6 aydır geçmeyen problemler

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
typhon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

6 aydır geçmeyen problemler

Mesaj gönderen typhon »

Öncelikle merhaba arkadaşlar herkese acil şifalar diliyorum yaklaşık bir aydır forumu takip ediyorum. Bu çok değerli bilgiler ve tecrübeler için teşekkür ederim , hastalık başlangıç sürecimi detaylı anlatacağım nasıl bir yol izlemem konusunda belki yardımcı olmanız dileği ile..26 yaşındayım ve uzun süredir nişanlıyım.
2021 temmuz ayı başların da şüpheli korunmasız bir ilişkim oldu. Bir ay kadar sonrasın da idrar yapamayacak kadar acı ve tıkanma gibi bir problemle manisanın bir ilçesinde özel bir hastanede ki üroloğa gittim. İdrar testi ve kan testi istedi. İdrar testinde lökosit birim 1-2 çıktı ve kan testim de temiz çıkınca fakat şüpheli ilişki olmasından dolayı cinsel yolla bulaşan hastalık olabileceğini düşünerek : CEFAMED1 GR sabah akşam toplam 6 iğne , ciproo bir kutu , monodoks4 1 kutu yazdı ve yolladı. Kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 gün sonra idrar yapmam da herhangi bir sıkıntı kalmamıştı fakat yaparken yanma hissi devam ediyordu.İlaçların bitiminde hala devam edince bir daha gitti tekrardan idrar tahlili ve kan testi istedi. Bu sefer idrar tahlilinde lökosit birim 2-3 seviyesinde çıktı ve ciprasid 50 mg bir kutu ve tetradox bir kutu sabah akşam içmemi istedi. Düzenli olarak ilaçları aldım fakat idrar yaparken yanma hissi 4-5 gün olmuyor sonrasında tekrarlıyordu.Ve daha önceden varmıydı bilmiyorum veya farketmedim sabahları çok küçük miktarda iç çamaşırımda beyaz yapışkanımsı bir akıntı olduğunu farketttim.Tekrardan aynı doktoruma gittiğimde tahlil sonuçları idrarda 3-4 lökosit birime yükselmişti.Doktorum tekrardan cafamed iğne verdi 3 tane ve monodoks kapsul 100mg verdi bir kutu. (bu doktorum hiç meni kültürü ve antibiyogram testi yaptırmamıştı)İlaçlar bittikten sonra bir kaç defa daha test verdiğimde artık idrar tahlillerim 1-2 lökositten yukarı çıkmıyordu.Bu işte bir terslik var diyerek aynı ilçe de başka bir özel hastanede üroloji bölümüne gittim. Burada ki doktor el ile prostat müaynesi yaptı acı oldu fakat akıntı olmadığı için ultrosana yolladı.Muayne sonrası idrarımı direk tahlile yolladı ve idrar tahlil sonucum 8-10 lökosit birim çıktı.Aynı zamanda meni kültürü , antibiyogram testi ve idrar kültürü testi yaptırdı fakat sonuçlarını sorduğumda sen ilaçları kullan enfeksiyon varmış dedi bana.Ultrosonda ise prostat yaşıma göre normal boyutlarda böbreklerde ve mesanede de bir anormallik yok denildi.Sonrasında doktorum UNACEFİN 1 G IM 1 adet, BİTERAL 500 MG FİLM KAPLI TABLET , CİPRO 750 MG FİLM TABLET bunlardan 2 kutu yazdı ve kullanmamı istedi. Kullanım esnasında 7-8 gün hiç bir problem yok gibi sonrasında arada aynı şikayetler tekrarlıyordu ve sabahları o az akıntı devam ediyordu.(bu süreçte 2. evre hemoroid teşhisi konuldu). Tekrardan aynı doktora gittiğimde aynı testleri tekrarladık fakat bu sefer prostat masajı yapmadan idrar kültürü verdim. 1-2 lökosit birim , meni ve idrar kültüründe üreme olmadığını belirtti.Tabi şikayetler devam ettiği için izmir de Prof. dr Ömer Demir hocama gittim hastalık başlangıcımı ve sürecimi anlattığım.İdrar tahlili ve sperm kültürü istedi.Hemoroid olduğu için prostat masajı yapmak istemiyorum canın yanar dedi.Sonuçlarımda idrar tahlilim de 1-2 lökosit birim , meni kültür sonucumda 10-15 lökosit birim üreme yok sonucu geldi.Ömer hocam Patolojik bir durum yok antibiyotik vermek istemiyorum prostaquill kullanmanı istiyorum 3 ay boyunca dedi ve kronik prostatik olduğumu belirtti.Soğuktan acıdan ekşiden uzak durmam gerektiğini belirttti.Sabahları olan akıntı için ise vucut enfeksiyon sonucu zararıdır 2-3 ay içerisinde geçer dedi.Son muaynemin üzerinden 15 gün geçti akıntı devam ediyor.Fakat şuan tek şikayetim sabahları gelen akıntı , penisimin uç kısımın içerisinde sanki yara varmış gibi bir acı ve bazen pantolon sürtmesinden tahriş olmuş gibi bir yanma. İdrar yaparken veya boşalırken hiç bir problemim yok.Yaklaşık 2-3 aydır haftada en az 5 defa boşalıyorum doktorlarım sık sık boşal dediğinden dolayı.Erekte olmam da ve sertleşmede de bir problemim yok.Şuan prostaquill ve hemoroid için daflon kullanıyorum fakat bu peni uç kısmın da yanma hissi geçmiş değil.Nişanlım ile birlikte yaşıyorum ve bu durumu ondan gizliyorum. İlk fırsat bulduğumda Zafer Oyman hocama gideceğim fakat içerisinde olduğum durum gitmeme musade etmiyor.Ve son günlerde sol testitisimin üst kısmında bir şişlik hissettim sert değil fakat damar şişmesi gibi geldi.Ama herhangi bir ağrı hassasiyet yok avuçluyorum dokunuyorum her zaman ki hisleri duyuyorum ama ele gelen belirgin bir şişlik var , testis boyutları normal gibi o şişlik haricinde. Okudğunuz için teşekkür ediyorum nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olabilecek var mı acaba?
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: 6 aydır geçmeyen problemler

