Sorun Sinir Hasarı Pelvik Kas diyenler buraya

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
therealpatient

Re: Sorun Sinir Hasarı Pelvik Kas diyenler buraya

Mesaj gönderen therealpatient »

kmlpr2 hocam,
Sanırım siz nac kullandığınız zaman tüm şikayetlerinizin geçtiğini söylüyordunuz. Karıştırıyor olabilirim, eğer o kişi siz iseniz o zaman enfeksiyonel tedaviye yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Doğru antibakteriyel tedavi ile bakteriyel prostatitin kökünü kurutmak mümkündür.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

therealpatient yazdı:kmlpr2 hocam,
Sanırım siz nac kullandığınız zaman tüm şikayetlerinizin geçtiğini söylüyordunuz. Karıştırıyor olabilirim, eğer o kişi siz iseniz o zaman enfeksiyonel tedaviye yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Doğru antibakteriyel tedavi ile bakteriyel prostatitin kökünü kurutmak mümkündür.
Yok kardeş karıştırıyorsun. Ben bitkiselciyim .En son bentonit kilinkullanmis Müjdeler Olsun başlığı göndermiş aylar sonra nuks yaşadım. Sinir hasarı kaslarda travma olduğunu düşünüyorum. Başlıkta da belirttiğim üzere kas ve sinir hasarı düşünenleri bir arada tutmaya çalışıyoruz fikir alışverişi ve tecrübelerden faydalanmak adina
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

therealpatient yazdı:kmlpr2 hocam,
Evet haklısınız bakteriyel prostatit ve akut safhada antibiyotikler fayda sağlıyor. Ama Kronik pelvik ağrı sendromunda işe yaramıyor.
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Mikro travmatik hasar , bu prostattit . Şöyle düşünüyorum , birdenbire gözünüzde çevresinde kapağında tik oluştu mu hiç ? Göz doktoruna gidersiniz sinirsel der . Zamanla geçer der yada vücudu muzun her hangi bir yerinde.

İste bu prostat , ilk başta bakteriyel olarak etkilendiği andan itibaren . Zamanla bağışıklık sistemimiz yada aldığımız antibiyotikle bakteri aslında tamamen temizleniyor . Fakat Prostat artık etkilendiği için mikro travmatik olarak sürekli kendini kasmaya devam ediyo.

Travmatik etkilinmiş prostat , mastürbasyon la , veya ilişki ile veya masajla daha da etkileniyor , biz bu travmayı dahada bilmeden uzatıyoruz.

Organı uzun bir süre kendi haline bıraksak , iyileşmede kat kat ileri gelicez. Kasların ve sinirlerin iyileşmesi bol bol su alarak oluyor.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

:cry:
dern yazdı:
kmlpr2 yazdı:Mikro travmatik hasar , bu prostattit . Şöyle düşünüyorum , birdenbire gözünüzde çevresinde kapağında tik oluştu mu hiç ? Göz doktoruna gidersiniz sinirsel der . Zamanla geçer der yada vücudu muzun her hangi bir yerinde.

İste bu prostat , ilk başta bakteriyel olarak etkilendiği andan itibaren . Zamanla bağışıklık sistemimiz yada aldığımız antibiyotikle bakteri aslında tamamen temizleniyor . Fakat Prostat artık etkilendiği için mikro travmatik olarak sürekli kendini kasmaya devam ediyo.

Travmatik etkilinmiş prostat , mastürbasyon la , veya ilişki ile veya masajla daha da etkileniyor , biz bu travmayı dahada bilmeden uzatıyoruz.

Organı uzun bir süre kendi haline bıraksak , iyileşmede kat kat ileri gelicez. Kasların ve sinirlerin iyileşmesi bol bol su alarak oluyor.

