Kuyruk sokumu ve bel ağrısı olanlar bakabilirmi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
emin3850
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Kuyruk sokumu ve bel ağrısı olanlar bakabilirmi

Mesaj gönderen emin3850 »

Benim diğer belirtiler rahatsız etmiyor alıştım artık ama bunkuyruk sokumu ağrısı kronik prostatit ile başladı ve artık sıkıldım. Ders çalışmaya başlıyorum 30 dk daha olmadan sızlama başlıyor sonra git gide artarak belime doğru yükseliyor ağrı ve derslere odaklanamıyorum 2 test çözüyorum ağrı başlıyo bu sadece oturduğumda oluyo bazende yattığımdada oluyo. 2 yıl sonra yks giricem sınavda 135 dk birinde 180 dk birindw oturmak zorundayım bu ağrı yüzünden sınavı yapamassam odaklanamassam diye tedirgin oluyorum . okuldaki denemelerdede aynı şekilde . Böyle bir ağrısı oluğ iyileşen varmı yada ne gibi tedavilerle ağrıları azaltıyo yada bu ağrının kronik prostatit le alakası yokda başka bişimi var bende anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
Prostatit751
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kuyruk sokumu ve bel ağrısı olanlar bakabilirmi

Mesaj gönderen Prostatit751 »

emin3850 yazdı:Benim diğer belirtiler rahatsız etmiyor alıştım artık ama bunkuyruk sokumu ağrısı kronik prostatit ile başladı ve artık sıkıldım. Ders çalışmaya başlıyorum 30 dk daha olmadan sızlama başlıyor sonra git gide artarak belime doğru yükseliyor ağrı ve derslere odaklanamıyorum 2 test çözüyorum ağrı başlıyo bu sadece oturduğumda oluyo bazende yattığımdada oluyo. 2 yıl sonra yks giricem sınavda 135 dk birinde 180 dk birindw oturmak zorundayım bu ağrı yüzünden sınavı yapamassam odaklanamassam diye tedirgin oluyorum . okuldaki denemelerdede aynı şekilde . Böyle bir ağrısı oluğ iyileşen varmı yada ne gibi tedavilerle ağrıları azaltıyo yada bu ağrının kronik prostatit le alakası yokda başka bişimi var bende anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
Knk bende de aynı sorun vardı bende seneye girecem sınava kas gevşetici sürüp 1.5 saat yürüyüş yapıp güneşte oturunca geçti. Şimdi 8 saat masa başında yazılım ve programlama çalışıyorum bir problem olmuyor yürüyüş ya da kosu sart top da oynayabilirsin
emin3850

Prostatit751 yazdı:
emin3850 yazdı:Benim diğer belirtiler rahatsız etmiyor alıştım artık ama bunkuyruk sokumu ağrısı kronik prostatit ile başladı ve artık sıkıldım. Ders çalışmaya başlıyorum 30 dk daha olmadan sızlama başlıyor sonra git gide artarak belime doğru yükseliyor ağrı ve derslere odaklanamıyorum 2 test çözüyorum ağrı başlıyo bu sadece oturduğumda oluyo bazende yattığımdada oluyo. 2 yıl sonra yks giricem sınavda 135 dk birinde 180 dk birindw oturmak zorundayım bu ağrı yüzünden sınavı yapamassam odaklanamassam diye tedirgin oluyorum . okuldaki denemelerdede aynı şekilde . Böyle bir ağrısı oluğ iyileşen varmı yada ne gibi tedavilerle ağrıları azaltıyo yada bu ağrının kronik prostatit le alakası yokda başka bişimi var bende anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
Knk bende de aynı sorun vardı bende seneye girecem sınava kas gevşetici sürüp 1.5 saat yürüyüş yapıp güneşte oturunca geçti. Şimdi 8 saat masa başında yazılım ve programlama çalışıyorum bir problem olmuyor yürüyüş ya da kosu sart top da oynayabilirsin
Teşekkür ederim denicem
Prostatit751
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Prostatit751 »

emin3850 yazdı:
Prostatit751 yazdı:
Teşekkür ederim denicem
Rica ederim bu arada ben her gün 3 saat top oynuyorum yani sürekli koşuyorum şuan 3 gündür yanma acı boşalırken ağrı hepsi geçti spor baya etkiliyoe. Sertleşme sorunu ve pelvik kaslaro aşırı kasılı onu çözmeye çalışıyorum
emin3850

