Kısır mıyız ?

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Kısır mıyız ?

Mesaj gönderen Yedek »

Arkadaşlar 22 yaşındayım evliyim 3 aydır çocuğum olmuyor. bu hastalık ile baba olan var mı ? Ben çok baba olmak istiyorum. Bir de sol varikosel çıktı bende o yüzden çok korkuyorum. Sperm analizi yaptırmadım. İnşallah güzel haberler alırım. İntiharla boğuşuyorum her gün.
Tevfik1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Kısır mıyız ?

Mesaj gönderen Tevfik1983 »

Benim sperm testi felaketti, ama varikosel vardı. Amelyat oldum bi kaç ay sonra tekrar bakıcam. Muhtemelen varikoselden olmuyodur eğer bi problem varsa.Amelyat olman lazım
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

24 yasindayim evli degilim ve kafama takilan bu evlilik meselesi arkadaslar sperm testi yaptirdim meni az geliyor ve kivami koyu ama ilginc bi sekilde testte akiskanligi falan normal cikti 27 milyon sperm var toplamda 40 milyon olmasi lazim alt deger dusuk biraz hareketlilik yuzde 78 cikti ileri hareketlilik 25 yavas ileri hareketlilik 38 morfoloji bozuk en az 4 olmasi lazim 3 cikti bende bu durumdan korkuyorum cocuk olur olmaz durumundan speem testini tekrar etmedim birdaha ama sperm arttirici takviye kullaniyorum suan
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Prostatit olup da bu yüzden çocuğu olmayan birini duymadım.forumda evlenen arkadaşlar oldu.hepside çocuk sahibi oldular.yani prostatit olmak çocuk sahibi olmaya engel değil.
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

ABittersweetLi yazdı:Prostatit olup da bu yüzden çocuğu olmayan birini duymadım.forumda evlenen arkadaşlar oldu.hepside çocuk sahibi oldular.yani prostatit olmak çocuk sahibi olmaya engel değil.
hay ağzına sağlık
09cglr09

Mesaj gönderen 09cglr09 »

Güzel bir konuya degindin tecrübeli arkadaslar yorum yaparlarsa bu konuda sevinirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re:Prostatit kisirlik yapmaz.

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaslar prostatit kisirlik yapmaz. Bu forumda bir cok arkadasimiz bekardi evlendi ve cocuklari oldu.
millexplorer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen millexplorer »

Bende yıllardır prostatit var, ne zamanki doğru tedavi olup prostat sıvısında lökosit seviyesini 1-2 aralığına düşürdüm, eşim hamile kaldı, öte yandan sperm renginde, akışkanlığında değişiklik oldu. Ben uzman değilim ama yaşadığımı yazmak istedim.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

millexplorer yazdı:Bende yıllardır prostatit var, ne zamanki doğru tedavi olup prostat sıvısında lökosit seviyesini 1-2 aralığına düşürdüm, eşim hamile kaldı, öte yandan sperm renginde, akışkanlığında değişiklik oldu. Ben uzman değilim ama yaşadığımı yazmak istedim.
Ne tarz bi tedavi aldınız bende lokosit hic cikmiyor tedavi almadan baktirdim daha ama kulturde bakteri uremesi oluyor meni sarı renkte coğunluğu bazende kivami koyu sizde ne tarz problemler vardi
nasa01

Mesaj gönderen nasa01 »

Yedek yazdı:Arkadaşlar 22 yaşındayım evliyim 3 aydır çocuğum olmuyor. bu hastalık ile baba olan var mı ? Ben çok baba olmak istiyorum. Bir de sol varikosel çıktı bende o yüzden çok korkuyorum. Sperm analizi yaptırmadım. İnşallah güzel haberler alırım. İntiharla boğuşuyorum her gün.
Sperm kalitesini arttıracak şekilde beslen yabancı forumlarda millet 5. çocuğuna sahip oluyor bu hastalıkta kafana takma, muz,keçiboynuzu,fındık,yer fıstığı,omega 3 ile beslen bir süre. Her gün sabah aç karnına 2 diş sarımsak çiğne yut. Spermlerin güçlenecektir. Sigara falan içiyorsan azalt, alkolü de öyle. Bir de Demirdikeni bitkisi al kaynat iç.
millexplorer

