Oturamiyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: Oturamiyorum

Mesaj gönderen duman64 »

Arkadalar benmi bir tek makat bölgesinde ağrı ve oturamama sıkıntısı cekiyorum? Hadi evde simit tarzı bir şeye oturuyorum da dışarıda oturmak büyük sıkıntı.Ancsk tek kalça üzerine oturmaya çalışıyorum.Boyle sorunu olup da çözen varsa lütfen yardımcı olabilir mi?
Bunu için pelvik bölgedeki kasları germeye çalıştım daha berbat oldum.
Ersoy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Ersoy »

Germeyeceksin abim aslında, rahat bırakacaksın gevşeteceksin eğer sorun buysa bunun için de birçok video var öncelikle diyafram nefesi ile rahatlamaya çalışın.Diyafram ile perine bölgenizi hafifçe itin çok değil.Buna ters kegel egzersizi deniyor aynı zamanda kesinlikle sıkmayın zaten sorun kasların sıkılı ve kasılı kalmasında..
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen mokoko »

duman64 yazdı:Arkadalar benmi bir tek makat bölgesinde ağrı ve oturamama sıkıntısı cekiyorum? Hadi evde simit tarzı bir şeye oturuyorum da dışarıda oturmak büyük sıkıntı.Ancsk tek kalça üzerine oturmaya çalışıyorum.Boyle sorunu olup da çözen varsa lütfen yardımcı olabilir mi?
Bunu için pelvik bölgedeki kasları germeye çalıştım daha berbat oldum.
Abi tek sen olur musun bu ağrıyı çekip oturamayan. Bende oturamıyorum özellikle makatla testis arasında her saniye ama her saniye kasılma ve ağrı var. Üzerine kuyruk sokumum da ağrıyor zaten. Bİr türlü gevşemiyor kaslar.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Ersoy yazdı:Germeyeceksin abim aslında, rahat bırakacaksın gevşeteceksin eğer sorun buysa bunun için de birçok video var öncelikle diyafram nefesi ile rahatlamaya çalışın.Diyafram ile perine bölgenizi hafifçe itin çok değil.Buna ters kegel egzersizi deniyor aynı zamanda kesinlikle sıkmayın zaten sorun kasların sıkılı ve kasılı kalmasında..
Abi ya ben bunu beceremiyorum ya da bana fayda etmiyor. ters kegel egzersizlerini yaptım üzerinde fizyoterapiste çok fazla para harcadım hala gevşemiyor. Şimdi de başka bir fizyoterapiste gidecem. Aslında o perine bölgesine botox enjeksiyonu yapsak olmaz mı? Sonucta makatta çatlak falan olunca yapılıyor ve oradaki kaslar felç oluyor. Gereksiz kasılma geçtiği içinde oraya giden kan akışı artıyor ve iyileşme süreci başlıyor. Belki aynı şey perine bölgesine de yapılabilir.
Ersoy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Ersoy »

mokoko yazdı:
Ersoy yazdı:Germeyeceksin abim aslında, rahat bırakacaksın gevşeteceksin eğer sorun buysa bunun için de birçok video var öncelikle diyafram nefesi ile rahatlamaya çalışın.Diyafram ile perine bölgenizi hafifçe itin çok değil.Buna ters kegel egzersizi deniyor aynı zamanda kesinlikle sıkmayın zaten sorun kasların sıkılı ve kasılı kalmasında..
Abi ya ben bunu beceremiyorum ya da bana fayda etmiyor. ters kegel egzersizlerini yaptım üzerinde fizyoterapiste çok fazla para harcadım hala gevşemiyor. Şimdi de başka bir fizyoterapiste gidecem. Aslında o perine bölgesine botox enjeksiyonu yapsak olmaz mı? Sonucta makatta çatlak falan olunca yapılıyor ve oradaki kaslar felç oluyor. Gereksiz kasılma geçtiği içinde oraya giden kan akışı artıyor ve iyileşme süreci başlıyor. Belki aynı şey perine bölgesine de yapılabilir.
Nöralterapiyi araştırmanını öneririm sadece sorunun ağrıysa ancak başka sorunlarında varsa kasılı kası bulmak için tetik noktası işlemini uygulayan fizyoterapist bulman gerekli sanırım.Ayrıca pegym sitesi adı altında senin gibi sorunları olan insanlar pek çok çözüm bulmuşlar onlara da bak.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Ersoy yazdı:
mokoko yazdı:
Nöralterapiyi araştırmanını öneririm sadece sorunun ağrıysa ancak başka sorunlarında varsa kasılı kası bulmak için tetik noktası işlemini uygulayan fizyoterapist bulman gerekli sanırım.Ayrıca pegym sitesi adı altında senin gibi sorunları olan insanlar pek çok çözüm bulmuşlar onlara da bak.
pegym de penisle ve seks süresini arttırmak ile ilgili şeyler var rahatlamaya yönelik şeyleri göremedim. Bu tetik noktası işlemi rektal yoldan mı yapıyorlar. Gideceğim ftr uzmanına pelvik bölgesine tetik noktası işlemi yapıyor musunuz diye mi sorunca anlar herhalde dimi
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

