Kaşıntı ve Prostatit Tanısı HK. YARDIM...

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
spread2021
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Kaşıntı ve Prostatit Tanısı HK. YARDIM...

Mesaj gönderen spread2021 »

Merhaba, forumunuzda yeniyim. Pek çok başlık okudum ve buradaki kişilerin en azından hastalığımın tanısında yardımcı olabileceğini, fikir verebileceğini düşünüyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır penisimin baş kısmının sağ alt kısmını, baş bölümüne bağlayan noktada damarın ve bölgesinde dönem dönem gelen durduk yere gelen kaşıntı rahatsızlığı yaşıyorum. Ve bu 1,5 yıllık süreçte her türlü ilişki, mastürbasyon sonrası kaşıntı hissi geliyor. İçeriden mi dışarıdan mı belli değil. İnanılmaz sinir bozucu bir durum. Dermatoloğa da gittim bir şey yok dedi fito krem verdi bir işe yaramadı ben de zihnimi uzaklaştırdım ama Bir türlü bu problem çözülemedi. Son 2 ay öncesine kadar bu sorunum çok fazla önplanda değildi geçti gibiydi. Hikayeme gelecek olursam İlk ortaya çıktığı dönem bu rahatsızlığım tahrişle alakalıydı sanırım. Penisim tahriş olmuştu ve denize gitmiştim daha sonrasında 1 hafta içinde içeriden gelen şiddetli kaşıntı yerimde duramıyor uyuyamıyordum. Mantar var denilerek pek çok ilaç kullandım antibiyotik kullandım. İçeriden gelen kaşıntı geçmiş fakat bu kaşıntı artık dışarıda bulunuyordu ve bunun için çeşitli krem spreyler kullandım bir faydasını görmedim. Zamana bıraktım ve yavaş yavaş düzelse de tam olarak hiç bir zaman bu kaşıntı gitmedi. Ayrıca uzun zamandor yüzüstü yatıp sabah kalkınca peniste ağrı, gece tuvalete çıkma, sabah idrarımı yaparken peniste damla kalıyormuş hissi bulunuyor dönem dönem gelip geçiyordu. 2 ay öncesinde havaların soğumasıyla bir gün sanırım üşüttüm ve idrarımı resmen yapamayacak hale geldim. İdrarımda bir problem vardı. Mesanede idrar kalmış hissi çok vardı ve daha fazla dayanamayıp doktora gittim ve prostatitten şüphelenip muayene yaptı. İdrarım tahlilimde bir sorun olmadığını söyledi. Ultrason istedi ve onu da yaptırdım orada da bir problem görmedi ve zatne prostatitler gözükmez genellikle dedi. Kronik prostatit tanısı koydu ve bana tetradox verdi ve bir hap daha verdi ama hatırlamıyorum. 2 hafta boyunca kullandım hem idrarımdaki sorunlar düzeldi hem de kaşıntıma ciddi katkısı oldu. İlaçlar bitince idrar sorunum çözüldü ancak kaşıntım kaldığı yerden devam etti. Bir kez daha gittim ve bu sefer kaşıntı için bir merhem verdi ve 1 hafta boyunca kullandım hiç bir faydasını göremeyince deride bir problem olmadığını, prostatitin taklitçi bir hastalık olduğunu söyledi. Kaşınan yeri anlattım ereksiyon halinde bölgenin fotoğrafını gösterip sanki damarın altından gelen bir kaşıntı hissi olduğunu penisi sıkınca kaşındığını söyledim. tekrar muayene etti ve kaşıntının geldiği noktayı doktora ifade ettim. Pıhtı olabileceğini ve iltihapla ilgili konuştu. Bana 1 hafta boyunca günde 2 kez Klavunat BID 1000MG, Ecopirin pıhtı için günde 1 kez ve alerji hapı verdi Deloday. Psikolojik olarak bittiğimi, cinsel hayattan soğudumu her ilişki masturbasyon sonrası kaşınacak hissine kapıldığımı bu durumdan 1 yıldır çok müzdarip olup moralmen çökmüş olduğumu da kendisine aktardım.

Klavunat inanılmaz bir değişim sağladı, resmen damarlardan tutun da kaşınan yerdeki derideki değişikliğe kadar ilk 1 saat içerisinde etkisini göstermeye başladı. Ecopirin de keza öyle gerçekten de 1 hafta inanılmaz rahatladım. İlaç bitene kadar kaşıntım çok az olduğunu söyleyeblirim. İlk kez eski günlerdeki gibi hissettim. Perşembe ilaçlarım bitti ve cuma günü kaşıntı az da olsa yeniden geri döndü. Doktora yeniden gittim durumu aktardım bir süre ilaç yazmayacağını söyledi. Kaşıntım her ne kadar geçse de boşalma sonrası penisimde içeriden gelen ince bir sızı ve kaşıntının devam ettiğini söyleyince Benden sperm örneği istedi ve sonuçlarına bakacağını üreme olup olmadığını kontrol edip yeniden görüşmek üzere salı günü davet etti. Şu an sonuçları bekliyorum. Yaşadığım bu sürece baktığınızda bu durumun prostatitle ilgisi olup olmadığı hakkında inanılmaz şüpheciyim. Foruma baktığımda pek çok tetkik var ve bana bunlar yapılmadan kronik prostatit olabileceğim söylenerek tedavim sürüyor. Ve salı günü sonucumda bir problem yoksa ilaç vermeyeceğini söylüyor ve kaşınacağım hissi beni inanılmaz korkutuyor. Bu durum sizce prostatitle ilgili olabilir mi gerçekten?