İnan bana bu hastalığın prostatla ilgisi yok denicek kadar az en azından büyük çoğunluğumuzda öyle
Dedigine o kadar cok inanmak istiyorumki ama burdakilerin yuzde 80 i iliskiden bakteriyle bu hastaliga yakalandi.
hizir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen hizir »

Scorpion yazdı:Tam da benim aradığım başlık. Bende de bakteri filan olduğunu düşünmüyorum artık. Tamamen psikolojik bir durum ve bu yüzden oradaki kasları kasmam. 2 haftadır memlekette tatildeyim, alkol, 5 saat tahta sandalyede oturma, ıslak mayoyla durma, acı yeme filan hepsini yapıyorum sıfır semptom yaşıyorum çünkü tatildeyim ve kafam rahat kendimi dinlemiyorum. Ne zaman ankaraya işe döneyim daha ilk dakika başlıyor yanma hafiften. Cunku gidince direk aklım orda oluyor ve şimdi başlayacak yanma diyorum be başlıyor. Ama eskiye göre çok çok iyiyim çünkü sıkıntı yok bende diyorum takmamaya çalışıyorum kasları rahat bırakmaya çalışıyorum ve faydalı oluyor. Zaten bende ilk zamanlarda çok şikayet yoktu. Geçen sene burayı buldum forumu okudum şikayetler tavan yaptı. Forumda bazı arkadaşlar var, iyilesemeyecegine takmış kafayı ve tabi iyilesemez o kafada olunca. Negatif enerjisini burada millete de yansıtıyor ve iyi olacak birini daha da hasta ediyor psikolojik olarak. Coşkun hocanın da takipçisiyim. Pelvik kaslarla ilgili şu merkezi kurarlar ins en kısa sürede. Yüzde 99u iyileşir hastaların. Bekliyoruz.
İmza
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Se38 yazdı::cry:
dern yazdı:
kmlpr2 yazdı:Mikro travmatik hasar , bu prostattit . Şöyle düşünüyorum , birdenbire gözünüzde çevresinde kapağında tik oluştu mu hiç ? Göz doktoruna gidersiniz sinirsel der . Zamanla geçer der yada vücudu muzun her hangi bir yerinde.

İnan bana bu hastalığın prostatla ilgisi yok denicek kadar az en azından büyük çoğunluğumuzda öyle
Dedigine o kadar cok inanmak istiyorumki ama burdakilerin yuzde 80 i iliskiden bakteriyle bu hastaliga yakalandi.
Hocam bize bakteri diye sattiklari; belirsiz bir ihtimal de olsa sex sonrasi travmatik bir durumdan kaynakli mikro travma olabilir. Yani oraya inen bakteri yoktu Hic bir zaman. Dogru supheyle basliyor sonucta. Ustune gitmek lazim bu teorinin
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

purology yazdı:
dern yazdı:

Hocam bize bakteri diye sattiklari; belirsiz bir ihtimal de olsa sex sonrasi travmatik bir durumdan kaynakli mikro travma olabilir. Yani oraya inen bakteri yoktu Hic bir zaman. Dogru supheyle basliyor sonucta. Ustune gitmek lazim bu teorinin
valla bana da hiç mantıklı gelmiyor bu bakteri penisten içeri girmesi falan. o bakterinin hareketli olması lazım o 30 cm lik üretrayı tırmanması için ve hadi bakteri penisten içeri girdi prostata doğru yol alıyor bakteri. eee bu bakteri oraya gidene kadar hiç mi belirti vermeyecek semptom yaratmayacak? Direk prostata girince mi semptom yaratacak aşırı mantıksız bir olay.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

purology yazdı:
dern yazdı:

Sert seks, sert masturbasyon mikro travmalara yol açıyor, diyorsunuz ya benim hiç ilişkim olmadı nasıl böyle oldum masturbasyondan kaptım veya tükürükten, boşalmamak için kendimi sıktığımdan felan bunlar bakteri olayı değil kas disfonksiyonu sonrasında gelişen sinir ve damar disfonksiyonu zaten kesinlikle katılıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostatit nasıl olunur?

Mesaj gönderen kadir »

Kadın ve erkek vücudu; doku ve fonksiyonları bakımından büyük ölçüde benzerlik gösterse de çeşitli yönlerden birbirinden ayrılır. Örneğin, prostat bezi gibi bazı iç organlar erkek vücuduna has olup, diğer tüm organlarda olduğu gibi prostat bezinde de birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Günlük yaşamı büyük ölçüde olumsuz etkileyen bu sağlık sorunlarından biri de prostatit adı verilen hastalıktır.