Mesaj gönderen kmlpr2 »

typhon yazdı:Öncelikle merhaba arkadaşlar herkese acil şifalar diliyorum yaklaşık bir aydır forumu takip ediyorum. Bu çok değerli bilgiler ve tecrübeler için teşekkür ederim , hastalık başlangıç sürecimi detaylı anlatacağım nasıl bir yol izlemem konusunda belki yardımcı olmanız dileği ile..26 yaşındayım ve uzun süredir nişanlıyım.
2021 temmuz ayı başların da şüpheli korunmasız bir ilişkim oldu. Bir ay kadar sonrasın da idrar yapamayacak kadar acı ve tıkanma gibi bir problemle manisanın bir ilçesinde özel bir hastanede ki üroloğa gittim. İdrar testi ve kan testi istedi. İdrar testinde lökosit birim 1-2 çıktı ve kan testim de temiz çıkınca fakat şüpheli ilişki olmasından dolayı cinsel yolla bulaşan hastalık olabileceğini düşünerek : CEFAMED1 GR sabah akşam toplam 6 iğne , ciproo bir kutu , monodoks4 1 kutu yazdı ve yolladı. Kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 gün sonra idrar yapmam da herhangi bir sıkıntı kalmamıştı fakat yaparken yanma hissi devam ediyordu.İlaçların bitiminde hala devam edince bir daha gitti tekrardan idrar tahlili ve kan testi istedi. Bu sefer idrar tahlilinde lökosit birim 2-3 seviyesinde çıktı ve ciprasid 50 mg bir kutu ve tetradox bir kutu sabah akşam içmemi istedi. Düzenli olarak ilaçları aldım fakat idrar yaparken yanma hissi 4-5 gün olmuyor sonrasında tekrarlıyordu.Ve daha önceden varmıydı bilmiyorum veya farketmedim sabahları çok küçük miktarda iç çamaşırımda beyaz yapışkanımsı bir akıntı olduğunu farketttim.Tekrardan aynı doktoruma gittiğimde tahlil sonuçları idrarda 3-4 lökosit birime yükselmişti.Doktorum tekrardan cafamed iğne verdi 3 tane ve monodoks kapsul 100mg verdi bir kutu. (bu doktorum hiç meni kültürü ve antibiyogram testi yaptırmamıştı)İlaçlar bittikten sonra bir kaç defa daha test verdiğimde artık idrar tahlillerim 1-2 lökositten yukarı çıkmıyordu.Bu işte bir terslik var diyerek aynı ilçe de başka bir özel hastanede üroloji bölümüne gittim. Burada ki doktor el ile prostat müaynesi yaptı acı oldu fakat akıntı olmadığı için ultrosana yolladı.Muayne sonrası idrarımı direk tahlile yolladı ve idrar tahlil sonucum 8-10 lökosit birim çıktı.Aynı zamanda meni kültürü , antibiyogram testi ve idrar kültürü testi yaptırdı fakat sonuçlarını sorduğumda sen ilaçları kullan enfeksiyon varmış dedi bana.Ultrosonda ise prostat yaşıma göre normal boyutlarda böbreklerde ve mesanede de bir anormallik yok denildi.Sonrasında doktorum UNACEFİN 1 G IM 1 adet, BİTERAL 500 MG FİLM KAPLI TABLET , CİPRO 750 MG FİLM TABLET bunlardan 2 kutu yazdı ve kullanmamı istedi. Kullanım esnasında 7-8 gün hiç bir problem yok gibi sonrasında arada aynı şikayetler tekrarlıyordu ve sabahları o az akıntı devam ediyordu.