Olmuyoriste yazdı:
Antibiyotik tedavisi aldınız mı???
Sanırım doğru kombin yapılmamış,tavsiyem antibiyotik +kas gevşetici +vitamin barındıran 3lü serum taktirmaniz hemen kesildiğini göreceksiniz geçmiş olsun...
Daha hiç tedavi almadım bakalım bi spor yürüyüş yapayım olmadı geçmiyo gidecez doktora . bugünde giderim ama para veresim yok derdimi anlıcak doktor 1000 tl den aşşa almıyor testdi Muayne ücretiydi derken
Teşekkür ederim bilgi için
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen mokoko »

Yemin ederim aynısı. Kuyruk sokumu ağrısı ile prostatit aynı anda başladı ama ikisi arasında nasıl bir bağlantı var tam olarak anlayamadım. Hatta kuyurk sokumu ağrısı prostattan bin kat daha kötü hiç oturamıyorum ders çalışamıyorum bende. 8 aydır kuyruk sokumu ağrıyor hiç oturamıyorum. Başka kuyruk sokumu ağrısı belirtisini bu kadar yaşayan var mı yoksa kuyruk sokumu ve prostatit farklı şeyler mi? Farklı şeylerse nasıl aynı anda çıktı bende şansa mı denk geldi?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Bende de aynısı var.prostat kuyruk sokumunun hemen altında ve onu ağrısı araya vuruyor hatta alt kalcaya yayılıyor. Yalnız bunun prostattan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmeniz gerekiyor.Kuyruk sokumu bolgesine voltaren jel sürün, ağrı ve kas gevşetici ilaç kullanın geçmiyorsa problem prosttan kaynaklanıyordur.Bunun içinde otururken simit kullanım ve poponun altına sıcak su torbası köyün.Gecerse bilinki prostattandır.ve muhtemelen prostatta inflamasyon vardır.onun için de masaj yaptırın.Masaj sonrası da lökosit bitirin ve kültür yaptırın.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

mokoko yazdı:Yemin ederim aynısı. Kuyruk sokumu ağrısı ile prostatit aynı anda başladı ama ikisi arasında nasıl bir bağlantı var tam olarak anlayamadım. Hatta kuyurk sokumu ağrısı prostattan bin kat daha kötü hiç oturamıyorum ders çalışamıyorum bende. 8 aydır kuyruk sokumu ağrıyor hiç oturamıyorum. Başka kuyruk sokumu ağrısı belirtisini bu kadar yaşayan var mı yoksa kuyruk sokumu ve prostatit farklı şeyler mi? Farklı şeylerse nasıl aynı anda çıktı bende şansa mı denk geldi?
Senin ağrı sadece kuyruk sokumu bölgesinde mi? Mesela perine veya testislerde de oluyor mu? Ağrı sabit mı yoksa yer mı degistiriyor?
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

duman64 yazdı:
mokoko yazdı:Yemin ederim aynısı. Kuyruk sokumu ağrısı ile prostatit aynı anda başladı ama ikisi arasında nasıl bir bağlantı var tam olarak anlayamadım. Hatta kuyurk sokumu ağrısı prostattan bin kat daha kötü hiç oturamıyorum ders çalışamıyorum bende. 8 aydır kuyruk sokumu ağrıyor hiç oturamıyorum. Başka kuyruk sokumu ağrısı belirtisini bu kadar yaşayan var mı yoksa kuyruk sokumu ve prostatit farklı şeyler mi? Farklı şeylerse nasıl aynı anda çıktı bende şansa mı denk geldi?
Senin ağrı sadece kuyruk sokumu bölgesinde mi? Mesela perine veya testislerde de oluyor mu? Ağrı sabit mı yoksa yer mı degistiriyor?
Benim perinede, testiste, kasıkta, prostatta da ağrım var ancak kuyruk sokumunun ağrısı çok farklı sanki diğerleriyle bağlantısı yokmuş gibi. Hiç oturmazsam yani full ayakta takılırsam hiç kuyruk sokumum ağrımıyor ama oturduktan 5 dk sonra hemen kuyruk sokumuna batma tarzında sonra da yanma tarzında ağrı geliyor ve ne kadar oturursam o kadar şiddetleniyor.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Prostatit olduğumu biliyorum zaten bütün semptomları taşıyorum hatta bugün 14 kere tuvalete gittim durumumu anlaşmışsınızdır ancak prostatit ayrı kuyruk sokumu ayrı geliyor bana. Sanki kuyruk sokumunun oradaki sinirler ağrıyor gibi çok kötü bir ağrısı var. Hatta bir kaç kere rektal muayene ile kuyruk sokumuna bakıldı ve dokunulduğu an çok şiddetli ağrı hissettim. (Bakın kuyruk sokumu diyorum prostat değil)
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Ama garip olan bir şeyde rektal muayene ile kuyruk sokumuna dokunulduğu zaman çok ağrıdığı halde mr da falan bir şey çıkmıyor ve gittiğim doktorlar kuyruk sokumunda fizyolojik açıdan bir sıkıntı gözükmediğini ağrının ise içeriden yansıyan bir ağrı olduğunu söylüyorlar da böyle yansıyan ağrı mı olur 10 üzerinden 10 ağrıyor arkadaşım resmen orada çok büyük sıkıntı varmış gibi ancak daha çözemedik kuyruk sokumunu. (özetle kuyruk sokumu ağrısı yüzünden oturamıyorum ve kaynağının prostattan kaynaklı olduğunu çok düşünmüyorum.)
Kusadasi22

