prostatit ve evlilik

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
freeman

Re: prostatit ve evlilik

Mesaj gönderen freeman »

Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:Kesin olmamakla birlikte ben bu hastalıga beraberlik sonrası yakalandim..fakat bunu bu şekilde söylemek tabiki kolay degil..evli olan birisi bu durumu nasil aciklayaccak daha dogrusu ne diyebilir..
Idrar yolu enfeksiyonu sonucundami idrar yolunda iltihap olusmasi sonucundami oluştu. .ne denilebilir...ya da mikrop tahlilde ciktimi ortaya cikma durumu olurmu..hatta ve hatta prostatta mikrop olup eşe bulasna durumu olurmu varmi kesin bi bilgi
Kardes bu hastalikta KESİN diye bir sey yok ama ben sahsen hastaligin ilk evresini atlattiktan donra bulasici olmadigini dusunuyorum.Zaten doktorkarda bulasici olmadigini söylüyorlar.hatta düzenli iliskinin hastalik etkilerini azalttigini söylüyor.bu bakimdan bulasici deil gibi.Bir cok doktora gittim bunlardan bir tanesi korunmasiz iliskiye girme dedi.Bence buda bizim hassasligimizdan kaynaklaniyor cunku insan organizmasinda bircok bakteri-virüs var.Bunlar normalde zararsiz olsa bile bize kötü etki ediyor .
bende kaç senedir prostat da hiçbir şikayetim yoktu sanki hastalık geçmiş gibiydi bazen penis bölgesinde hafif yanma olurdu bir süre sonra geçerdi , bir kaç sene önce korunmasız ilişki sonrası ilerleyen günlerde tekrar şikayetlerim arttı, ben tekrar bazı tahliller yaptırdım herhangi bir şey çıkmadı ,bir süre sonra şikayetlerim kendiliğinden kayboldu tekrar rahatladım.Bu hastalık prostatı hassas yapıyor gibi alellerjik bir reaksiyona sokuyor olabilir ,bende böyle oldu ,belki herkesde böyle olmayabilir.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

freeman yazdı:
Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:Kesin olmamakla birlikte ben bu hastalıga beraberlik sonrası yakalandim..fakat bunu bu şekilde söylemek tabiki kolay degil..evli olan birisi bu durumu nasil aciklayaccak daha dogrusu ne diyebilir..
Idrar yolu enfeksiyonu sonucundami idrar yolunda iltihap olusmasi sonucundami oluştu. .ne denilebilir...ya da mikrop tahlilde ciktimi ortaya cikma durumu olurmu..hatta ve hatta prostatta mikrop olup eşe bulasna durumu olurmu varmi kesin bi bilgi
Kardes bu hastalikta KESİN diye bir sey yok ama ben sahsen hastaligin ilk evresini atlattiktan donra bulasici olmadigini dusunuyorum.Zaten doktorkarda bulasici olmadigini söylüyorlar.hatta düzenli iliskinin hastalik etkilerini azalttigini söylüyor.bu bakimdan bulasici deil gibi.Bir cok doktora gittim bunlardan bir tanesi korunmasiz iliskiye girme dedi.Bence buda bizim hassasligimizdan kaynaklaniyor cunku insan organizmasinda bircok bakteri-virüs var.Bunlar normalde zararsiz olsa bile bize kötü etki ediyor .
bende kaç senedir prostat da hiçbir şikayetim yoktu sanki hastalık geçmiş gibiydi bazen penis bölgesinde hafif yanma olurdu bir süre sonra geçerdi , bir kaç sene önce korunmasız ilişki sonrası ilerleyen günlerde tekrar şikayetlerim arttı, ben tekrar bazı tahliller yaptırdım herhangi bir şey çıkmadı ,bir süre sonra şikayetlerim kendiliğinden kayboldu tekrar rahatladım.Bu hastalık prostatı hassas yapıyor gibi alellerjik bir reaksiyona sokuyor olabilir ,bende böyle oldu ,belki herkesde böyle olmayabilir.
Kardesim yanlis yazdim sanırım..ben bu hastaligi evlilik dışı ilişkiden kaptim ama daha aslaa boyle bisey yapmam..mesele şu eşime bulasmasi sikinti olurmu..kendime dikkat edebildigim kadar etmeye calisacam ilac olsun perhiz olsun..ama mikrop kaynakli hastalik ortaya ciktigi için eşime mikrop bulasmasindan korkuyom..birde bayanlarda belirtiler belli olmuyor ya..mikrobu bi kapsa farketmezsek allah korusun
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

