Eş olarak üzerime düşen..

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
blonde

Eş olarak üzerime düşen..

Mesaj gönderen blonde »

Herkese çok geçmiş olsun öncelikle. Bir bayan olarak eşime destek için fikirlerinize ihtiyacım var. Hastalığın nekadar zor olduğunu forumu takip ettikçe anladım. Eşimde prostatit var. Ben çok umursamıyorum hatta geçer deyip geçiştiriyorum. Mümkün olduğuncada eşimi cinsellik konusunda sıkıştırmıyorum. Çünkü aylar geçiyorki beraber olmuyoruz. Hem isteksizliği hem ereksiyon problemi hemde hastalığının artacağı korkusu var. Sabır gösteriyorum ama ilgisizliğide beni çok üzüyor. Allah dermansız dert vermemiştir bunun inancındayım. Eşim kafasına çok takıyor. Konuşmak istediğimde susuyor. Sanki bir kusur gibi. Sağlıkta hastalıkta bizim için. Ben eşimi psikolojik olarak rahatlatmak istiyorum ama o bana hiç yardımcı olmuyor. Tamamen elimi eteğimi çekip yalnız kalmasınıda asla istemem. Aranızda evli olanların eşleri ile olan paylaşımlarını ve beklentilerini tavsiye olarak almak isterim. Rabbim tüm hastalarına acil şifalar versin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Eş olarak üzerime düşen..

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun hanimefendi oncelikle esinize faydali olabilmek adina bu platformda care aradiginiz icin sizi kutlarim. Prostatit hastaliginin caresi vardir. Cinselligide oyle buyutuldugu gibi etkilemez. Oncelikle iyi bir ürologa gidip tedavi olmasi gerekir.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

öncelikle eşinize acil şifalar. ben de evliyim ve bende ilk ortaya çıkan semptom ereksiyon sorunu ve cinsel isteksizlikti. bu hastalık psikolojiyi çok etkiliyor. gözlerimin dolduğu, hayatımın gözlerimin önünden bir film şeridi gibi geçtiği günler oldu. eşim bu konuda bana çok destek oldu, düzenli bir tedavi gördüm ve aylar sonra cinsellik de eski haline gelmeye başladı. şuan herhangi bir takviye olmaksızın eşimle eskisi gibi ilişkiye girebiliyorum. henüz sıfır değilim ama % 95 iyiyim. eşiniz istanbula zafer oyman hocaya muayene olsun, biraz zahmetli olacak ama iyileşmek istiyorsa bu hastalıktan anlayan doktor sayılı... eşinize söyleyin endişelenmesin, bir an önce tedaviye başlasın.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Eşim zafer hocaya tedavi oluyor. Ancak sorunum eşimin bu hastalığı kendine çok dert etmesi. Benimle konuşmuyor utanıyor. Ben konuşmak istediğimde susuyor gözleri doluyor. Bazen çok aşırı sinirlenip tepki veriyor. Anlamadım. Ben destek olmak istedikçe o benden kaçıyor. Sanırım iyileşmeyeceğini düşünüyor
red

Mesaj gönderen red »

biraz zamana ihtiyacı var. soğukkanlı olması gerek. zamanla iyileştikçe kendisini iyi hissetmeye başlayacaktır.
şikayetleri nelerdi bir de burayı okuyor mu tedavi sürecini hızlandırmak için gerekli şeyleri yapıp yasaklara uyması gerekli..
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

blonde yazdı:Eşim zafer hocaya tedavi oluyor. Ancak sorunum eşimin bu hastalığı kendine çok dert etmesi. Benimle konuşmuyor utanıyor. Ben konuşmak istediğimde susuyor gözleri doluyor. Bazen çok aşırı sinirlenip tepki veriyor. Anlamadım. Ben destek olmak istedikçe o benden kaçıyor. Sanırım iyileşmeyeceğini düşünüyor
Süreç gerekiyor eş olarak üzerinize düşen şey destek olmak üzerine gitmemek ve zaman geçirmek zamanla belirtiler azalacak ve eşinizin psikolojisi düzelecek bu hastalık malesef çok yavaş düzeliyor
blonde

