Prostagood Mono Kapsül

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostagood Mono Kapsül

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kalıcı oldu
drpsych
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drpsych »

Ben baslayali yaklasik bir ay oldu, son iki haftadir da alfa bloker kullaniyorum, bu arada da daha once bahsettigim diyete devam ediyorum. Uc degisken ayni anda oldugu icin hangisi etkili oluyor bilmiyorum ama idrarda zorluk ve yanma cok onemli oranda geriledi, hafif bir yanma yasayabiliyorum, debisi neredeyse eskisi gibi, idrari baslatmada ise onceki kadar zorlanmiyorum.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

drpsych yazdı:Ben baslayali yaklasik bir ay oldu, son iki haftadir da alfa bloker kullaniyorum, bu arada da daha once bahsettigim diyete devam ediyorum. Uc degisken ayni anda oldugu icin hangisi etkili oluyor bilmiyorum ama idrarda zorluk ve yanma cok onemli oranda geriledi, hafif bir yanma yasayabiliyorum, debisi neredeyse eskisi gibi, idrari baslatmada ise onceki kadar zorlanmiyorum.
İdrarı kolaylaştıran kesinlikle alfa bloker ben 6 ay kullandım on numara işiyordum bırakınca her şey eskiye döndü
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

ahmet yazdı:Xatral uzun süre kullanımda tansiyon hastalığı yaparmı neticede tansiyon ilacı
Ahmet bey böyle bir etki pek beklemeyiz . Çünkü xatral üroselektif bir alfa blokor. Üroselektif grubun etkilediği reseptorler üriner sistemde yoğun olarak bulunur. Ancak kalp ve damarlarda bulunsa bile daha seyrektir . Hakim reseptör tipi değildir.

Bu yüzden bu tedavi ve sonrasına dair hipertansiyon gibi bir etki çok çok düşük bir ihtimal.

Bu arada siz kaç yaşindasiniz. Alfa blokor bıraktıktan sonra hersey eskiye döndüğü için merak ettim.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

drayhan yazdı:
ahmet yazdı:Xatral uzun süre kullanımda tansiyon hastalığı yaparmı neticede tansiyon ilacı
Ahmet bey böyle bir etki pek beklemeyiz . Çünkü xatral üroselektif bir alfa blokor. Üroselektif grubun etkilediği reseptorler üriner sistemde yoğun olarak bulunur. Ancak kalp ve damarlarda bulunsa bile daha seyrektir . Hakim reseptör tipi değildir.

Bu yüzden bu tedavi ve sonrasına dair hipertansiyon gibi bir etki çok çok düşük bir ihtimal.

Bu arada siz kaç yaşindasiniz. Alfa blokor bıraktıktan sonra hersey eskiye döndüğü için merak ettim.
32 yaşındayım 6 ay kullanıp bıraktım bırakınca işeme tazyiki azaldı yine basladım ve 2 ay kullandım gecenlerde bir tansiyonum çıktı gibi hissettim tüm gün boyunca enseden basa vuran bir agrı vardı neyseki birkaçgün kontrol ettim ve normal çıktı xatrala bağlamıştım dr dr gezmekten bıktığım için dr kontrolündede kullanmıyorum kafama göre marketten sigara alır gibi eczaneye girip xatral alıp kullanıyorum fakat toplamda 8 ay kullandım ve kalıcı bir etkisi olmadı malesef yetersiz gelmiş olabilirmi acaba ayhan bey burada iyileşen alparslan diye bir ark vardı bir sene kullandığından bahsediyordu
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Enseden başa vuran ağrı boyun kaslarının ağrısı bile olabilir.

Xatral ile genellikle rahatlama olmasını bekleriz. Etkisi kalıcı olabilir de olmayabilir de. Sonuçta aLFA blokaj geçici. Ama kullanıldığı dönemde prostatin kendisini tedavi etmesine katkısı olabilir. Hatta ereksiyon a bir nebze katkı sunabilir. Bilmiyorum sizde katkısı oldu mu ya da kullanan arkadaşlar ereksiyon kalitesi artırıcı bir etki gozlemledi ise buradan paylaşabilirsiniz.

Bence devam edin ahmet bey tansiyon ile oynaması pek beklemez.
drpsych

Mesaj gönderen drpsych »

drayhan yazdı:Enseden başa vuran ağrı boyun kaslarının ağrısı bile olabilir.

Xatral ile genellikle rahatlama olmasını bekleriz. Etkisi kalıcı olabilir de olmayabilir de. Sonuçta aLFA blokaj geçici. Ama kullanıldığı dönemde prostatin kendisini tedavi etmesine katkısı olabilir. Hatta ereksiyon a bir nebze katkı sunabilir. Bilmiyorum sizde katkısı oldu mu ya da kullanan arkadaşlar ereksiyon kalitesi artırıcı bir etki gozlemledi ise buradan paylaşabilirsiniz.

Bence devam edin ahmet bey tansiyon ile oynaması pek beklemez.
Bende ereksiyon sorunu pek yoktu xatralle de bir degisiklik farketmedim. Yalniz ben baslarda urorec kullaniyordum, bosalmayi engelledigi icin degistirildi, prostatin drenajina engel olacagi soylendi. Uc dort gundur xatral kullaniyorum.