ÖNEMLİ:KRONIK PROSTATITTE ÜROLOG MU,ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI MI?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: ÖNEMLİ:KRONIK PROSTATITTE ÜROLOG MU,ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI MI?

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

gittiğimiz doktorları iyi araştırıp gitmeliyiz.her doktor aynı değil.bırakın tedaviyi daha teşhis bile koyamayan doktorlar var.ben bu arada prostat çayıda aldım.kullanmaya başladım.bakalım durum ne olacak.
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

İstanbul' da önereceğiniz doktorları yazarsanız seviniriz arkadaşlar.
Şuan gittiğiniz ve önceden gittiğiniz doktorlar hakkında yorumlar fikir alma aşamasında bizim için çok iyi olur.
ABittersweetLi

tavsiye edilen doktorlar kısmında paylaşılıyor.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

selchuk yazdı:
serdax yazdı:Zamanında eski sitede bir yazımda bunları yazmıştım... .doktoruna avelox diye bir ilaçtan bahset lütfen tavanic çözüm olmayacak büyük bir ihtimalle...saygilar...
Aslında bu bakterilerde antibiyotik tedavisi bakterinin RNA ve DNA sentezini bozan ilaçlarla mümkün üreopazma vevnycoplazma gibi bakterler de hücre duvarı bulunmadığı için tedavide kemoterpikler kullanılıyor...
Bu bakterilere karşı
Ripamisin
Klindamisin
Doksisilin
Kinilonlar
Macrolidler(azitromycin,eritromisin)
Antibiyotik tedavisi sırasında B vitamini komplexi ve maflor gibi destekleyicileri ardında bir 1000 gr tek doz flucan patlatabilirsiniz...
Önerine teşekkürler.Dikkate alacağım.
Bu test 4.5 yıldır ilk defa yapıldı ve yüksek miktarda çıktı.İyi tarafı,şu anda en azından neye karşı savaştığımı biliyor olacağım.
Doktorun tedavi planına göre,10 günde bir ureaplasma ve mycoplasma testi yaptıracağım,100.000 ve 10.000 olan sayılarını sıfırlayana kadar tedaviye devam edeceğim.
Testler sırasında Tavanic'in işe yaramadığı ortaya çıkarsa,o zaman alternatiflere başvurmak gerekecek..
ben neredeyse 4 aydır neye karşı savaştığımı biliyorum. yani bakteriler belli ama nnetice hala yok. 3 e kadar loksit sayısını düşürdükk ama sıfırlanmadı. çeşitli antibiyotik gruplarını 10 günde bir veya haftada bie değiştirerek devam ettik ama dr ürologdu. doktor prostatta olduğu için sıfırlamak çok zor diyor. inşallah siz sıfırlarsınız da bana da bir çıkış yolu görünmüş olur. mikrobu sıfırlayabilirsek ikinciğ aşamaya geçip onun verdiğği hasarı düzeltmeye çalışmak daha mantıklı
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Üroplazma ve mikoplazma baktır eğer baktırmadıysan.
secret

Mesaj gönderen secret »

prostatiniseveyim yazdı:Bende yeni gittim enfeksiyon hastaliklarina basit kan ve idrar istedi lokosit cikmzsa hic bir seyi arastirmaya gerek yok dedi

1 yildir lokosit cikmiyorki aha yine cikmadi selcuk beyin doktoruna mi gitsem sonucta gittigim kisi hoca degil uzman

Bana bir fikir verin
Bende de çıkmamıştı lökosit. Hiç bir şey yapılmıyor muymuş bu durumda.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

İdrarda 1 2 lokosit santrifuj sonunda 1 2 pnl diye bi sey cikmis dr onemsemiyo bunlari yalniz pnl yi ilk defa gordum oda piyo nefritul lokosit gibi bi sey diyo bobrek deki bakterikeri mi kanitliyomus ne bilmiom ki benim hoca dediki cok detayli incelwsen illa bi mikrop buluruz am bu hastalihinin nedwni olamaz dedi kendisi ayni seyi cekse boyle mi dusunur yoksa wn derine inip acaba ne var diye bakarmi bilmiorum

Bizim hastaligi dwgeraiz buluyor tedavi etmek icin yasam kalitem dustu diyorum psikaytriye git diyo git dim psikiyatriye hoca dediki siktir git urolojiye benlik bi seyin yok dedi
prostatiniseveyim

Selcuk un yazdiklarina bakiyorum 4.5 yildir ilk sefa cikmis ohaa bwndede cikabilir mi acaba diyorum 7
prostatiniseveyim

Birinw dedimki bak hoca sen bu testlwri yapmazsan ben esas dusunmekten psikiyatrilik olacam dedim yok ya. Dedi adam deli olmayacak diye mr mi cekecez dedi bu da ozel hastane doktiru amina koyuyum baska zaman yakaladilar mi sikerler yaptir deyince idealist dr ayaklarina yatiyolar
prostatiniseveyim