Prostatit Nedir?
Prostatit Nasıl Gelişir?
Prostatit Nedenleri Nelerdir?
Prostatit Belirtileri Nelerdir?
Prostatit Tanısı Nasıl Konur?
Prostatit Nasıl Tedavi Edilir?

Prostatit Nedir?

Prostat bezi, erkek üreme sisteminin bir parçası olarak mesanenin hemen altında yer alan, fındık büyüklüğünde, idrar yoluna açılan kanallara sahip bir salgı bezidir. Temelde, spermlerin yer aldığı meni sıvısına beyaz rengini veren prostat bezi, spermlerin sağlığı için oldukça önemli bir unsur olan çeşitli besin maddelerinin yer aldığı prostat sıvısının salgılanmasından sorumludur.

İdrar yoluyla bağlantılı olan prostat bezinin çeşitli etkenler nedeniyle iltihaplanması durumuna ise prostatit adı verilir. Bu durum, organın ilişkili olduğu bölgeyle alakalı olarak idrar yolu enfeksiyonlarına bağlı ortaya çıkabilir. Her yaştaki erkekte görülebilen, sık karşılaşılan ve ağrılı bir sağlık sorunu olan prostatit temelde dört farklı türde karşımıza çıkar:

• Asemptomatik inflamatuar prostatit: Herhangi bir klinik belirtiye yol açmadan prostat bezinin iltihaplanması durumudur. Klinik inceleme esnasında rastlantısal olarak tespit edilir.

• Akut bakteriyel prostatit: Prostat bezinin çeşitli mikroorganizmalar nedeniyle enfekte olduğu durumlarda ani olarak gelişen, ağrılı iltihaplanma durumuna verilen isimdir.

• Kronik bakteriyel prostatit: Mikroorganizmalar tarafından işgal edilen prostat bezi enfeksiyonunun uzun süre devam etmesi veya tekrarlayan akut prostatit ataklarına neden olması şeklinde tanımlanabilir.

• Kronik prostatit/kronik pelvik ağrı sendromu (KP/KPAS): En sık karşılaşılan prostatit türüdür. Prostat bezi ile birlikte, bez çevresindeki sinir ağının iltihaplanması sonucu pelvis bölgesinin genelinde ağrı ve rahatsızlık hissi ile karakterize olan bir rahatsızlıktır.

Prostatit Nasıl Gelişir?

Prostatit; temelde prostat bezi ve çevresinde iltihabi reaksiyon gelişmesi sonucu ortaya çıkar. Bu reaksiyon belirgin bir bakteri enfeksiyonuna tepki olarak veya stres, sinir hasarı, bölgeye uygulanan girişimsel yöntemler, travmatik hasarlar veya önceden gelişmiş enfeksiyonlara ikincil olarak mikroorganizma yokluğunda kendiliğinden gelişebilir.

Bakteriyel prostatit ise genellikle idrar yollarına ulaşan enfeksiyon etkeninin vücut içine doğru ilerlemesi ve daha sonrasında prostat bezine ulaşmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Bu anlamda, toplumda sık görülen idrar yolu enfeksiyonları prostatite neden olabileceği gibi, cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklar da prostatit hastalığının ortaya çıkmasına yol açabilir.

Enfeksiyon olmadan gelişen prostatit vakaları ise sıklıkla bölgede ortaya çıkan travmatik hasar veya sinir hasarı sonucu kronik olarak iltihaplanma görülmesi şeklinde seyreder. Bu vakalarda, tanı süreci sırasında herhangi bir mikroorganizmaya rastlanmaz. Prostat bezi çevresindeki kas ve sinirlerin iltihaplanmasıyla pelvis bölgesinin genelinde şikayetler ortaya çıkabilir.

Prostatit Nedenleri Nelerdir?

