Prostatit - Kinolon - Tendon Hasarı - Bilgilendirme

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Prostatit - Kinolon - Tendon Hasarı - Bilgilendirme

Mesaj gönderen darkblues »

kadir yazdı:
darkblues yazdı:Enterokok için kinolon harici ne alınabilir?Doktor Moksifloksasin(kinolon)etken maddeli yani Avelox tarzı bir ilaç yazdı ama kullanmak istemiyorum.(Enterokok prostat sıvısından yapılan Pcr da çıkmadı penis ucundan alınan sürüntüyle yapılan Pcr da çıktı.) Muhtemelen ilacın ulaşımı da prostata göre üretraya daha kolay olur.Bakterinin miktarı da 10(3*9)
Enterekok icin en etkili antibiyotik linezolid ve daptomisindir.
Tamam abi başka bir doktora gidip yazdırayım çok sağol.Moksifloksasin zaten bronşit gibi üst solunum yolları enfeksiyonu için uygunmuş neden bunu yazdı anlamadım.İdrar yollarına geçişi zormuş.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

darkblues yazdı:Enterokok için kinolon harici ne alınabilir?Doktor Moksifloksasin(kinolon)etken maddeli yani Avelox tarzı bir ilaç yazdı ama kullanmak istemiyorum.(Enterokok prostat sıvısından yapılan Pcr da çıkmadı penis ucundan alınan sürüntüyle yapılan Pcr da çıktı.) Muhtemelen ilacın ulaşımı da prostata göre üretraya daha kolay olur.Bakterinin miktarı da 10(3*9)
bence başka yerde bir kültür daha yaptır. belki hiç bakteri çıkmaz. ya da başka bir bakteri çıkar. her bakteri çıktığında böyle tehlikeli antibiyotikler kullanırsanız hayatınız kararabilir. kinolon gurubu antibiyotikler çok tehlikeli. zehir saçıyorlar.
darkblues

Zaten Ekşi sözlükteki Kinolonlarla ilgili yazıyı ve buradaki siz değerli arkadaşların tavsiyeleriyle başka grup antibiyotik araştırmasına geçtim.Onda da sağolsun Kadir abimiz yardımcı oldu.Fosfosamin hem daha az yan etkili hemde bendeki bakteriye karşı etkili. Pcr işini tekrarlama işine gelince 600 TL.Kültür gibi uygun fiyatlı olsa tekrarlatırdım.6 ayda 10 bin TL gitti zaten...FDA nın açıklamasına ve ortada bunca kinolon mağduru olmasına rağmen bu ilaçlar neden hala piyasada anlamak güç...
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ayrıca şunu da belirtmek lazım. kinolon grubu antibiyotik kullandığınız sırada ya da bu kullanımdan uzun bir sonra vücutta tendinit sorunu yaşarsanız muhakkak bu ilaçtan dolayıdır. bu antibiyotikler azımsanmayacak sayıdaki kişi de tendonlara zarar veriyor. kimisi bu zararı kullanırken görüyor kimisi üstünden zaman geçtikten sonra görüyor. burada da önemli olan kısım ise sonradan zarar görmeniz için bir şeyin bu tendonlardaki sorunu tetiklemesi lazım. mesela ilacı kullanalı 3 sene oldu. bu 3 senenin sonunda psikolojik bir sorun yaşadınız. işte bu sırada da tendon sorunları yaşarsanız bilin ki bu sorunlar antibiyotik kullanımı sırasında oluşmuştur. stres gibi bir şey de bu sorunu daha görünür bir hale getirmiştir. o nedenle bu ilaçları kullanırken bu etkileri de düşünün. belki de forumda bir çok kişi de zarar oluştu. ama bunun farkında bile değiller. o yüzden doktorlardan daha farklı ilaçlar isteyin. benim düşüncem böyle.
darkblues

5 adet hap Tavanic harici kinolon kullanmadım.
Araştırmaktan tıp fakültesi öğrencisi olacağız yakında.

