Abiler lütfen bakarmısınız lütfen

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Atakanaltuntas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Abiler lütfen bakarmısınız lütfen

Mesaj gönderen Atakanaltuntas »

Öncelikle hepimize geçmiş olsun benim geçtiğim yollardan hepiniz geçmişsiniz bütün mesajları okudum öncelikle şu şekilde başlamak istiyorum laflarıma ben bundan 4 ay evvel kasıgıma bir anda giren agrı ile hastaneye gittim doppler falan yaptılar birşey yok diyip gönderdiler sonra sıradan bir kas gevşetici içtim ve agrım komple geçmişti 1 ay sonrasında kaşık agrısı göbek altı yanma pipi ucu batma ile hastaneye gittim doktor herseye baktı temiz dedi bende bu siteyi söyledim ve belirtilerimin aynı olduğunu söyledim ozaman sana 3 kutu tavanic yazalım varsa öyle bişey geçer ben kimleri iyileştirdim dedi ve gittim 1 ay içtim geçmedi sonra kendiliğinden geçti lilika denen ağrı kesiciyi içtiğim zaman birşeyim kalmıyor içmesem hemen semtomlar geri geliyor benim ne yapmam lazım doktorlar kurtuluş yok diyor kime gitsem basından savıyor kafayı yemek üzereyim çok korkuyorum şuan bunları bile o kadar endişe dolu yazıyorum ki derdimi anlatamamış olabilirim kusura bakmayın
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Abiler lütfen bakarmısınız lütfen

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Atakanaltuntas yazdı:Öncelikle hepimize geçmiş olsun benim geçtiğim yollardan hepiniz geçmişsiniz bütün mesajları okudum öncelikle şu şekilde başlamak istiyorum laflarıma ben bundan 4 ay evvel kasıgıma bir anda giren agrı ile hastaneye gittim doppler falan yaptılar birşey yok diyip gönderdiler sonra sıradan bir kas gevşetici içtim ve agrım komple geçmişti 1 ay sonrasında kaşık agrısı göbek altı yanma pipi ucu batma ile hastaneye gittim doktor herseye baktı temiz dedi bende bu siteyi söyledim ve belirtilerimin aynı olduğunu söyledim ozaman sana 3 kutu tavanic yazalım varsa öyle bişey geçer ben kimleri iyileştirdim dedi ve gittim 1 ay içtim geçmedi sonra kendiliğinden geçti lilika denen ağrı kesiciyi içtiğim zaman birşeyim kalmıyor içmesem hemen semtomlar geri geliyor benim ne yapmam lazım doktorlar kurtuluş yok diyor kime gitsem basından savıyor kafayı yemek üzereyim çok korkuyorum şuan bunları bile o kadar endişe dolu yazıyorum ki derdimi anlatamamış olabilirim kusura bakmayın
O ezbere tavanic yazan doktorun doktorluk diplomasını elinden alınması lazım. Belki de o doktor yüzünden kronikleşti sizdeki durum.

Prostat masajı yaptırıp gelen prostat sıvısından kültür baktırmanız gerek hocam. Rektal tuşe yapan doktor bulmanız gerekiyor.
Atakanaltuntas

Abi izmir de bu dediğini yapan doktor bulamıyorum kime gitsem basından savıyor abi sna sorma istediğim birşey var şimdi ben vitamin takviye gıda falan kullansam antibiyotiksiz yenebilirmiyiö bu hastalığı yenemezsem bile rahatlarmıyım yada diyelim dikkat etmedim bu ağırlarım her zaman böyle mi olcak ilerleyen zamanlarda hafiflemiyor mu hep şiddetli mi
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Atakanaltuntas yazdı:Abi izmir de bu dediğini yapan doktor bulamıyorum kime gitsem basından savıyor abi sna sorma istediğim birşey var şimdi ben vitamin takviye gıda falan kullansam antibiyotiksiz yenebilirmiyiö bu hastalığı yenemezsem bile rahatlarmıyım yada diyelim dikkat etmedim bu ağırlarım her zaman böyle mi olcak ilerleyen zamanlarda hafiflemiyor mu hep şiddetli mi
Panik yok , hic gecmeyecek bune ? , kahretsin , Allahim bu acı ile yaşanmaz gibi , düşüncelere girme. Geciyor , zamanla , 3 gun iyi 2 kotu alisiyorsun.

Bol bol su iç , bol bol tuvalete çık , oturarak işe, antibiyotik olayina girmek istemiyorsan dinlendir vucudu.

Sabah ac karnina biraz maydonoz , semiz otu, dere otu , 2 diş sarimsak , limon , bir bardak su ile smootih blender yap ic.