Mesaj gönderen Kusadasi22 »

Ayni sorun bende vardi. Gunde 2 kere bacak acma hareketleri ve cok oturmaktan kacinarak cozdum.
Sifir bacak acmaya calis 15 20 dk. Gun icinde olabildigunce aktif ol genco. Sadece ilac ile degil butunsel tedavi ile geciyo her hastalik. Bol spor beslenmene dikkat et vucudu saglam tut bir muddet dayan. Oyle yukarda yazan abilerin gibi hemen antibiyotige sarilma bi halta yaramaz.
emin3850

Kusadasi22 yazdı:Ayni sorun bende vardi. Gunde 2 kere bacak acma hareketleri ve cok oturmaktan kacinarak cozdum.
Sifir bacak acmaya calis 15 20 dk. Gun icinde olabildigunce aktif ol genco. Sadece ilac ile degil butunsel tedavi ile geciyo her hastalik. Bol spor beslenmene dikkat et vucudu saglam tut bir muddet dayan. Oyle yukarda yazan abilerin gibi hemen antibiyotige sarilma bi halta yaramaz.
Sabahları yürüyüşe başladım fayda etti bide senin önerdiklerini denicem teşekkür ederim
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Kusadasi22 yazdı:Ayni sorun bende vardi. Gunde 2 kere bacak acma hareketleri ve cok oturmaktan kacinarak cozdum.
8 aydır ağrıyor ama kuyruk sokumu. Hiç oturmazsam ağırmıyor da düz yatınca yada oturunca işte o bölgeye baskı olunca başlıyor ağırmaya ve hiç dayanılmıyor. Galiba oraya enjeksiyon ve sinir bloğu vurduracam
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Benim anlamadığım bu kuyruk sokumunun prostatitle alakası var mı acaba? Varsa eğer çoğu prostatitli hastanın kuyruk sokumu bu kadar ağırmıyor yani ikisi alakasız gibi duruyor ama alakaları yoksa nasıl aynı anda çıktı bu 2 hastalık? Yani bunu düşünüp duruyorum bende
emin3850

Herkesde farkkı bişey çıkıyor bizede bu vurdu böyle giderse ayakta ders çalışıcam gerçekten çok sinir bozucu
emin3850

