Artık ne yapmalıyım bilmiyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
droliver
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Artık ne yapmalıyım bilmiyorum

Mesaj gönderen droliver »

Eskiden beri forumda mevcut üyeyim. Kronik prostatit hastasıydım. En son gittiğim doktor kronik prostatit hastası olmadığımı pelvik ağrı sendromu yaşadığımı söyledi. Sinir sistemini bastırıcı bir ilaç ve fizik tedavi verdi. Verdiği ilaç antidepresan olduğu için kullanmadım ve fizik tedaviye bir türlü başlayamadım. Birkaç gün önce çok yoğun baharatlı beslenme ve klima karşısında ayaklarımı, vücudumu üşütme sonrası kronik prostatit akut haline dönüştü. Boşalma sırasında bir yanma yaşadım ardından idrar da yanma, tazyiksiz işeme yaşadım. Prostat bölgem de geçmeyen bir ağrı var özellikle oturunca filan artıyor. Anladığım kadarıyla ödem oldu ve şişti. Ben de geçer diye birkaç gündür beklemedeyim. Karabağ ve Melisa otu çayı, propolis, çinko, vitamin C, kabak çekirdeği yağı, kabak çekirdeğinin kendisi, bol su tüketimi, sıcak su uygulamaları yapıyorum. Ayrıca düzenli olarak yürüyorum. Semptomlar bir miktar hafifledi. Lakin tam bi çözüm sağlamadı. Doktora gidip antibiyotik tedavisi almalı mıyım? Yoksa gıda takviyeleri ile kendi haline mi bırakmalı mıyım? Doktora gideceksem bu pelvik ağrı sendromu teşhisi koyan doktora mı gitmeliyim?
droliver

Re: Artık ne yapmalıyım bilmiyorum

Yardımcı olacak kimse yok mu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

droliver yazdı:Eskiden beri forumda mevcut üyeyim. Kronik prostatit hastasıydım. En son gittiğim doktor kronik prostatit hastası olmadığımı pelvik ağrı sendromu yaşadığımı söyledi. Sinir sistemini bastırıcı bir ilaç ve fizik tedavi verdi. Verdiği ilaç antidepresan olduğu için kullanmadım ve fizik tedaviye bir türlü başlayamadım. Birkaç gün önce çok yoğun baharatlı beslenme ve klima karşısında ayaklarımı, vücudumu üşütme sonrası kronik prostatit akut haline dönüştü. Boşalma sırasında bir yanma yaşadım ardından idrar da yanma, tazyiksiz işeme yaşadım. Prostat bölgem de geçmeyen bir ağrı var özellikle oturunca filan artıyor. Anladığım kadarıyla ödem oldu ve şişti. Ben de geçer diye birkaç gündür beklemedeyim. Karabağ ve Melisa otu çayı, propolis, çinko, vitamin C, kabak çekirdeği yağı, kabak çekirdeğinin kendisi, bol su tüketimi, sıcak su uygulamaları yapıyorum. Ayrıca düzenli olarak yürüyorum. Semptomlar bir miktar hafifledi. Lakin tam bi çözüm sağlamadı. Doktora gidip antibiyotik tedavisi almalı mıyım? Yoksa gıda takviyeleri ile kendi haline mi bırakmalı mıyım? Doktora gideceksem bu pelvik ağrı sendromu teşhisi koyan doktora mı gitmeliyim?
Enfeksiyon varsa kendi haline birakmaniz risk olabilir. İmmun sistem bu enfeksiyonu tamamen absorbe edemeyebilir. Bunun için malum üretral sıvılardan lokosit ve kültür bakilarak antibiyotik kullanip kullanılmayacagina dair dr kararı gerekir.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

droliver yazdı:Yardımcı olacak kimse yok mu?
Prostat sıvısın dan kültür ve lokosit baktır kardeşim sonrasin da gerekir se doktorun anti reçete edebilir
droliver

Prostat sıvısından kültür baktırmadan önce perhiz yapmak gerekiyor mu?
droliver

Prof dr Özdal dillioğlu na gittim. Rektal tuşe ile akıntı gelip gelmediğini kontrol edecek. Gelen akıntıya kültür bakılacak. Ardından pelvik mr a gireceğim.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

dostlar birisi bana nasıl konu açacağım hakkında bilgi verebilir mi? "bir çoğunuzun" sorununu kökten çözecek bir şey anlatacağım. 7 ayın sonunda 1 ayda çözdüm sorunumu.
BYekta34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen BYekta34 »

Öncelikle herkese merhaba bende ki sorun şu yanlış hatırlamıyorsam çocukluğumdan bu yana var bir eksiklik , sadece ama sadece penis baş kısmına dokununca ağrı var piskoljim bozuldu normal bozuntu değil yani diğer sorunlar ile birleşince intihar noktasına sürüklüyor doktora gittim iki defa birisi ben böyle bir şey görmedim bir diğeri mantar kremi + uyuşturucu anestol kremi verdi elin alışsın dedi :D şaka gibi bir kardeşimiz abimiz bana bir akıl versin lütfen
droliver

droliver yazdı:Prostat sıvısından kültür baktırmadan önce perhiz yapmak gerekiyor mu?
Bilginiz var mı bu konu hakkında?
droliver