Agri kesici kullan , randutil , arveles , advil iyidir. bu agri kesiciler olabilir. Alt tarfta prostatta sislik dolkunluk testiste agri varsa kaslari rahatltan xtral xl adinda hap var gunde 1 at ondan

Geciyor panik yok , nuksler oluyor alisiyon
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Atakanaltuntas yazdı:Abi izmir de bu dediğini yapan doktor bulamıyorum kime gitsem basından savıyor abi sna sorma istediğim birşey var şimdi ben vitamin takviye gıda falan kullansam antibiyotiksiz yenebilirmiyiö bu hastalığı yenemezsem bile rahatlarmıyım yada diyelim dikkat etmedim bu ağırlarım her zaman böyle mi olcak ilerleyen zamanlarda hafiflemiyor mu hep şiddetli mi
Psikolojiyi sağlam tut, kafan orda olduğu sürece malesef semptomlar başlıyor. Yani benim öyleydi. Urinonvef cranbery kullanabilirsin. Prostat masajı yaptır, eğer doktor şiş derse bromelain ve quercetin birlikte kullan. Çinko bağışıklığı yükseltir, pkolinat olanı tercih et. Magnezyum sitrat ta iyi gelir. Takviye olarak ilaç dışında bunları kullanabilirsin. Zaten forumda çokça geçiyor bu takviyeler. Devamlı söylüyorum yine söyleyim. Sarımsak bana çok iyi geliyor. Sarımsak ye. Kekik çayı da içebilirsin arada aç karnına. Bunlar doğal antibiyotik.
Atakanaltuntas

Abi çok teşekkür ederim cevaplarınız için lilika denen ilacı kullandığım zaman çok iyiyim kafama takmıyorum bütün semptomlar gidiyor ama mesela 2 gün Ara veriyim lilikaya geri geliyor kalıcı çözüm olmuyor ben antibiyotik içmek istemiyorum çünkü bu zamana kadar 3 4 defa ameliyat geçirdim biraz şanssızım yine şükür ama çok aşırı antibiyotik içtim korkuyorum artık dediğiniz tavsiyeleri hepsini uygulucam çok teşekkür ederim
Atakanaltuntas

Bu hastalığı antibiyotik kullanmadan da doğal takviyelerle bitirtmezsek bile azaltabilme şansımız var yani demi abi yaşım çok genç baya korkuyorum ben hayatım boyunca böyle ağrı çekermiyim diye aklım çıkıyor gittiğim doktorlar böyle yaşamaya alışacaksın diyorlar ilgilenmiyorlar bu forum olmasa tamamen çaresiziz düşenin derdinden düşen anlar en yakınlarım anlamıyor dinleyip kestirip atıyorlar kendi içimizde yaşadığımız büyük bir dert abi ya
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Atakanaltuntas yazdı:Abi çok teşekkür ederim cevaplarınız için lilika denen ilacı kullandığım zaman çok iyiyim kafama takmıyorum bütün semptomlar gidiyor ama mesela 2 gün Ara veriyim lilikaya geri geliyor kalıcı çözüm olmuyor ben antibiyotik içmek istemiyorum çünkü bu zamana kadar 3 4 defa ameliyat geçirdim biraz şanssızım yine şükür ama çok aşırı antibiyotik içtim korkuyorum artık dediğiniz tavsiyeleri hepsini uygulucam çok teşekkür ederim
Bak sevgili kardesim, senin önce mutlaka ve mutlaka iyi bir ürologa gidip rektal tuşe yöntemiyle prostat sıvısi ve idrardan hatta meniden lokosit ve kültür incelemesi yaptırman gerekir. Takviye v.s kullanimi zaten olacak fakat mikrobik bir durum varsa öncelikle bunun tespit edilmesi lazim gerçek tedavi icin.Şikayetlerinin sebebi efeksiyonel bir durum ise eger, patojenin nerede lokalize olduğuna karar verebilmek içln bu tahlilleri mutlaka yaptirman gerekir.Benden söylemesi.Henüz senin hastalığına tanı, teşhis konulmamis. Kafadan ilaç kullanmanı önermem bu aşamada.
Atakanaltuntas

Abi non bakteriyel olmamak daha mı avantajlı be İzmir’de gidebileceğim bir doktor varmı bilenler yazabilir mi Kadir abinin dediğin yapan doktorlar
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Atakanaltuntas yazdı:Abi non bakteriyel olmamak daha mı avantajlı be İzmir’de gidebileceğim bir doktor varmı bilenler yazabilir mi Kadir abinin dediğin yapan doktorlar
Kardeşim izmirde üromar tıp merkezi var orda baya ucuza yapıyorlarmış hem de baya baya ucuz git ordan prostat masajı ile sıvı aldır lököist baktır kp hastası olduğun kesinleşince forumu oku tedavini ol
Atakanaltuntas

Abi tam olarak nerde acaba Kadir abinin demiş olduğu rektal tuşe falan yapılması gereken bütün testler yapılıyor mu abi acaba İstanbul’da Zafer hocanın adı çok geçiyor forum da yani demek istediğim Zafer hocanın yaptığı testler yapılıyor mu abi
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Atakanaltuntas yazdı:Abi tam olarak nerde acaba Kadir abinin demiş olduğu rektal tuşe falan yapılması gereken bütün testler yapılıyor mu abi acaba İstanbul’da Zafer hocanın adı çok geçiyor forum da yani demek istediğim Zafer hocanın yaptığı testler yapılıyor mu abi
Kral ben de izmirdeyim zafer hocayla tedavimi yürütüyorum yeni öğrendim üromar çetini prostat sıvısından lökösit baktıklarını hem de çok ucuz sadece lökösit bakıyor Zafer hoca bunlarda aynıymış bir denemekte fayda var hem foruma yazarsın izmirdeki arkadaşlar için de faydalı olur
Atakanaltuntas

Tamamdır abi
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Atakanaltuntas yazdı:Tamamdır abi
Gittin mi atakan üromanara nasıl