duman64 yazdı:
Urologe yazdı:Zor be kardeş, sen d haklısın. Ama inşallah cozecegiz hem de hiç ummadığıniz bir sekilde
Gerçekten mi diyorsun? Ah şu bi çözülse dünyaya yeniden gelmiş gibi olacağım.
Me to bro
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
kadir yazdı:
duman64 yazdı:
Termoterapi olmadım.iki gün önce multiparametrik MR çektirdim.Bayramdan sonra çıkacak.Kalsifikasyon MR da belli olur mu abi?
Emarda belli olur evet.
Merhaba Kadir abi,

Multiparametrik MR sonucu cikti.kalsifakdyon görünmüyor.diffuzyon kısıtlaması yok yazıyor.Fakat prostatın mesaneye doğru büyüdüğü ve prostat büyük olduğu 54x40x52 oldugu yazıyor.
15 ay önce rahatsızlık başladığında 27cc ydi.Bu kadar zamanda bu kadar buyur mu?Sağ lobdaki sislikten mı kaynsklnamis olabilir acaba?
Duman64 kardesim, senin prostatin 59 cc oluyor bu ölculere gore. Baya buyuk yasin kac bilmiyorum ama ben 62 yasindayim benim 28 cc . BPH olmadigina gore bukadar niye büyümüş? Şişlik var o yuzden bu ölculerin degismiş. Prostatta ödem var.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

kadir yazdı:
duman64 yazdı:
kadir yazdı: Emarda belli olur evet.
Merhaba Kadir abi,

Multiparametrik MR sonucu cikti.kalsifakdyon görünmüyor.diffuzyon kısıtlaması yok yazıyor.Fakat prostatın mesaneye doğru büyüdüğü ve prostat büyük olduğu 54x40x52 oldugu yazıyor.
15 ay önce rahatsızlık başladığında 27cc ydi.Bu kadar zamanda bu kadar buyur mu?Sağ lobdaki sislikten mı kaynsklnamis olabilir acaba?
Duman64 kardesim, senin prostatin 59 cc oluyor bu ölculere gore. Baya buyuk yasin kac bilmiyorum ama ben 62 yasindayim benim 28 cc . BPH olmadigina gore bukadar niye büyümüş? Şişlik var o yuzden bu ölculerin degismiş. Prostatta ödem var.

Yaşım 57.Bende zaten BPH vardı.Bunun için cardura kullanıyordum.iki yıl önce 53cc idi.Sonra 6 ay avadort kullandım ve 27cc ye.indi.Fakat çok stres yaptığım ve sinirlendiğim bir anda prostat bölgesinde ani bir yanma ve kasılma hissettim.Sonra sık idrar ve yanma oldu.O bir günde geçti ama 15 gün sonra çok şiddetli bir şekilde geri geldi.Bu kez ağrı da vardı.ve prosttatda inflamasyon da oluştu.Butun ilaç ve masaj tedavisine rağmen ne şişlik geçti ne de inflamasyon.Sabah büyük tuvalet sonrası hep beyz sıvı geliyor.
Bu da inflamasyonun devam ettiğini gösteriyor.

Inflsmasyon ve ağrıya rağmen lökosit yüksek değil.BPH nin ve inflamasyonun olmasi prostat bölümünü yükseltmiş. Yalnız su var.prostat 27cc iken ile 59cc olduktan sonra idrar akımı aynı.

Benim geçmeyen ağrının nedeni prostatın kasılı kalması sanırım.Agri genelde makat çevresinde,uyluk kemiği altında. Orada olduğunu net hissediyorum.oradan da alt kalçaya yayılıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
kadir yazdı:
duman64 yazdı:
Merhaba Kadir abi,

Yaşım 57.Bende zaten BPH vardı.Bunun için cardura kullanıyordum.iki yıl önce 53cc idi.Sonra 6 ay avadort kullandım ve 27cc ye.indi.Fakat çok stres yaptığım ve sinirlendiğim bir anda prostat bölgesinde ani bir yanma ve kasılma hissettim.Sonra sık idrar ve yanma oldu.O bir günde geçti ama 15 gün sonra çok şiddetli bir şekilde geri geldi.Bu kez ağrı da vardı.ve prosttatda inflamasyon da oluştu.Butun ilaç ve masaj tedavisine rağmen ne şişlik geçti ne de inflamasyon.Sabah büyük tuvalet sonrası hep beyz sıvı geliyor.

