Prostatit değil Aşırı aktif mesane

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
spft
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Prostatit değil Aşırı aktif mesane

Mesaj gönderen spft »

Merhaba arkadaşlar bugün zafer hocayla beraber prostat sıvısı aldık ve lökosit çıkmadı. İdrar da temiz geldi. Hoca aşırı aktif mesane olduğunu söyledi. Ama buna hazırlıjlı değildim şuan ne yapacağımı bilemiyorum. İlaç bile yazmama gerek yok dedi ancak ben tuvalete girip çıktıktan sonra çok sıkışıyorum. Mesanem hiç rahatlamıyor. Bunun yanında kasık ve testiste ağrı da var. Aşırı aktif mesanenin ağrı yapması da bana biraz garip geldi. Sizce lökosit olmadan da prostatit olur mu yada gerçekten aşırı aktif mesane olabilir mi ?
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostatit değil Aşırı aktif mesane

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Bir dra daha gidebilirsin paran varsa Doğukan sökmen tavsiye ederim
prostatiniseveyim2

Dr u değil de başkasına aynı işlemi yapıp teşhisin teyidini almanı tavsiye ederim dru ben de bilmiyorum paran varsa denenbilir diye önerdim ben deneyemedim
prostatiniseveyim2

Pyolesptil her gün bı tane iç mesane şikayetini geriliyor mu bak düşük doz fosfomisin tedqvsi veya monurol sadede aynı işi goruru purol da olur ama bunlar pyolesptil dahil düşük sözdür

Uzun süre en az 20 gün kullan öyle karar ver hiç mikrobu olmayana bile bu tedavi verilir zafer bey neden vermedi sad ve prostatiti ve lokositi mi tedavi ediyo acaba
Falconn58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Falconn58 »

spft yazdı: 25.04.2024 - 14:14 Merhaba arkadaşlar bugün zafer hocayla beraber prostat sıvısı aldık ve lökosit çıkmadı. İdrar da temiz geldi. Hoca aşırı aktif mesane olduğunu söyledi. Ama buna hazırlıjlı değildim şuan ne yapacağımı bilemiyorum. İlaç bile yazmama gerek yok dedi ancak ben tuvalete girip çıktıktan sonra çok sıkışıyorum. Mesanem hiç rahatlamıyor. Bunun yanında kasık ve testiste ağrı da var. Aşırı aktif mesanenin ağrı yapması da bana biraz garip geldi. Sizce lökosit olmadan da prostatit olur mu yada gerçekten aşırı aktif mesane olabilir mi ?
Lokösit olmadanda prostatit olunabilir mastrubasyon yapıyorsan acilen bırak hayatindan çıkar oturarak işemeye başla
spft

Mesaj gönderen spft »

Merhabalar, hocam idrar temiz , idrar kültürü temiz , kan temiz , prostat sıvısı alındı lökosit 0 , prostat büyüklüğü ideal. Bu durumda nasıl prostatit olabilir biraz daha açık yazabilir misiniz ? Bende olabilir mi diye düşündüm ama zafer hoca kesinlikle değilsin dedi. Şimdi bende ne yapacağımı şaşırdım olup olmadığımı başka nasıl teyit edeceğim başka bir test kalmadı.

Şuanki problemlerim :

İdrara çıktıktan sonra tekrardan beni sıkıştırması rahatlayamama. İdrar kesesi ya küçüldükten sonra büyürken sıkıntı yaşayıp en küçük idrarı bana hissettirip sıkışma hissi veriyor yada prostat iltihabı diye düşünmüştüm bakteri çıkmadı.

Bunun haricinde testis bölgesinde ağrı vardı ultrasona girdim varikosel evre 1 dedi yani ciddi bişey yok denildi.

Başka bir semptom olmadı bende.

Mastürbasyonu bırak demişsiniz ama prostatit şüphesiyle 20 gün ilaç kullandım bu süreçte de boşalmam tavsiye edilmişti onu da anlamadım.

Bu semptomlar ve teşhise göre bilgili arkadaşlar yönlendirebilirse sevinirim. Yada yaşanlar nasıl aşırı aktif mesaneyi kesin teşhis ettirdi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

spft yazdı: 25.04.2024 - 14:14 Merhaba arkadaşlar bugün zafer hocayla beraber prostat sıvısı aldık ve lökosit çıkmadı. İdrar da temiz geldi. Hoca aşırı aktif mesane olduğunu söyledi. Ama buna hazırlıjlı değildim şuan ne yapacağımı bilemiyorum. İlaç bile yazmama gerek yok dedi ancak ben tuvalete girip çıktıktan sonra çok sıkışıyorum. Mesanem hiç rahatlamıyor. Bunun yanında kasık ve testiste ağrı da var. Aşırı aktif mesanenin ağrı yapması da bana biraz garip geldi. Sizce lökosit olmadan da prostatit olur mu yada gerçekten aşırı aktif mesane olabilir mi ?
Kardeşim sen zaten 15 gün tavanic kullanmışsın...lökosit olsa bile temizlenmis olabilir. Lökosit düştüğünde semptomlar şak diye kaybolmuyor. Bunun doku hasarı var,inflamasyonu var. Kasık testis ağrısı varikosel ile alakalı olabilir.Sol testiste damar genişlemesi buna işarettir. Ameliyat gerekebilir bunun için.
spft

Mesaj gönderen spft »

kadir yazdı: 25.04.2024 - 19:39
Kardeşim sen zaten 15 gün tavanic kullanmışsın...lökosit olsa bile temizlenmis olabilir. Lökosit düştüğünde semptomlar şak diye kaybolmuyor. Bunun doku hasarı var,inflamasyonu var. Kasık testis ağrısı varikosel ile alakalı olabilir.Sol testiste damar genişlemesi buna işarettir. Ameliyat gerekebilir bunun için.
Teşekkürler abi testis ağrısı için gitmiştim ultrason 2.5 mm dinlenme 3 mm valsalva dediler yani şuan için çok ciddiye alınacak bişey değil dediler. Aşırı aktif mesaneye inanmak istiyorum ama sadece bu testis ağrısı beni düşündürüyor. Şuan antibiyotiği bitireyim mi lökosit 0 sa tekrar üremez sanırım. Bundan sonra yavaş yavaş düzelme görür müyüm ? Ne önerirsiniz ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bir kere şunu ifade edeyim Lökosit sıfır ise antibiyotik kullanmana gerek yok. 3 mm valsalva testis ağrısı yapar bunun için başka bir urologa gidip bu şikayetlerinin eradikasyonunu sağlamaya bak. Bu ağrı tüm urogenital sistemini ve psikolojini etkiler. Bundan kurtulmaya bak öncelikle.