Sık idrarın çözümü

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Rozdi35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Sık idrarın çözümü

Mesaj gönderen Rozdi35 »

Ya bu sık idrarın kalıcı bir çözümü yokmu
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Sık idrarın çözümü

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Kinzy 5mg tablet
Rozdi35

Mesaj gönderen Rozdi35 »

kmlpr2 yazdı:Kinzy 5mg tablet
Abi nedir bu
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kmlpr2 yazdı:Kinzy 5mg tablet
İşe yaramıyor senedim bir ay boyunca
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Benim gece idrara kalkmam olmasa gündüz sık idrarım yok çok garip bir hastalık tek septom kaldı bitsede kurtulsam şu dertten
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

huseyin252 yazdı:Benim gece idrara kalkmam olmasa gündüz sık idrarım yok çok garip bir hastalık tek septom kaldı bitsede kurtulsam şu dertten
Hüseyin hocam staph için linezolid kullanmayı denediniz mi?
edem

Mesaj gönderen edem »

hocam antibiyotik mi bu ilaç
huseyin252

therealpatient yazdı:
huseyin252 yazdı:Benim gece idrara kalkmam olmasa gündüz sık idrarım yok çok garip bir hastalık tek septom kaldı bitsede kurtulsam şu dertten
Hüseyin hocam staph için linezolid kullanmayı denediniz mi?
Kullanmadığım o kaldı en son 3 ay targocid kullandım
Tosun4228

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Aekadşlar sık idrar bende de var ama genelde şöyle cipro 2 paket kullanıyorum 9 10 ay tamamen kayboluyor sizde de öyle mi yoksa sürekli mi ilaçlar etki etmiyor mu
Kemal34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Kemal34 »

serkangurleyen yazdı:sık idrar problemi yaşayan arkadaşlar, az su içtiğinizde de his devam ediyor mu?
Evet.Cunku prostat iltihapli oldugu icin idrar az olsa idrar varmis hissi oluyor.napicaz bilmiyorum
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

önce sık idrarın sebebini bulacaksınız. Sık idrar bakteriden mi kaynaklanıyor, üretra darlığından mı sistitten mi? Öyle ezbere ilaç olmaz. Yukarıda yazılan ilaç mesane genişletici ilaç herkesin durumuna uymaz. İlaç adı yazarken dikkatli olmak lazım. Doktorlar bile sosyal ortamda bu rahatlıkta ilaç ismi zikretmiyorlar.
edem

Mesaj gönderen edem »

hocam benim ki idrar hissi gitmesem 5 veya 6 saat gitmyirum ama idrar hissi var bunun için önerilerinizi alabilirim çok teşekkür ettim
alkan11

Mesaj gönderen alkan11 »

ben 1 saat 1.5 saat cok rahatim hatta 100%,sonra penis ucunda boyle husursuzluk hisediyorum ve mesanede shiskinlik. Bu sureyi 2 saat yapsam unuturum bu hastaligi ama olmuyor.
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

alkan11 yazdı:ben 1 saat 1.5 saat cok rahatim hatta 100%,sonra penis ucunda boyle husursuzluk hisediyorum ve mesanede shiskinlik. Bu sureyi 2 saat yapsam unuturum bu hastaligi ama olmuyor.
Bende de var bu problem. Seyahetlerde vs.
Bir alfabloker örneğin Xatral xl bir aktif mesane hapı örneğin kinzy 5mg kullanıyorum ben bir nebze rahatlık sağlıyor. Ama asla kalıcı çözüm değil.
Aktif mesane ilaçlarının ağız kuruluğu kabızlık gibi yan etkileri
Var. Kabızlık içinde önlem almak gerekiyor.
Asit cafein vs. Sık ıdrara daha çok neden oluyor.
Tabi en başta sık idrara neden olan problemi bulmak gerek.
huseyin252