Mesaj gönderen blonde »

red yazdı:biraz zamana ihtiyacı var. soğukkanlı olması gerek. zamanla iyileştikçe kendisini iyi hissetmeye başlayacaktır.
şikayetleri nelerdi bir de burayı okuyor mu tedavi sürecini hızlandırmak için gerekli şeyleri yapıp yasaklara uyması gerekli..
Şikayetleri burdaki genel şikayetler. Yanma sık idrar ağrı isteksizlik vs. Burayı takip ediyor ama işine geleni alıyor işine gelmeyeni almıyor.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

ahmetbey yazdı:
blonde yazdı:Eşim zafer hocaya tedavi oluyor. Ancak sorunum eşimin bu hastalığı kendine çok dert etmesi. Benimle konuşmuyor utanıyor. Ben konuşmak istediğimde susuyor gözleri doluyor. Bazen çok aşırı sinirlenip tepki veriyor. Anlamadım. Ben destek olmak istedikçe o benden kaçıyor. Sanırım iyileşmeyeceğini düşünüyor
Süreç gerekiyor eş olarak üzerinize düşen şey destek olmak üzerine gitmemek ve zaman geçirmek zamanla belirtiler azalacak ve eşinizin psikolojisi düzelecek bu hastalık malesef çok yavaş düzeliyor
Destek olmak istiyorum, üstüne gitmediğimede kendimce eminim. Tedavisinde hep yanındayım. İlaçlarını takip ediyorum. Beslenmesinde zorluyorum. Hastalığı gülümseyerek karşılıyorum. Erkekler bu hastalıkta kendi çektikleri ağrılar ve sancılar dışında eşleri tarafından dışlanmak ve sevgisiz kalmaktan korkmalı diyr düşündüğüm için hiç bi zaman bunu hissettirmedim. Çünkü öyle bi amacım yok. Eşimi seviyorum ve mutlu olmasını istiyorum
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

blonde yazdı:
ahmetbey yazdı:
Destek olmak istiyorum, üstüne gitmediğimede kendimce eminim. Tedavisinde hep yanındayım. İlaçlarını takip ediyorum. Beslenmesinde zorluyorum. Hastalığı gülümseyerek karşılıyorum. Erkekler bu hastalıkta kendi çektikleri ağrılar ve sancılar dışında eşleri tarafından dışlanmak ve sevgisiz kalmaktan korkmalı diyr düşündüğüm için hiç bi zaman bunu hissettirmedim. Çünkü öyle bi amacım yok. Eşimi seviyorum ve mutlu olmasını istiyorum
Düzen gelişim gibi lablarda kültür yaptırmanızda fayda vat bajteri ürerse duyarlı antiyoik kullanır artı siz yapabiliyorsanız eğer ki yapamıyorsanızda cesaret edin eşinizde razı olursa ona prostat masajı yapın masajın mahareti etkisi tedavide iyi bir paya sahip
blonde

Mesaj gönderen blonde »

[/quote]
Düzen gelişim gibi lablarda kültür yaptırmanızda fayda vat bajteri ürerse duyarlı antiyoik kullanır artı siz yapabiliyorsanız eğer ki yapamıyorsanızda cesaret edin eşinizde razı olursa ona prostat masajı yapın masajın mahareti etkisi tedavide iyi bir paya sahip[/quote]

Kültür sonucunda bakteri üremediği yazıyor. Masajı yapmak bana sorun olmaz. Kendiside isterse tabi
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