(bu süreçte 2. evre hemoroid teşhisi konuldu). Tekrardan aynı doktora gittiğimde aynı testleri tekrarladık fakat bu sefer prostat masajı yapmadan idrar kültürü verdim. 1-2 lökosit birim , meni ve idrar kültüründe üreme olmadığını belirtti.Tabi şikayetler devam ettiği için izmir de Prof. dr Ömer Demir hocama gittim hastalık başlangıcımı ve sürecimi anlattığım.İdrar tahlili ve sperm kültürü istedi.Hemoroid olduğu için prostat masajı yapmak istemiyorum canın yanar dedi.Sonuçlarımda idrar tahlilim de 1-2 lökosit birim , meni kültür sonucumda 10-15 lökosit birim üreme yok sonucu geldi.Ömer hocam Patolojik bir durum yok antibiyotik vermek istemiyorum prostaquill kullanmanı istiyorum 3 ay boyunca dedi ve kronik prostatik olduğumu belirtti.Soğuktan acıdan ekşiden uzak durmam gerektiğini belirttti.Sabahları olan akıntı için ise vucut enfeksiyon sonucu zararıdır 2-3 ay içerisinde geçer dedi.Son muaynemin üzerinden 15 gün geçti akıntı devam ediyor.Fakat şuan tek şikayetim sabahları gelen akıntı , penisimin uç kısımın içerisinde sanki yara varmış gibi bir acı ve bazen pantolon sürtmesinden tahriş olmuş gibi bir yanma. İdrar yaparken veya boşalırken hiç bir problemim yok.Yaklaşık 2-3 aydır haftada en az 5 defa boşalıyorum doktorlarım sık sık boşal dediğinden dolayı.Erekte olmam da ve sertleşmede de bir problemim yok.Şuan prostaquill ve hemoroid için daflon kullanıyorum fakat bu peni uç kısmın da yanma hissi geçmiş değil.Nişanlım ile birlikte yaşıyorum ve bu durumu ondan gizliyorum. İlk fırsat bulduğumda Zafer Oyman hocama gideceğim fakat içerisinde olduğum durum gitmeme musade etmiyor.Ve son günlerde sol testitisimin üst kısmında bir şişlik hissettim sert değil fakat damar şişmesi gibi geldi.Ama herhangi bir ağrı hassasiyet yok avuçluyorum dokunuyorum her zaman ki hisleri duyuyorum ama ele gelen belirgin bir şişlik var , testis boyutları normal gibi o şişlik haricinde. Okudğunuz için teşekkür ediyorum nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olabilecek var mı acaba?
İlk başta aldığın antilerden , mevcuttaki bakteriler direnç kazanmış ,takminim yanlış anti. bu yüzdende mesane ve idrar yollarındaki bakteri prostata ulaşmış.

