Prostatit miyim yoksa mantarla alakalı bir durum mu?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
emrhn1654
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatit miyim yoksa mantarla alakalı bir durum mu?

Mesaj gönderen emrhn1654 »

Arkadaşlar öncelikle hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım, bayramınız mübarek olsun. Daha önce forumda belirtilerimle alakalı konu açmıştım fakat o zaman kafam çok karışıktı. Şuan forumdaki üyelerin şikayetlerini başından geçenleri okudukça bazı şeyler netleşti. Benim anüsümde mantar vardı ve şiddetli kaşıntı ve yanma yapıyordu. Ben bunun mantar olduğunu 3-4 ay sonra farkettim ve biraz geç doktora gittim fakat şuanda peniste testislerde makatta kasıkta yani genel olarak alt kısımda batma ve kaşıntı mevcut. Bundan yaklaşık 1-2 yıl önce sık idrar ve tam boşaltamama hissi oluyordu fakat önemsemedim. Şuanda idrar sorunum yok fakat kaşıntı ve batma 4 aydır geçmiyor.Zaman zaman sol bacağımda ağrılar oluyor alakası var mı bilmiyorum. Şimdi kafama takılan olay şu acaba anüsteki mantar genital bölgeme kasıklarıma yayıldı da bu sebeple kaşıntı mı yapıyor yoksa prostatitin başlangıç belirtileri mi bunlar? Bayram sonrasında bir cildiyeciye görüneceğim fakat genital bölgede gözle görülür bir şey yok sadece kaşıntı ve batma var. Gözle görülür tek yer makattaki mantar o da dikkatli bakılırsa. Eğer hastalığın başlangıç evresindeysem göz göre göre ilerletmekten korkuyorum başlangıçta hemen müdahele edilmesi her zaman daha iyi olur ama biliyorsunuz prostatit tanısı kolay kolay koyulmuyor. Cildiyeciye gidince mantar olup olmadığı anlaşılacak ama artık doktorlara da pek güven olmuyor insan kendi doktoru kendisi olmalı. Bu sebeple forumdaki abilerimin, kardeşlerimin fikirlerinden yaşanmışlıklarından faydalanmak istiyorum. Sizce bu belirtiler prostatitin başlangıç belirtileri mi ? Yoksa dediğim gibi mantarla alakalı bir durum mudur? Bu arada bu mantar enfeksiyonum sivilce için 3 ay tetradox kullandıktan hemen sonra ortaya çıktı. ( Alakası var mı bilmiyorum yalnızca detay atlamak istemedim )
Saygılarımla...