Prostatit miyim ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hayatımkaydı123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatit miyim ?

Mesaj gönderen hayatımkaydı123 »

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle herkese çok geçmiş olsun. Umarım herkes rahat ağrısız ve sağlıklı bir duruma en kısa sürede ulaşır. Ben bundan yaklaşık 1,5 sene önce şiddetli bir sol testis ağrısı çekmeye başladım, doktora gittiğimde ultrasondan sonra doktor hafif bir varikosel olduğunu ve buna bir müdaheleye gerek olmadığını söyleyip beni gönderdi. Ancak ağrılarım sürekli devam edince İstanbul’da özel bir kliniğe başvurdum. Klinikte 2 hafta tavanic ve 7 tane iesef kullandıktan sonra yurtdışına gittiğim için devam edemedim tabi ağrılarım bu süreçte devam etti. Döndükten sonra bu sefer prostat masajı, şok tedavisi ve iesef kullandım. Yine bir faydasını göremedim. Ayakta olduğum zamanlar genelde hiç ağrım olmuyor( bazen fazlasıyla oluyor) ancak ne zaman uzansam kimi zaman testisimde kimi zaman sol arka bacağımda kimi zaman kalçamda kimi zaman pelvik bölgemde rahatsız edici ağrılar çekiyorum.1,5 senedir hayattan bezme noktasına geldim. Bu ağrılar yüzünden uyku düzenim ve eğitim hayatım mahvoldu çünkü ne zaman uzansam istisnasız hep bu ağrıyı çekiyorum. 23 yaşındayım ve artık ne yapacağımı şaşırdım. Sizce gerçekten prostatik hastası mıyım? Neler yapmalıyım ? Pek bir şey sormadım kendimi anlatmaktan başka ama bana tavsiyede bulunursanız minnettar olurum.

Şifalı günler diliyorum.
mardonkardon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostatit miyim ?

Mesaj gönderen mardonkardon »

Hocam prostatit olmasan o kadar iğne ve tedavi amaçlı şeyler yapılmazdı. Prostatitsin perine ağrısı prostatit belirtilerinden biri. İlk muayen oldugundan doktor gerekli testleri yapmistir muhtemelen
aliezberci

Re: Prostatit miyim ?

Mesaj gönderen aliezberci »

Hangi testler yapıldı