Evli olmayıp evlenmeyi düşünen var mı

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
nedenben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Evli olmayıp evlenmeyi düşünen var mı

Mesaj gönderen nedenben »

En çok kafama takılan bakterilerin tespit edilemeyip veya antibiyotiklerin etkisiz kalması nedeniyle nüks etmesi ve bu yüzden evlilikten cekinmem. Napacaz bu durumu çocuk sahibi olmak ister her insan.
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Evli olmayıp evlenmeyi düşünen var mı

Mesaj gönderen vanpersie »

Senle ayni durumdayim hocam hastaligin yaninda bide surekli bunu dusunmek daha da yoruyo adami. Drlar evlilige engel degil diyor ama sonucta bu is cocuk oyuncagi degil sonucta evlenecek olan onlar degil
Jumjer

Mesaj gönderen Jumjer »

vanpersie yazdı:Senle ayni durumdayim hocam hastaligin yaninda bide surekli bunu dusunmek daha da yoruyo adami. Drlar evlilige engel degil diyor ama sonucta bu is cocuk oyuncagi degil sonucta evlenecek olan onlar degil
Bir debirini deli gibi sevip onunda Seni deli gibi sevdiğini bilip bunlar ı düşünmek yoruyor adam ı
Elhamdülillah
kenan

Mesaj gönderen kenan »

arkadaşlar cinsellik çok kötü cinsel arzu sıfır uyraılma sıfır elimle anca kalkıyor sertleşme çok kötü evlenmek istiyorum ama cesaretim yok nabıcam bilmem bakterim belli ama iğleşemedim daha acı ve batma yanma gibi şeyler azda olsa oluyor şu 2 3 gündür biraz fazlalaşdı bakterim s.aureas enjeksiyon oldum 3 tane cinsellik bir türlü düzelmedi hala delircem
vanpersie

Jumjer yazdı:
vanpersie yazdı:Senle ayni durumdayim hocam hastaligin yaninda bide surekli bunu dusunmek daha da yoruyo adami. Drlar evlilige engel degil diyor ama sonucta bu is cocuk oyuncagi degil sonucta evlenecek olan onlar degil
Bir debirini deli gibi sevip onunda Seni deli gibi sevdiğini bilip bunlar ı düşünmek yoruyor adam ı
Aynen isin bi de o tarafi var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kenan yazdı:arkadaşlar cinsellik çok kötü cinsel arzu sıfır uyraılma sıfır elimle anca kalkıyor sertleşme çok kötü evlenmek istiyorum ama cesaretim yok nabıcam bilmem bakterim belli ama iğleşemedim daha acı ve batma yanma gibi şeyler azda olsa oluyor şu 2 3 gündür biraz fazlalaşdı bakterim s.aureas enjeksiyon oldum 3 tane cinsellik bir türlü düzelmedi hala delircem
Bende de s.aureus var..hangi igneyi oldun sen hangi ilaci kullaniyorsun
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
nedenben

Evlendikten sonra bu sıkıntıları çekmesine çekerim belki ama dayanma gucu diye bir şey var insanda nereye kadar. Keske her şey farklı olsaydi. Aklima levent kircanin sözü geliyor sürekli . neden ben demek bencilliktir. Yirmi yasinda ki sehitler nedenben demiyorsa özürlüler sakatlar neden ben demiyorsa nedenben demek bencilliktir.
vanpersie

Tek dert evilik degilki benim daha askerlik var is hayati var ... var oglu var ama care yokk . Yinede sukur diyorum en azindan elim ayagim tutuyor ama insanin bi yeri agridi mi diger uzuvlarida rahatsiz oluyor iste. Bende bazen kendi kendime o sehitlerin yerinde bende olsaydim hem mertebem olurdu hemde bu hayattan kurtulurdum diyordum ama o da herkese nasip olmaz , cekecegim varmiski cekiyorum iste dayanabildigim kadar...
nedenben

Dayanmak zorundayız başka caremiz yok malesef.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Bu işler bir kızdan etkilenince çok zor oluyor. Aynı ortamda bulunduğun bir kızdan hoşlanmaya başlarsan ve o da sana karşılıksız değilse, bir süre sonra kendini olaydan geri çekmesi ızdırap verici oluyor. Bu hastalık sağlıklı bir cinsel hayat vermedikçe maalesef başka yapacak bir şey de yok.