Bakteriyel veya inflamatuar prostatit çok çeşitli sağlık sorunlarının etkisiyle ortaya çıkabilir. Prostatit rahatsızlığına neden olan durumlar şu şekilde sıralanabilir:

• İdrar yolu enfeksiyonları: Toplumda sık görülen ve çeşitli düzeylerde idrar yollarını etkileyebilen enfeksiyon etkenleri prostat bezinde iltihaplanmaya neden olabilir.

• Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar: Klamidya gibi bazı cinsel yolla bulaşan enfeksiyon etkenleri idrar yolu enfeksiyonuyla beraber prostat bezinde iltihaplanmaya yol açabilir.

• İdrar yoluna yapılan girişimler: İdrar yoluna yerleştirilen kateter, uygulanan cerrahi işlemler veya görüntüleme tetkikleri; bölgede zedelenmeye yol açarak iltihaplanma ile sonuçlanabilir.

• İdrar yolunda gelişen anomaliler: İdrar yolunun çeşitli nedenlere bağlı olarak daralması ve bölgede yara dokusu görülmesi gibi durumlarda prostat bezinin iltihaplanması kolaylaşır.

• Fiziksel travma: Dışarıdan gelen çeşitli fiziksel travma etkenleri de prostat bezi ve çevresine zarar vererek prostatit rahatsızlığına neden olabilir.

• Stres: Bazı çalışmalar, yoğun stres yaşayan erkeklerde prostat çevresindeki sinirlerde görülen hasara bağlı olarak iltihaplanma gelişebildiğini göstermiştir.

• Sinir hasarı: Prostat bezi çevresinde yer alan sinir ağını etkileyen çeşitli rahatsızlıklar bakteriyel enfeksiyon olmamasına rağmen iltihaplanmayla sonuçlanabilir.

• Bağışıklık sisteminde bozulma: HIV enfeksiyonu gibi bağışıklık yetmezliğine neden olan hastalıkların seyrinde prostatit ortaya çıkabilir.

• Bazı kronik hastalıklar: Kronik yorgunluk sendromu, huzursuz bağırsak sendromu gibi çeşitli kronik hastalıklar da prostatite yol açabilir.

Prostatit Belirtileri Nelerdir?

Prostatit rahatsızlığının neden olduğu klinik belirtiler, hastalık türüne bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir. Bu bakımdan, prostatit türüne göre sıklıkla gözlenen belirtiler şu şekildedir:

• Asemptomatik inflamatuar prostatit, belirgin bir klinik semptoma yol açmaz. Bununla birlikte, uzun dönemli iltihaplanmanın görüldüğü prostat bezinde yaşanan çeşitli fonksiyon bozukluklarına bağlı olarak kısırlık gelişebilir.

• Ani gelişen akut bakteriyel prostatit; yüksek ateş, kasık ağrısı, ağrılı idrar yapma, idrar yapmada zorlanma, koyu renkli, iltihaplı idrar yapma ve iltihaplı akıntı gibi belirtilerle kendini gösterir.

• Akut durumun uzun süreli hale dönüştüğü kronik bakteriyel prostatit rahatsızlığında ise idrar yaparken yanma hissi, sık idrara çıkma ihtiyacı, gece idrara kalkma, testis arkasında ağırlık hissi ve kasık, anüs, genital bölge ve mesane üzerindeki bölgede ağrı gibi belirtiler görülür.

• Kronik prostatit/kronik pelvik ağrı sendromunda ise üç aydan uzun süre boyunca ağrılı ve zorlu idrar yapma, kasık ve genital bölgeyle birlikte anüs çevresinde ağrı ve ejakülasyon (boşalma) sırasında zorluk ve ağrı şikayetleri görülebilir.

Prostatit Tanısı Nasıl Konur?

Tanı sürecinde, prostat bezinin uzman bir doktor tarafından değerlendirilmesi gerekir. Doktor tarafından alınan ayrıntılı hastalık öyküsü ve detaylı fizik muayene sonrası, ultrason ve bilgisayarlı tomografi gibi çeşitli görüntüleme yöntemleri ile laboratuvar tetkiklerine başvurulabilir. İdrar ve meni örneklerinde mikroorganizma varlığı araştırılabilir. Aynı zamanda, prostat bezinin muayenesi esnasında makattan el ile muayene gerekebilir.