Ben tıp doktoru değilim ama yaptığım araştırmalara göre, İltihap hücreleri spermin hareketliliğini, yapısını bozduğunu öğrendim. Klasik antibiyotik tedavisi ile lökositi düşürdüm, zaman zaman artıyor ama yine antibiyotik ( İesef, Klindan, Biteral vs. ) kürü uygulayarak normale dönüyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

millexplorer yazdı:Bende yıllardır prostatit var, ne zamanki doğru tedavi olup prostat sıvısında lökosit seviyesini 1-2 aralığına düşürdüm, eşim hamile kaldı, öte yandan sperm renginde, akışkanlığında değişiklik oldu. Ben uzman değilim ama yaşadığımı yazmak istedim.
Çok degerli kayda deger bir paylasim sevgili kardesim..hastalar bu tespiti göz ardı etmeyecektir teşekkürler.Lokositi normal hale getirmenin ne kadar anlamli oldugunun bir kanıtı olarak hastalar icin degerli bir tespit.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

crazy96 yazdı:24 yasindayim evli degilim ve kafama takilan bu evlilik meselesi arkadaslar sperm testi yaptirdim meni az geliyor ve kivami koyu ama ilginc bi sekilde testte akiskanligi falan normal cikti 27 milyon sperm var toplamda 40 milyon olmasi lazim alt deger dusuk biraz hareketlilik yuzde 78 cikti ileri hareketlilik 25 yavas ileri hareketlilik 38 morfoloji bozuk en az 4 olmasi lazim 3 cikti bende bu durumdan korkuyorum cocuk olur olmaz durumundan speem testini tekrar etmedim birdaha ama sperm arttirici takviye kullaniyorum suan
Kullandığın takviyenin adı nedir kardeşim faydasını görüyon mu?
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Lökösiti düşürsemde bende sperm durumu değişmiyor
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

muzdarip yazdı:
crazy96 yazdı:24 yasindayim evli degilim ve kafama takilan bu evlilik meselesi arkadaslar sperm testi yaptirdim meni az geliyor ve kivami koyu ama ilginc bi sekilde testte akiskanligi falan normal cikti 27 milyon sperm var toplamda 40 milyon olmasi lazim alt deger dusuk biraz hareketlilik yuzde 78 cikti ileri hareketlilik 25 yavas ileri hareketlilik 38 morfoloji bozuk en az 4 olmasi lazim 3 cikti bende bu durumdan korkuyorum cocuk olur olmaz durumundan speem testini tekrar etmedim birdaha ama sperm arttirici takviye kullaniyorum suan
Kullandığın takviyenin adı nedir kardeşim faydasını görüyon mu?
Com vitex kullandim bisey gormedim peak 60 kullandim birsey gormedim şuan proxeed plusa basladim icinde cok vitamin var 1 kutu bitti spermiogramda bosalma hacmi 0.5 ml di suan kontrol ediyorum bosalma hacmim 4-5ml bosalmayi gercekten arttirdi ama sperm sayilarinda bi degisiklik oldu mu bilmiyorum 2-3 ay kadar kullanip test yaptiricam spermiogram meni rengi sarı onda bi degisiklik olmadi ama
millexplorer

efsane2036 yazdı:
Sperm durumu bizim boşaldıktan sonra gözümüzle gördüğümüz hali bana göre bir şey ifade etmez, önemli olan sperm sayısı, ileri hareketliliği, şekil düzgünlüğü. Sarı olması, çok beyaz bana göre anlamsız. Pastırma yiyorsun sabah 2 saat sonra idrarında buram buram çemen kokuyor. Nasıl beslendiğin önemlidir.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

millexplorer yazdı:
efsane2036 yazdı:
Sperm durumu bizim boşaldıktan sonra gözümüzle gördüğümüz hali bana göre bir şey ifade etmez, önemli olan sperm sayısı, ileri hareketliliği, şekil düzgünlüğü. Sarı olması, çok beyaz bana göre anlamsız. Pastırma yiyorsun sabah 2 saat sonra idrarında buram buram çemen kokuyor. Nasıl beslendiğin önemlidir.
Spermiyoğram sonuclarım ıyı görüntüsü berbat derecede enfeksıyon var ileri atmıyor zevk olayıda azalıyor o sekılde olunca
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Evet, bekarken bu forumu keşfedip evlendikten sonra ilk denemede çocuk sahibi olan biriyim. Bu hastalık belki bir nebze sperm kalitesini etkileyebilir ama kısırlığa neden olmuyor çok şükür. Bu arada, bizim doğum oldu hatta bebiş 45 günlük oldu bile :)
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