Lütfen bana yardım edin, çok kötü bir durumdayım artık psikolojim daha fazla kaldırmıyor. Bana yön gösterin..
therealpatient

Re: Kaşıntı ve Prostatit Tanısı HK. YARDIM...

Mesaj gönderen therealpatient »

Durumumuz benziyor hocam. Bana fungal prostatit geliştirmiş olabilirsin gibi geldi.
spread2021

therealpatient yazdı:Durumumuz benziyor hocam. Bana fungal prostatit geliştirmiş olabilirsin gibi geldi.
Kaşıntı probleminiz var mı peki hocam sizin de? ve lütfen bu problemi atlattığını söyleyin..
therealpatient

spread2021 yazdı:
therealpatient yazdı:Durumumuz benziyor hocam. Bana fungal prostatit geliştirmiş olabilirsin gibi geldi.
Kaşıntı probleminiz var mı peki hocam sizin de? ve lütfen bu problemi atlattığını söyleyin..
Bende hala mantar enfeksiyonu var. Ben majör depresyona başlamadan önce mantar kaptım. Ortaya çıkması 2 ay sürdü. Aylarca da tedavi edilmedi. En son artık çok berbat bile hale ulaşınca doktora gittim. Mantar teşhisi ile travazol verdiler geçmezse cildiye seni bekler dediler. Travazolu kullaınca mantar %99 oranında gitti hemen ardından prostatit semptomları yavaş yavaş geldi. Şu an mantar hala duruyor ama eskisine göre çok az sorun yaratıyor.
spread2021

therealpatient yazdı:
spread2021 yazdı:
Bende hala mantar enfeksiyonu var. Ben majör depresyona başlamadan önce mantar kaptım. Ortaya çıkması 2 ay sürdü. Aylarca da tedavi edilmedi. En son artık çok berbat bile hale ulaşınca doktora gittim. Mantar teşhisi ile travazol verdiler geçmezse cildiye seni bekler dediler. Travazolu kullaınca mantar %99 oranında gitti hemen ardından prostatit semptomları yavaş yavaş geldi. Şu an mantar hala duruyor ama eskisine göre çok az sorun yaratıyor.
evet durumumuz benziyor. kaşıntı için 2 tüp travazol kullandım. Butafly diye bir krem verdi kullandım. Kaşıntı tamamen neredeyse hiç geçmedi. Hep aynı nokta sanki kaşınıyor. Anlam veremiyorum çok tuhaf bir his. Sizin mevcut belirtileriniz neler prostatit halinizde?
therealpatient

spread2021 yazdı:
Mantar enfeksiyonu zaten içten kaşıntı yapar. İlk belirtiler çıktığı anda tedavi edilmesi gerek. Aksi takdirde kronikleşir. Bende mantar öyle bir noktaya ulaşmıştı ki, artık kalem sokup kaşımak istiyordum. Sırf bu mantardan kurtulmak için aylarca kandida diyeti yapan adamlar var :lol:

Şu an içten kaşıntı çok az oluyor. Genelde sünnet derisini hedef alıyor bende. Hatta ve hatta mantar sünnet iğnesinin girdiği yerlerde çok küçük siyah noktalara sebep oluyor. Doktorlar açıklayamamıştı bende bu durumu.

Sana şu an full check lazım. Her türlü bakteri için prostat sıvısından multiplex PCR. Mantar türevleri içinde ayrı bir PCR yaptırabilirsin.

İdrarında beyaz parçalar var mı?
therealpatient

spread2021 yazdı:
therealpatient yazdı:
spread2021 yazdı:
evet durumumuz benziyor. kaşıntı için 2 tüp travazol kullandım. Butafly diye bir krem verdi kullandım. Kaşıntı tamamen neredeyse hiç geçmedi. Hep aynı nokta sanki kaşınıyor. Anlam veremiyorum çok tuhaf bir his. Sizin mevcut belirtileriniz neler prostatit halinizde?
Hocam benim semptomlarımı yazmam sana bir fayda sağlamaz ama şunu söyleyeyim, burdaki kimsedeki gibi şikayetlerim yok. Ereksiyon problemim olmasa hiç bir şeyim yok diyip dışarı çıkıp hayal çekecem.