Hiç tedavi aldınki rektal tuşe ile lokosit ölçürüp antibiyotik tedavisi aldınmı
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Olmuyoriste yazdı:
mokoko yazdı:Benim anlamadığım bu kuyruk sokumunun prostatitle alakası var mı acaba? Varsa eğer çoğu prostatitli hastanın kuyruk sokumu bu kadar ağırmıyor yani ikisi alakasız gibi duruyor ama alakaları yoksa nasıl aynı anda çıktı bu 2 hastalık? Yani bunu düşünüp duruyorum bende
Çok basit değil mi???
Çünkü patojenleriniz farklı...
İlaç kullanmaya kimse bayilmiyor ama spor ile bitki ile takviye ile patojen ölmez keşke ölse idi hepimiz rahat rahat sıkıntısız iyileşse idik geçmiş olsun tekrardan...
Benim problemim de o bölgede ağrı olması.Dediginiz gibi bu defa Antibiyograma gore kombin (igne+tablet)tedaviye başladım.o da kendim istedim.Yoksa doktor yine bactrim verecekti.Insallah bu sefer geçer. Çünkü çok moral bozucu.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Olmuyoriste yazdı:
duman64 yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Çok basit değil mi???
Çünkü patojenleriniz farklı...
İlaç kullanmaya kimse bayilmiyor ama spor ile bitki ile takviye ile patojen ölmez keşke ölse idi hepimiz rahat rahat sıkıntısız iyileşse idik geçmiş olsun tekrardan...
Benim problemim de o bölgede ağrı olması.Dediginiz gibi bu defa Antibiyograma gore kombin (igne+tablet)tedaviye başladım.o da kendim istedim.Yoksa doktor yine bactrim verecekti.Insallah bu sefer geçer. Çünkü çok moral bozucu.
Geçmiş olsun umarım doğru patojen saptanmış ona göre kombin yapılmıştır çünkü az çok farkına varmışsınızdır gerçekten rahatsızlığı veren patojeni değilde ya florada yada ciltte olan bakteriyi saptayip bide ona antibiyogram uyguluyorlar ama iyi olan tarafı siz iğne + tablet kombini yaptırarak akıllı davranmişsınız iyi gelecektir kesinlikle rahatlarsiniz epey tekrar geçmiş olsun...
Temennileriniz için teşekkür ederim.Benim anlamadığım şu. Bir-çok bilimsel makale de okudum.Genelde CYB patajonlerden bahsediliyor.Oysa benim cinsel öykü yok.Sadece 13 yıl önce hastanede bir test esnasında enfeksiyon kapmıştım ve o patojen e-coliydi. O zaman tedavi oldum. Doktorlar geçmez ve bununla yasamaya alış demelerine rağmen 1bucuk sene sonunda o zamanki semptomlar olan sık idrar ve yanma geçti.11 yıl boyunca genelde iyidim. Bazen 5-6 ay yüzde yüzdüm.bazrn ufak tefek olsa da hemen geçiyordu.ilac kullanmadan. Sadece sicsk su torbası ile.Hic bir diyette yapmadım. Ama bir sene önce bir geldi pir geldi sık idrar yanma geçti sms bu ağrı geçmedi.nuksden 9 ay sonra ilk defa flora üremedi oldu.sma hertahlilde farklı bakteri.Hangisne inanacaksın. Ben de 6 ay sonra tekrar kültür yaptırdığımda ilk defa bir cilt bakterisi ikinci kez üreyince tedavi dlsyim dedim.
Aslında ben tahlillerdee-coli çıkmasını beklerken bunlar çıktı.Bir enfeksiyoncuya sorduğumda bu kadar süre o bakteri orada olmaz dedi. Acaba yine perde arkasında bu bakteri var da bu floralar mı çıkıyor acaba. Bu konuda sizin fikrinizi merak ettim.Vunku siz de baya bu konular hakkında bilgi sahibisiniz.Cevsbiniz için şimdiden teşekkürler
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