arkadaşlar sonuç olarak prostatın tahribatı olayını forumca çözmüş olduk.çoğu üroloji doktorunun prostatitin deformasyondan kaynaklı olduğunu bilmiyor.asıl mikrop ölse bile deformasyon olduğu için sürekli iltihaplanma olayı mevcut.tahribatıda bağışıklılığı güçlendirici takviyeler ile çözmemiz gerekiyor.tabi temelde antibiyotik gerekiyor.şimdi daha çok eminim,kr farenjit ile kr prostatit tamamıyla aynı.birinde deformasyona uğramış boğaz,birinde ise deformasyona uğramış prostat.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:şikayetlerinizin arttığı dönemler eşinizle yada kız arkadaşınızla ilişkiye girmeyeceksiniz.zaten girerseniz iki gün sonra eş tedavisi görmeye başlarsınız.
Emin misin bundan. .mesela benim menide gram pozitif uredi şu an tavanic500 kullaniyorum..mikrop öldü diyelim fakat prostati enfekte eden bu bakteri diyelim..ozaman prostatin icinde surekli yasayacak mi bu
ABittersweetLi

benim düşünceme göre bu bakteri ölecek.ama prostat deformasyona uğradığı için başka nedenlerden dolayı tekrardan rahatsızlıklar alevleneblir.bu süre zarfında ilişkiye girmek doğru değil.ama bu benim görüşüm.belki o mikrop hep orada kalıyordur.bunu bilen kimse yok şu an dünyada.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:benim düşünceme göre bu bakteri ölecek.ama prostat deformasyona uğradığı için başka nedenlerden dolayı tekrardan rahatsızlıklar alevleneblir.bu süre zarfında ilişkiye girmek doğru değil.ama bu benim görüşüm.belki o mikrop hep orada kalıyordur.bunu bilen kimse yok şu an dünyada.
Kardesim sana da danisiyim simdi meni kulturunde sadece gram pozitif bakteri yazıyo bende..tavanic kullanmaya başladım..ama cogu arkadaş ureyen bakterinin adini yazmis bende niye o yok..bursa imkan iyi degil siyemi acaba..sonra bakteriyi öldürüpte bidaha tahlillerde cikmaz ismini cisminide ogrenememe gibi bir durum olabilir mi...sperm verirken penis basinin kabin içine degdigini hatırlıyorum hepsini vereyim derken
ABittersweetLi

bakteriyi öğrensen ne olacak ki,zaten duyarlı antbiyotikleri kullanıyorsun.değişen bir şey olmaz.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

murat06 yazdı:abiler bende bekarım evlenmeyı dusunuyorum onerınız nedır
Sakın evlenme bu derde bir başkasını ekleme
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Zuspat yazdı:
Kardesim sen evlisin..evlilik hayatini sekteye ugrattimi bu hastalik..cinsel yönden olsun vs sosyal yönden. .yoksa psikolojik olarak mı kotusun ondan mi evlenme diyon
alican48

Mesaj gönderen alican48 »

Arkadaşlar ben de evliyim. Hatta çocuğum bile var. Şikayetlerim arttığı zaman benim tahminim psikolojik olarak etkileniyorum. Bunda ayıp bişey yok. Zaten o ii aklıma bile gelmiyor alevli zamanlarda. Onun dışında sıkıntı yok
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sabir yazdı:
Zuspat yazdı:
Kardesim sen evlisin..evlilik hayatini sekteye ugrattimi bu hastalik..cinsel yönden olsun vs sosyal yönden. .yoksa psikolojik olarak mı kotusun ondan mi evlenme diyon
Evet bazen boşanmak istiyorum kurtulsun istiyorum benden bu illetten
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Kaedesim neden boşanmak istiyon sebebini soyle tam olarak..psikolojik olarak mi kabullenemiyon yoksa ona vakit ayirip hayatinimi yasayamiyon
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

