Penisin gevşek durması sorunu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
caca32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Penisin gevşek durması sorunu

Mesaj gönderen caca32 »

Kardeşim herşeyi sorun olarak algılamayın sıcaktan genleşir sogukta içine kaçar düğme gibi:)
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Adalet yazdı:Bu ciddi bir sorun, muhakkak aynı sıkıntıdan muzdarip kişiler vardır onlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Bu sıcaktan genleşme ile oluşan bir gevşek duruş değil, kasların işlevini yerine getiremeyişi kaynaklı. Yoksa ben de 35 sene gezdirdiğim organın normal halini biliyorum ve bu normal değil.
Hımm ben normal bir genleşme sandım kusura bakmayın.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Evet benimde öyle maalesef hiç düzeltme olmadı bu ara ilaçszz toplamış TM fakat dikkat etmeyerek nüks ettirdim hastalığı daha kötü oldu biraz normal e dönen idrar ve büyük abdest te bozuldu çok fena penis hem dediğin gibi hemde sürekli şiş yumuşak bir sümüklü salyangoz gibi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Adalet yazdı:
Dertlii yazdı:Evet benimde öyle maalesef hiç düzeltme olmadı bu ara ilaçszz toplamış TM fakat dikkat etmeyerek nüks ettirdim hastalığı daha kötü oldu biraz normal e dönen idrar ve büyük abdest te bozuldu çok fena penis hem dediğin gibi hemde sürekli şiş yumuşak bir sümüklü salyangoz gibi
Sizde de idrar sonrası penisin birden bire kendini salması ve gevşek ve daha uzun bir hale gelmesi gibi bir durum oluyor mu? Bu arada bahsettiğiniz şiş duruş bende de mevcut malesef
Kardeşim bu duruma Hard Flaccid sendromu denilir. Bazı kr prostatit hastalarinda bu semptoma rastlanılır. Tedaviniz sonucu iyiye dogru gittiginizde bu semptomlarda kaybolacaktir.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Adalet yazdı:Merhaba arkadaşlar. Penisin normal zamanda dahi gevşek durması sorunu yaşayan ve bu sorunu aşabilen var mı? Hastalık öncesinde herhangi anormal bir durum olmadığı sürece penis büzüşerek rahatsız etmeyen bir durumda dururken uzun süredir kendini salmış gibi duruyor. İdrar bitirirken yaptığımız gibi kendimi sıktığımda ise bu sefer batma ve sızlamalar oluyor. Çok rahatsız edici bir durum insan sürekli orayı düzeltme ihtiyacı hissediyor. Bu sorunu aşabilen ya da benzer sıkıntı yaşayan var mı? (Pelvik bölgeyi kasma ve gevşetme egzersizleri de çok fayda etmiyor malesef)
Bende tam tersi sert duruyor gevşek durması gerekirken
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Adalet yazdı:Büzüşmüş şekilde sert bir duruş mu? Yani bu hastalık nasılsa herkesi farklı bir şekilde vuruyor.
Önceden içe çekilir sertleşirdi şimdi içe pek çekilmiyor ama inik hali sert bir yapıda
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Adalet yazdı:
kadir yazdı:
Adalet yazdı:
Sizde de idrar sonrası penisin birden bire kendini salması ve gevşek ve daha uzun bir hale gelmesi gibi bir durum oluyor mu? Bu arada bahsettiğiniz şiş duruş bende de mevcut malesef
Kardeşim bu duruma Hard Flaccid sendromu denilir. Bazı kr prostatit hastalarinda bu semptoma rastlanılır. Tedaviniz sonucu iyiye dogru gittiginizde bu semptomlarda kaybolacaktir.
Teşekkürler Kadir abi. Yanlız bu hastalık nasılsa bir döngü halinde başa sarıp sarıp kendi sürecini sırasıyla yaşatıyor. Bazı semptomları tamam yendim dediğim zaman bir bakıyorum süreç en başa dönmüş ve tüm semptomlar teker teker yeniden ortaya çıkıyor.
Evet işte zaten hastaligin en zor yönüde bu... nüksetmesi..nüks sebepleri belli, yaşam tarzimiza uzun bir sure dikkat etmemiz gerekiyor. Ama sonunda tedavisi oluyor.Çaresi var.Ümitsizliğe kapılmayalım.
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Adalet yazdı:
Dertlii yazdı:Evet benimde öyle maalesef hiç düzeltme olmadı bu ara ilaçszz toplamış TM fakat dikkat etmeyerek nüks ettirdim hastalığı daha kötü oldu biraz normal e dönen idrar ve büyük abdest te bozuldu çok fena penis hem dediğin gibi hemde sürekli şiş yumuşak bir sümüklü salyangoz gibi
Evet benimde öyle maalesef
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Hatta işerken de gevşek daha Zor bir durum
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Umarım arkadaş m inş çok tedavidende çekiniyor um hastane personeli yim dalga geçecek ler dedikodu malzemesi olacam diye çekiniyorumda baktım az düzelme oldu hemencecik eski dikkat siz günlere dönün ce daha kötü oldum. Doğru su bu ay gideceğim adam akıllı bakalım ne önerilecek
Erkan987