blonde yazdı:Herkese çok geçmiş olsun öncelikle. Bir bayan olarak eşime destek için fikirlerinize ihtiyacım var. Hastalığın nekadar zor olduğunu forumu takip ettikçe anladım. Eşimde prostatit var. Ben çok umursamıyorum hatta geçer deyip geçiştiriyorum. Mümkün olduğuncada eşimi cinsellik konusunda sıkıştırmıyorum. Çünkü aylar geçiyorki beraber olmuyoruz. Hem isteksizliği hem ereksiyon problemi hemde hastalığının artacağı korkusu var. Sabır gösteriyorum ama ilgisizliğide beni çok üzüyor. Allah dermansız dert vermemiştir bunun inancındayım. Eşim kafasına çok takıyor. Konuşmak istediğimde susuyor. Sanki bir kusur gibi. Sağlıkta hastalıkta bizim için. Ben eşimi psikolojik olarak rahatlatmak istiyorum ama o bana hiç yardımcı olmuyor. Tamamen elimi eteğimi çekip yalnız kalmasınıda asla istemem. Aranızda evli olanların eşleri ile olan paylaşımlarını ve beklentilerini tavsiye olarak almak isterim. Rabbim tüm hastalarına acil şifalar versin
sizi tebrik ederim. genelde kadınlar anlamıyor. ben de evliyim, eşimin çok önemsediğini sanmıyorum. en azından bende çok isteksizlik yapmadı ama zaman zaman yangıdan dolayı ihmal ettiğim dönemler olmuştur. ama insanın başına gelmeden anlamaz, anlayamıyor. bu hassasiyetinizden dolayı tebrik ederim.
destek olmak isterseniz, şunu söyleyebilirsiniz.
kendisinde sorun olmadığını, herkesin yaşayabileceği küçük bir sorun yaşadığını, zamanla geçeceğini ve bu konuda kendisinin yanında olduğunuzu söyleyin yeter. asla ve asla yetersiz hissettirmeyin. ayda bir kere de olsa yaşadığınız ilişkinin size yeteceğini, kendisi tarafından yeterince tatmin edildiğinizi ve fazlasını o istemediği sürece istemediğinizi söyleyin.
En azından benim en büyük korkum bu idi. yetersiz olmak.
ama öyle bir semptom yaşamadım hiç ama yıpratacağını çok iyi biliyorum
sadece yetersiz hissettirmeyin, aksine çok fazlaısnı verdiğini bilsin
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Mrshadow yazdı:
sizi tebrik ederim. genelde kadınlar anlamıyor. ben de evliyim, eşimin çok önemsediğini sanmıyorum. en azından bende çok isteksizlik yapmadı ama zaman zaman yangıdan dolayı ihmal ettiğim dönemler olmuştur. ama insanın başına gelmeden anlamaz, anlayamıyor. bu hassasiyetinizden dolayı tebrik ederim.
kendisinde sorun olmadığını, herkesin yaşayabileceği küçük bir sorun yaşadığını, zamanla geçeceğini ve bu konuda kendisinin yanında olduğunuzu söyleyin yeter. asla ve asla yetersiz hissettirmeyin. ayda bir kere de olsa yaşadığınız ilişkinin size yeteceğini, kendisi tarafından yeterince tatmin edildiğinizi ve fazlasını o istemediği sürece istemediğinizi söyleyin.

Eşimin bu durumuna kayıtsız kalmam mümkün değil. Cinsellik evliliğin önemli bir kısmı ancak sağlık herşeyden önemli. Vücut sağlığının yanında ruhsal sağlık önemli. Bu konuda zorlamıyorum. Hatta çalıştığım için bahane olarak sürekli kendi yorgunluğumu dile getiriyorum şaka yollu bendende hatun olmaz diyorum. Ama eşimdeki isteksizlik kendisinide rahatsız eder derecede
Mrshadow

blonde yazdı:
Mrshadow yazdı:

Eşimin bu durumuna kayıtsız kalmam mümkün değil. Cinsellik evliliğin önemli bir kısmı ancak sağlık herşeyden önemli. Vücut sağlığının yanında ruhsal sağlık önemli. Bu konuda zorlamıyorum. Hatta çalıştığım için bahane olarak sürekli kendi yorgunluğumu dile getiriyorum şaka yollu bendende hatun olmaz diyorum. Ama eşimdeki isteksizlik kendisinide rahatsız eder derecede
siz böyle devam edin, istemiyormuş gibi yapın ama birlikte olduğunuzda, sizi çok mutlu ettiği bilsin, hissetsin.
en can sıkıcı durum sürekli idrar hissi, mesaneyi tam boşaltamamış olma hissi. insanı gerçekten bitiriyor, harap ediyor.
en iyi rahatlama yöntemi ise prostat masajı 2-3 günde 1 kez prostat masajı yapmaya çalışın. gerekli hijyen koşullarını sağlayarak internetten nasıl yapıldığını araştırın. burada da defaten yazıldı çizildi.
çok rahatlatacak ve psikolojisi düzelecektir.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Oncelikle bu duzelmez cunku pislolijik duzelmedikce bunu hepimiz yasadik hastalik boyunca hic aylarca iliskiye girmedim hic olmadi brakin prostat masajini falan hanfendi hasar var antibiyotik kullaniyorsa macunlar var ama herrzaman degil bir cay kasigi alsin bu macunuda herzaman kullanmasin sadece duzelene kadar bir sefer iliskiye girsin moreli yerine gelsin ondansonra hersey yoluna girer
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Espace42 yazdı:Oncelikle bu duzelmez cunku pislolijik duzelmedikce bunu hepimiz yasadik hastalik boyunca hic aylarca iliskiye girmedim hic olmadi brakin prostat masajini falan hanfendi hasar var antibiyotik kullaniyorsa macunlar var ama herrzaman degil bir cay kasigi alsin bu macunuda herzaman kullanmasin sadece duzelene kadar bir sefer iliskiye girsin moreli yerine gelsin ondansonra hersey yoluna girer

