Dışkıda pıhtı pıhtı kan görülmesi KOLONOSKOPİ

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Dışkıda pıhtı pıhtı kan görülmesi KOLONOSKOPİ

Mesaj gönderen canadianguy1 »

nonwoven yazdı:Yoğun antibiyotik kullanım sonrası bıraktıktan 4 hafta sonra dışkıda sürekli et gibi açık kırmızı pıhtılı kanlar görüyorum. Dışkıda gizli kan ve parazit bakıldı negatif, kan değerlerimden eozonofil çok yüksek ve nötrofil düşük. Doktor kolonoskopi önerdi, salı günü olacağım sedasyonla yapılacakmış.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum, ağrı sızı olur mu? Zor bir süreç mi?
Hicbirsey hissetmiyosun
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

nonwoven yazdı:Yoğun antibiyotik kullanım sonrası bıraktıktan 4 hafta sonra dışkıda sürekli et gibi açık kırmızı pıhtılı kanlar görüyorum. Dışkıda gizli kan ve parazit bakıldı negatif, kan değerlerimden eozonofil çok yüksek ve nötrofil düşük. Doktor kolonoskopi önerdi, salı günü olacağım sedasyonla yapılacakmış.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum, ağrı sızı olur mu? Zor bir süreç mi?
Özelde uyutulup yaptırırsan rahat edersin. Devlette hafif uyku verici ilaçla yapıyorlar diye biliyorum. Hiçbirşey hissetmezsin.
Sana sıkıntı olcak tek şey iki gün önceden ilaç almaya başlaman ve son gün diyet artı bağırsakları temizlemek için tuvalete çıkma ve uykusuzluk olabilir.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Sedasyon veriyorlar damar yolundan kafası güzel hiç birşey duymuyorsun edişelenme . Yanında birini götürsen iyi olur.Ayıksın ama içerde olanlaro bitenleri hayal gibi hatırlıyorsun cıkışta biraz yatırıyorlar
Allah büyük :roll:
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nonwoven yazdı:Kolonoskopiye girip çıktım, her şey temiz. Dışkıda neden kan görülüyor kimse bilmiyor. Enfeksiyoncu benlik bir şey yok diyor, genel cerrah benlik bir şey yok diyor. Gastroentroloji benlik bir şey yok diyor. Hayırlısıyla bunu da zamana bıraktık.

Kolonoskopi sedasyon dahilinde yapıldığında hiçbir şey görmüyor ve hissetmiyormuşuz gerçekten. Bilgiler için teşekkürler.
Hemoroid varmi nonwoven kardesim? Varsa o yuzden olabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nonwoven yazdı:
kadir yazdı:
nonwoven yazdı:Kolonoskopiye girip çıktım, her şey temiz. Dışkıda neden kan görülüyor kimse bilmiyor. Enfeksiyoncu benlik bir şey yok diyor, genel cerrah benlik bir şey yok diyor. Gastroentroloji benlik bir şey yok diyor. Hayırlısıyla bunu da zamana bıraktık.

Kolonoskopi sedasyon dahilinde yapıldığında hiçbir şey görmüyor ve hissetmiyormuşuz gerçekten. Bilgiler için teşekkürler.
Hemoroid varmi nonwoven kardesim? Varsa o yuzden olabilir.
Kadir abi var ama onun kanını biliyorum o çok nadir kanıyor peçeteye geliyor. Bu dediğim et parçası gibi pıhtılar. İri çekilmiş kıyma büyüklüğünde ve görüntüsünde benzetmek gibi olmasın Allah affetsin
Kolonoskopide bir sey cikmadiysa endise edilecek bir sey yok. Onemli olan o kardesim.