Son durum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Caca
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Son durum

Mesaj gönderen Caca »

Merhabalar herkese,

Öncelikle hayırlı ramazanlar dilerim.
Ne olduğunu anlayamadığım hastalığa yakalanalı tam 1 yıl oldu.
Birisi zafer hoca olmak üzere 3 ürolog prostatit değilsin dedi.
Makat çatlağı sorunumun üzerine gittim. Sanırım o da bu problemi oluşturmuyor. Muayene eden doktor yaptırdığım testleri görünce psikolojik tedavi önerdi :D
İlk yakalandığım dönem kullandığım cipro hariç başka bir tedavi kullanmadım.

Bir süredir kendimi kontrol kalemi gibi kullanmaktayım.
Alkol, kahve, asitli içecekler ve baharat kötü etkiliyor. Kabız olmak da öyle. Spor ve kapalı havuz problem yaratmıyor. Bir keresinde çok sağlam soğuk ve rüzgar yedim. Resmen pelvik bölgemin oynadığını hissettim. Kendime gelmem bir hafta aldı. İşim çok stresli ve stres dönemlerimde kaslarımın gerildiğini; o bölgemin rahatsız olduğunu hissediyorum.

İlk yakalandığım döneme göre çok çok iyiyim Allaha şükür. 1 yıl önce gittiğim doktor rektal tuşe de prostata basınca canım yanmıştı ve bir süre şişkinliğini hissetmiştim. Kafamdaki en büyük soru işareti bu. Prostatit olmasam neden böyle bir durumla karşılaşayım ki? Keşke o dönem semt polikliniği yerine daha ehil bir hekime gözükseydim.

İdrar sonrası ufak tefek damlamalar, idrara geç başlama ve göbek altı sızlaması başat problemlerim. Bazen boşalırken de takılma hissediyorum. Onun dışında bir problemim yok gibi. Hayatım boyunca kadınlarla aram hiç iyi olmadığı için ve buna binaen düzenli cinsel hayatım da olmadığı için cinsellikte sorun yaşar mıyım bilemiyorum :) Şu çekingenlik ve özgüvensizlik problemimi yenebilirsem; deneyimleyeceğim.

İşin özü, bir kez daha zafer hocaya gidip bilumum testleri ve muayeneyi yaptıracağım. İşyerim özel sağlık sigortası yaptırdığı için maddi külfet kalktı nihayet. Artık sorun neyse çıksa da tedavi olsam. Kassal mı, prostatsal mı?

Buraya yazmak iyi bir terapi ve aynı zaman da okumak da :) Sizlerin herhangi bir önerisi olur mu acaba? Yorumlarınzı ve önerilerinizi beklerim.

Saygılarımla.