Ana sorun ilişki değil dediğiniz gibi genel psikoloji. Forumda genel olarak masajın iyi geleceği söyleniyor. Siz neden tavsiye etmiyorsunuz
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

öncelikle geçmiş olsun.eşiniz prostatit ise ve zafer oyman'a tedavi oluyorsa bu foruma da üyedir.büyük ihtimalle kendisi olduğunu anlamıştır.valla zor bir durum.eşinize destek olmaktan başka yapacak bir şey yok.zamanla daha iyi olacaktır.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

ABittersweetLi yazdı:öncelikle geçmiş olsun.eşiniz prostatit ise ve zafer oyman'a tedavi oluyorsa bu foruma da üyedir.büyük ihtimalle kendisi olduğunu anlamıştır.valla zor bir durum.eşinize destek olmaktan başka yapacak bir şey yok.zamanla daha iyi olacaktır.
Teşekkür ederim
Mrshadow

siz bosverin tavsiye etmeyenleri, cok zedelemeden, hijyen kosullarini saglayarak, vazelin gibi kaydirici yardimlar kullanarak mutlaka prostat masaji yapmaya calisin. oncesinde sicak uygulayin pelvik bolgeye. birkac damla gelse yeter
red

Mesaj gönderen red »

adam zaten psikolojik olarak yıpranmış durumda. böyle bir durumdayken eşinin prostat masajı yapmasını kabul edeceğini sanmam. muhtemelen tepki gösterecektir. siz en iyisi üzerine gitmeyip zamana bırakın bence..
blonde

Mesaj gönderen blonde »

Mrshadow yazdı:siz bosverin tavsiye etmeyenleri, cok zedelemeden, hijyen kosullarini saglayarak, vazelin gibi kaydirici yardimlar kullanarak mutlaka prostat masaji yapmaya calisin. oncesinde sicak uygulayin pelvik bolgeye. birkac damla gelse yeter
Sıcak olarak sadece su mu yoksa ısıtılmış havlu vs olabilirmi
NoLemers

Mesaj gönderen NoLemers »

blonde yazdı:
Mrshadow yazdı:siz bosverin tavsiye etmeyenleri, cok zedelemeden, hijyen kosullarini saglayarak, vazelin gibi kaydirici yardimlar kullanarak mutlaka prostat masaji yapmaya calisin. oncesinde sicak uygulayin pelvik bolgeye. birkac damla gelse yeter
Sıcak olarak sadece su mu yoksa ısıtılmış havlu vs olabilirmi
Eşiniz 15 dk sıcak suda otursun sonra prostat masajı yapın böylelikle sıvı gelmesi daha kolaylasacaktır
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Ne olcak iyimi olcak gelince arkadaslar birakin agrisi sizi varsa zamanla gecer bol bol socak suya otursun baskada bisey yapmasin sonra daha kötü olursa kimsenin vebaline girmeyin ben 10 yillik hastayim antibiyotik varsa kullansin sicak tutsun kafaya takmasin bu arkadas zaten burayi biliyordur yazssin
ABittersweetLi

İyi de anlamadığım konu şimdi siz buraya üye olup eşinizin durumunu anlattınız.eşinizde buraya üye anlaşılan.bu yazdıklarınızı mutlaka okumuştur.sizin eşi olduğunuzuda anlamıştır.ayrıca bu durum kendisini üzüyor, benimle de bu konuyu konuşmuyor diyorsunuz.ee şimdi eşiniz eve gelince sen forumda benim hakkımda nasıl tavsiye istersin diye tepki göstermesin.yani tavsiye de ne olacak onu da anlamadım.bize sormanıza anlam veremedim.ayrıca gel sana prostat masajı yapayım filan da demeyin sakın.bu iş doktorların işi.

