Değişik durumlar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Değişik durumlar

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Abiler kardeşler hepimize merhaba . Biraz uzun yazacağım ve başından bu yana olayları size aktaracağım . Görüşlerinizi benim için çok değerli . Bende ilk peniste batma , sızlama ve arkasından iltihaplı boşalma şeklinde başladı . Arkasından sık idrar peniste kararma batma yanma boşalma sonrası yanma ağrı bütün prostatit semptomları geldi . Arkasından ZAFER OYMANA gittim ve bol lökosit var dedi . 2 ayda lökositti sıfırladık . Ama arkasından daha değişik durumlar başladı . Benim penisimin kenarları şiş şu anda . Penis başı bazen kararıyor bazen sararıyor . Bu penis başındaki şişliği ellediğim zaman elime ince uzun ipliksi yapılar geliyorum. Ve penisim kanserli , pislik gibi görünüyor . Önceden rengi açık , başı kırmızı be gayet sağlıklıydı . Penisim de çok ciddi boyut kaybı var ve incelmede var . Penisim eskisine göre çok kötü durumda . Aynı zamanda penis kas katı sert bir şekilde duruyor sürekli . Ereksiyon sırasında da çok kan gitmiyor ve tam ereksiyon olamıyorum . Erken boşalma var . 15-20 sn bu artık beni çok yordu . E vitamini kullanıyorum düzenli ama çok bir faydasını görmedim . Ereksiyon çok kötü . Önceden penisim dolgun ve uzunken şimdi zayıf ve çelimsiz . Çok psikolojim bozuluyor bu durumlara . Acaba farklı bir durum var mıdır ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Değişik durumlar

Mesaj gönderen Yamtar »

Penis kılcal damarlarına yeterli kan gitmediği için ortaya çıkıyor. Soğuk havalarda nasıl ki penis büzüşüp geri cekiliyorsa aynı durum kalıcı olarak yaşanıyor. L-arginine takviyesi deneyebilirsin
Yorgunsavaşçı

Yamtar yazdı:Penis kılcal damarlarına yeterli kan gitmediği için ortaya çıkıyor. Soğuk havalarda nasıl ki penis büzüşüp geri cekiliyorsa aynı durum kalıcı olarak yaşanıyor. L-arginine takviyesi deneyebilirsin
Peki bunun bir tedavisi yok mu ?
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

Yorgunsavaşçı yazdı:
Yamtar yazdı:Penis kılcal damarlarına yeterli kan gitmediği için ortaya çıkıyor. Soğuk havalarda nasıl ki penis büzüşüp geri cekiliyorsa aynı durum kalıcı olarak yaşanıyor. L-arginine takviyesi deneyebilirsin
Ben de aynı sorunlarla boğuşuyorum malesef net bit çözüm henüz yok.
Yorgunsavaşçı

Yamtar yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:
Kadir abi bakabilir misin abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yorgunsavaşçı yazdı:
Yamtar yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı: Peki bunun bir tedavisi yok mu ?
Kadir abi bakabilir misin abi.
Özelden yazdim sana kardesim.
Yorgunsavaşçı

:x
nonwoven yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:Abiler kardeşler hepimize merhaba . Biraz uzun yazacağım ve başından bu yana olayları size aktaracağım . Görüşlerinizi benim için çok değerli . Bende ilk peniste batma , sızlama ve arkasından iltihaplı boşalma şeklinde başladı . Arkasından sık idrar peniste kararma batma yanma boşalma sonrası yanma ağrı bütün prostatit semptomları geldi . Arkasından ZAFER OYMANA gittim ve bol lökosit var dedi . 2 ayda lökositti sıfırladık . Ama arkasından daha değişik durumlar başladı . Benim penisimin kenarları şiş şu anda . Penis başı bazen kararıyor bazen sararıyor . Bu penis başındaki şişliği ellediğim zaman elime ince uzun ipliksi yapılar geliyorum. Ve penisim kanserli , pislik gibi görünüyor . Önceden rengi açık , başı kırmızı be gayet sağlıklıydı . Penisim de çok ciddi boyut kaybı var ve incelmede var . Penisim eskisine göre çok kötü durumda . Aynı zamanda penis kas katı sert bir şekilde duruyor sürekli . Ereksiyon sırasında da çok kan gitmiyor ve tam ereksiyon olamıyorum . Erken boşalma var . 15-20 sn bu artık beni çok yordu . E vitamini kullanıyorum düzenli ama çok bir faydasını görmedim . Ereksiyon çok kötü . Önceden penisim dolgun ve uzunken şimdi zayıf ve çelimsiz . Çok psikolojim bozuluyor bu durumlara . Acaba farklı bir durum var mıdır ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba,
Tecrübeli bir androlog ile görüşmeniz sağlıklı olur. Belirttiğiniz semptomlar prostatit kaynaklı değil de başka bir sorun gibi geldi bana. Bu durumları yaşamadan önce penisi zorlayacak, travma yaratacak çok sert girişimlerde bulundunuz mu? Bölgesel bir morluk, şişlik var mı? Zedelediğiniz bir lenf damarı da burada renk değişiklikleri ve katılaşma semptomlarını beraberinde getirebilir.