alican48 yazdı:Arkadaşlar ben de evliyim. Hatta çocuğum bile var. Şikayetlerim arttığı zaman benim tahminim psikolojik olarak etkileniyorum. Bunda ayıp bişey yok. Zaten o ii aklıma bile gelmiyor alevli zamanlarda. Onun dışında sıkıntı yok
Hay allah razi olsun kardesim icime su serptin biraz..zuspat icimi kaartti burda..ben hala idda ediyom kadir abinin yolundan gidersek allahin izniyke sagligimiza kavusuruz..benimde agrilarim geldimi dayanamiyom ama ilac kullaninca rahatim.bunu kontrol altinda tutmayi basarabilirsek hayatimizi devam ettiririz diye umit ediyorum..kaldi ki ben agir islerde çalışıyorum beni oda tedirgin ediyor..allah büyük bizi en cok bitiren buna sebep olan şey
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sabir yazdı:
alican48 yazdı:Arkadaşlar ben de evliyim. Hatta çocuğum bile var. Şikayetlerim arttığı zaman benim tahminim psikolojik olarak etkileniyorum. Bunda ayıp bişey yok. Zaten o ii aklıma bile gelmiyor alevli zamanlarda. Onun dışında sıkıntı yok
Hay allah razi olsun kardesim icime su serptin biraz..zuspat icimi kaartti burda..ben hala idda ediyom kadir abinin yolundan gidersek allahin izniyke sagligimiza kavusuruz..benimde agrilarim geldimi dayanamiyom ama ilac kullaninca rahatim.bunu kontrol altinda tutmayi basarabilirsek hayatimizi devam ettiririz diye umit ediyorum..kaldi ki ben agir islerde çalışıyorum beni oda tedirgin ediyor..allah büyük bizi en cok bitiren buna sebep olan şey
Kusura bakma canım sıkkın olduğundan karamsarlık var üstümde ama formu okudukça sifir a inmiyor rahatsızlıkları kimsenin bu beni daha da kötü yapiyor birçoğu benim gibi hangi mikrop teşhis bile edilmedi be bulaşıcı mı değil mi onu da bilmiyorlar
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Seni cok iyi anliyorum kardesim bende forumu okuyunca öyle oluyordum lakin kullandigim ilac bana fayda verince en azindan hayati yasanabilir hale getirecegime kanaat getirdim..dusunsene forumda senin gibi 10 kisinin yazdığını ve foruma yeni üye olan birinin bunlari okudugunu...adam intihar eder be..
Güzel kardeşim zaten bu hastaligin en onemli belirtiside hastadaki depresif atak psikolojik bozukluklar..bunu çözüdunmu sakin kafayla bi tedavi yoluna bakarsin..ben de bilmiyom bulaşma durumunu bende korkuyom ama sakin olup birseyler yapmaya calusacam

Mesela pcr yontemiyle idrar olsun svap olsun kontrolü yaptiracam..daha sonra doktora gidip prostat sivisindan lökosit ölçümü ve meni kültürü yaptiracam..hani elden baska bisy gelmez biraz sabir kardeşim allahin izniyle hersey olur..
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sabir yazdı:Seni cok iyi anliyorum kardesim bende forumu okuyunca öyle oluyordum lakin kullandigim ilac bana fayda verince en azindan hayati yasanabilir hale getirecegime kanaat getirdim..dusunsene forumda senin gibi 10 kisinin yazdığını ve foruma yeni üye olan birinin bunlari okudugunu...adam intihar eder be..
Güzel kardeşim zaten bu hastaligin en onemli belirtiside hastadaki depresif atak psikolojik bozukluklar..bunu çözüdunmu sakin kafayla bi tedavi yoluna bakarsin..ben de bilmiyom bulaşma durumunu bende korkuyom ama sakin olup birseyler yapmaya calusacam

Mesela pcr yontemiyle idrar olsun svap olsun kontrolü yaptiracam..daha sonra doktora gidip prostat sivisindan lökosit ölçümü ve meni kültürü yaptiracam..hani elden baska bisy gelmez biraz sabir kardeşim allahin izniyle hersey olur..
Evet haklısın kardeşim kafayı yemeden ayakta kalmak gerek
baran

Mesaj gönderen baran »