ist86 yazdı:
alkan11 yazdı:ben 1 saat 1.5 saat cok rahatim hatta 100%,sonra penis ucunda boyle husursuzluk hisediyorum ve mesanede shiskinlik. Bu sureyi 2 saat yapsam unuturum bu hastaligi ama olmuyor.
Bende de var bu problem. Seyahetlerde vs.
Bir alfabloker örneğin Xatral xl bir aktif mesane hapı örneğin kinzy 5mg kullanıyorum ben bir nebze rahatlık sağlıyor. Ama asla kalıcı çözüm değil.
Aktif mesane ilaçlarının ağız kuruluğu kabızlık gibi yan etkileri
Var. Kabızlık içinde önlem almak gerekiyor.
Asit cafein vs. Sık ıdrara daha çok neden oluyor.
Tabi en başta sık idrara neden olan problemi bulmak gerek.
Valla ben bu sorunu çözsem kapatacam prostatit sayfasını ama çözemedim
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Kardeşim ilk yıllarda sık idrar çok fena olur lakin düzene girdikten sonra bazı nüks lerde emin olun sık idrar dan beter semptomlar idrar yapamama ve yangı lı akıntı zorla nmadr şahsen bn sık idrar olduğu günleri arar oldum penis kökü ucu muhteşem yangı lı orda yara varmış kaşıntı acı karına vuran ne yapayım bilmiyorum antibiyotik tedavisi geçici o bile eskisi gibi işe yarar değil hiç prostat masajı yaptırmadm bilsem işe yarar rahatlamak var ucunda hiç düşünmeden yaptırır m
Kemal34

Mesaj gönderen Kemal34 »

Dertlii yazdı:Kardeşim ilk yıllarda sık idrar çok fena olur lakin düzene girdikten sonra bazı nüks lerde emin olun sık idrar dan beter semptomlar idrar yapamama ve yangı lı akıntı zorla nmadr şahsen bn sık idrar olduğu günleri arar oldum penis kökü ucu muhteşem yangı lı orda yara varmış kaşıntı acı karına vuran ne yapayım bilmiyorum antibiyotik tedavisi geçici o bile eskisi gibi işe yarar değil hiç prostat masajı yaptırmadm bilsem işe yarar rahatlamak var ucunda hiç düşünmeden yaptırır m
Birader prostat masajini kendin yapabilirsin sadece dikkat etmen gereken prostatı tirnaginla tahris etmemek.
Klozete oturup makattan sol elin isaret parmagiyla ulasabilirsin.Prostattan beyaz yapiskan bir sivi gelecektir.Masajdan sonra ufak bir sizi olur ama 1 saat sonra rahatladigini hissedersin
Kemal34

Mesaj gönderen Kemal34 »

serkangurleyen yazdı:
Kemal34 yazdı:
serkangurleyen yazdı:sık idrar problemi yaşayan arkadaşlar, az su içtiğinizde de his devam ediyor mu?
Evet.Cunku prostat iltihapli oldugu icin idrar az olsa idrar varmis hissi oluyor.napicaz bilmiyorum
Hocam siz acil Wc ye gitme ihtiyacı mı duyuyorsunuz yoksa his olarak mı var? Ve bu his yürürken falan mesanede ağrı yapıyor mu?
Bende her ikiside oluyor.evdeyken his oluyor kendimi cok idrar olmadigi zaman tutuyorum biraz ama disari adim attigimda ya idrar hissim tavan yapiyor.idrarimi yapmam gerekiyor.buda beni cok zorluyor.prostata enjeksiyon yaptirmayi dusunuyorum.prostat enjeksiyonu hakkinda bilgisi olan arkadaslardan tavsiye rica ederim.sık idrar ve cinsel isteksizlik.ereksiyonda duzelmeye iyi gelir mi
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Doğru dur inanırım inş deneyeceğim şu anda varyant covit19 u kardeşim den kaptım onun ilaçlar nı kullanıyorum favira ilacı oda yeni yakalanmış gibi sık idrar yaptı bulantı kusma yaptı ve ayaklarda üşüme ve diş çürümesi var önde çok zor Muş keşke şu tecrübe ile geçmiş yıllara dönme şansı m olsa hem kendi min sağlığını hem aile sağlığı mı daha iyi korurdum