test sonuçlarım ve durumumun belirsizliği

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: test sonuçlarım ve durumumun belirsizliği

Mesaj gönderen Hergele »

sandalye yazdı:2 hafta önce zafer oyman´a gittim ve durumumu anlattım. Bana 18 yaşından aşağı olduğum için rektal muayne yapıp sıvı almayacağını söyledi ve 3 test yazdı, sperm idrar ve kan. Test sonuçların çıkınca ara ilacını yazayım dedi.
test sonuçları çıktıktan sonra aradım, sonuçlara baktı ve sen de hiç bir şey yok dedi,(prostat sıvısından kültür testi yapamayacağı için sperm üzerinden yaptı) testesteronumun biraz düşük olduğunu söyleyince com vitex adlı bitkisel bir ilaç söyledi kullan dedi. onun dışında bir ilaç yazmadı. fakat benim -özellikle idrar- sorunlarım devam ediyor. mesaneyi tamamen boşaltamıyorum ve bu sebepten sık idrara çıkıyorum. artık okulda derste tuvalete çıkmak için izin almaya utanır oldum. ama bana hiç bir şeyin yok dedi. test sonuçlarını bırakıyorum acaba benim sorunum prostatit değil de başka bir şey mi?
https://www.hizliresim.com/4tz72zg sperm
https://www.hizliresim.com/2ep8t9p testesteron
Hocam antidepresan roaccutane vs kullanımın var mıydı ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sandalye yazdı:
Hergele yazdı:
sandalye yazdı:2 hafta önce zafer oyman´a gittim ve durumumu anlattım. Bana 18 yaşından aşağı olduğum için rektal muayne yapıp sıvı almayacağını söyledi ve 3 test yazdı, sperm idrar ve kan. Test sonuçların çıkınca ara ilacını yazayım dedi.
test sonuçları çıktıktan sonra aradım, sonuçlara baktı ve sen de hiç bir şey yok dedi,(prostat sıvısından kültür testi yapamayacağı için sperm üzerinden yaptı) testesteronumun biraz düşük olduğunu söyleyince com vitex adlı bitkisel bir ilaç söyledi kullan dedi. onun dışında bir ilaç yazmadı. fakat benim -özellikle idrar- sorunlarım devam ediyor. mesaneyi tamamen boşaltamıyorum ve bu sebepten sık idrara çıkıyorum. artık okulda derste tuvalete çıkmak için izin almaya utanır oldum. ama bana hiç bir şeyin yok dedi. test sonuçlarını bırakıyorum acaba benim sorunum prostatit değil de başka bir şey mi?
https://www.hizliresim.com/4tz72zg sperm
https://www.hizliresim.com/2ep8t9p testesteron
Hocam antidepresan roaccutane vs kullanımın var mıydı ?
o ilaçların ne gibi bi zararı oluyor ki?
Prostat hasarına sebebiyet verip iltihaplanma yapıyorlar hormonsa. Problemler ile birlikte eğer kullanım yoksa muhtemelen bakteriyel bir problemdir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sandalye yazdı:
Hergele yazdı:
sandalye yazdı: o ilaçların ne gibi bi zararı oluyor ki?
Prostat hasarına sebebiyet verip iltihaplanma yapıyorlar hormonsa. Problemler ile birlikte eğer kullanım yoksa muhtemelen bakteriyel bir problemdir.
sanırım benim durumum non bakteriyele giriyor, test sonuçlarının dediğine göre. Ne yapmamı önerirsiniz?
Ne kullandınız hocam ona göre konuşalım ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sandalye yazdı:
Hergele yazdı:
sandalye yazdı: sanırım benim durumum non bakteriyele giriyor, test sonuçlarının dediğine göre. Ne yapmamı önerirsiniz?
Ne kullandınız hocam ona göre konuşalım ?
2 hafta ciprasid ve ürispas kullandım, bunlardan sonra idrar sonrası yanmam geçti, şuan com vitex adlı hormon takviye ilacını kullanıyorum sadece.
Ciprasid antibiyotik antidepresan değil. Senin durum bakteriyel olabilir kardeşim. Yaşın çok genç panik yapıp stresle durumunu kötüleştirme. Bağışıklığını yüksek tut. Eğer ağır spor kaza vs geçirmediysen meselenin kas sinir problemi olma ihtimali de düşük.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sandalye yazdı:
Hergele yazdı:
sandalye yazdı: 2 hafta ciprasid ve ürispas kullandım, bunlardan sonra idrar sonrası yanmam geçti, şuan com vitex adlı hormon takviye ilacını kullanıyorum sadece.
Ciprasid antibiyotik antidepresan değil. Senin durum bakteriyel olabilir kardeşim. Yaşın çok genç panik yapıp stresle durumunu kötüleştirme. Bağışıklığını yüksek tut. Eğer ağır spor kaza vs geçirmediysen meselenin kas sinir problemi olma ihtimali de düşük.
bakteriyelse doktora gidip bir ilaç yazdırayım mı? bir de hastalığım başlamadan 1.5 2 sene önce bisiklet kazası geçirmiştim ve penis bölgesinden hasar almıştım onun etkisi olabilir mi?
Kardeşim 1.5 sene sürmez ortaya çıkması. Kafana göre ilaç da alma yaşın itibariyle kinolon da vermemeleri lazım. Önce yapacağın şey stres yapmamak bağışıklığını yüksek tut uyku düzenine ve beslenmene dikkat et. İlaç alabilirsin ancak önce tanı alman lazım prostatit tanısı koyan bir doktor bulursan ona göre tedavi alabilirsin. Yaşın itibariyle başka tavsiye veremem. Allah şifa versin .