EVLENİN ARKADAŞLAR.

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
ozgurdodi
Hastalık Başlangıç Yılı: 1994

EVLENİN ARKADAŞLAR.

Mesaj gönderen ozgurdodi »

Bütün arkadaşlara öncelikle geçmiş olsun , yaklaşık 24 yıldır bu rahatsızlığım mevcut...41 yaşındayım...prostatit belli bir süre ilaç kullandınız düzelmediyse bu rahatsızlığın geçmesini beklemeyin...3-5 aydır idrar yaptıktan sonra damlama gibi sorunlarım başladı...bu rahatsızlığı çözmek mümkün değil ama sizin yaşantınız pek bozmayacak şekilde yaşamanız mümkün...tavsiyelerim şu olacak...
1-mutlaka evlenin düzenli bir cinsel yaşam şart...2-cinsel ilişkide erken boşalma problemi bazen zevk alamama gibi problemler yaşamanız normal...3-mutlaka sıcak kum,sıcak su ,masaj (etek bölgenizden bastırarak gibi şeyleri yapın...4-cinsel ilişkide kondom kullanmamınızı tavsiye ederim...5-bende bu rahatsızlık kötü bir hastalığa çevirirmi diye endişelerim var...bugune kadar her yıl psa baktırmanızı tavsiye ederim...6-aktif bir spor yaşantınız olsun,çok rahatlatıyor...7-rahatsızlığınız tekrar nüksederse cipro 500, tavanıc 500 vs kinolon gurubu antibiyotık başlayın...8-banyoda sıcak suyu prostat bölgenize biraz tutun,sonra masaj yaparak idrarınızı yapın , çok rahatlatır,,bir de idrarınızı hep oturarak yapın ,bitmeye yakın güçlü öksürün mesaneyi boşaltın,biraz daha idrar gelecektir...
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: EVLENİN ARKADAŞLAR.

Mesaj gönderen ahmet »

ozgurdodi yazdı:Bütün arkadaşlara öncelikle geçmiş olsun , yaklaşık 24 yıldır bu rahatsızlığım mevcut...41 yaşındayım...prostatit belli bir süre ilaç kullandınız düzelmediyse bu rahatsızlığın geçmesini beklemeyin...3-5 aydır idrar yaptıktan sonra damlama gibi sorunlarım başladı...bu rahatsızlığı çözmek mümkün değil ama sizin yaşantınız pek bozmayacak şekilde yaşamanız mümkün...tavsiyelerim şu olacak...
1-mutlaka evlenin düzenli bir cinsel yaşam şart...2-cinsel ilişkide erken boşalma problemi bazen zevk alamama gibi problemler yaşamanız normal...3-mutlaka sıcak kum,sıcak su ,masaj (etek bölgenizden bastırarak gibi şeyleri yapın...4-cinsel ilişkide kondom kullanmamınızı tavsiye ederim...5-bende bu rahatsızlık kötü bir hastalığa çevirirmi diye endişelerim var...bugune kadar her yıl psa baktırmanızı tavsiye ederim...6-aktif bir spor yaşantınız olsun,çok rahatlatıyor...7-rahatsızlığınız tekrar nüksederse cipro 500, tavanıc 500 vs kinolon gurubu antibiyotık başlayın...8-banyoda sıcak suyu prostat bölgenize biraz tutun,sonra masaj yaparak idrarınızı yapın , çok rahatlatır,,bir de idrarınızı hep oturarak yapın ,bitmeye yakın güçlü öksürün mesaneyi boşaltın,biraz daha idrar gelecektir...
Ustad ne diyorsun 24 yil nasil dayandin ben 3 yilda öldüm bittim uzunnnnn kara hayat enerjisiz ruh gibi yasayan ölü gibi gecirecegimiz cok uzun yillar bizi bekliyor demekki ölmeden mezara soktu bu hastalik beni lanet olsun
ozgurdodi