Tüm bu incelemeler sonrası elde edilen veriler ışığında prostatit tanısı konur ve hastada hangi prostatit türünün görüldüğü belirlenir. Prostatit türüne bağlı olarak uygun bir tedavi planının oluşturulması kritik önem taşır.

Prostatit Nasıl Tedavi Edilir?

Prostatit tedavisi temelde söz konusu prostatit türüne göre belirlense de aşağıdaki yöntemler sıklıkla prostatit tedavisinde kullanılır:

• Hastalara sıklıkla antibiyotik tedavisi uygulanır. Verilecek antibiyotik çeşidi, idrar örneği üzerinde yapılan kültür çalışmasında tespit edilen mikroorganizma türüne göre belirlenir. Ciddi klinik belirtilere sahip hastalarda antibiyotik tedavisinin hastanede damar içinden uygulanması ve hastanın hastanede kalması gerekebilir. Ağızdan antibiyotik tedavisi hastalığın şiddetine göre 2 hafta ila 12 hafta arasında sürebilir.

• Anti-inflamatuar ilaçlar, iltihaplanmayı kontrol altına almak için sıklıkla kullanılan ilaçlar arasında yer alır. Aynı zamanda, ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar da verilebilir.

• Alfa bloker adı verilen ilaçlar, idrar yolunun genişletilerek idrar yapma ile ilgili sorunların giderilmesinde kullanılan diğer bir tedavi yöntemidir.

• Bazı hastalarda uzman doktor kararıyla, prostat bezindeki iltihabın giderilmesi adına prostatik masaj uygulanabilir. Prostatik masaj, makat yoluyla rektum üzerinden prostat bezine masaj uygulanarak, iltihaplı salgı sıvısının boşaltılması işlemidir.

• Tüm bunların yanı sıra, hastanın hayat tarzında yapacağı birtakım değişiklikler de kritik önem taşır. Ağrıyan bölgeye sıcak kompres uygulanması, sıcak oturma banyosu yapılması, asitli içecekler ve baharatlı gıdalardan uzak durulması, bol sıvı tüketilmesi ve pelvik kasların gevşetilmesine yönelik egzersizlerin yapılması bu değişiklikler arasında yer alır.

Prostatit, etkili ve doğru şekilde tedavi edilmediği durumlarda çeşitli komplikasyonlarla sonuçlanabilir. Bu durumda görülebilecek komplikasyonlar şu şekildedir:

• Prostatit enfeksiyonunun kana karışmasına bağlı olarak halk arasında kan zehirlenmesi olarak da bilinen sepsis gelişebilir. Sepsis, hayatı tehdit edebilecek seviyede ciddi enfeksiyona yol açabilir.

• Prostat bezindeki enfeksiyon ilerlemeye devam ederek sperm kanallarını enfekte edebilir ve epididimit adı verilen duruma yol açabilir.

• Prostat bezi içinde biriken iltihap sıvısı apseye yol açabilir.

• Prostat bezi veya sperm kanallarının enfeksiyon nedeniyle tahrip olması sonucu kısırlık görülebilir.
purology

Ersoy yazdı:
purology yazdı:

Sert seks, sert masturbasyon mikro travmalara yol açıyor, diyorsunuz ya benim hiç ilişkim olmadı nasıl böyle oldum masturbasyondan kaptım veya tükürükten, boşalmamak için kendimi sıktığımdan felan bunlar bakteri olayı değil kas disfonksiyonu sonrasında gelişen sinir ve damar disfonksiyonu zaten kesinlikle katılıyorum.
33-35 yasima kadar oyle aman aman bir erken bosalma problemim yoktu. Daha sonra ufak ufak baslayinca bende partnerimi memnun edeyim diye kendimi kasmaya, Baska seyler dusunmeye basladim. Bu bir oldu sonra 3 oldu sonra 5… bir gun bir kalktim yaniyor pelvic bolge. Yani bu is gercek anlamda sadece travma olabilir.

Bu arada sert sex sonrasi prostati semptomplari gosteren bir doktor taniyorum birebir. Adamin tek partneri karisi son 20 yilda.