https://youtu.be/ULZUvC5Uovw
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Hala daha hasar almaya devam ediyorum. Ancak başlıktaki ilk yazımda da belirttiğim gibi, insanlara asla almayın diye yönlendirme yapmak istemiyorum. Ancak bu zehirlenmenin dünya çapındaki en önemli doktoru Los Angeles'da bir doktorun paylaştığı bilgilere göre, kinolon atarken veya sonrasında kullanılan NSAID yani ağrı kesicilerin alınacak olası hasarı daha da kötüleştireceğine yönelik. Ben kinolondan sonra oluşan omuzdaki iltihaptan sonra gittiğim ortopedi doktoru tarafından 2 hafta yani 28 gün NSAID kullandırıldım. O günlerin sonunda da yepyeni tendon hasarlarım oluştu. Doktora göre kinolonla birlikte ibubrufen, NSAID, stereoid kullanımı zaten eğer bir hasar varsa kinolon zehirlenmesi tanısı için yeterli. En azından siz kinolon tedavisi alanlara şunları diyebilirim ki, bu ilaçları kullanırken ve bir süre sonrasında mümkün olduğu kadar az ağrı kesici için. Ben bazı günler bardak kaldıramıyorum şu anda, en iyi ihtimal bir gün 20 dakika yürüyebiliyorum. Buna rağmen ağrı kesici atmadan durmaya çalışıyorum. Siz de lütfen dikkat edin.
aaW

Mesaj gönderen aaW »

Furkanal yazdı:Hala daha hasar almaya devam ediyorum. Ancak başlıktaki ilk yazımda da belirttiğim gibi, insanlara asla almayın diye yönlendirme yapmak istemiyorum. Ancak bu zehirlenmenin dünya çapındaki en önemli doktoru Los Angeles'da bir doktorun paylaştığı bilgilere göre, kinolon atarken veya sonrasında kullanılan NSAID yani ağrı kesicilerin alınacak olası hasarı daha da kötüleştireceğine yönelik. Ben kinolondan sonra oluşan omuzdaki iltihaptan sonra gittiğim ortopedi doktoru tarafından 2 hafta yani 28 gün NSAID kullandırıldım. O günlerin sonunda da yepyeni tendon hasarlarım oluştu. Doktora göre kinolonla birlikte ibubrufen, NSAID, stereoid kullanımı zaten eğer bir hasar varsa kinolon zehirlenmesi tanısı için yeterli. En azından siz kinolon tedavisi alanlara şunları diyebilirim ki, bu ilaçları kullanırken ve bir süre sonrasında mümkün olduğu kadar az ağrı kesici için. Ben bazı günler bardak kaldıramıyorum şu anda, en iyi ihtimal bir gün 20 dakika yürüyebiliyorum. Buna rağmen ağrı kesici atmadan durmaya çalışıyorum. Siz de lütfen dikkat edin.
Hocam gecmesinin bir yolu var mı peki, ne yapıyorsun tedavi olarak
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Furkanal yazdı:Hala daha hasar almaya devam ediyorum. Ancak başlıktaki ilk yazımda da belirttiğim gibi, insanlara asla almayın diye yönlendirme yapmak istemiyorum. Ancak bu zehirlenmenin dünya çapındaki en önemli doktoru Los Angeles'da bir doktorun paylaştığı bilgilere göre, kinolon atarken veya sonrasında kullanılan NSAID yani ağrı kesicilerin alınacak olası hasarı daha da kötüleştireceğine yönelik. Ben kinolondan sonra oluşan omuzdaki iltihaptan sonra gittiğim ortopedi doktoru tarafından 2 hafta yani 28 gün NSAID kullandırıldım. O günlerin sonunda da yepyeni tendon hasarlarım oluştu. Doktora göre kinolonla birlikte ibubrufen, NSAID, stereoid kullanımı zaten eğer bir hasar varsa kinolon zehirlenmesi tanısı için yeterli. En azından siz kinolon tedavisi alanlara şunları diyebilirim ki, bu ilaçları kullanırken ve bir süre sonrasında mümkün olduğu kadar az ağrı kesici için. Ben bazı günler bardak kaldıramıyorum şu anda, en iyi ihtimal bir gün 20 dakika yürüyebiliyorum. Buna rağmen ağrı kesici atmadan durmaya çalışıyorum. Siz de lütfen dikkat edin.
Los Angeles da ki doktor kimdir ? isim alabilir miyim. tesekkurler
Furkanal

aaW yazdı:
Hocam gecmesinin bir yolu var mı peki, ne yapıyorsun tedavi olarak
Valla uzman eller haricinde takviye gıdalarla ne kadar var bilmiyorum. Ancak çok çeşitli takviyeler kulanıyorum hem mitokondri hasarı için hem de diğer hasarlar için. CoQ10, ALA, Magnezyum Malat, Magnezyum Bisglisinat, Collagen Peptides (aminoasit içeren) gibi.
Furkanal