Daha geçen yaz ipleri bir serbest bırakayım dedim, bir kızla takılmaya başladım. Ne zaman ki hatunla yalnız kaldık iş cinselliğe kaydı, sertleşecek mi sertleşmeyecek mi paniği başladı bu sefer. Artık psikolojik hasta olup çıkmışım. Hem prostatitin etkisi, hem de psikolojik çöküntünün etkisiyle o gün iyi bir sertleşmenin olmayacağını anladım ve daha ileri gitmedim zaten. Bir seneyi geçti işte, o gün bugündür kızlardan uzak duruyorum, çünkü başarısız bir seks denemesi hayatımı daha da alt üst ediyor, tüm düzenim mahvoluyor, buhran dönemine giriyorum adeta (abartmıyorum, öyle dönemlerde kaç gece kalp çarpıntılarıyla uyandım kabustan mıdır nedir...). Böyle en azından yalnız başımayım, bu derdi tek başıma, yüzüm kızarmadan ve panik atak olmadan alıştığım şekilde yaşıyorum...
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

yaklasik 8 ay kadar paxil isimli antidepresani kullandim. 3 haftadir ilaci birakmaya calisiyorum. paxili alirken cinsel istegimi dusurdugumden epey cinsel perhiz yaptim sayilir. 10-15 gun aralarla bosaldim.

ilaci biraktigim bu gunlerde, ilac vucuddan cekildikce cinsel istegim artiyor ve bosalma aninda zevk almam eskiye donuyor gibi. yuzde yuz olmasada epey ilerleme var.

genc arkadaslar bu cinsel problemleri kafalarina fazlaca takmasinlar. bu illete vucut bir turlu alisiyor. ha bu arada nonbaktetiyel arkadaslar mutlaka cinsel perhiz yapsinlar. ayricada psikiyatra gorunup anksiyete icin uygun antidepresanda kullanabilirler. malum bu prostat anksiyeteyede olumsuz tepki veriyor!

not: nonbakteriyel prostatit benimki!
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Bana kalırsa bekar arkadaslar sertleşme sorunu vs yerine hastalığı iyileştirecek tedaviyi ve doktoru bulmaya kafa yorarlarsa daha iyi olur..benim fikrim cinsellik yüzde 90 psikolojik stres endişe kaynaklı..zaten bu hastalığın en büyük sıkıntısı yarattığı psikolojik bunalim..cinselliği takarak hastalığıda çıkmaza sokuyorsunuz..evli degilsiniz karşınızda ilişki içinde oldugunuz bir eşiniz yok..o yüzden en azından şimdilik cinselliği ikinci üçüncü plana atın tedavinize odaklanın..benim sizlere diyebileceğim tek şey bu
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ben bi ara evliliği düşünüyordum.ama şuanda vazgeçmiş bulunuyorum.belki ilerde olur onu Allah bilir.ben birazda maddi yönden kaygılıyım.çünkü bu hastalık adama para harcatıyor.kısıtlı bir geliri olup da birde bu hastalık ile uğraşıyorsanız evliliğe hiç bulaşmayın.ilerde büyük ihtimal boşanmış bulursunuz kendinizi..ne demişler bekarlık sultanlıktır..maddi durumunuz iyiyse hastalığı dert etmenize gerek yok tabi ki.ama libidosu yüksek bir bayan ile evlenmezseniz iyi edersiniz.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ABittersweetLi yazdı:ben bi ara evliliği düşünüyordum.ama şuanda vazgeçmiş bulunuyorum.belki ilerde olur onu Allah bilir.ben birazda maddi yönden kaygılıyım.çünkü bu hastalık adama para harcatıyor.kısıtlı bir geliri olup da birde bu hastalık ile uğraşıyorsanız evliliğe hiç bulaşmayın.ilerde büyük ihtimal boşanmış bulursunuz kendinizi..ne demişler bekarlık sultanlıktır..maddi durumunuz iyiyse hastalığı dert etmenize gerek yok tabi ki.ama libidosu yüksek bir bayan ile evlenmezseniz iyi edersiniz.
Katılıyorum hele ki ilk başta ne para harcadık yahu gerçi hala da harcıyoruz ama
vanpersie

