Yardımcı olur musunuz??

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Burakgsgs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Yardımcı olur musunuz??

Mesaj gönderen Burakgsgs »

Merhaba arkadaşlar. Hastalık hikayem 2020 kasım ayına dayanıyo. Hastalığı öğrenene kadar sözde üroloji doktorlarının idrar tahlillerinde hiçbir şey çıkmamasına rağmen vermiş olduğu antibiyotikleri kullandım ama şikayetlerim bir türlü hafiflemedi. 3 ay sonra ocak ayında gitmiş olduğum doktor bana prostat salgısından kültür baktı sonucunda mycoplasma hominis ve gardnarella vaginalis ürediği tespit edildi. 1 er hafta arayla 2 şer kuru klindan 150 ve flagly 500 kullandım şikayetlerim %70 azalmıştı ama bir türlü idrar akış hızı, idrar -%50 biriktiğinde yanma boşalmadan sonra yanma peniste hassasiyet bir türlü geçmedi. Penis de sürekli bir husursuzluk mevcuttu. Aynı yerde 1 er ay arayla 3 defa tekrar kültür yaptırdığımda ise herhangi bir bakteri üremiyordu. Şikayetlerim devam ettiği için düzen istanbula gittim prostat salgısından hem kültür hem pcr baktılar. Kültürde staphylococcus haemolyticus ürediğini pcr sonucunda ise gardneralla vaginalis ürediğini tespit ettiler. Antibiyogram sonucunda doktorum bana bactrim forte 800/160 reçete etti 1 ay boyunca 3 kutu gadneralla içinse tekrardan flagy 500 yazıldı. İlk kutularını bitirmek üzereyim biraz olsun şikayetlerimde azalma var gibi ama antiler bittikten sonra tekrarlamasından çekiniyorum. Flagy 2 kutu kullanmama rağmen 3 ay önce bakteri kurumadıysa tekrardan şuan 2 kutu kullanmamın bakteriye direnç kazandırmasından çekiniyorum farklı bi önerisi olan var mı gadneralla için? Ayrıca benim durumum için önerisi tavsiyesi olan var mı çok zor bi hastalık sürekli kafan orda ufak bi üşütme de yanma hissediyosun bunlar iyileşince geçiyor mu eskiye dönebilmek mümkün mü hepsi bir soru işareti :( Son olarak Kadir abi sizlerede çok teşekkür ederim ne zaman size yazsam hiç üşenmeden okuyup cevapladınız hakkınız ödenmez. Hastalığım hakkında tavsiyelerinizi tecrübelerinizi bekliyorum. Herkese geçmiş olsun tekrardan
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Yardımcı olur musunuz??

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Burakgsgs yazdı:Merhaba arkadaşlar. Hastalık hikayem 2020 kasım ayına dayanıyo. Hastalığı öğrenene kadar sözde üroloji doktorlarının idrar tahlillerinde hiçbir şey çıkmamasına rağmen vermiş olduğu antibiyotikleri kullandım ama şikayetlerim bir türlü hafiflemedi. 3 ay sonra ocak ayında gitmiş olduğum doktor bana prostat salgısından kültür baktı sonucunda mycoplasma hominis ve gardnarella vaginalis ürediği tespit edildi. 1 er hafta arayla 2 şer kuru klindan 150 ve flagly 500 kullandım şikayetlerim %70 azalmıştı ama bir türlü idrar akış hızı, idrar -%50 biriktiğinde yanma boşalmadan sonra yanma peniste hassasiyet bir türlü geçmedi. Penis de sürekli bir husursuzluk mevcuttu. Aynı yerde 1 er ay arayla 3 defa tekrar kültür yaptırdığımda ise herhangi bir bakteri üremiyordu. Şikayetlerim devam ettiği için düzen istanbula gittim prostat salgısından hem kültür hem pcr baktılar. Kültürde staphylococcus haemolyticus ürediğini pcr sonucunda ise gardneralla vaginalis ürediğini tespit ettiler. Antibiyogram sonucunda doktorum bana bactrim forte 800/160 reçete etti 1 ay boyunca 3 kutu gadneralla içinse tekrardan flagy 500 yazıldı. İlk kutularını bitirmek üzereyim biraz olsun şikayetlerimde azalma var gibi ama antiler bittikten sonra tekrarlamasından çekiniyorum. Flagy 2 kutu kullanmama rağmen 3 ay önce bakteri kurumadıysa tekrardan şuan 2 kutu kullanmamın bakteriye direnç kazandırmasından çekiniyorum farklı bi önerisi olan var mı gadneralla için? Ayrıca benim durumum için önerisi tavsiyesi olan var mı çok zor bi hastalık sürekli kafan orda ufak bi üşütme de yanma hissediyosun bunlar iyileşince geçiyor mu eskiye dönebilmek mümkün mü hepsi bir soru işareti :( Son olarak Kadir abi sizlerede çok teşekkür ederim ne zaman size yazsam hiç üşenmeden okuyup cevapladınız hakkınız ödenmez. Hastalığım hakkında tavsiyelerinizi tecrübelerinizi bekliyorum. Herkese geçmiş olsun tekrardan
O penis hassasiyeti bende de var azaldı ama batma eklendi bi de buna ne yaparsam yapayım geçmiyor yemediğim içmediğim doğal ürün kalmadı. Kudret narı mı dersin anzer balı mı propolis mi bentonit mi ne ararsan içtim yedim ama geçmyior
Burakgsgs