Inflsmasyon ve ağrıya rağmen lökosit yüksek değil.BPH nin ve inflamasyonun olmasi prostat bölümünü yükseltmiş. Yalnız su var.prostat 27cc iken ile 59cc olduktan sonra idrar akımı aynı.

Benim geçmeyen ağrının nedeni prostatın kasılı kalması sanırım.Agri genelde makat çevresinde,uyluk kemiği altında. Orada olduğunu net hissediyorum.oradan da alt kalçaya yayılıyor.
BPH icin ameliyat olmaniz gerekir ilacla tedavi olupta fayda göremiyorsanız. Avodart, alfa reduktaz 5 enzimini inhibe eder DHT yi bloke ederek prostati küçültür.. memelerde büyüme yapar libidoyu düşürür. Agrilarinizin olmasi normaldir. Prostat buyudugu icin etrafindaki kaslari geriyor. Bu yuzden gevsetme egzersizleri gibi rahatlatici aksiyonlar yapmaniz gerekir ama ameliyat köklü çözüm olur kanimca. Yinede drunuz karar vermesi lazim.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

kadir yazdı:
duman64 yazdı:
kadir yazdı: Duman64 kardesim, senin prostatin 59 cc oluyor bu ölculere gore. Baya buyuk yasin kac bilmiyorum ama ben 62 yasindayim benim 28 cc . BPH olmadigina gore bukadar niye büyümüş? Şişlik var o yuzden bu ölculerin degismiş. Prostatta ödem var.

BPH icin ameliyat olmaniz gerekir ilacla tedavi olupta fayda göremiyorsanız. Avodart, alfa reduktaz 5 enzimini inhibe eder DHT yi bloke ederek prostati küçültür.. memelerde büyüme yapar libidoyu düşürür. Agrilarinizin olmasi normaldir. Prostat buyudugu icin etrafindaki kaslari geriyor. Bu yuzden gevsetme egzersizleri gibi rahatlatici aksiyonlar yapmaniz gerekir ama ameliyat köklü çözüm olur kanimca. Yinede drunuz karar vermesi lazim.
Merhaba Kadir abi,

BPH için cardura 8mg kullanıyorum.Buna rağmen üroflowmeter testinde idrar akımı ortalama 3, en yüksek 6 cıktı ama benim ıseme şikayetlerinden ziyade ağrı var.Mesela nüks başladığında prostat 27cc 'di.. O zamanlar da ağrı vardı ama bu kadar değildi.Simdi ağrı daha fazla. Bu pelvik kasları gevşetmek için hem terapi alıyorum hem de evde egzersiz yapıyorum 5 haftadan beri.Iyilesme çok az.Idtar akımının düşüklüğü ve BPH için doktor avadort verdi ve sistoskopi önerdi. Terapi bittikten ve 3 ay avadort kullandıktan sonra tekrar prostat ölçümü ve ıseme testi yaptırmayı düşünüyorum.
Bulunduğum olde flexbil sistoskopi yok .rigid olandan varmış. O da idrar kanalında sıkıntı yaratabiliyormuş.

Evet kaslarla ilgili bir sorun var çünkü prostat masajı esnasında ağrı olmazken kaslara içeriden masaj yapildigi çok acı ve ağrı oluyor.

Cevremde bir çok BPH lı kişi var.onlar hiç ağrıdan şikayet etmiyorlar.Hatta benim çok yakınım var. 3.defa prostat ameliyatı olmadi gerekiyor.Onfa ağrı falan yok.

Acaba benim kaslarda zsten bir sıkılık var. Bir de prostat büyünde O daha fazla mı kasıyor ve ağrıya neden olabiliyor olabilir ve onun için mi terapinin faydasını göremiyor olabilirim.?

Eğer avadort prostatı küçültüp ağrı azalacak mı onu bir görmek istiyorum.