BU NE YAV
SANKİ KP DEĞİL KANSERİZ ABARTMAYIN
BİR YILDAN FAZLA SÜREDİR ÇEKİYORUM EŞİM BUNU BİLMİYOR BİLE
CİNSEL YÖNDEN SIKINTIM YOK BAZEN AĞRILAR ARTIYOR TEKRAR DÜZELİYOR
AĞRILAR SADECE BENİM YAŞAM KALİTEMİ ETKİLİYOR AMA ABRATILACAK KADAR
MERAK ETMEYİN EŞİNİZE BULAŞMAZ
BİR SENEDİR EŞİMDE BİR SIKINTI OLMADI
ZATEN MESEL PROSTATIMIZIN DIŞ YÜZEYİNİN NASIRIMSI HALE GELMESİ VE BURADAKİ SİNİR UÇLARININ AĞRI YAPMASINDAN İBARET
BAKTERİ OLSA İLLAKİ ÇÜZÜLÜRDÜ
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

baran yazdı:BU NE YAV
SANKİ KP DEĞİL KANSERİZ ABARTMAYIN
BİR YILDAN FAZLA SÜREDİR ÇEKİYORUM EŞİM BUNU BİLMİYOR BİLE
CİNSEL YÖNDEN SIKINTIM YOK BAZEN AĞRILAR ARTIYOR TEKRAR DÜZELİYOR
AĞRILAR SADECE BENİM YAŞAM KALİTEMİ ETKİLİYOR AMA ABRATILACAK KADAR
MERAK ETMEYİN EŞİNİZE BULAŞMAZ
BİR SENEDİR EŞİMDE BİR SIKINTI OLMADI
ZATEN MESEL PROSTATIMIZIN DIŞ YÜZEYİNİN NASIRIMSI HALE GELMESİ VE BURADAKİ SİNİR UÇLARININ AĞRI YAPMASINDAN İBARET
BAKTERİ OLSA İLLAKİ ÇÜZÜLÜRDÜ
Ama benim ki enfeksiyon hastalıkları ile kaptım sen nasıl kaptın ki cinsel yönden isteksizlik yokk mu sende
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Arkadaslar benim nisanlanmayi dusundugum biri var lakin bu hastalik yuzunden kafam cok karisik.kendisine durumumu bir turlu anlatamiyorum . Acikcasi onun hakkina girmekte istemiyorum sonucta benim psikolijk ve hastalikli durumum onuda etkleyip mutsuz edecektir buna hakkim olmadigini dusunuyorum . Zamaninda ilerde duzelir diye kendimi avutuyordum ama bisey degismeyince artik ne yapacagimi sasirdim.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Seviyorsan sakın bırakma kardeşim hastaydakta delikanlı adamız o kız senindir alacaksın düzeleceksin mutlu olacaksın bitti.
vanpersie

ahmet yazdı:Seviyorsan sakın bırakma kardeşim hastaydakta delikanlı adamız o kız senindir alacaksın düzeleceksin mutlu olacaksın bitti.
Sagolasin abim.insallah bi kapi acar da cumlemize nasip eder duzelmeyi rabbim.seviyorum sevmesinede onu da uzmek hakkina girmek istemiyorum.gelecegimde belirsiz olunca.bakalim abi su an acele etmiyorum o da zaten okumaya devam etmek istiyo.durumu kendisine anlatabilirsem biraz rahatliyacam . Rabbim goruyo bizleri dayanma gucu versin hayirlisi olsun .
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar bakin bu hastalik gercekten zor ama hayata bitmiş gözüyle bakmayin..bende evliyim ve daha yeni bu hastalığa yakalandim..çok şükür ilaç kullandığım zaman kendimi gayet iyi hissediyorum..lakin ilac kullanmadan önce hayat yasanmaz gibiydi..bu da hastalığın alevli oldugu zamanlar zaten.onun dışında en onemli faktör benim gördüğüm size uygun tedaviyi bulup o tedaviyi sürekli uygulamak..bakin kadir abiye bakin demir kardeşime..hepsi hayatlarindan gayet memnun..kimisi ilk seferde dogru ilac ve anlayışlı doktorla hayat kalitesini yükseltiyor kimiside aylar süren deneme sonunda..