emin3850 yazdı:
Hiç tedavi aldınki rektal tuşe ile lokosit ölçürüp antibiyotik tedavisi aldınmı
hüseyin seçgine gittim ve 10 kere bakmıştır lökasite. Az çıkıyor lökasit ama 2 adet flora bakterisi ürüyor. Hüseyin hoca da enfeksiyon hastalıkları uzmanı doktorumda antibiyotik kullanmayız bu flora bakterileri için diyor. 1 kere cipro içmiştim o da hastalık ilk çıktığı zaman 8 ay önce falan onun dışında bir şey içmedim sayılır.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Olmuyoriste yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
duman64 yazdı:
Temennileriniz için teşekkür ederim.Benim anlamadığım şu. Bir-çok bilimsel makale de okudum.Genelde CYB patajonlerden bahsediliyor.Oysa benim cinsel öykü yok.Sadece 13 yıl önce hastanede bir test esnasında enfeksiyon kapmıştım ve o patojen e-coliydi. O zaman tedavi oldum. Doktorlar geçmez ve bununla yasamaya alış demelerine rağmen 1bucuk sene sonunda o zamanki semptomlar olan sık idrar ve yanma geçti.11 yıl boyunca genelde iyidim. Bazen 5-6 ay yüzde yüzdüm.bazrn ufak tefek olsa da hemen geçiyordu.ilac kullanmadan. Sadece sicsk su torbası ile.Hic bir diyette yapmadım. Ama bir sene önce bir geldi pir geldi sık idrar yanma geçti sms bu ağrı geçmedi.nuksden 9 ay sonra ilk defa flora üremedi oldu.sma hertahlilde farklı bakteri.Hangisne inanacaksın. Ben de 6 ay sonra tekrar kültür yaptırdığımda ilk defa bir cilt bakterisi ikinci kez üreyince tedavi dlsyim dedim.
Aslında ben tahlillerdee-coli çıkmasını beklerken bunlar çıktı.Bir enfeksiyoncuya sorduğumda bu kadar süre o bakteri orada olmaz dedi. Acaba yine perde arkasında bu bakteri var da bu floralar mı çıkıyor acaba. Bu konuda sizin fikrinizi merak ettim.Vunku siz de baya bu konular hakkında bilgi sahibisiniz.Cevsbiniz için şimdiden teşekkürler
Duman bey şöyle bir durum var mikrop dediğimiz MİKROSKOBİK CANLILAR aslında her yerde varlar onlarında gezegenler yaşam alanları hergün milyonlarcası ile de karşılaşıyoruz farketmeden kimisi yüksek oranda enfeksiyon yaparken kimi bağışıklık dediğimiz sistem içinde eriyip gidiyor dolayısıyla psikolojik olarak kendimizi bu duruma alıştırmalıyız bence de e coli dahil bir bakteri o kadar yıl orada barınamaz ama ne yapar bir kere oradaki dengeyi bozar yabancı bir istilaciyi ev sahipleri hoş karşılamaz anormal bölünmeler çoğalmalar olur dokuyu tahrip etmeye başlarlar hatta bazıları dokulardan beslenir tahribat ileri boyutlara ulaşır ve vücut bir takım uyarıcı sinyaller verir akintilarda buna dahil grip olunca burnumuzun akması olayı gibi şu an günümüzde covit virüsü var ve tutulum yaptığı bölgeye hasar veriyor akciğerlere verdiği hasarları görmüşsünüzdür nitekim bende tat ve koku kaybı yaptı atlatali 4 ay oldu ama tat ve koku kaybı geri gelmedi sizinde kendinizi ara ara nüks etmiş gibi hissetmeniz oradaki dokunun hassasiyeti ile ilgili sakat kalan yada hasar alan bir bölgenin kapansa bile aşırı hassas olması gibi önceden yaptığınız sıradan gelen şeyler artık oraya acı verir olur hissi artmıştır artık...
Ve evet perde arkasında patojen olan mikrobunuz var fakat o bir kere orayı enfekte etmeye başlayınca siz dışardan müdahale edip onu öldürene kadar hatta olayın farkına varana kadar oranın koruyucuları çoktan görevi teslim almış oluyorlar buda oradaki diğer elemanların anormal çoğalmasına neden oluyor ve artık rahatsızlık veren onlar oluyor...
Bilgi verici her iki yanıtınız için önce çok teşekkür ederim.Evet ben 13 yıl önce e-coliden kurtulmuştum.Daha doğrusu beni rahatsız etmiyecek günlük yaşantımı etkilemeyecek seviyedeydi. Bazen yüzde yüz bazen ara sıra kendini hissrtriyordu ama basit tedbirlerle kayboluyordu.Dediginiz gibi oradaki dokunun yapısına bir hasar vermişti.

Şu konuda dediginizi prof dahil hiç bir doktor söylemedi.Bir stresli animda nüks yaşadım.Daha önce ara sıra olan hiç bir semptom olmuyor artık.hafif yanma ve batma gibi.Simdi tamamen daha önce olmayan perine,alt kalça ağrısı ve prostatta oluşan inflamasyon var.Bakslim masaj artı anti devam ediyoruz.Sanki son zamanlarlarsa şişlik seviyesinde ve ağrı seviyesinde azalma başladı.insallah geçer de eski günlerimize döneriz.

Tekrar çok teşekkür ediyorum.
Unlawfull21

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Hocam bende de var ama şiddetli değil , Apış testis arasında bugünlerde biraz daha fazla şişlik olduğu için. Squat yapıyordum koşu yapıyordum baya inmişti oradaki şişlik yine şişmiş. Spor yapın hocam
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Unlawfull21 yazdı:Hocam bende de var ama şiddetli değil , Apış testis arasında bugünlerde biraz daha fazla şişlik olduğu için. Squat yapıyordum koşu yapıyordum baya inmişti oradaki şişlik yine şişmiş. Spor yapın hocam
Testis ile makat arası şiddetli değil.agri da değil sizi gibi.o geçiyor da alt kalça yürüyünce bi azalma oluyor evet.Onu da deneyeyim. Teşekkürler.