Kötü hastalık kelimeleri kullanmamanızı tavsiye ederim, allah korusun. Şifanızı tez zamanda bulursunuz umarım.
Çok teşekkür ederim . Ama psikolojik olarak beni çok yıprattı . İzmirde önerebileceğiniz bir androlog var mıdır acaba ?
JimmyConway
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen JimmyConway »

Düzenli Kegel egzersizleri yaparak bölgeyi kanlandırabilirsiniz. Travmatik derecede Mastürbasyon yapıyorsanız bir sebep olabilir. Tam olarak bilmiyorum ama anlattığınız şey Peyroni hastalığına benziyor . Peniste eğrilik yada küçülme varsa kontrol ettirin derim
JimmyConway

Çok teşekkürler bilgilendirme için .
JimmyConway

nonwoven yazdı:
JimmyConway yazdı:Düzenli Kegel egzersizleri yaparak bölgeyi kanlandırabilirsiniz. Travmatik derecede Mastürbasyon yapıyorsanız bir sebep olabilir. Tam olarak bilmiyorum ama anlattığınız şey Peyroni hastalığına benziyor . Peniste eğrilik yada küçülme varsa kontrol ettirin derim
Pelvik taban kaslarının bir erkek sağlığı uzmanı tarafından incelenmeden Pelvik taban egzersizleri yapmak son derece sakıncalıdır. Pelvik bölge bir yığın kas kitlesidir, burada belli kaslar ereksiyonu belli kaslar idrarı belli kaslar dışkılamayı ve/veya diğer fonksiyonları etkiler. Kasların güçsüzleşmesi kadar buradaki yanlış sinyalizasyon sonucu kasılı kalma ihtimali de mevcuttur. Hard flaccid buradaki bir bölgedeki kasların kasılı kalmasıyken diğer tüm kaslardan herhangi birinin kasılması yine farklı sonuçlar doğurur.

Kegel egzersizleri faydalıdır ancak bu soru işaretlerine net yanıt bulmadan yapmak bu süreçte kaş yaparken göz çıkarabilir.

Peyronie konusunda da, renk değişimi ve bahsedildiği gibi semptomlar vermek yerine akut dönemde ağrılı seyreder ve plaklar el ile hissedilmez denebilir. Ağrılı dönem çok uzun sürmeden geçer ve plak belirginleşip hissedilmeye başlar. Durum kronik hale gelir özetle, ağrı olmaz. Penis şekli flask halde değil ereksiyon halindeyken plak yerine göre açı yapar. Veya çapı çevreleyen bir plak mevcut ise ereksiyon sırasında kum saati gibi görünüm oluşur. Ereksiyon sırasındaki görüntü özetle bu hastalıkta kilit noktadır.

Bilginiz oldukça fazla sizden ricam benimde penis kökümde geçmeyen 7 aydır bir ağrı var Kadir beye özelden de yazdım durum bir ilişki sonrası enfeksiyon sonrasında tahminim doktorun yanlış antibiyotik vermesi ve mantarı tespit etmemesi kaynaklı 1 ay candida albicans mantarı genital bölgede kaldı sonrasında başka bir doktor antifungal ilaçla temizledi ama benim şikayetiö bugüne kadar sürüyor . Eskiden çok sık idrar peniste şiddetli ağrı huzursuzluk varken artık hafif penis kökü ağrısı ve azda olsa işeme bozukluğum var Androfloror teste 10 3.5 Enterecoccus üredi klasik hekimler bunu problem etmezken Doğukan Sökmen hoca linezoid ve bactrim 21 gün uyguladı ve estw prostat masajı tedavisi aldım . Eskiden alkol aldığımda beni çok etkilerken geçenlerde denediğimde hiç bir ekstra rahatsızlık vermedi ama penisteki huzursuzluktan kurtulamadım bir öneriniz varsa bilmek isterim teşekkürler