Akut dönemde iyileşmedigin için , kronik prostatit olmusşun.Gecmis olsun . Bundan sonra farklı farklı septomlar oluşur. Ortalama 2 yılda bir düzene girer. Nuksler yaşayabilirsin panik yapma.

Tam iyileşmiş gibi olurken birden başa sararsın . Zamana ihtiyaç var en zor 4 de 1 lik kısmı bitmiş kaldı 4 de 3
typhon

Mesaj gönderen typhon »

Tekrardan antibiyotik tedavisine başlamayı düşünüyorum zafer hoca uygun görürse tabii. Peki korunmasız ilişki de partnerime herhangi bir bulaş söz konusu olur mu acaba?
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

typhon yazdı:Tekrardan antibiyotik tedavisine başlamayı düşünüyorum zafer hoca uygun görürse tabii. Peki korunmasız ilişki de partnerime herhangi bir bulaş söz konusu olur mu acaba?
Siz birde prostat sıvısından kültürleri yaptırın, Zafer hoca lökosit çıktığı zaman yine antibiyotik yazacak. En azından kültürde üreme olursa ona göre antibiyotik almış olursunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

typhon yazdı:Öncelikle merhaba arkadaşlar herkese acil şifalar diliyorum yaklaşık bir aydır forumu takip ediyorum. Bu çok değerli bilgiler ve tecrübeler için teşekkür ederim , hastalık başlangıç sürecimi detaylı anlatacağım nasıl bir yol izlemem konusunda belki yardımcı olmanız dileği ile..26 yaşındayım ve uzun süredir nişanlıyım.
2021 temmuz ayı başların da şüpheli korunmasız bir ilişkim oldu. Bir ay kadar sonrasın da idrar yapamayacak kadar acı ve tıkanma gibi bir problemle manisanın bir ilçesinde özel bir hastanede ki üroloğa gittim. İdrar testi ve kan testi istedi. İdrar testinde lökosit birim 1-2 çıktı ve kan testim de temiz çıkınca fakat şüpheli ilişki olmasından dolayı cinsel yolla bulaşan hastalık olabileceğini düşünerek : CEFAMED1 GR sabah akşam toplam 6 iğne , ciproo bir kutu , monodoks4 1 kutu yazdı ve yolladı. Kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 gün sonra idrar yapmam da herhangi bir sıkıntı kalmamıştı fakat yaparken yanma hissi devam ediyordu.İlaçların bitiminde hala devam edince bir daha gitti tekrardan idrar tahlili ve kan testi istedi. Bu sefer idrar tahlilinde lökosit birim 2-3 seviyesinde çıktı ve ciprasid 50 mg bir kutu ve tetradox bir kutu sabah akşam içmemi istedi. Düzenli olarak ilaçları aldım fakat idrar yaparken yanma hissi 4-5 gün olmuyor sonrasında tekrarlıyordu.Ve daha önceden varmıydı bilmiyorum veya farketmedim sabahları çok küçük miktarda iç çamaşırımda beyaz yapışkanımsı bir akıntı olduğunu farketttim.Tekrardan aynı doktoruma gittiğimde tahlil sonuçları idrarda 3-4 lökosit birime yükselmişti.Doktorum tekrardan cafamed iğne verdi 3 tane ve monodoks kapsul 100mg verdi bir kutu. (bu doktorum hiç meni kültürü ve antibiyogram testi yaptırmamıştı)İlaçlar bittikten sonra bir kaç defa daha test verdiğimde artık idrar tahlillerim 1-2 lökositten yukarı çıkmıyordu.Bu işte bir terslik var diyerek aynı ilçe de başka bir özel hastanede üroloji bölümüne