Beni asil dusunduren agri sizi o olunca zaten cinsellik adamin aklina bile gelmiyor, maddi durumu olmayan zaten en basta evlenemez ve evlenmeyi dusundugun kisiye bu durumu anlatmakta kolay degil heleki seviyosan, onunda seninle birlikte uzulmesini istemezsin ve sonucta hasta biriyle evlenmek istememesi onunda hakki. Ama bi uzaktan bi tanidigin cocuguda surekli kasik agrisi cekiyomus gittigi tum drlar biseyin yok demis sonra cocuk evlenince bi sure sonra duzelmis.boyle seyleri belki sizde duymussunuzdur.sonuc olarak belli bi yastan sonra evlenmeyince olmuyo sonra milletin cenesi durmuyor bu halen niye evlenmedi diye vs.ilerde arkadaslariniz cocuklari ile oynarken sizin boynunuzun bukuk kalmasi bu hastaliktan daha beter. Ama evlilikte 1-2 yil suren bisey degil sorumluluklariniz dahada katlaniyo. Ve bu illet hastalik varkende insan iki arada bi derede kaliyo iste...
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar evlilik olayina bukadar karamsar bakmayin allah rızası için..ya bu forumda 200 uye var.bu ulkede bu hastaligi ceken 200 kisimi var sadece..nice insan vardir hayatini sürdüren..burda bu tarz muhabbetler yapipta baskalarininda psikolojisini bozmayin.. bu hastaliga yeni yakalanan birisi sizin yazdiklarinizi okursa iyice bunalima girer buna kimin hakki var..herkesin hastaliginin agir seyrettigi dönemler elbet var sizleri anliyorum bende ayni agrilari cektim..afedersin şu götün üstüne oturamayacak kadar agrimda oldu.belim kirilacak gibi agrimda oldu ama her zaman öyle değil ki..belki sizler ilac tedavisinden fauda goremediniz allah hepimizin yardimcisi olsun ama öte yandada tedaviyle iyilesip rahatlayip hayatina rahat devam edende var..bu forumda iyi olanlar zaten iyiliklerini bu sekilde pek yazmiyor hep hastaligi had safhada yasayanlarin dertlerini duyuyoruz cogunlukta..bakin yine beni yanlis anlamayin farzedin ki yeni evli birisi bu hastalığa yakalandi sizin yazdiklarinizi okudu o adamin hali nolacak...intihar mi etsin bu adam şimdi..yapmayın arkadaslar insallah bak allahim herkese bir sifa verir..ama acilarimizin tesirini bu seviyede yazismlara yansitmayalim rica ediyorum.. inanin ben diyecek birsey bulamuyorum vallahi bulamıyorum..ya bu satiri okuyan arkadaslarimdan yani sizler bile an gelmiş ölümü düşünmüşunuzdur.. iradesine hakim olamayip birisine sebep olsak cok mu daha iyi olacak..kolay hastalik degill ama burda tedavi yontemlerini araştıralim bilgi alisvrrisinde bulunalim..evlenmeyen yine evlenmesin ama yangina da Körükle gitmesin..ben evliyim ve daha yeniyim mesela..napiyim simdi.sizin yazdiklarinizi okuyunca benim için hayat boş anlamsiz..öldüm bittim benn..yapmayin arkadaşlar yaaa... bakin bende biliyorum bizi bazen doktorlar bile anlamiyor bilgileri yetmiyor ama velakin doktorculuk oynamayada gerek yokk.. herkes doktor olmuş herkes profesör olmuş çıkmış.. buze düşen bilgi paylaşımı yapip tedavi sureci hakkinda yol.katetmek ve en nihayetinde birbirimizden faydalanmak..birbirimizi karamsarliga iteklemek degill...ne diyim arkadaslar vallahi diyecek bisey bulamiyorum..
ABittersweetLi

ben hergün buradan hariç diğer kronik olan 3 hastalığım içinde 3 tane forum dolaşıyorum.buradaki karamsar düşüncelerin hepsi diğer forumlarda da var.yani bize haz bir özellik değil :)

bu hastalık ile evlenip mutlu olanda var.bin pişman olanda var..evlenmeden önce rahatsızlığınızı karşı tarafa mutlaka söylemeniz gerekiyor.öyle yapmayıp evlenirseniz kul hakkına girerseniz.ahiret hayatınız elinizden gidiverir.

birde tedavi denerken yarım yamalak davranmayın.en basitinden bir bitkisel kür deniyorsunuz mesela,en az 6 ay deneyin.işe yarayıp yaramadığına ona göre karar verin.burada gördüğüm çoğunluk bir şeyi 1 ay kullanıp işe yaramıyor bu diye bırakıyor.o şekilde hiç bir şeyden fayda göremezsiniz.
nedenben