Prostat sıvısından kültür baktırmak için hastaneye gitmiştim. Doktor denedi lakin akıntı çıkmadı. Sıvıyı aslında idrar yollarımda hissettim ama tam atılamadı. Ben de idrar tahlili ve kültürü istedim. Tahlil temiz çıktı, kültür sonucunu bekliyorum. Hoca pelvik mr da istedi ama randevuyu çok geç bir tarihe veriyorlar. Yıllar önce prostat masajı yaptırdığımda çok ağrılı olmuştu ve sıvı gelmişti. Acaba doktor doğru şekilde prostata dokunamadı mı? Fikriniz var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
droliver

droliver yazdı:Prostat sıvısından kültür baktırmak için hastaneye gitmiştim. Doktor denedi lakin akıntı çıkmadı. Sıvıyı aslında idrar yollarımda hissettim ama tam atılamadı. Ben de idrar tahlili ve kültürü istedim. Tahlil temiz çıktı, kültür sonucunu bekliyorum. Hoca pelvik mr da istedi ama randevuyu çok geç bir tarihe veriyorlar. Yıllar önce prostat masajı yaptırdığımda çok ağrılı olmuştu ve sıvı gelmişti. Acaba doktor doğru şekilde prostata dokunamadı mı? Fikriniz var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
Prostat muayenesinde sıvı çıkmadı. Şimdi ağrılarım ve idrara çıkma ihtiyacım daha çok arttı. Ne yapmalıyım? Boşalma ile geçer mi bu durum? Doktora gidip o sıvıyı çıkarttırmalı mıyım? Kadir abi yardımcı olur musun?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

droliver yazdı:
droliver yazdı:Prostat sıvısından kültür baktırmak için hastaneye gitmiştim. Doktor denedi lakin akıntı çıkmadı. Sıvıyı aslında idrar yollarımda hissettim ama tam atılamadı. Ben de idrar tahlili ve kültürü istedim. Tahlil temiz çıktı, kültür sonucunu bekliyorum. Hoca pelvik mr da istedi ama randevuyu çok geç bir tarihe veriyorlar. Yıllar önce prostat masajı yaptırdığımda çok ağrılı olmuştu ve sıvı gelmişti. Acaba doktor doğru şekilde prostata dokunamadı mı? Fikriniz var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
Prostat muayenesinde sıvı çıkmadı. Şimdi ağrılarım ve idrara çıkma ihtiyacım daha çok arttı. Ne yapmalıyım? Boşalma ile geçer mi bu durum? Doktora gidip o sıvıyı çıkarttırmalı mıyım? Kadir abi yardımcı olur musun?
Prostat sıvisinin saglikli cikmasi icin 4-5 gün ejeküle olunmaması gerekir. Şu an prostat birkaçgün toparlansin sonra masajı tekrar denersin.
Nightangel3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel3333 »

droliver yazdı:

Sıvı bende de genel de çıkmıyor 5-10 gün ejekülasyon olmadığı halde bile 1 damla zar zor çıkartmıştı doktor onun dışında 4 defa yaptırdım gelmedi
droliver

Nightangel3333 yazdı:
droliver yazdı:

Sıvı bende de genel de çıkmıyor 5-10 gün ejekülasyon olmadığı halde bile 1 damla zar zor çıkartmıştı doktor onun dışında 4 defa yaptırdım gelmedi
Forumda birisi sıvı gelmedi ve ardından prostat kanallarım tıkandı demişti. Ağrım ve idrara çıkmam çok fazla arttı demişti. Acaba bende de öyle mi oldu şüpheliyim. Ağrım ve idrara çıkma şıklığım arttı. Ama kanallar bu şekilde tıkanmaz o da bana mantıksız geliyor. Acaba doktorumu değiştirip Zafer oyman a mı gitsem diye düşünüyorum
droliver

Prostattan kültür için İstanbul da bir doktora gitmeyi düşünüyorum kime gitmeliyim acaba? Zafer Oymana gidersem kültür baktırabilir miyim?
Nightangel3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel3333 »

droliver yazdı:
Nightangel3333 yazdı:
droliver yazdı:

Forumda birisi sıvı gelmedi ve ardından prostat kanallarım tıkandı demişti. Ağrım ve idrara çıkmam çok fazla arttı demişti. Acaba bende de öyle mi oldu şüpheliyim. Ağrım ve idrara çıkma şıklığım arttı. Ama kanallar bu şekilde tıkanmaz o da bana mantıksız geliyor. Acaba doktorumu değiştirip Zafer oyman a mı gitsem diye düşünüyorum

Aynı sorunlar bende de oluyor çoğu kişi rahatlarken benim semptomlar artıyor sıvıda genel olarak gelmiyor doktorlardan kaynaklı mı bilmiyorum zafer hocaya gitme şansın varsa durma
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

nonwoven yazdı:Çok şiddetli ve geceleri kıvranarak yatamadığım pelvik ağrılar yaşamış biri olarak söylüyorum. Hikayem ve bana iyi gelenler isimli başlığıma bakın. Ağrıları %95 bitirdim.
Kardeş bende pelvik bölge ağrısı yaşıyorum. Bu ağrı mesaneyi sıkmamı etkiliyor ve idrar akımı düşüyor. Neler iyi geldi neler yaptın ne kullandın paylaşabilirmisin