valla alışıyosun işte,Allah daha beterlerinden korusun...önerilerimi dikkate al...tabi çok fazla antibiyotik kullanmayın,böbreklerinizi mahvetmeyin...geçmiş olsun...
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

ozgurdodi yazdı:valla alışıyosun işte,Allah daha beterlerinden korusun...önerilerimi dikkate al...tabi çok fazla antibiyotik kullanmayın,böbreklerinizi mahvetmeyin...geçmiş olsun...
Sizin ilk başlardaki şikayetleriniz neydi hangisi geçti hangisi kaldı
ozgurdodi

benim 17 yaşlarındaydım ,yanma,ağrı,sızlama,idrar sık çıkma vs idi..o yaşlarda çok antibiyotik kullandım, ürolog rektal tuşe yaptı,prostatit dedi...üniversite öğrencisi iken profa gittim..oda aynı şekilde rektal tuşe yaptı,penisimden sıvı aldı...mikroskopta banada gösterdi...o zaman tarrivid 400 diye bir antibiyotik vardı yanlış hatırlamıyorsam onu kullanmıştım...zaman zaman ağrım oldu , istemsiz gün içinde sertleşme oluyordu..sürekli bir hasta modunda olmadım,dönem dönem nüksediyordu benimki si...evlendikten sonra çok daha düzeldim...41 yaşa geldik böylece...yazdığım öneriler var onları uygulamanızı tavsiye ederim...forumda mevcut...geçmiş olsun..
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

Geçmiş olsun abi. Abi peki çocuk varmı sizde? Cunki bu meled çocuk sahibi olmayı da engelliyor abi bildiğim kadarı ile
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ozgurdodi yazdı:benim 17 yaşlarındaydım ,yanma,ağrı,sızlama,idrar sık çıkma vs idi..o yaşlarda çok antibiyotik kullandım, ürolog rektal tuşe yaptı,prostatit dedi...üniversite öğrencisi iken profa gittim..oda aynı şekilde rektal tuşe yaptı,penisimden sıvı aldı...mikroskopta banada gösterdi...o zaman tarrivid 400 diye bir antibiyotik vardı yanlış hatırlamıyorsam onu kullanmıştım...zaman zaman ağrım oldu , istemsiz gün içinde sertleşme oluyordu..sürekli bir hasta modunda olmadım,dönem dönem nüksediyordu benimki si...evlendikten sonra çok daha düzeldim...41 yaşa geldik böylece...yazdığım öneriler var onları uygulamanızı tavsiye ederim...forumda mevcut...geçmiş olsun..
sende sık idrar var ve idrar debisinde azalma var mı şu an ?
son

Mesaj gönderen son »

ozgurdodi yazdı:benim 17 yaşlarındaydım ,yanma,ağrı,sızlama,idrar sık çıkma vs idi..o yaşlarda çok antibiyotik kullandım, ürolog rektal tuşe yaptı,prostatit dedi...üniversite öğrencisi iken profa gittim..oda aynı şekilde rektal tuşe yaptı,penisimden sıvı aldı...mikroskopta banada gösterdi...o zaman tarrivid 400 diye bir antibiyotik vardı yanlış hatırlamıyorsam onu kullanmıştım...zaman zaman ağrım oldu , istemsiz gün içinde sertleşme oluyordu..sürekli bir hasta modunda olmadım,dönem dönem nüksediyordu benimki si...evlendikten sonra çok daha düzeldim...41 yaşa geldik böylece...yazdığım öneriler var onları uygulamanızı tavsiye ederim...forumda mevcut...geçmiş olsun..
Şu anki şikayetleriniz neler?
ozgurdodi