Söylesen kabul eder mi seni karsindaki. Kim olursa olsun yadirgar. Çok sevmesi lazım. Öyle çok seven birini bulmak kolay olmuyor. İkincisi hayatını bazılarımız hafif bazilarimiz şiddetli bir şekilde idame ettiriyor. En uygun tedaviyi yolunu bulup belirleyip bu illetten kurtulamasak bile belirtileri en aza indirip evlendiğinde sorun olmayacak şekilde devam etmeliyiz.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

nedenben yazdı:Söylesen kabul eder mi seni karsindaki. Kim olursa olsun yadirgar. Çok sevmesi lazım. Öyle çok seven birini bulmak kolay olmuyor. İkincisi hayatını bazılarımız hafif bazilarimiz şiddetli bir şekilde idame ettiriyor. En uygun tedaviyi yolunu bulup belirleyip bu illetten kurtulamasak bile belirtileri en aza indirip evlendiğinde sorun olmayacak şekilde devam etmeliyiz.
Dostum kendinizi özürlü gibi görmeyin tamam bir hastalik var ortada..evlenince ne olacak derdine düşene kadar hastaligi yenmek icin mucadele etmek daha mantikli..zaten allahin izniyle tedavide aşama kaydedince insanin güvenide gelir kendine.dusunsenize bir nüks etme olmadan bir hayati yada cok ufak tefek sıkıntılar..bence hicbir sorun olmaz..emin olun bir böbrek rahatsizligi olanda büyük sıkıntılar yaşıyor olabilir..ama evleniyor..basur mesela tedavisi var ama millet cekindiginden doktora.gitmiyor deli gibi agrilarla yasayanlar var..mevzu prostat olunca niye hayattan soguyosun ki..Bakın abittere dediği gibi kronik 3 hastalık daha var ve en kolayi prostatit diyor..bence pozitif bakin biraz
vanpersie

Oyle hocam . Agrilar alevlendigi donemlerde hayat cekilmez hale geliyor sen ne kadar guzel dusunmek istesende gecmis buna izin vermiyor ustunede drlarin tavri , gelecegi kestirememe de olunca... Aslinda forumdaki evli arkadaslarin onerileri yol gosterici olacaktir Sabir hoca gibi.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

vanpersie yazdı:Oyle hocam . Agrilar alevlendigi donemlerde hayat cekilmez hale geliyor sen ne kadar guzel dusunmek istesende gecmis buna izin vermiyor ustunede drlarin tavri , gelecegi kestirememe de olunca... Aslinda forumdaki evli arkadaslarin onerileri yol gosterici olacaktir Sabir hoca gibi.
Bu işte insani yikan hikayesinde iliski olanlarin yaşadığı pismanlik arkadaslar bukadar net söylüyorum..şu agrilar sıkıntılar ilişki olmadan olan insan.kafa olarak bi kere daha rahat mesela.insani kemiren bu oluyor..onun da çaresi tevbe edip bir sünger çekmek..allahla senin aranda.ama hayat devam ediyor.geçmişle yasamaya calisirsan geleceği inşa edemezsin..ya inanin bu hastalik belki bizleri daha buyuk bi felaketten koruyacak..tevbe edecen gunahlarina belkide..belkide namaza basliycan..hasta olmasan sürekli zina yapacaktin ama artik yapmiycan..Eşim olsun yuvam yeter bana diycen..bence bizler bu hastaligin bizden aldiklari kadar bize kattiklarinada bakmak lazim..allah hepimizin yardimcisi olsun
ABittersweetLi

nedenben yazdı:Söylesen kabul eder mi seni karsindaki. Kim olursa olsun yadirgar. Çok sevmesi lazım. Öyle çok seven birini bulmak kolay olmuyor. İkincisi hayatını bazılarımız hafif bazilarimiz şiddetli bir şekilde idame ettiriyor. En uygun tedaviyi yolunu bulup belirleyip bu illetten kurtulamasak bile belirtileri en aza indirip evlendiğinde sorun olmayacak şekilde devam etmeliyiz.
sevginin büyüğü küçüğü olmaz.seviyorsa kabul eder.ama seni seviyorum demekle de sevgi olmuyor.bazı insanların sevgi sözcüklerinin altında başka şeyler yatabiliyor.işi iyi olan,evi olan bir erkek buldum diye düşünürse yada kız baba evinde baskı altındaysa vs.vs. diye çoğaltabiliriz.eğer seviyorsa bu gibi durumlarda sevgisini gösterir zaten.
nedenben

