prostatit
2) İyileşeyim diye kullandığım kinolonlar

İlki %35 kaydırdıysa, ikincisi %65'tir abartmıyorum.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

berkay yazdı:Bu dünyada hayatımı kaydıran iki olay var:

1) Prostatit

Allah korusun pnomoni olsan da kullanacaksin, diger it ile biten hastaliklarin cogu icin de. anlamiyor musunuz, bakteriler penisilin grubuna nanik yapiyolar artik. anti inflamatuar diye ise yarar gibi gozukuyor sadece
purology

berkay yazdı:Bu dünyada hayatımı kaydıran iki olay var:

1) Prostatit

Asagi yukari ne kadardir kinolon yan etkilerini yasiyorsun?
cells
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen cells »

Mrshadow yazdı:Sunu da ifade edeyim. Ben ilk zafer hocaya gittigimde kinolonun bilinciyle gitmistim. Hocam kinolon yazmayin dedim diye kovacakti. Bana gelme dedi. Zor ikna ettim
arkadaşım riske değer diye yazmışsın.senin başına böyle bir şey gelmediği için rahat rahat konuşuyorsun tabi..ayrıca bu ilaçlar konusunda bilinçli olduğunu zafer hocayıda zorda olsa ikna edip yazdırmadığını söylüyorsun.her yazdığın çelişkili be arkadaşım.Madem bu hastalık için denemeye değer diyorsun neden zafer hocaya yazdırmıyorsun.kendine gelince yazdırmıyorsun ama başkasına gelincede aspirininde yan etkileri var diye ilacı savunmaya geçiyorsun.ne yapmaya çalışıyorsun.

Bu kinolonlar zehir arkadaşlar.prostatit mesajla da geçer.kinolon dışında bir çok antibiyotik grubu var.bunların denenmesi daha isabetli olur.zaten hastalık kronik.geçmeyeceği belli.en ufak şeyde nüks oluyor.doktorlarda ilaç satıcıları ile ortak çalışıyor zaten.yoksa ben hastayı en az riskle iyileştireyim diye bir dertleri yok.prostatit için kinolon grubu ilaç yazan doktordan da uzak durun.kendine olsa yazmayacağı ilacı size gözü kapalı yazıyorlar.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

cells yazdı:
Mrshadow yazdı:Sunu da ifade edeyim. Ben ilk zafer hocaya gittigimde kinolonun bilinciyle gitmistim. Hocam kinolon yazmayin dedim diye kovacakti. Bana gelme dedi. Zor ikna ettim
arkadaşım riske değer diye yazmışsın.senin başına böyle bir şey gelmediği için rahat rahat konuşuyorsun tabi..ayrıca bu ilaçlar konusunda bilinçli olduğunu zafer hocayıda zorda olsa ikna edip yazdırmadığını söylüyorsun.her yazdığın çelişkili be arkadaşım.Madem bu hastalık için denemeye değer diyorsun neden zafer hocaya yazdırmıyorsun.kendine gelince yazdırmıyorsun ama başkasına gelincede aspirininde yan etkileri var diye ilacı savunmaya geçiyorsun.ne yapmaya çalışıyorsun.

Bu kinolonlar zehir arkadaşlar.prostatit mesajla da geçer.kinolon dışında bir çok antibiyotik grubu var.bunların denenmesi daha isabetli olur.zaten hastalık kronik.geçmeyeceği belli.en ufak şeyde nüks oluyor.doktorlarda ilaç satıcıları ile ortak çalışıyor zaten.yoksa ben hastayı en az riskle iyileştireyim diye bir dertleri yok.prostatit için kinolon grubu ilaç yazan doktordan da uzak durun.kendine olsa yazmayacağı ilacı size gözü kapalı yazıyorlar.
hikayemi okusaydin ne yazip ne yazmadigini gorurdun.
kalmaya ikna ettim, ne yazacagina degil

riskleri bilin, ama kullanip.kullanmamak sizin elinizde tabii8
purology

arkadaslar,

bu isten basi en cok yananlardan biri olarak tekrar soyluyorum; kinolon kullanacaksiniz mumkun mertebe 7-15 gunde sinirli tutun ve ve tendonlariniz da agri hissettiginiz anda kesin. Sizde ve aileniz de eklem problemlerine yatkinlik varsa net olarak kullanmayin cunku en cok hasari bu gruba veriyor benim arastirdigim kadariyla. Benim sag omzumu kalici olarak sakat birakti maalesef.