sık idrara çıkma normalde 3-4 saatte bir gidiyorum..hastalık nüksederse,üşütme,alkol alma vs olursa evet sık gidiyorum...30 dk da bir olduğu bile oluyordu.idrar debisinde azalma bazen oluyor,ama genelde normal...şu anki şikayetlerim , idrar yptıktan sonra damlama oluyor...1 ay tavanıc 500 kullandım şuan normal ama idrara çıkma ve sürekli idrar yapma moduna girersem bi ankarada ürolog var çok ünlü bi doktor ibni sinada prof sümer baltacı ona gimeyi düşünüyorummama şu an iyi gibiyim...bu rahatsızlığın çözümü yok arkadaşlar , çükünüzün pili bitince doğru ameliyata....50 ye kadar dayanın..çocuk sahibi olmada ,gebe kalmada bir etkisi yok...benim 2 tane çocuğum var..
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Evlenince degisen birsey olmuyor. Bu ay tam 1 yil oldu bu hastaliga tutulmamin. Cocuk olur mu olmaz mi diye korkmayin. Allah kismet ederse birkac aya 2. Cocugum dunyaya gelecek. Duzenli cinsel yasam biraz daha iyi geliyor ama kayda deger degil. Aci baharatli gidalar ve kahve cay vb. Tuketince mahfoluyorum. Diyette oldugum halde Birkac gundur yanmam basladi neden oldugunu anlamaya calisiyorum bazen boyle kotu surprizler yapabiliyor. Agri ve sizlamanin kaynagini bulamiyorum. Demirhindi serbeti icmistim yukek oranda c vitamini var belkide ondan anlayamadim.
Lafin kisasi evlenmek care degil. Cocuk yapmaya engel degil.. hepinize acil sifalar.
Blackened

Mesaj gönderen Blackened »

Msln yazdı:Evlenince degisen birsey olmuyor. Bu ay tam 1 yil oldu bu hastaliga tutulmamin. Cocuk olur mu olmaz mi diye korkmayin. Allah kismet ederse birkac aya 2. Cocugum dunyaya gelecek. Duzenli cinsel yasam biraz daha iyi geliyor ama kayda deger degil. Aci baharatli gidalar ve kahve cay vb. Tuketince mahfoluyorum. Diyette oldugum halde Birkac gundur yanmam basladi neden oldugunu anlamaya calisiyorum bazen boyle kotu surprizler yapabiliyor. Agri ve sizlamanin kaynagini bulamiyorum. Demirhindi serbeti icmistim yukek oranda c vitamini var belkide ondan anlayamadim.
Lafin kisasi evlenmek care degil. Cocuk yapmaya engel degil.. hepinize acil sifalar.
Aynen öyle. Tamamen katılıyorum evli biri olarak.
ozgurdodi

yakı otu kullanan oldumu hiç..
Blackened

Mesaj gönderen Blackened »

ozgurdodi yazdı:yakı otu kullanan oldumu hiç..
Ben kullanmadım neye iyi geliyor ?. Melisa karabaş, maydanoz falan kullandım.
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

Yakı otu kullananlar olmuştu iyi geldiğini söylüyorlar ama uzun süreli kullanımında.
son

Mesaj gönderen son »

Acı baharatlı yemiyor asitli içecek içmiyorum alkol sigaram zaten yok ama nafile,şu an yine antibiyotik başladım oturamıyorum testis altı çok fena yanıyor antibiyotik boşa içip vücuda zarar veriyorum sanki hiç faydası yok Allahım Sen bizlere bir çıkış kapısı arala yardım et biz acizlik ettik sen bize yardım eyle
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Ben baya ictim hicbir halta yaramadi ben yillardir cay kahve aci baharat alkol icsemde agriyor dikkat etsemde agriyor uretra darligimi var acaba bende
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ahmet yazdı:
Ben baya ictim hicbir halta yaramadi ben yillardir cay kahve aci baharat alkol icsemde agriyor dikkat etsemde agriyor uretra darligimi var acaba bende
uretra darligi varsa ,idrar sorunuda olur ,idrar yaparken zor işeme ,debi azalması var mi ?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ozgurdodi yazdı:sık idrara çıkma normalde 3-4 saatte bir gidiyorum..hastalık nüksederse,üşütme,alkol alma vs olursa evet sık gidiyorum...30 dk da bir olduğu bile oluyordu.idrar debisinde azalma bazen oluyor,ama genelde normal...şu anki şikayetlerim , idrar yptıktan sonra damlama oluyor...1 ay tavanıc 500 kullandım şuan normal ama idrara çıkma ve sürekli idrar yapma moduna girersem bi ankarada ürolog var çok ünlü bi doktor ibni sinada prof sümer baltacı ona gimeyi düşünüyorummama şu an iyi gibiyim...bu rahatsızlığın çözümü yok arkadaşlar , çükünüzün pili bitince doğru ameliyata....50 ye kadar dayanın..çocuk sahibi olmada ,gebe kalmada bir etkisi yok...benim 2 tane çocuğum var..
Prostat içine enjeksiyonu düşün belki sanada faydası olur ,Konyadaki doktora yaptıranlardan fayda görenler oldu.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