Bir de flexibil sistodkopiyi yaptirsam daha mı iyi olur?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
kadir yazdı:
duman64 yazdı:

Merhaba Kadir abi,

BPH için cardura 8mg kullanıyorum.Buna rağmen üroflowmeter testinde idrar akımı ortalama 3, en yüksek 6 cıktı ama benim ıseme şikayetlerinden ziyade ağrı var.Mesela nüks başladığında prostat 27cc 'di.. O zamanlar da ağrı vardı ama bu kadar değildi.Simdi ağrı daha fazla. Bu pelvik kasları gevşetmek için hem terapi alıyorum hem de evde egzersiz yapıyorum 5 haftadan beri.Iyilesme çok az.Idtar akımının düşüklüğü ve BPH için doktor avadort verdi ve sistoskopi önerdi. Terapi bittikten ve 3 ay avadort kullandıktan sonra tekrar prostat ölçümü ve ıseme testi yaptırmayı düşünüyorum.
Bulunduğum olde flexbil sistoskopi yok .rigid olandan varmış. O da idrar kanalında sıkıntı yaratabiliyormuş.

Evet kaslarla ilgili bir sorun var çünkü prostat masajı esnasında ağrı olmazken kaslara içeriden masaj yapildigi çok acı ve ağrı oluyor.

Cevremde bir çok BPH lı kişi var.onlar hiç ağrıdan şikayet etmiyorlar.Hatta benim çok yakınım var. 3.defa prostat ameliyatı olmadi gerekiyor.Onfa ağrı falan yok.

Acaba benim kaslarda zsten bir sıkılık var. Bir de prostat büyünde O daha fazla mı kasıyor ve ağrıya neden olabiliyor olabilir ve onun için mi terapinin faydasını göremiyor olabilirim.?

Eğer avadort prostatı küçültüp ağrı azalacak mı onu bir görmek istiyorum.

Bir de flexibil sistodkopiyi yaptirsam daha mı iyi olur?
Merhaba, 27 cc 57 yasindaki biri için iyi bir boyut aslinda. Benimde 28 cc. Aslinda bph agri yapmaz ama.. ancak idrar tikanması olursa yada kalsifikasyon olursa agri yapar. Bazı vakalarda bph ile prostatit bir arada olabiliyor. Avodart alfareduktaz5 enzimini inhibe eder, Dihidrotestosteronu bloke ederek prostati küçultur.Ereksiyon problemi yaşatir. Bph ve prostatit makat kaslarini etkiler. Prostatiniz cok buyuk ise ameliyat olmaniz gerekir. Prostatit isenizde tani ve tedaviside belli. Ona göre bazı tahlil ve göruntuleme yöntemleriyle kesin taniyı koymak gerekir. Bph ise ameliyat, prostatit isede öncelikle uygun antibiyotik tedavisi ve eşgüdümlü multimodal tedavi uygulanması gerekir. Benign prostatlarda kalsifikasyon oluşumuda görülmüstür agriya sebepte olabilir. Sistoskopi yaptirmanizi faydali gorüyorum..agri olması hasebiyle.Prostatınızin şu anki volumetrik değerini biliyormusunuz?
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

duman64 yazdı:11 yıl önce prostatiti 1bucuk yıl sonra atlatmıştım. O zamanki sikayetlerim sık idrar ve yanmaydi.11 yıl boyuncema çoğu zaman %100 dum bazen peniste hafif yanma batma gibi şeyler olsa da cabuk geçiyor ve günlük yaşamını etkilemiyordu.

Fakat 15 ay önce öyle bir nüksetti ki bu kez sık idrar.peniste yanma ağrı,makat bölgesinde ve testislerde agri gibi semptomlar vardı.Tedavilerlerle on taraftaki şikayetler geçti.
Nedense ağrı kaldi.Ve bu ağrı makat bolgesi ile testisler arasında yer değişitiriyor.

Prostattan dolayı oturamıyorum.Simit kullanıyorum ya da tek kalça üstüne oturuyorum. Bunun nedeni prosttataki şişlik.Bu şişlik bazen yürürken, duş alırken bile ağrı yapıyor.

Kültürlerde stap türü bakteriler üredi. Onlara gore ilaç kullandım.Yine hiç bir iyileşme olmadı. Antibiyotikle beraber masaj da yaptırdım.Doktor şişlik çok azaldı demesine rağmen ağrı özellikle gündüzleri geliyo ve gidiyor.

Daha önce böyle oturma sorunu yaşayıp da geçen var mı?
13 sene sonra nüks Allahım nasıl bir derde düştük. Şurda iyilestim yazanlar komple boşa cıkiyor o zaman ne doktor biliyor ne trdavisi var. Ne hastanede labaratuarda birsey cıkıyor. Tam delirmelik iyileşeceğim diye topladığım psikolojim yerle bir oldu