Azimi bozdum yine ben hastalanmadan once cok kibar bi insandim tiba da dr da saygim vardi simdi sadece sinirliyim urolji bilimine de inan cim kalmadi baska branslarsan medet umuyom
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Ürologlarla uğraşmayı bırak prostatınısevdiğimin,zaman kaybedersin.Kendine ilgili iyi bir enfeksiyon hast. uzmanı bul. Bulamıyorsan Abittere müracaat et,o doğru yolda ilerliyor..
cihanbey

selchuk yazdı:Üroplazma ve mikoplazma baktır eğer baktırmadıysan.
baktırdım bunlar bende çıkmadı.
ben de gardnerella ve enterococcus faecalis bakterisi görülüyor. ama o kadar antibiyotiğe rağmen sıfırlanmadı bırakınca tekrar çoğalıyor. şimdi sizde görünce enfeksiyon hastalıklarına gidip bu iki bakteri için fikir mi alsam ne önerirler dye düşünmeye başladım
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

cihanbey yazdı:
baktırdım bunlar bende çıkmadı.
ben de gardnerella ve enterococcus faecalis bakterisi görülüyor. ama o kadar antibiyotiğe rağmen sıfırlanmadı bırakınca tekrar çoğalıyor. şimdi sizde görünce enfeksiyon hastalıklarına gidip bu iki bakteri için fikir mi alsam ne önerirler dye düşünmeye başladım
cihanbey bu bakteriler için hangi testi yaptırmak gerek.
cihanbey

ben rektal tuşe ile idrar örneğinden yapılan test ve sürüntü aldırdım. ikisinde de çıktı.
kenanankara

cihanbey yazdı:ben rektal tuşe ile idrar örneğinden yapılan test ve sürüntü aldırdım. ikisinde de çıktı.
E hani bakteriyel prostatit..tedavi ediliyordu.. .cok kolay tespit edilmis birde..selcuk abinin doktoruna git bence
cihanbey

neredeyse 8 ay oldu. içtiğim antibiyotik sayısı kim bilir kaç. çeşidi de öyle. ama antibiyotiği kesince tekrar lokosit yükseliyor. kim dedi tedavi ediliyor dye bilmem ama benimki hala sonuçlanmadı. bakteriyi sıfırlamayı başarsam bıraktığı hasarlar için eswt düiünüyorum
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

kenanankara yazdı:
cihanbey yazdı:ben rektal tuşe ile idrar örneğinden yapılan test ve sürüntü aldırdım. ikisinde de çıktı.
E hani bakteriyel prostatit..tedavi ediliyordu.. .cok kolay tespit edilmis birde..selcuk abinin doktoruna git bence
kenan sen herhangi bir ilaç kullanıyormusun
kenanankara

Okudugum makalelerin cogunda bakteriyel olan daha cabuk tedavi olur diyordu..belki bakterisine gore antibiyotik verildigi icindir...
ABittersweetLi

şöyle bir yazı buldum nette: http://www.biltek.tubitak.gov.tr/bilgip ... duvari.htm diş hekimlerinin yazdığı antibiyotikler bazı prostatit hastalarında faydalı olabilir.
serdax

Mesaj gönderen serdax »

Ureoplazma,mikoplazma,clamidya,gardanella ve trichomonas cinsel ilişkiyle bulaşan bakterilerdir...Eğer ki cinsellik deneyimden sonra özellikle üretrit sonrası çıktıysa bu hastalık mutlaka bastırılmalı...Bu mikroplar kolay kolay normal tahlillerde çıkmaz...çünkü hücre duvarları yoktur DNA ile direkt bağlantı kurarak gelişirler...o yuzdeb n normal kültürlerde yakalamak titizlik ister...bazen titizlikle yetmez... En garanti tahlil yayınlarla sabittir bu...Prostat sekresyonundan masaj sonrası alınacak sıvıda yapilacak PCR analizi.. Diğer yöntemlerin teşhis teki başarısı bu yönteme gore düşüktür...
karşıdan karşıya geçerken
eli bırakılan çocuklardık
oysa biz hep bir düş kazasında
yitirdik arkadaşlarımızı
cihanbey

tedavi konusundaki görüşlerin nedir serdarx. malum sen tedavide başarıya ulaşanlardansın. sende de böyle bir durum var mıydı?
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