Eşiniz belkide bir travma yaşıyor.bir profesyonelin tavsiye vermesi daha doğru olur.mesela bir psikatriye gidebilirsiniz.çünkü burada herkes kendi yaşadıklarına göre sizi yönlendirmeye çalışıyor.eşime iyilik yapmayım derken aranızın açılmasına neden olabilirsiniz.
blonde

Mesaj gönderen blonde »

ABittersweetLi yazdı:İyi de anlamadığım konu şimdi siz buraya üye olup eşinizin durumunu anlattınız.eşinizde buraya üye anlaşılan.bu yazdıklarınızı mutlaka okumuştur.sizin eşi olduğunuzuda anlamıştır.ayrıca bu durum kendisini üzüyor, benimle de bu konuyu konuşmuyor diyorsunuz.ee şimdi eşiniz eve gelince sen forumda benim hakkımda nasıl tavsiye istersin diye tepki göstermesin.yani tavsiye de ne olacak onu da anlamadım.bize sormanıza anlam veremedim.ayrıca gel sana prostat masajı yapayım filan da demeyin sakın.bu iş doktorların işi.

Eşiniz belkide bir travma yaşıyor.bir profesyonelin tavsiye vermesi daha doğru olur.mesela bir psikatriye gidebilirsiniz.çünkü burada herkes kendi yaşadıklarına göre sizi yönlendirmeye çalışıyor.eşime iyilik yapmayım derken aranızın açılmasına neden olabilirsiniz.

Tıbbi tavsiyelerden ziyade psikolojik tavsiyeler için foruma katıldım. Zaten tıbbi olarak burda verdiğiniz tavsiyelerin hepsini kendisi biliyor. Kaç kişi bu durumunu eşiyle paylaşıyor?? Bu şekilde bu hastalığı utanç konusu olarak görmenizin kimseye faydası yok. Tabiki ilgilenicem tabiki sorucam. Sizin eşleriniz ilgilenmiyorsa o sizin sorununuz. Bende kenara çekilip ne halin varsa gör çekemediğim yerde boşanır giderim diyenlerden olabilirdim çok basit. Ama maksadım bu değil. Evlilikten anladığım bu değil.
ABittersweetLi

blonde yazdı:
ABittersweetLi yazdı:İyi de anlamadığım konu şimdi siz buraya üye olup eşinizin durumunu anlattınız.eşinizde buraya üye anlaşılan.bu yazdıklarınızı mutlaka okumuştur.sizin eşi olduğunuzuda anlamıştır.ayrıca bu durum kendisini üzüyor, benimle de bu konuyu konuşmuyor diyorsunuz.ee şimdi eşiniz eve gelince sen forumda benim hakkımda nasıl tavsiye istersin diye tepki göstermesin.yani tavsiye de ne olacak onu da anlamadım.bize sormanıza anlam veremedim.ayrıca gel sana prostat masajı yapayım filan da demeyin sakın.bu iş doktorların işi.

Tıbbi tavsiyelerden ziyade psikolojik tavsiyeler için foruma katıldım. Zaten tıbbi olarak burda verdiğiniz tavsiyelerin hepsini kendisi biliyor. Kaç kişi bu durumunu eşiyle paylaşıyor?? Bu şekilde bu hastalığı utanç konusu olarak görmenizin kimseye faydası yok. Tabiki ilgilenicem tabiki sorucam. Sizin eşleriniz ilgilenmiyorsa o sizin sorununuz. Bende kenara çekilip ne halin varsa gör çekemediğim yerde boşanır giderim diyenlerden olabilirdim çok basit. Ama maksadım bu değil. Evlilikten anladığım bu değil.
Bende psikolojik yönden tavsiyeyi bir profesyonelinin vermesi daha uygun olabilir diye söyledim.zaten tıbbi yönden bir tavsiye de vermedim.ayrıca eşiniz forumdan bu konuda tavsiye istediğinizi öğrendi mi? sizinle bu konuyu konuşmak istemediğini hatta bazen sinirli bir tepki verdiğini söylediniz.ilişkiniz bu yüzden kötüye gitmesin diye dedim.sonra eşiniz forumda benim için neden tavsiye istiyorsun diye daha da tepki gösterir.