gittim. Burada ki doktor el ile prostat müaynesi yaptı acı oldu fakat akıntı olmadığı için ultrosana yolladı.Muayne sonrası idrarımı direk tahlile yolladı ve idrar tahlil sonucum 8-10 lökosit birim çıktı.Aynı zamanda meni kültürü , antibiyogram testi ve idrar kültürü testi yaptırdı fakat sonuçlarını sorduğumda sen ilaçları kullan enfeksiyon varmış dedi bana.Ultrosonda ise prostat yaşıma göre normal boyutlarda böbreklerde ve mesanede de bir anormallik yok denildi.Sonrasında doktorum UNACEFİN 1 G IM 1 adet, BİTERAL 500 MG FİLM KAPLI TABLET , CİPRO 750 MG FİLM TABLET bunlardan 2 kutu yazdı ve kullanmamı istedi. Kullanım esnasında 7-8 gün hiç bir problem yok gibi sonrasında arada aynı şikayetler tekrarlıyordu ve sabahları o az akıntı devam ediyordu.(bu süreçte 2. evre hemoroid teşhisi konuldu). Tekrardan aynı doktora gittiğimde aynı testleri tekrarladık fakat bu sefer prostat masajı yapmadan idrar kültürü verdim. 1-2 lökosit birim , meni ve idrar kültüründe üreme olmadığını belirtti.Tabi şikayetler devam ettiği için izmir de Prof. dr Ömer Demir hocama gittim hastalık başlangıcımı ve sürecimi anlattığım.İdrar tahlili ve sperm kültürü istedi.Hemoroid olduğu için prostat masajı yapmak istemiyorum canın yanar dedi.Sonuçlarımda idrar tahlilim de 1-2 lökosit birim , meni kültür sonucumda 10-15 lökosit birim üreme yok sonucu geldi.Ömer hocam Patolojik bir durum yok antibiyotik vermek istemiyorum prostaquill kullanmanı istiyorum 3 ay boyunca dedi ve kronik prostatik olduğumu belirtti.Soğuktan acıdan ekşiden uzak durmam gerektiğini belirttti.Sabahları olan akıntı için ise vucut enfeksiyon sonucu zararıdır 2-3 ay içerisinde geçer dedi.Son muaynemin üzerinden 15 gün geçti akıntı devam ediyor.Fakat şuan tek şikayetim sabahları gelen akıntı , penisimin uç kısımın içerisinde sanki yara varmış gibi bir acı ve bazen pantolon sürtmesinden tahriş olmuş gibi bir yanma. İdrar yaparken veya boşalırken hiç bir problemim yok.Yaklaşık 2-3 aydır haftada en az 5 defa boşalıyorum doktorlarım sık sık boşal dediğinden dolayı.Erekte olmam da ve sertleşmede de bir problemim yok.Şuan prostaquill ve hemoroid için daflon kullanıyorum fakat bu peni uç kısmın da yanma hissi geçmiş değil.Nişanlım ile birlikte yaşıyorum ve bu durumu ondan gizliyorum. İlk fırsat bulduğumda Zafer Oyman hocama gideceğim fakat içerisinde olduğum durum gitmeme musade etmiyor.Ve son günlerde sol testitisimin üst kısmında bir şişlik hissettim sert değil fakat damar şişmesi gibi geldi.Ama herhangi bir ağrı hassasiyet yok avuçluyorum dokunuyorum her zaman ki hisleri duyuyorum ama ele gelen belirgin bir şişlik var , testis boyutları normal gibi o şişlik haricinde. Okudğunuz için teşekkür ediyorum nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olabilecek var mı ?
Kronik prostatitte haftada 5 kere bosalmak iyilesmenizi olumsuz etkiler. Eski bir hasta olarak size tavsiyem cinsel perhiz yapmanizdir.
typhon