freeman yazdı:
ahmet yazdı:
uretra darligi varsa ,idrar sorunuda olur ,idrar yaparken zor işeme ,debi azalması var mi ?
uretra darligi oyle durup dururken olmaz travmali bir sonda takisi veya cok uzun(10-15yil) gibi uzun surren bir idrar yolu enfeksiyonu veya trafik kazasinda falam olan bir penia zedelenmesi olmadikca olmaz.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

freeman yazdı:
ahmet yazdı:
Var kardes kendimi bildim bileli tazyiksiz isiyorum
iskender

Mesaj gönderen iskender »

Evli arkadaşlar buraya yazmaya devam ederse iyi olur,ne tür problemler yaşadıklarını,evlilikleri etkileniyormu etkilenmiyor mu,en çok neden yakınıyorlar,ne tür çözümler bulup uyguluyorlar gibi...
paradigma

Mesaj gönderen paradigma »

ozgurdodi yazdı:sık idrara çıkma normalde 3-4 saatte bir gidiyorum..hastalık nüksederse,üşütme,alkol alma vs olursa evet sık gidiyorum...30 dk da bir olduğu bile oluyordu.idrar debisinde azalma bazen oluyor,ama genelde normal...şu anki şikayetlerim , idrar yptıktan sonra damlama oluyor...1 ay tavanıc 500 kullandım şuan normal ama idrara çıkma ve sürekli idrar yapma moduna girersem bi ankarada ürolog var çok ünlü bi doktor ibni sinada prof sümer baltacı ona gimeyi düşünüyorummama şu an iyi gibiyim...bu rahatsızlığın çözümü yok arkadaşlar , çükünüzün pili bitince doğru ameliyata....50 ye kadar dayanın..çocuk sahibi olmada ,gebe kalmada bir etkisi yok...benim 2 tane çocuğum var..
sumer baltaci ... tunali hilmide muayenesi var ... hikaye .... onun tam karsiindada biri var ismini hatirlyamiyacagim ayni katta oda hikaye , onjada gittim hatta parami geri istedim ..sen bana yeterli gelmedin dedim ..
paradigma

Mesaj gönderen paradigma »

Blackened yazdı:
Ben kullanmadım neye iyi geliyor ?. Melisa karabaş, maydanoz falan kullandım.
melisi ile karabasi karistirip cay olarak icmek gerektigini saracoglu oneriyordu .. bunla cozersiniz kesin diyordu .... bir iyilesme oldumu sizde ?
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hamdi »

paradigma yazdı:
sumer baltaci ... tunali hilmide muayenesi var ... hikaye .... onun tam karsiindada biri var ismini hatirlyamiyacagim ayni katta oda hikaye , onjada gittim hatta parami geri istedim ..sen bana yeterli gelmedin dedim ..
kardes sumer baltacinin oldugu katta yasar beduk var ankara universitesi anabilim.baskani bende gittim ona sende prostatit yok unut dedi.senin prostatla ilgili bir sikintin yok dedi.pisikolojik dedi.prostat arada sisme yapar dedi.gonderdi.dedigin yer is bankasinin oldugu yerde demi
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Sümer baltacıya gittim ben psikolojik dedi bide azarladı gönderdi haram zehir olsun verdigim para, onun yüzünden bu haldeyim