Kisacasi bu isin icinde bir is var. Yoksa 350 ton antibiyotik icip cozememek ilginc geliyor bana hep
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

purology yazdı:
Ersoy yazdı:
purology yazdı:
33-35 yasima kadar oyle aman aman bir erken bosalma problemim yoktu. Daha sonra ufak ufak baslayinca bende partnerimi memnun edeyim diye kendimi kasmaya, Baska seyler dusunmeye basladim. Bu bir oldu sonra 3 oldu sonra 5… bir gun bir kalktim yaniyor pelvic bolge. Yani bu is gercek anlamda sadece travma olabilir.

Bu arada sert sex sonrasi prostati semptomplari gosteren bir doktor taniyorum birebir. Adamin tek partneri karisi son 20 yilda.

Kisacasi bu isin icinde bir is var. Yoksa 350 ton antibiyotik icip cozememek ilginc geliyor bana hep
katılıyorum
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

dern yazdı:

Dediğime inan kardeşim çünkü bende korumasız anal ilişki ile başladı , 15 gün sonra idrarda yanma , 2 ay akut geçirdim işkence gecti , sonrası ızdırap, kültür de mikrop çıkmadı. Lökosit takipli 4 5 ay zafer hocada tedavi gördüm . Rahatlama oldu . Sonra gene nuksler oldu işte bu nuksler mikro travmatik sinirsel olaylar.
purology

Adalet yazdı:
purology yazdı:
Ersoy yazdı:

Teşhis tamam peki tedavi?
Hocam zaten birebir bulsam inan yazmistim detayli olarak. Ben saglikli beslenme ve pelvic rahatlama rgzersizleriyle ugrasiyorum. Daha iyi oldugum kesin. Fakat Uzun vadede yuzde 100 e doner mi bilemeyecegim. Ugrasmaya devam
purology

Adalet yazdı:
purology yazdı:
Adalet yazdı:
Teşhis tamam peki tedavi?
Hocam zaten birebir bulsam inan yazmistim detayli olarak. Ben saglikli beslenme ve pelvic rahatlama rgzersizleriyle ugrasiyorum. Daha iyi oldugum kesin. Fakat Uzun vadede yuzde 100 e doner mi bilemeyecegim. Ugrasmaya devam
Hard flaccid de var mı sizde? Yazdıklarınız benim hikayemde örtüşüyor. Ben de 35 yaşındayım. Geç boşalacağım vs diye bilinçsiz kegel, sıkma bırakma hareketleri malesef benim de hastalık başlangıç sebebim olabilir diye düşünüyorum.

Bir ara vardi. Su an Tam anlamiyla var sayilmaz. Acaba bu grupta Kac kisi prostatit olmadan once; gec bosalacagim diye kendini aylarca kasti veya cabuk bosalacagim diye sert masturbasyonlar yapti? Bunlari da verilendirmek lazim
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

purology yazdı:
Adalet yazdı:
purology yazdı:
Hard flaccid de var mı sizde? Yazdıklarınız benim hikayemde örtüşüyor. Ben de 35 yaşındayım. Geç boşalacağım vs diye bilinçsiz kegel, sıkma bırakma hareketleri malesef benim de hastalık başlangıç sebebim olabilir diye düşünüyorum.

Bir ara vardi. Su an Tam anlamiyla var sayilmaz. Acaba bu grupta Kac kisi prostatit olmadan once; gec bosalacagim diye kendini aylarca kasti veya cabuk bosalacagim diye sert masturbasyonlar yapti? Bunlari da verilendirmek lazim
Ben cok yaprim ya
purology

Adalet yazdı:
purology yazdı:
Adalet yazdı:

Benim şuan en büyük sorunum. Resmen hayattan soğuttu beni. Siz nasıl aştınız? Bu yarı erekte, kauçuk organı normale döndürebilirsem ağrı sızı da çok değilim
Yani Hic bir fikrim yok. Bir ara cialis kullanmistim 3-4 ay sonra anti depresan. Su an oyle bir sorunum kalmadi. Ne etki etti bilemiyorum. Cialis lifta denediniz mi?
purology