Mesaj gönderen typhon »

Tekrardan merhaba herkese durumum ile ilgili gelişmeleri burdan yazacağım , geçen hafta Hüseyin hocamın yanına Eskişehire gittim. Kendisi ilgi ile dinleyen notlar alan karşısındakini gerçekten dikkate alan bir doktor , dolaştığım doktorlar ile inanın alakası yok.Sonrasın da ultrason ve el ile testis muaynesi ardından prostat muaynesi yaptı. Prostat muaynesinde sağ tarafta dolgunluk olduğunu belirtti. Masaj sonrası cam laba sıvı ve analiz için kulak çöpü ile sıvı aldı, 10 dakika içersinde gelerek bol lökasit gördüğünü belirtti bende tahmini ne kadardır hocam diye sorunca 20 nin üzerinde olduğunu söyledi. Ardından idrardan klamidya pcr kan testleri ve diğer testleri istedi ve laboratuvara gönderdi. Her sabah akıntı gelmesi durumu çok dikkatini çekti ve bende gelen akıntıdan çektiğim fotoyu gösterdim. Semptomlatın şiddeti artınca akıntı miktarının arttığını da belirttim.Hikayemi dinledikten sonra çok fazla antibiyotik içtiğimi söyledi ve zerdeçal , kişniş , keten tohumu falan gibi bir liste yaparak bunları düsenli tüketmemi istedi. Bir hafta geçti şuan sonuçlarımın bazıları çıktı. Onları payşalaşacağım ; prostat masajı sonrası idrarda lökasit negatif(2-3) , idrar kültürü üreme yok , idrar da klamidya pcr negatif , prostat sıvısı kültürü staphylococcus haemolyticus üredi , yapılan antibiyogram sonucu ise ;
Cefoxitin screen -pozitif pos
Ciprofloxacin - Dirençli 4
Clindamycin - Dirençli 0,5
Daptomycin - hassas <=0,12
Erythromycin - Hassas 1
Fosfomycin - Dirençli 64
Fusidic acid - dirençli 8
Gentamicin - Hassas <= 0,5
Linezolid - hassas 2
Oxacilin - dirençli >2
Teicoplanin - hassas 4
Tetracycline - dirençli >8
Tigecycline - hassas <= 0,12
Trimethoprim - hassas <= 10
Vancomycin - hassas <= 0,5
Spermiogram testi de istedi sol yumurtalıkta varikosel olduğunu düşündüğü için el muaynesinde fakat o daha çıkmadı. Forum da biraz araştırma yaptığımda bu bakterinin flora bakterisi olduğunu fakat enfeksiyon yarattığını ama baş edilmesi zor bir bakteri olduğunu sıfırlansa da sürekli nüks yaratabildiğini gördüm. Daha önce bu bakteri ile mücadele eden var mıdır acaba veya bana önerileri görüşleri olan gerçekten tecrübe bilgi ve görüşe ihtiyacım var şuan.
typhon

Mesaj gönderen typhon »