serdax yazdı:
Ureoplazma,mikoplazma,clamidya,gardanella ve trichomonas cinsel ilişkiyle bulaşan bakterilerdir...Eğer ki cinsellik deneyimden sonra özellikle üretrit sonrası çıktıysa bu hastalık mutlaka bastırılmalı...Bu mikroplar kolay kolay normal tahlillerde çıkmaz...çünkü hücre duvarları yoktur DNA ile direkt bağlantı kurarak gelişirler...o yuzdeb n normal kültürlerde yakalamak titizlik ister...bazen titizlikle yetmez... En garanti tahlil yayınlarla sabittir bu...Prostat sekresyonundan masaj sonrası alınacak sıvıda yapilacak PCR analizi.. Diğer yöntemlerin teşhis teki başarısı bu yönteme gore düşüktür...
+ olarak, bu gibi bakterilerin varliginda lökosit oranlarinda anormal durumlar gözlemlenmesi gerekmez mi Serdar agbi? Tamam, bakteri tespit edilemiyor fakat klasik bilinen testlerde vücutta mikrobik bir enfeksiyona karsi yüksek lökosit saptanmasi olagan degil midir? Ben PCR yaptirmadim fakat hic bir testte lökosit 2'yi gecmedi. Bir de PCR tam olarak nasil bir tahlil, prostat sivisinin kültürü gibi bir sey mi?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi

pcr yöntem sanırım.ama pahalı bir yöntem.yaptıranların çoğunda yine bu yöntemlede bakteri tespiti yapılamıyordu.
cihanbey

ben yaptırmıştım leven türk e çok pahalı ve hiçbişey çıkmamıştı ama o dönemde antibiyotik kullanıyorum antibiyotik baskılamış olabilir. daha sonra antibiyotikleri kullanmayı bıraktım 1 ay geçti e rektal tuşe ve sürüntü örneğinde çıktı bu bakteriler.
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

O kadar doktor gezdim en son 25 gün önce ankarada özel bir hastanede gittiğim ürolog aklımdaki bir çok testi yaptı. Bunlar;
-penisin icine cubuk sokup onu incelemeye gonderdi,
-prostat sivisini mikroskopik incelemeye gonderdi.
-Masaj sonrasi ilk idrari incelemeye gonderdi birde
-semen kulturu yaptirdi.
Bu testlerin semen kültürü hariç hiç birinde lökosit dahil hiç bir olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Semen kültürümde de 7milyon yuvarlak hücrenin 2milyonunun lökosit olduğu saptanmış. Bunun üzerine doktor 2kutu tavanic500 yazdı ve hergün boşalmam gerektiğini söyledi. İğnede yazmasını istememe rağmen tabletle aynı görevi görüyor gerek yok diye onu yazmadı.
Mide ve bağırsak durumum kötü olduğu için ve forumdan tavanic ile ilgili yorumları okuyunca hemen kullamak istemedim ve yanlış olmaması için 10 gün sonra aynı yerde bir kez daha semen kültürü verdim ama bu sefer çıkan sonuç çok nadir lökosit. Kendimce tahminlerim ilk semen kültürümde 20 günlük perhiz denemiştim ve ardından prostat masajı yapılmıştı onun üzerine semen kültürü verince lökosit göründü. ikinci kültürümde ise 4 günlük perhizle vermişti.
Yine forumdan bu başlık altındaki yazıları okuyunca busefer enfeksiyon hastalıkları prof. gittim te yaptırmadığım test olan sifiliz testinide yaptırmamı istedi ayrıca bir kez daha üroplazma ve mycoplasma testleri istedi ve herzamanki gibi hiç bir şey çıkmadı zaten çokta ciddiye de almadı aslında doktor hastalığı. Sadece söyledi bir şey idrarda yanma sorunu yaşayan arkadşlar için yardımcı olabilir, idrarın özellikle başında ve bitişinde yanma oluyorsa enfeksiyonun üretranın ön kısmında değil arka kısmına yerleşmiş olma ihtimalı çok yüksek dedi. chlamidya, gonore, üroplazma,mycoplasma veya rektal tuse ile yapılan testler hep üretranın ön kısmını ilgilendiren çalışmalarmış, arka tarafı için makattan demir bir çubukla girilip sürüntü örneği alınıp incelenmesi gerekiyormuş tabi bu işlem anastezi ile gerçekleşiyormuş bir nevi kolonoskopi gibi yani. Ama benim idrar sorunum olmadı için bunu gerekli görmedi. Aynı hastanede bulunan ürologa yönlendirdi oda muayne ettı ve kronik prostatit teşhisi koyup Xatral, majezik sr ve tavanic 500 verdi birer kutu ondanda iğne istememe rağmen oda şuan için gerek yok dedi. Bu arada benim idrar yaparken ağrım veya zor idarar çıkma durumum yok bunu söyleme rağmen nie xatral yazdı onuda anlamadım.
Sonuç olarak hala şuanda hiç bir antibiotik kullanmıyorum ve ne kullanacağımı kestiremiyorum eğer tavanic gibi ağır kullanıcaksam en azından kadir beyin kürünü uygulayıp iğneyle kombin yapmayı düşünüyorum.
Yazdıklarım biraz uzun oldu fikir vermek ve sizinde fikirleriniz almak için 1 aylık periodu sizlerle paylaşmak istedim