Adalet yazdı:
purology yazdı:
Adalet yazdı:
Benim şuan en büyük sorunum. Resmen hayattan soğuttu beni. Siz nasıl aştınız? Bu yarı erekte, kauçuk organı normale döndürebilirsem ağrı sızı da çok değilim
Yani Hic bir fikrim yok. Bir ara cialis kullanmistim 3-4 ay sonra anti depresan. Su an oyle bir sorunum kalmadi. Ne etki etti bilemiyorum. Cialis lifta denediniz mi?
Yok hiç denemedim. Ereksiyon problemim yok. Bölgenin kanlanması amacıyla kullanım fayda sağlar mı benim için bilemedim[/quot

Amaci o zaten. Doktor kontrolunde denemeye deger bence. Bir de gunluk olarak 45 dklik yuruyusler yap bence. Kanlanmayi arttiriyor
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Üstten masaj yapan Alman malı masaj aleti aldım. Kızıl ötesi ışığı var testis altı perine bölgesi göbek altı bölgeye uyguladım. Harika rahatlatıyor ve tedavi edici.

Kızılötesi in nerelerde kullanıldığını nasıl tedavi edici özelliği olduğunu araştırabilirsiniz. Link vermiyorum. Fiyatı biraz tuzlu almak isteyen 600 - 700 arası. İsmini aşağıya yazdım.

Beurer MG 70 Kızılötesi Masaj Aleti
hastaliktan

Mesaj gönderen hastaliktan »

kmlpr2 yazdı:Üstten masaj yapan Alman malı masaj aleti aldım. Kızıl ötesi ışığı var testis altı perine bölgesi göbek altı bölgeye uyguladım. Harika rahatlatıyor ve tedavi edici.

Kızılötesi in nerelerde kullanıldığını nasıl tedavi edici özelliği olduğunu araştırabilirsiniz. Link vermiyorum. Fiyatı biraz tuzlu almak isteyen 600 - 700 arası. İsmini aşağıya yazdım.

Okudum yorumlarıda prostatta ödeme iyi gelir mi acaba ?
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

kmlpr2 yazdı:Üstten masaj yapan Alman malı masaj aleti aldım. Kızıl ötesi ışığı var testis altı perine bölgesi göbek altı bölgeye uyguladım. Harika rahatlatıyor ve tedavi edici.

Nerden aldin kardesim? Fotosunu atma imkanin var midir?
NoLemers

Mesaj gönderen NoLemers »

Adalet yazdı:Özellikle hard flaccid yaşayanlar için soruyorum gevşek durumda şu aşağıdaki anormal görünümlere denk geliyorum yaklaşık olarak çizmeye çalıştım.

1)kök kısmı büzüşmüş uç kısma doğru daha şişkin ve kendini salmış bir görüntü
2) ortası ince büzüşmüş kök kısmı ve uç kısmı gevşek
3)ağrı sızı en fazla olduğu Özellikle stres anlarında kauçuk gibi sert , ağrılı duruş. Bu durumda idrar yapınca ve penis boynuna biraz masaj yapınca normale dönüyor sonradan yine eski haline geliyor. Benzer durumlar yaşayan var mıdır acaba?

https://i.hizliresim.com/aznl400.jpg
Tam olarak yaşadığım bu. Bu durum insanı kendi organından soğutuyor gerçekten çok zor. Penisim bu halde görünmesin diye cinsel ilişkiden önce cialis kullanıyordum fakat insan genede bi sorun olur diye tribe giriyor. 20 mg cialis kullanmama rağmen psikolojikman performans anksiyetesi yaptım ve ereksiyon sağlayamadım. Halbuki ereksiyon sorunum bile yok. Bu hard flaccid öyle bir illet ki insanı kendinden nefret ettirtiyor iğrenç bir döngüye giriyorsun. Fiziksel olarak bazı sorunlar olduğun için penisin acayip sekillere giriyor. Acayip sekillere girdiği için psikolojin bozuluyor. Psikolojin bozulduğu için daha da kötü etkiler yaşıyorsun. Bir sekilde ilaçla halletmeye calısıyorsun bu seferde cialis olmadan cinsel ilişkiye bile giremeyeceğini düşünüyorsun. Hatta o varken bile anksiyeten geçmediği için ereksiyon olamıyorsun. Gerçekten kendimi tükenmiş hissediyorum
NoLemers