Ve bende kadir abi gibi bu işin çözümünün ilk once antibiyotik tedavisi olduguna inanıyorum..ama şu noktayı atlamamak gerek..tedaviyi olabilmek için antibiyotik kullanmak şart..işte antibiyotikin zararini bastırmak ve etkisini arttırmak önemli..yani kendini koruyup kollamak..Vücut çöker antibiyotik kullanamazsan hastalik azar durur.ama hastalığı kontrol altına alana kadar cok dukkat eder ilac tedavini sonuna kadar götürebilirsek ondan sonra ilaci doktor eşliğinde kesip normal yasantimiza dönebiliriz ki örneği var..ahanda kadir abimm 41 kere maşallah..ben şuna inanıyorum cinsellik olayida tamamen psikolojik..size birşey itiraf edeyim ben bu hastaliga yakalanmadan önce esimle bazen 1 hafta beraber olmasam bile canim istemeyebiliyordu..hayat sartlari yorgunluk bazen isteksizlik..ama bu hastaliga yakalandim bur anda dikkat etmeye basladim kendime takviye aliyorum cinsel gücü arttirici dogal beslenmeye çalışıyorum..simdi daha cok istek var..yani evli olan herkes haftanın 7 günü o işi yapmıyor oyle bi dünya yok..rahat olun biraz..her aksam 2 posta yapiyoruz diyenede ben pek itibar etmiyorum emin olun..ulan gusul almaktan firsat bulamassin hayret bisy.hiç mi akşam misafirin gelmeyecek hiç mi esiniz hssta olmayacak hiç mi aksam dışarı cikip gezmeyeksiniz.tavşan miyiz laa hepimiz..anliycaniz sikmayin caninizi..cinsellikte yoluna girer kendimize dikkat edersek sosyal hayatta..bulasicilik olmasin ilaclari duzenli kullanin düzenli tahliller yaptirin mikrop olmadigina kanaat getireceksiniz bi zaman sonra..ondan sonrada kendinize iyi bakacaksiniz...AMA EN ONEMLISI ONCE HASTALIGINIZI DETAYLI DINLEYIP GOZDEN GECIRIP SIZE YARAYAN ILACI BULABILECEK BIR DOKTOR BULMANIZ LAZIM...gerisi hallolur insallah..
vanpersie

Dogru soyluyosun sabir hocam. Beni su an cinsellikten ote agri sizi dusunduruyor zira alevlendigi zaman surunduruyo resmen . Dra gidiyosun ya biseyin yok diyo ya da rastgele bi kac kutu ilac verip gonderiyo. Adama menim sarimsi ve surekli parcacikli halde tazyiksiz cikiyo diyorum normaldir normaldir bendede oluyo bazen diyo. Ee boyle oluncada insan nereye kadar cekecem diye dusunuyor ve psikolijikman yipraniyo ve evlenincede evledigim kisiyi de illaki etkiliyecek sonucta kimse mutsuz olmak icin evlenmiyo. Ama dedigin gibi hayati bitirmeklede cozum olmuyo. Ndiyim rabbim insallah dayanma gucu verir ve hayirli bi kapi acar.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Sabir kardeşim bu bünye meselesi birazda benim üniversitedeyken bir kız ark vardı okuluda uzattım 6-7 sene her gece birlikte oluyorduk 1-2-3 sabah kalkınca 1 daha oluyordu fakat o ara gencliğinde verdiği heyecanla kendimi zorluyordumda sanırım hastalık bu yüzdenmi oldu bilmiyorum fakat vanpersie kardeşim hayatta sadece cinsellikten ibaret değil bence helal süt emmiş bir kız cinsellikte zayıfta kalınsa mutsuz olmaz yine sever sayar
vanpersie

Ahmet abi daha once hic cinsel iliskiye girmedigim icin ne durumdayim tam olarak bilmiyorum. Beni cinsellikten cok agri sizi dusunduruyo zira zamaninda resmen agridan yerimde duramayacak hale geliyodum tekrar boyle bi hale donme ihtimali beni dusunduruyo .uc yildir hicbir tedavi almadim drlarin umursamaz tavirlari yuzunden de ugrasmadim acikcasi. Ama ilerisi dusunduruyo adami iste. Ndiyim sonumuz hayrolsun