purology yazdı:
Los Angeles da ki doktor kimdir ? isim alabilir miyim. tesekkurler
Dr. Mark Ghalili. https://regenerativemedicinela.com/ Çok kısa sürede ciddi yol katediyor. Baya bir hastası var tekerlekli sandalyeyle gelip kısa sürede yürüyerek çıkan. Kendisi de zaten bi CİPRO mağduru. Geçmiş yıllarda tekerlekli sandalyeye maruz kalmış biri. Tıp alanında burada uzmanlaşmasının sebebi de bu zaten. Önce kendini sonra hastaları iyileştiriyor. Ben o kadar umutsuzluğa düştüm ki artık kendisine mail dahi atmıştım, tedavi masraflarım için yapılabilecek bir şey yok mudur veya bir hayırsever vs bulunamaz mı diye. Gerekirse sokakta yatarım demiştim. Prostatitten kurtulmanın çok çok düşük ihtimal olduğu bir yerde gidip ailemin baskısıyla bu antibiyotiği tekrar kullanarak hayatıma verdiğim zararı heralde ömür boyu kimse veremeyecek bana.
Orhanbasak
Hastalık Başlangıç Yılı: 1990

Mesaj gönderen Orhanbasak »

Bende kinelon grubu ilaç kullandım uzun süredir bendeki yan etkisi bacaklarım dizlerim aşırı derecede ağrıdı öyleki merdiven çıkarken demirlere tutunmadan çıkamıyordum bıraktım tedavi için kirkkilit otu kullandım bu ot dizlerde kaybolan sıvıyı yerine getiriyor
Orhanbasak
Hastalık Başlangıç Yılı: 1990

Mesaj gönderen Orhanbasak »

Şu anda eklem ağrılarım tamamen geçti eklem ağrısı olanlara tasviye ederim
darkblues

Ayak için Dolgit krem kullanıyordum etken maddesi var ibubrufen o zaman kullanmayayım.
monster
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen monster »

Merhaba, konu açılmışken ben de yazayım dedim. Yaklaşık altı ay önce idrar yaparken hafif yanma ve sık idrara çıkma ihtiyacı şikayetlerim başladı. Hafif hafif arttı. Bir buçuk aydır da tedavi görmekteyim. Tahmin edeceğiniz üzere antibiyotik tedaviye başladık 20 gün önce.
Tabi herkes gibi bende koşulsuz hekime güvenerek başladım. 5 gün önce 500 mg olan cipro antibiyotigim 750 ye çıkarıldı ve 2 gündür ayak kısmında uyuşan bir bölge var. Bununla birlikte değişen noktalarda karıncalanmalar oluşuyor. Herşey prospektüsü detaylı okumamla yeni bir boyut kazandı. Meğer geri dönüşü olmayan periferik nöropati yan etkisi oldukça önemliymiş ve bu durumla ilişkili olması beni şuan korkutuyor, ayrıca okuduğum yazılarda tendon yırtılmaları ve aort kaynaklı problemler de oldukça sık yaşanıyormuş.
Teşhis sürecinde kan ve idrar testlerinde bakteriyel bir duruma rastlanılmamasına rağmen prostatit tedavisine başladık. En kötüsü de ağır sonuçları olabilecek kinolon sınıfı bir antibiyotik ile. Abakteriyel durumlarda da bu tür antibiyotikler ile tedavi uygulanabiliyormuş ama peynir ekmek gibi antibiyotik kullanımı ülkemizde çok yaygın malesef. Şimdilik doktorumu değiştirme yoluna gittim, bu forumdan öğrendiğim çok sey olacagına da eminim. Kesinlikle florokinolon sınıfı antibiyotikler dikkatli kullanılmalı, inşallah kalıcı etkileri olmaz üzerimde. saygılar.
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Abdde kinolon içeren tüm antibiyotikler yasaklı. FDA yasaklamış.

Benim de 2. Gittiğim ürolog tavanic vermişti bana hiç kullanmadım. Bana hem kas sorunu falan dedi başından savdı hem de tavanic yazıp gönderdi.
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Orhanbasak yazdı:Bende kinelon grubu ilaç kullandım uzun süredir bendeki yan etkisi bacaklarım dizlerim aşırı derecede ağrıdı öyleki merdiven çıkarken demirlere tutunmadan çıkamıyordum bıraktım tedavi için kirkkilit otu kullandım bu ot dizlerde kaybolan sıvıyı yerine getiriyor

Ben sadece 1 kutu kullandım diz kapağının çevresinde baya ağrı yaptı. Dün basamıyordum güçsüzlük vardı , bugün az yürüyebikiyorum. Kaç gün kullanmamız lazım?
jonrussel

Mesaj gönderen jonrussel »

kinolon cidden sıkıntılı
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Ben de bir kinolon mağduruyum. Kullanırken çok dikkat edin.
Ghost
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Ghost »