Sizde prostatta bakteride üreme olmuş muydu kültür sonuçlarında bende sonrasında üreme olmamıştı isterseniz birde pcr yaptırın belki enfeksiyon kaynaklı olabilir
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Burakgsgs yazdı:Sizde prostatta bakteride üreme olmuş muydu kültür sonuçlarında bende sonrasında üreme olmamıştı isterseniz birde pcr yaptırın belki enfeksiyon kaynaklı olabilir
Kardeşim doktorun kim hangi hastanede baktırdın ? Benim bildiğim gardnerella vajinalis kültürde üremez ve bakmazlar sadece PCR yöntemi ile bakılıyor diye biliyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Burakgsgs yazdı:Merhaba arkadaşlar. Hastalık hikayem 2020 kasım ayına dayanıyo. Hastalığı öğrenene kadar sözde üroloji doktorlarının idrar tahlillerinde hiçbir şey çıkmamasına rağmen vermiş olduğu antibiyotikleri kullandım ama şikayetlerim bir türlü hafiflemedi. 3 ay sonra ocak ayında gitmiş olduğum doktor bana prostat salgısından kültür baktı sonucunda mycoplasma hominis ve gardnarella vaginalis ürediği tespit edildi. 1 er hafta arayla 2 şer kuru klindan 150 ve flagly 500 kullandım şikayetlerim %70 azalmıştı ama bir türlü idrar akış hızı, idrar -%50 biriktiğinde yanma boşalmadan sonra yanma peniste hassasiyet bir türlü geçmedi. Penis de sürekli bir husursuzluk mevcuttu. Aynı yerde 1 er ay arayla 3 defa tekrar kültür yaptırdığımda ise herhangi bir bakteri üremiyordu. Şikayetlerim devam ettiği için düzen istanbula gittim prostat salgısından hem kültür hem pcr baktılar. Kültürde staphylococcus haemolyticus ürediğini pcr sonucunda ise gardneralla vaginalis ürediğini tespit ettiler. Antibiyogram sonucunda doktorum bana bactrim forte 800/160 reçete etti 1 ay boyunca 3 kutu gadneralla içinse tekrardan flagy 500 yazıldı. İlk kutularını bitirmek üzereyim biraz olsun şikayetlerimde azalma var gibi ama antiler bittikten sonra tekrarlamasından çekiniyorum. Flagy 2 kutu kullanmama rağmen 3 ay önce bakteri kurumadıysa tekrardan şuan 2 kutu kullanmamın bakteriye direnç kazandırmasından çekiniyorum farklı bi önerisi olan var mı gadneralla için? Ayrıca benim durumum için önerisi tavsiyesi olan var mı çok zor bi hastalık sürekli kafan orda ufak bi üşütme de yanma hissediyosun bunlar iyileşince geçiyor mu eskiye dönebilmek mümkün mü hepsi bir soru işareti :( Son olarak Kadir abi sizlerede çok teşekkür ederim ne zaman size yazsam hiç üşenmeden okuyup cevapladınız hakkınız ödenmez. Hastalığım hakkında tavsiyelerinizi tecrübelerinizi bekliyorum. Herkese geçmiş olsun tekrardan
Gecmis olsun kardesim, gardnerella vaginalis bendede cikmisti..gelisim labta.. biteral önerdiler bir iki tane kullandim bulanti yapmisti acikcasi ilaci tolere edemedim kullanmadim. Daha sonraki tahlillerimde bir daha üremedi. Bence bu patojeni kafaya takmana gerek yok. Mikoplazma bittiyse sorun olmaz. Sen mikoyu izle ureme olmaz ise sorun olmaz kardesim.
Burakgsgs

Mycoplasma üreme olmadı ama düzelmede olmadı abi tam anlamıyla en sonki pcr de staphylococcus haemolyticus ve gardneralla tekrar üredi bunlar için şuan bactrim ve tekrar flagly kullanıyorum kadir abi bu antileri bitirdikten ne kadar sonra pcr tekrar yaptırmam sağlıklı sonuç verir abi?
Burakgsgs

Valeri kardeşim memorial hastanesinde yaptırmıştım gardneralla kültürde üreyen bi patojen
Burakgsgs

Dern kardeşim gardneralla için önerebileceğin etkili bir antibiyotik biliyor musun peki
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Burakgsgs yazdı:Dern kardeşim gardneralla için önerebileceğin etkili bir antibiyotik biliyor musun peki
Metronidazol etken maddeli Flagyl isimli ilacı drunuz recete edebilir.