Bana kalsa hic bir sekilde kullanilmayacak bir zehir ama mecbursaniz secim sizin.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ileride bu ilaçların prostatit için kullanımı yasaklanacaktır.bundan eminim.gerçi forumda kullanan bir çok kişi var.uyarılar hep havada kalıyor.illaki milletin başına gelecek ki öyle akıllanacak.
Kainatos
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Kainatos »

Ureplasma urelaticuma duyarli tavanic kullaniyorum 4. kutudayim buyuk oranda sikayetlerim azaldi.Fakat kinolon grubu antb olduğunu bilmiyordum.Simdi az derdimiz varmış gibi kafaya takıcak birsey daha cikti başımıza ilk basladigimda asil tendonunda ufak karincalanma olmustu.Bidaha olmamisti 4.kutuyu tamamlamama 3 gun kaldı.Dunden beri asil tendonumda ufak agri var arada kramp gibi oluyor.Kafaya takmayinca cok rahatsiz etmiyor.Ne dusunursunuz?Bittigi gibi loko baktiricam zaten de.Bu saatten sonra son 3 gun kullanmamak pekte bisey ifade etmez heralde.Yazilanlari okudum korktum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kainatos yazdı:Ureplasma urelaticuma duyarli tavanic kullaniyorum 4. kutudayim buyuk oranda sikayetlerim azaldi.Fakat kinolon grubu antb olduğunu bilmiyordum.Simdi az derdimiz varmış gibi kafaya takıcak birsey daha cikti başımıza ilk basladigimda asil tendonunda ufak karincalanma olmustu.Bidaha olmamisti 4.kutuyu tamamlamama 3 gun kaldı.Dunden beri asil tendonumda ufak agri var arada kramp gibi oluyor.Kafaya takmayinca cok rahatsiz etmiyor.Ne dusunursunuz?Bittigi gibi loko baktiricam zaten de.Bu saatten sonra son 3 gun kullanmamak pekte bisey ifade etmez heralde.Yazilanlari okudum korktum.
Bol su icin kardesim.
purology

Kainatos yazdı:Ureplasma urelaticuma duyarli tavanic kullaniyorum 4. kutudayim buyuk oranda sikayetlerim azaldi.Fakat kinolon grubu antb olduğunu bilmiyordum.Simdi az derdimiz varmış gibi kafaya takıcak birsey daha cikti başımıza ilk basladigimda asil tendonunda ufak karincalanma olmustu.Bidaha olmamisti 4.kutuyu tamamlamama 3 gun kaldı.Dunden beri asil tendonumda ufak agri var arada kramp gibi oluyor.Kafaya takmayinca cok rahatsiz etmiyor.Ne dusunursunuz?Bittigi gibi loko baktiricam zaten de.Bu saatten sonra son 3 gun kullanmamak pekte bisey ifade etmez heralde.Yazilanlari okudum korktum.
Hemen:

- gunde 2-3 litre su
- sabah aksam magnesium malat versiyonu
- zinc
- ve imkanin varsa morina baligindan yapilan kollajen al.

Bu ilaclardaki en buyuk sorun Su: kinoloni overdose seklinde alirsan icerden mitokondrial dna yi degistirdigi icin Swn farkinda olmadan zaten gucsuz durumdaki tendonu yirtmaya basliyorsun. Asil yine kurtarilir bir nebze ama omuz ana rotator tendonlarini zorlayarak yirtarsan donusu yok. Sakin bavul Su bu cekme bir muddet. 30-60 gunluk kullanimlarda; her ne kadar doktorlar kullanim suresi x3 sure dese de, etkilerin buyuk kismi 2 yil icerisinde gidiyor maalesef.
Kainatos
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Kainatos »

purology yazdı:
Hemen:

- gunde 2-3 litre su
- sabah aksam magnesium malat versiyonu
- zinc
- ve imkanin varsa morina baligindan yapilan kollajen al.

Bu ilaclardaki en buyuk sorun Su: kinoloni overdose seklinde alirsan icerden mitokondrial dna yi degistirdigi icin Swn farkinda olmadan zaten gucsuz durumdaki tendonu yirtmaya basliyorsun. Asil yine kurtarilir bir nebze ama omuz ana rotator tendonlarini zorlayarak yirtarsan donusu yok. Sakin bavul Su bu cekme bir muddet. 30-60 gunluk kullanimlarda; her ne kadar doktorlar kullanim suresi x3 sure dese de, etkilerin buyuk kismi 2 yil icerisinde gidiyor maalesef.
Faydali paylasim icin tesekkurler kollajen haric temin edebilirim sanirim.Cinko ve magnezyum malati hemen alacağım.Bunlari siz kullandiniz mi koruyucu bir etki hissettiniz mi?Takviye olarak lingone, cranberry, corekotu kapsul ve arada karaciger icin milk thsitle kullanıyorum.Saglam probiyotik tuketiyorum.Bunlar hakkinda bir yorumunuz olur mu?