Boşalma Sonrası Gaz Sıkışması

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
gezermert

Boşalma Sonrası Gaz Sıkışması

Mesaj gönderen gezermert »

Selamlar, tedavim 2 ay önce sona erdi lökosit 1e düşmüştü. Belirtilerin de çoğu yok oldu bu geçen zamanda, fakat bir belirti hep rahatsız etmeye devam etti. Ne zaman boşalsam, anında ya da belli bir süre sonra pelvik bölgeme ciddi derecede gaz sancısı giriyor, dışkıyı boşalttıktan sonra hafifliyor. Kabız olmuyorum, fakat dışkı hafif kanlı geliyor zaman zaman. Dün üst üste boşaldıktan sonra da bu gaz sancısı olayı dayanılamayacak noktaya geldi, idrarımı da yapmamı engelliyor.

Ben bu semptomların bölgedeki şişlikle ve sinir sıkışmalarıyla alakası olduğu kanaatindeyim, ereksiyonumda hiçbir sıkıntı yok fakat prostat bağırsağa ve boşaltım yoluna baskı yapıyor diye düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi ve önerilerinizi çok merak ediyorum.
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Boşalma Sonrası Gaz Sıkışması

Mesaj gönderen marti456 »

İç hemoroid olabilir tedavisi olan birşey procyolog krem bas içine rahatlarsan iç hemoroiddir.
gezermert

sianure yazdı:dışkıda kan görüyorsanız en kısa sürede bir hekime gidiniz
dışkıda derken, tuvalet kağıdında görüyorum, cam batması tarzı bir acı da oluyor, hemeroid muhtemelen. fakat şikayetlerdeki artış boşaldığım zamanlar oluyor. ben prostattaki inflamasyondan olabileceğini düşünüyorum fakat tekrar iltihaplanma olmuş olabilir mi diye de korkuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

gezermert yazdı:
dışkıda derken, tuvalet kağıdında görüyorum, cam batması tarzı bir acı da oluyor, hemeroid muhtemelen. fakat şikayetlerdeki artış boşaldığım zamanlar oluyor. ben prostattaki inflamasyondan olabileceğini düşünüyorum fakat tekrar iltihaplanma olmuş olabilir mi diye de korkuyorum
Prostatitte makatta agri olur ama cam batması olmaz. Penis bölgesinde cam batması varsa o ayrı.
gezermert

kadir yazdı:
gezermert yazdı:
Prostatitte makatta agri olur ama cam batması olmaz. Penis bölgesinde cam batması varsa o ayrı.
kadir abi makatta var ama sancı girince penis bölgesine ve mesaneye de vuruyor. sence yeniden iltihaplanma olabilir mi prostatta, yoksa boşaldığımda şişlik artıyor ve bağırsaklara baskı mı yapıyor?
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

gezermert yazdı:
Boşalırken kaslar kasıldıgı için makat da bu durumdan etkileniyor. Prostat ile alakalı olduğunu sanmıyorum
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Hem ic hemoroid hem de prostatit olusundan kaynakli. Bende de oyle. Birbirini cok tetikliyorlar. Agri hissetme durumunu da artiriyorlar. Beni bir tek duzenli spor rahatlatiyor. Bir de sporun yaninda bol su ve saglikli beslenme. Baska hic bisey iyi gelmiyor hep bir kisir dongu
gezermert

wolfpack yazdı:Hem ic hemoroid hem de prostatit olusundan kaynakli. Bende de oyle. Birbirini cok tetikliyorlar. Agri hissetme durumunu da artiriyorlar. Beni bir tek duzenli spor rahatlatiyor. Bir de sporun yaninda bol su ve saglikli beslenme. Baska hic bisey iyi gelmiyor hep bir kisir dongu
Sanırım sorun bu hocam, iki gündür oldukça lifli besleniyorum bu yüzden acılar azaldı fakat dışkı parça parça ve az geliyor. Prostattaki şişlikten dolayı sanki o yol daralmış gibi. Ben daha önce tedavi görüp lökositi indirmiştim, aylardır da ciddi bir şikayetim yoktu. Yalnızca mastrübasyon sonrası günlerde bu sıkıntıyı yaşıyordum fakat geçiyordu. Bu seferki bir haftadır devam ediyor, sizce lökosit sayımı için doktora gitmeli miyim?
wolfpack