Adalet yazdı:
NoLemers yazdı:
Adalet yazdı:Özellikle hard flaccid yaşayanlar için soruyorum gevşek durumda şu aşağıdaki anormal görünümlere denk geliyorum yaklaşık olarak çizmeye çalıştım.

1)kök kısmı büzüşmüş uç kısma doğru daha şişkin ve kendini salmış bir görüntü
2) ortası ince büzüşmüş kök kısmı ve uç kısmı gevşek
3)ağrı sızı en fazla olduğu Özellikle stres anlarında kauçuk gibi sert , ağrılı duruş. Bu durumda idrar yapınca ve penis boynuna biraz masaj yapınca normale dönüyor sonradan yine eski haline geliyor. Benzer durumlar yaşayan var mıdır acaba?

https://i.hizliresim.com/aznl400.jpg
Tam olarak yaşadığım bu. Bu durum insanı kendi organından soğutuyor gerçekten çok zor. Penisim bu halde görünmesin diye cinsel ilişkiden önce cialis kullanıyordum fakat insan genede bi sorun olur diye tribe giriyor. 20 mg cialis kullanmama rağmen psikolojikman performans anksiyetesi yaptım ve ereksiyon sağlayamadım. Halbuki ereksiyon sorunum bile yok. Bu hard flaccid öyle bir illet ki insanı kendinden nefret ettirtiyor iğrenç bir döngüye giriyorsun. Fiziksel olarak bazı sorunlar olduğun için penisin acayip sekillere giriyor. Acayip sekillere girdiği için psikolojin bozuluyor. Psikolojin bozulduğu için daha da kötü etkiler yaşıyorsun. Bir sekilde ilaçla halletmeye calısıyorsun bu seferde cialis olmadan cinsel ilişkiye bile giremeyeceğini düşünüyorsun. Hatta o varken bile anksiyeten geçmediği için ereksiyon olamıyorsun. Gerçekten kendimi tükenmiş hissediyorum
Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede bu sıkıntıları aşabiliriz. Sormak istediğim bazı şeyler var. Ne kadar süredir hard flaccid sorununu yaşıyorsunuz, yaptığınızda size iyi gelen şeyler neler? Hemoroid sorunu var mı? Fizyoterapist tedavisi aldınız mı? Cialis hard flaccide iyi geliyor mu normal gevşeme konusunda özellikle.

Bende hemoroid sorunu da var. Fizyoterapiste gidecektim görüşme gerçekleştirdim önce hemoroid sorununu halletmemi tavsiye etti. Ben de bu yönde şuan hem ilaç kullanıyorum hem de beyaz ekmeği tamamen bıraktım ve posalı ürünler tüketmeye çalışıyorum. Sonrasında fizyoterapiye başlayacağım inşallah
Ben spor yaptım bir süre orada pelvik tabanı gericek egzersizleri yaptım ve squat egzersizi bana cok iyi geldi ve azaldı baya hard flaccid tekrar başlayacağım. Bende 4 senedir var fakat hiç hemoroid sorunum olmadı
NoLemers

Adalet yazdı:
NoLemers yazdı: Ben spor yaptım bir süre orada pelvik tabanı gericek egzersizleri yaptım ve squat egzersizi bana cok iyi geldi ve azaldı baya hard flaccid tekrar başlayacağım. Bende 4 senedir var fakat hiç hemoroid sorunum olmadı
Redditte squat çok fazla öneriyorlar. Özellikle Hindu squat. Ben de geçen hafta sonu biraz deneyeyim dedim 3-4 gün yürüyenedim desem yeridir bacak ağrısından ötürü. Bu haftasonu yeniden deneyeceğim
İlk basta doms agrısı yapması normal kasların ısınınca o agrılar geçicektik