msrcmm yazdı:Evet, bekarken bu forumu keşfedip evlendikten sonra ilk denemede çocuk sahibi olan biriyim. Bu hastalık belki bir nebze sperm kalitesini etkileyebilir ama kısırlığa neden olmuyor çok şükür. Bu arada, bizim doğum oldu hatta bebiş 45 günlük oldu bile :)
abi sizin adınıza çok sevindim Rabbim hepimize nasip eder inşallah gerçi olmadıktan sonra aşılama tüp birsürü yöntem var tabi de spermiogram falan yaptırmış mıydınız değerler nasıl benim menide biraz koyuluk var sarı renk bazen
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

crazy96 yazdı:
msrcmm yazdı:Evet, bekarken bu forumu keşfedip evlendikten sonra ilk denemede çocuk sahibi olan biriyim. Bu hastalık belki bir nebze sperm kalitesini etkileyebilir ama kısırlığa neden olmuyor çok şükür. Bu arada, bizim doğum oldu hatta bebiş 45 günlük oldu bile :)
abi sizin adınıza çok sevindim Rabbim hepimize nasip eder inşallah gerçi olmadıktan sonra aşılama tüp birsürü yöntem var tabi de spermiogram falan yaptırmış mıydınız değerler nasıl benim menide biraz koyuluk var sarı renk bazen
Amin kardeşim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.
Çok spermiogram yaptırdım. Hemde devlette hem ünv hastanesinde. 45 milyonla 10 milyon arası değişti sayılar. Canlılık düşüktü ama doktor her defasında sorun yok, çocuğun olur diyordu. Fakat ben tedbiri elden bırakmadım. Bu hastalığın tedavisini olmam zor olduğu için(malum doktorlara çok uzağım rizedeyim) keçi boynuzu özünü suya karıştırıp içtim hergün( en basit yöntem) işe yaradımı Allah bilir..
millexplorer

Sperm kalitesi için 6 ay boyunca PROXEED kullanılmasını tavsiye ederim, yanında Çinko takviyesi. Sigara ve Alkol yok, haftada en az 3 kez 45 dk. lık tempolu yürüyüş ve stres kontrolü, iyi uyku.
10-45 Milyon sperm sayısı az olduğunu düşünüyorum, bu dediklerimi yaparsanız 60 milyon üzerine çıkabilir.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

millexplorer yazdı:Sperm kalitesi için 6 ay boyunca PROXEED kullanılmasını tavsiye ederim, yanında Çinko takviyesi. Sigara ve Alkol yok, haftada en az 3 kez 45 dk. lık tempolu yürüyüş ve stres kontrolü, iyi uyku.
10-45 Milyon sperm sayısı az olduğunu düşünüyorum, bu dediklerimi yaparsanız 60 milyon üzerine çıkabilir.
bende de 27 milyon çıktı ilk testte 3 ay önce tekrar etmedim ama doktorum proxeed kullabilirsin dedi bekarım ama aldım kullanıyorum kalıcı etkisi olurmu yoksa evlenince mi kullanmak gerekiyor arttırması için ilacı kestiğimizde değerler düşer mi yine
millexplorer

Proxeed pahalı bir takviye, bence evlenmeden 6 ay önce başlasan daha iyi olur.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

millexplorer yazdı:Proxeed pahalı bir takviye, bence evlenmeden 6 ay önce başlasan daha iyi olur.
Şuanlik baslamis bulundum ama mesela kullandim biraktim degerler bozulur mu hemen yoksa iyi bir dereceye getirip duruyor mu onu merak ettim
millexplorer

crazy96 yazdı:
millexplorer yazdı:Proxeed pahalı bir takviye, bence evlenmeden 6 ay önce başlasan daha iyi olur.
Şuanlik baslamis bulundum ama mesela kullandim biraktim degerler bozulur mu hemen yoksa iyi bir dereceye getirip duruyor mu onu merak ettim
Vücudun ürettiği hücre sayısı kişiden kişiye değişir, bazı etkenler bunu artırabilirde düşürebilirde, benim tahminim bu vitamin takviyesini bırakınca sperm değerleri fabrika ayarlarınıza geri dönecek. Dediğim gibi sadece bu tahminden ibaret.