Yani ben sana dr. gibi onu yap bunu yap deyemem kardesim. Herkesin tedavi rahatlama sekli farkli. Denemedigim yol icmedigim ilac bitkisel takviye kalmadi. Duzenli spor ve kati saglikli beslenme ile birlikte saglam bir psikoloji disinda hic bir sey iyi gelmedi. Gelse bile 2 gun sonra nuks yasadim.
wolfpack

Bir de son yasadigim bir tecrube. Asiri sert prostat masaji yaptim gozumu karartircasina agrilardan cok bunalmistim. Kopsun mahvolsun yeter artik psikolojisiyle. Yaklasik bir 5 dk boyunca. Utanc verici benim icin ama yine de yaptim. Inanilmaz bir rahatlik olustu sonrasi. Butun tikaniklik gitmis gibi. Spermimin kokusu bile geri geldi. Tabi sonuc belli bir sure sonra yine nuks. Lanet sey artik...
wolfpack

Gay mi olalim ne yapalim mk....... tobeler olsun allah affetsin..
gezermert

Selam arkadaşlar, üst üste boşaldığım günün ertesi günü büyük tuvalete çıkmaya yakın pelvik bölgeye kramp/iğne batması şeklinde ağrı girmişti, lifli beslenerek, sık boşalmayarak ve hemeroid kremleri kullanarak o dönemi birkaç haftada kontrol altına almıştım. Buna rağmen şu an en büyük sorunum en ufak kabızlık emaresinde artan pelvik/makat ağrıları, sancılar… Bu ağrılarla mücadele etmek için forumda konuşulan, youtubeda bulduğum germe egzersizlerini yapıyorum, tabii ki lifli beslenmeye özen gösteriyorum. Takviye, ilaç konusunda tavsiye verebilir misiniz? melox tarzı kas gevşeticiler etkili olur mu, ne sıklıkla kullanmak lazım?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

gezermert yazdı:Selam arkadaşlar, üst üste boşaldığım günün ertesi günü büyük tuvalete çıkmaya yakın pelvik bölgeye kramp/iğne batması şeklinde ağrı girmişti, lifli beslenerek, sık boşalmayarak ve hemeroid kremleri kullanarak o dönemi birkaç haftada kontrol altına almıştım. Buna rağmen şu an en büyük sorunum en ufak kabızlık emaresinde artan pelvik/makat ağrıları, sancılar… Bu ağrılarla mücadele etmek için forumda konuşulan, youtubeda bulduğum germe egzersizlerini yapıyorum, tabii ki lifli beslenmeye özen gösteriyorum. Takviye, ilaç konusunda tavsiye verebilir misiniz? melox tarzı kas gevşeticiler etkili olur mu, ne sıklıkla kullanmak lazım?
Ben melox fort kullandım sonra dorolex kullanmaya başladım.sabah akşam bir tane alıyorum.ve bunu uzun süre kullanscagim.Builaclar antiinflamatuvar ilaçlar.Agriyi keserse ve şişliği indirirse bunlar indirecek. Benim en önemli şikayetim mskat bölgesinde ağrı.
Bir de pelvik kasları gevşetme egzersizleri yapıyorum.Daha önce bir hafta boyunca pelvik kaslarını sikilastimayspmistim.Agri 2 katına çıktı.Anladim ki benim kaslar kasılı ve gerili durumda. Onları gevşetmeye çalışıyorum. 2 ksginacikan ağrılar normale döndü. Önemli olan kalan ağrıyı yok etmek.ve bunun içinde dolorex ve gevşetme egzersizlerine devam ediyorum.Umarim kurtululuruz bu can sıkıcı durumdan.
gezermert

Ne zaman sık boşalmaya başlasam, parça parça dışkılama, bağırsağa kramp tarzı semptomlar baş göstermeye devam ediyor. Aralık verdiğim zamanlar normalleşiyor bir nebze. Muhtemelen doku hasarı ile alakalı ve ben de yavaş yavaş egzersiz kampına geçiyor gibiyim. İlk zamanlar antibiyotik çok iyi geliyor ve lökositi düşürüyor, lökosit düşük seviyede kalıyor fakat kaslarla alakalı sorunlar malesef geçmiyor. Umarım fizyoterapi ile alakalı çözümler çoğalır, aynı sorunu yaşayan arkkadaşlar varsa tecrübelerini dinlemek isterim.