Aslında şöyle yaklaşık 2 aydır hiç bir antibiyotik kullanmıyorum sadece takviye gıdalar alıyorum quercetin çinko probiyotik vb.. ve semptomlarım yok denecek kadar az bazen dikkat etmeyince artıyor oda üstesinden gelinmeyecek veya günlük hayatımı etkileyecek şekilde değil zaten iş yoğunluğundan bazen hiç düşünmüyorum ve o zaman tamemen sıfır olıyorum, cinsellik yönündende hiç bir problem yok yani ereksiyon olsun boşalma olsun sertlik olsun .Bazıları diyecek o zaman ne işin var burda diye , Benim durumum buraya 2-3 sene sonra gelip 2-3 sene önce böyle şeyler oluyordu dikkate almıyordum şimdi iyice semptomlar arttı dememek için daha işin başındayken sıfırlayabilmek geç kalmamak için uğraşıyorum.Aynı zaman da 5 ay sonra evleneceğim korunmasız birşey şuan yaşamıyoruz fakat evlenince yaşayacağımız için bir şey bulaştırmamak ona ve buna emin olmak.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

typhon yazdı:Tekrardan merhaba herkese durumum ile ilgili gelişmeleri burdan yazacağım , geçen hafta Hüseyin hocamın yanına Eskişehire gittim. Kendisi ilgi ile dinleyen notlar alan karşısındakini gerçekten dikkate alan bir doktor , dolaştığım doktorlar ile inanın alakası yok.Sonrasın da ultrason ve el ile testis muaynesi ardından prostat muaynesi yaptı. Prostat muaynesinde sağ tarafta dolgunluk olduğunu belirtti. Masaj sonrası cam laba sıvı ve analiz için kulak çöpü ile sıvı aldı, 10 dakika içersinde gelerek bol lökasit gördüğünü belirtti bende tahmini ne kadardır hocam diye sorunca 20 nin üzerinde olduğunu söyledi. Ardından idrardan klamidya pcr kan testleri ve diğer testleri istedi ve laboratuvara gönderdi. Her sabah akıntı gelmesi durumu çok dikkatini çekti ve bende gelen akıntıdan çektiğim fotoyu gösterdim. Semptomlatın şiddeti artınca akıntı miktarının arttığını da belirttim.Hikayemi dinledikten sonra çok fazla antibiyotik içtiğimi söyledi ve zerdeçal , kişniş , keten tohumu falan gibi bir liste yaparak bunları düsenli tüketmemi istedi. Bir hafta geçti şuan sonuçlarımın bazıları çıktı. Onları payşalaşacağım ; prostat masajı sonrası idrarda lökasit negatif(2-3) , idrar kültürü üreme yok , idrar da klamidya pcr negatif , prostat sıvısı kültürü staphylococcus haemolyticus üredi , yapılan antibiyogram sonucu ise ;
Cefoxitin screen -pozitif pos
Ciprofloxacin - Dirençli 4
Clindamycin - Dirençli 0,5
Daptomycin - hassas <=0,12
Erythromycin - Hassas 1
Fosfomycin - Dirençli 64
Fusidic acid - dirençli 8
Gentamicin - Hassas <= 0,5
Linezolid - hassas 2
Oxacilin - dirençli >2
Teicoplanin - hassas 4
Tetracycline - dirençli >8
Tigecycline - hassas <= 0,12
Trimethoprim - hassas <= 10
Vancomycin - hassas <= 0,5
Spermiogram testi de istedi sol yumurtalıkta varikosel olduğunu düşündüğü için el muaynesinde fakat o daha çıkmadı. Forum da biraz araştırma yaptığımda bu bakterinin flora bakterisi olduğunu fakat enfeksiyon yarattığını ama baş edilmesi zor bir bakteri olduğunu sıfırlansa da sürekli nüks yaratabildiğini gördüm. Daha önce bu bakteri ile mücadele eden var mıdır acaba veya bana önerileri görüşleri olan gerçekten tecrübe bilgi ve görüşe ihtiyacım var şuan.
Bulaş olma ihtimali olan bir bakteri başka zaman ve başka labda tekrarla aynı bakteri tekrar ürer ise tedavine başla. Kader48 adlı kullanıcının hikayesine bak o da aynı bakteriden muzdaripti bende de aynı bakteri bir başka bakteriyle beraber ürüyor ben sonuç alamadım ama senin işin bana göre nitekim kolay görünüyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.