Mesaj gönderen Erkan987 »

Ben bu durumu foruma çok kez yazdım kimse yanıtlamayınca forumda tek olduğumu düşünmeye başladım. Bende de hem sert hem gevşek olma durumu var mesela ereksiyondan sonra penisin inik hali sert bir vaziyette idrar yapıyorum uzayip gevşiyor eskisi gibi inik hali genellikle toplu durmuyor kendini salmis vaziyette duruyor. Kum saati oluşumuda var Artık alıstım. Sürekli idrar hissi sık idrar şikayetlerini yaşadiktan sonra bunlar normal geliyor. Zamanla geçer inşaallah
Erkan987

Mesaj gönderen Erkan987 »

Adalet yazdı:
Erkan987 yazdı:Ben bu durumu foruma çok kez yazdım kimse yanıtlamayınca forumda tek olduğumu düşünmeye başladım. Bende de hem sert hem gevşek olma durumu var mesela ereksiyondan sonra penisin inik hali sert bir vaziyette idrar yapıyorum uzayip gevşiyor eskisi gibi inik hali genellikle toplu durmuyor kendini salmis vaziyette duruyor. Kum saati oluşumuda var Artık alıstım. Sürekli idrar hissi sık idrar şikayetlerini yaşadiktan sonra bunlar normal geliyor. Zamanla geçer inşaallah
Ben buna bir türlü alışamadım, resmen pantolon giymek eziyet oldu, toparlayıcı dar boxer giyinsem bu sefer ağrı sızı oluyor.

Bilmiyorum dar boxer giydiğimde öyle bir şeyle karşilaşmadım ama benide dar şeyler rahatsiz ediyor özellikle ereksiyon olduğumda eskisi gibi inmiyor. Dar kıyafetlerde bu durum daha uzun sürebiliyor. Gün içerisinde eşofmanla takılıyorum çok kafaya takmayın gözlemlemediğiniz surece alışırsiniz normal karşılarsiniz ben öyle yapıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Adalet yazdı:Penise dolan kan sanki bir şekilde tam olarak normal düzeyde olması gerektiği şekilde çekilmiyor. Buna sebep olan şey ne? Kaslar mi dolaşım sistemindeki bir problem mi? Nasıl kurtulacağım, hangi Dr a gitmeli hangi görüntüleme kullanılmalı?. Bunu yenen var mı? kafam çok karışık
Partner oldugunda penis işlev goruyorsa sorun yapmana gerek yok.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Dediğiniz durumu anlıyorum çok yumuşak hava vurulmuş gibi tuhaf bir hali var bende 7 ay civarı sürdü sonra bir ilaç tedavisi sonrası pek kalmadı ara ara oluyor
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Adalet yazdı:Abi ben öğretmenim sürekli tahta önünde ve çocukların gözü önündeyim. Bu durum beni o kadar yoruyor ki korkum şu ki bir gün pedofili sapık damgası mi yiyeceğim diye geceleri neredeyse uyuyamıyorum. Anlatsam derdimi kimse anlamaz. 12 yıllık öğretmenim bu sene sabahları okula giderken okula yeni başlayan çocukların kaygıları gibi kaygılar yaşıyorum ağlaya ağlaya gidiyorum desem yeridir. Bir gün yukarda dediğim gibi bir ima bir damga yersem ben bunu kaldıramam o yüzden farklı düşünceler içine giriyorum. Bana o saatten sonra yaşamak ar gelir. Maalesef durumum budur
Valla kardesim senin bu durumuna prostatitte hard flaccid deniliyor biliyorsun, sık olmamakla beraber bazi prostatit hastalarinda semptom olarak gorulebiliyor. Uriner sistemdeki kaslarin inflamasyonu ile alakali bu durum. Tedavi oldukca bu durum duzeliyor. Evet ögretmen isen bu durum biraz sıkintılı. Ona bir çare bulman lazim. Dar külot giyersen ders esnasinda belli olmaz. Plaj mayosu gibi.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Adalet yazdı:
Hergele yazdı:Dediğiniz durumu anlıyorum çok yumuşak hava vurulmuş gibi tuhaf bir hali var bende 7 ay civarı sürdü sonra bir ilaç tedavisi sonrası pek kalmadı ara ara oluyor
Bunun için herhangi bir özel ilaç mı kullandınız yoksa prostatit tedavisi için yazılan antibiyotik vs ile mi geçti acaba
Bende bu durum kendimi bildim bileli var o yüzden ben neredeyse hiç boxer giymedim hayatımda ev hariç tabi.
Ben bunu biraz küçük beden slip giyerek çözüyorum.
Tabi bir de benim çalışma ortamımda üniforma gibi giyim kuşam meselesi olmadığı için bol gömlek veya tişört le de idare etiğim zamanlar oluyor biraz rahat iç çamaşırı giydiğimde.
Evet ben de takıntılı biriyim zaten bu prostatit belasının asıl sebebinin takıntılı olmak olduğunu düşünüyorum.
Bu takıntılar oradaki kaslara vuruyor ve böyle acayip durumlara yol açıyor diye düşünüyorum.
Yani pelvik bölgedeki kasların rahat olmaması o bölgedeki damarları etkiliyor ayrıca bağırsakların şeklini ve buna bağlı belki bir şekilde karın iç basıncında da değişik etkiler yapıp peniste bu etkilere sebep oluyordur diye düşünüyorum.
Bunlar tamamen benim düşüncelerim tabi tıpla falan alakam yok makine mühendisi kafasıyla kendimce durumu açıklamaya çalışıyorum.
Bir şekilde psikolojimizi düzeltmemiz lazım sadece psikiyatri ile değil de spor ve beslenme gibi çok yönlü şekilde bunu ele alıp çözmeliyiz.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Adalet yazdı:
Hergele yazdı:Dediğiniz durumu anlıyorum çok yumuşak hava vurulmuş gibi tuhaf bir hali var bende 7 ay civarı sürdü sonra bir ilaç tedavisi sonrası pek kalmadı ara ara oluyor
Bunun için herhangi bir özel ilaç mı kullandınız yoksa prostatit tedavisi için yazılan antibiyotik vs ile mi geçti acaba
Prostatit tedavisi aldım klasik antibiyotik vs sonra zamanla azaldı ama ara ara oluyor bazen de penis başı şişiyor gövde normal kalıyor tuhaf bir görüntü oluşuyor
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
clark