Daha önce doktorların kafasına göre ilaç yazmasıyla 4 kutu cipro kullandım bendeki bakteriye cipro etki etmiyormuş boştan yere kullanmış oldum doktorlara güvenmemek gerekiyor. şimdi tavanic duyarlı çıktı doktorum 2 kutu da tavanic yazdı kas güçsüzlüğü baş dönmesi gece uykudan uyanma gibi şeyler yaşıyorum ama ilçları bitireceğim duyarlı olduğu için . Bende mitis oralis görüldü . Streplere karşı en etkili 2 antibiyotik aveloz ve tavanic olduğu yzıyor tıp kaynaklarında fakat cipro gibi diğer kinolonların etki etmediği söyleniyor.umarım son antibiyotik kullanışım olur. Bende en büyük sıkıntı saydam akıntı görülüyor forumdaki bazı insanlar bunu aveloxla yendiğini söylüyor.
Ghost
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Ghost »

onur2424 yazdı:
Ghost yazdı:Daha önce doktorların kafasına göre ilaç yazmasıyla 4 kutu cipro kullandım bendeki bakteriye cipro etki etmiyormuş boştan yere kullanmış oldum doktorlara güvenmemek gerekiyor. şimdi tavanic duyarlı çıktı doktorum 2 kutu da tavanic yazdı kas güçsüzlüğü baş dönmesi gece uykudan uyanma gibi şeyler yaşıyorum ama ilçları bitireceğim duyarlı olduğu için . Bende mitis oralis görüldü . Streplere karşı en etkili 2 antibiyotik aveloz ve tavanic olduğu yzıyor tıp kaynaklarında fakat cipro gibi diğer kinolonların etki etmediği söyleniyor.umarım son antibiyotik kullanışım olur. Bende en büyük sıkıntı saydam akıntı görülüyor forumdaki bazı insanlar bunu aveloxla yendiğini söylüyor.
Saydam akinti miko da olabilir.
Onlar temiz çıkmıştı
darkblues

Grubun neredeyse çoğu Kinolon grubu antibiyotik kullanmış durumda.Bu durumdan olumsuz etkilenen arkadaşlar son durumunuz ne alemde iyileşmek için neler yapıyorsunuz özellikle tendon ve eklem ağrıları için?Bu lanette en az prostatit kadar başa bela bir şey çünkü. Ben 2 yıl önce 5 adet tavanic hap kullanmıştım özellikle bacak eklemlerimde ağrılar oluştu diyet ve çeşitli takviyeler kullandım.Yaklaşık bir senedir iyi durumdaydım Ancak 3 aydır ağrılar yeniden gelmiş durumda?
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

darkblues yazdı:Grubun neredeyse çoğu Kinolon grubu antibiyotik kullanmış durumda.Bu durumdan olumsuz etkilenen arkadaşlar son durumunuz ne alemde iyileşmek için neler yapıyorsunuz özellikle tendon ve eklem ağrıları için?Bu lanette en az prostatit kadar başa bela bir şey çünkü. Ben 2 yıl önce 5 adet tavanic hap kullanmıştım özellikle bacak eklemlerimde ağrılar oluştu diyet ve çeşitli takviyeler kullandım.Yaklaşık bir senedir iyi durumdaydım Ancak 3 aydır ağrılar yeniden gelmiş durumda?
Bu lanet hastalık aritrit yapıyor. Ayağa,bacaga,kalcaya,sırta vuruyor kasılma ağrı vb yapıyor. Kinolan sebeb olmayabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Evet prostatit artrit, ankilozan spondilit gibi iltihapli eklem hastaliklarina sebep olabiliyor, buda prostattaki iltihabin eklemlere sicradıginin bir kanitıdir.
darkblues

Benim prostatit geçti Kinolon eklem ağrısı bıraktı
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen mrt2323 »

Prostatit kesinlikle artrit ve ankilozona neden oluyor bende uzun süre prostatit tanısı konulamadi çünkü hep ereksiyon sorunlarıyla doktora başvurmuştum prostat yangısı penis ağrısı bunlar olsada aklıma ilk gelen cinsellik ti ve 5 yıl sonrasında ankiloxon oldum ve heryerim ağrıyor. Ve 6 yildirda ankiloxon hastasıyım. Son üç yıldır prostatit tedavisi olmaya çalışıyorum tabi halen cinsellik düzelmedi sabırla lökosit takibi yapıp takviyelere devam ediyorum. Yani bu lanet hastalık iltihaplı eklem romatizması yapan pis bı hastalik