Çok sevmesi lazımdan kastım seni her seyinle kabul edebilecek senin duygularına hitap edebilecek birini bulman lazım . O zaman kabul eder.Su an kim gerçekten kalpten severek biriyle evleniyor artık bunların çoğu eski zamanlarda kaldı istisnalar hariç . Sana katılıyorum kimisi para için kimisi kariyer için evlilik yapıyor . Samimi birini bulmak zor. Benim tek derdim su an bu hastalığa min düzeye indirmek. Sonra evliliği dusunebilirim. Hayat yalnız nereye kadar. Birde bu hastalıkla yalnız boğuşmak zorunda kalmak insanı çok acıtıyor. Hastalığımı bu forumdakiler dışında bilen yok. Kimseye paylasamiyorum. Ne anneme be babama ne kardeşime ne ev arkadaşıma. Yalnız savasiyorum çoğunuz gibi. Umutluyum gecicek geçmeli geçmek zorunda . umutlu olmalıyız arkadaşlar.
vanpersie

Sabir yazdı:
vanpersie yazdı:Oyle hocam . Agrilar alevlendigi donemlerde hayat cekilmez hale geliyor sen ne kadar guzel dusunmek istesende gecmis buna izin vermiyor ustunede drlarin tavri , gelecegi kestirememe de olunca... Aslinda forumdaki evli arkadaslarin onerileri yol gosterici olacaktir Sabir hoca gibi.
Bu işte insani yikan hikayesinde iliski olanlarin yaşadığı pismanlik arkadaslar bukadar net söylüyorum..şu agrilar sıkıntılar ilişki olmadan olan insan.kafa olarak bi kere daha rahat mesela.insani kemiren bu oluyor..onun da çaresi tevbe edip bir sünger çekmek..allahla senin aranda.ama hayat devam ediyor.geçmişle yasamaya calisirsan geleceği inşa edemezsin..ya inanin bu hastalik belki bizleri daha buyuk bi felaketten koruyacak..tevbe edecen gunahlarina belkide..belkide namaza basliycan..hasta olmasan sürekli zina yapacaktin ama artik yapmiycan..Eşim olsun yuvam yeter bana diycen..bence bizler bu hastaligin bizden aldiklari kadar bize kattiklarinada bakmak lazim..allah hepimizin yardimcisi olsun
Hocam benim iliskiden olmadi ama yinede agri sizi olunca heleki gecmiste yasadigim agrili donemleri hatirladikca kendimi kotu hissediyorum. uc yil teshis bile konmadi. Yani deselerki iki uc yil sonra duzeleceksin disimi sıkar beklerdim ama yok iste bu isin sonu belli degilki ama sende haklisin tabi.. Allah yardimcimiz olsun.
proprostat

Mesaj gönderen proprostat »

Benimde en çok aklima takilan şey bu nasil olacakta bu sertlesme problemiyle evleniceğiz. Gece gunduz bu durumu dusunuyorum. Seneye iş hayatina atilacagim sonrasinda ailem dogal olarak evlenmemi isteyecek. Bu durumu onlara anlatamiyorumda maglum sen ne yaptin da bu hastalik oldu diye dusunucekler. Sanirim bir psiyatra gitmen gerekiyor. Birşeyler oldu ve biz bu hastaliga yakalandik sacma sapan basit bir bakteri yuzunden yada nonbakteriyel diye denilen uydurma nedenlerin etkisiyle prostatimiz adamakilli calismiyor.ben bu hastaligin bir tedavisinin oldugunu dusunuyorum her ne kadar elimizde sadece falancanin oglu iyilesmiş gibi rivayetlerinin olmasina ragman. Ama aklim almiyor gerektiginde kalp yada yüz nakli yapan tıp doktorlari nasil bu kadar çaresiz yada duyarsiz kaliyor bu konuya. Basit bir bakteri bir antibiyotikle paramparça olabilecek bakteri prostatin icine saklanip resmen bize dil cikarip dalga geciyor. Velhasil konuya gelirsek bizim psikolojimizin bozulmasinin tek nedeni oldugunu dusunuyorum oda sertlesme problemi. Bunu hallettigimiz an basit bir idrar yolu enfeksiyonu gibi olacak bizim icin prostatit. Istedigimiz kisiyle evlenicez hic cekinmeden barda tanistigimiz kizla geceyi geciricez insan gibi yasiycaz.

Son olarak evli insan yok bu forumda surekli takip ediyorum bu evlilik konusunu bir tane evli adam yazmamis. Biride cikip dese ya kardes ben evliyim cinsel hayatim soyle iyi/kötu demiyor ki anca mış lı muş lu cümleler. Insallah Allah sonumuzu hayreder. Hayirli cumalar.