Mesaj gönderen clark »

Adalet yazdı:
clark yazdı:
Adalet yazdı: Bunun için herhangi bir özel ilaç mı kullandınız yoksa prostatit tedavisi için yazılan antibiyotik vs ile mi geçti acaba
Bende bu durum kendimi bildim bileli var o yüzden ben neredeyse hiç boxer giymedim hayatımda ev hariç tabi.
Ben bunu biraz küçük beden slip giyerek çözüyorum.
Tabi bir de benim çalışma ortamımda üniforma gibi giyim kuşam meselesi olmadığı için bol gömlek veya tişört le de idare etiğim zamanlar oluyor biraz rahat iç çamaşırı giydiğimde.
Evet ben de takıntılı biriyim zaten bu prostatit belasının asıl sebebinin takıntılı olmak olduğunu düşünüyorum.
Bu takıntılar oradaki kaslara vuruyor ve böyle acayip durumlara yol açıyor diye düşünüyorum.
Yani pelvik bölgedeki kasların rahat olmaması o bölgedeki damarları etkiliyor ayrıca bağırsakların şeklini ve buna bağlı belki bir şekilde karın iç basıncında da değişik etkiler yapıp peniste bu etkilere sebep oluyordur diye düşünüyorum.
Bunlar tamamen benim düşüncelerim tabi tıpla falan alakam yok makine mühendisi kafasıyla kendimce durumu açıklamaya çalışıyorum.
Bir şekilde psikolojimizi düzeltmemiz lazım sadece psikiyatri ile değil de spor ve beslenme gibi çok yönlü şekilde bunu ele alıp çözmeliyiz.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Bir konuyu merak ettim slip iç çamaşırı giydiğinizde sızlama vb şikayetleriniz oluyor mu? Ben toparlayıcı olsun diye küçük beden boxer giysem dahi sızlama yüzünden duramayacak hale geliyorum

Yok bende dar çamaşıra bağlı bir sızlama şikayet falan yok
clark

Mesaj gönderen clark »

Olsaydı belki daha önce bu prostatit hastalına karşı daha erken bir farkındalığım olurdu.
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Şu anda acayip ilk başlarda ki gibi ağrım var kabızlık ağrı idrar zorluğu büyük abdest sonra sı acayip yanma ama benim hatta m dikkat etmeyerek hata üstüne hatta yaptım covit19 olmasam hemen acile gidip baktrcam utanmadan hemde