Bu forumda benden çok daha bilgili insanlar var. Özellikle kadir abi. Sen bence onların cevaplarını bekle.
spread2021

therealpatient yazdı:
spread2021 yazdı:
Mantar enfeksiyonu zaten içten kaşıntı yapar. İlk belirtiler çıktığı anda tedavi edilmesi gerek. Aksi takdirde kronikleşir. Bende mantar öyle bir noktaya ulaşmıştı ki, artık kalem sokup kaşımak istiyordum. Sırf bu mantardan kurtulmak için aylarca kandida diyeti yapan adamlar var :lol:

Şu an içten kaşıntı çok az oluyor. Genelde sünnet derisini hedef alıyor bende. Hatta ve hatta mantar sünnet iğnesinin girdiği yerlerde çok küçük siyah noktalara sebep oluyor. Doktorlar açıklayamamıştı bende bu durumu.

Sana şu an full check lazım. Her türlü bakteri için prostat sıvısından multiplex PCR. Mantar türevleri içinde ayrı bir PCR yaptırabilirsin.

Anladım. Evet benim de benzer şekilde sünnet derimde de kaşıntılar mevcut. Bu testleri araştırma hastanesi yapıyor mu? İdrarımda parça vs bir sıkıntım yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

spread2021 yazdı:
therealpatient yazdı:
spread2021 yazdı:

Anladım. Evet benim de benzer şekilde sünnet derimde de kaşıntılar mevcut. Bu testleri araştırma hastanesi yapıyor mu? İdrarımda parça vs bir sıkıntım yok.
Bakın kardeşim, prostatit semptomlarinda siz icerdeki inflamasyonu ilk evrelerde kaşıntı gibi hissedebilirsiniz. Derinin üzerinde gibi zannedebilirsiniz. Sizin yapacaginiz sey ilk önce ilk tanı için, rektal tuşe yöntemiyle prostat sivisi lokosit kontrolü ve aynı sividan kultur ve antibiogram, ayrica idrar meniden kültür ve antibiogram yaptirmanız. Patojen üremesi olmaz isede pcr yöntemi ile flora,fungal ve genital bakteri taraması yaptirmanızi öneririm. Şu an sizin hastaliginiz yeni oldugu icin enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu anlamak için bu tahlilleri yaptirmanizda fayda var.Vakit gecirmeyin. Gecmis olsun.
spread2021

kadir yazdı:
spread2021 yazdı:
therealpatient yazdı: Mantar enfeksiyonu zaten içten kaşıntı yapar. İlk belirtiler çıktığı anda tedavi edilmesi gerek. Aksi takdirde kronikleşir. Bende mantar öyle bir noktaya ulaşmıştı ki, artık kalem sokup kaşımak istiyordum. Sırf bu mantardan kurtulmak için aylarca kandida diyeti yapan adamlar var :lol:

Bakın kardeşim, prostatit semptomlarinda siz icerdeki inflamasyonu ilk evrelerde kaşıntı gibi hissedebilirsiniz. Derinin üzerinde gibi zannedebilirsiniz. Sizin yapacaginiz sey ilk önce ilk tanı için, rektal tuşe yöntemiyle prostat sivisi lokosit kontrolü ve aynı sividan kultur ve antibiogram, ayrica idrar meniden kültür ve antibiogram yaptirmanız. Patojen üremesi olmaz isede pcr yöntemi ile flora,fungal ve genital bakteri taraması yaptirmanızi öneririm. Şu an sizin hastaliginiz yeni oldugu icin enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu anlamak için bu tahlilleri yaptirmanizda fayda var.Vakit gecirmeyin. Gecmis olsun.
Bulunduğum ilde bu imkanlar olmayabilir. Mevcut doktorum özel bir hastanedeydi ve Meni kültür cuma özel hastanede verdim. Diğer testleri salı günü soracağım. Doktoru ve hastaneyi değiştirmeyi düşünüyorum devlet hastanesine geçiş yapacağım sanırım. Yine ürolojiye mi gitmeliyim? Orada bunları yaparlar mı? Araştırma hastanesine gitsem mikrobiyoloji falan mı gitmeliyim yine üroloji mi gidebilirim? Nerden başlamalıyım hiç bir fikrim yok.. lütfen yardımcı olur musunuz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ürolojiye gitmek zorundasiniz,rektal tuse ile prostat sıvı aliminı ancak ürolog yapar kardesim.
spread2021

kadir yazdı:Ürolojiye gitmek zorundasiniz,rektal tuse ile prostat sıvı aliminı ancak ürolog yapar kardesim.
son olarak candida gibi mantar varsa eğer evli olduğum için karşı tarafa bulaşmama gibi şansı var mı? eşimde bir sıkıntı yok mantar yoktur diye düşünüyoruz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

spread2021 yazdı:
kadir yazdı:Ürolojiye gitmek zorundasiniz,rektal tuse ile prostat sıvı aliminı ancak ürolog yapar kardesim.
son olarak candida gibi mantar varsa eğer evli olduğum için karşı tarafa bulaşmama gibi şansı var mı? eşimde bir sıkıntı yok mantar yoktur diye düşünüyoruz
Kandida veya farkli fungal sorunlarıniz varsa esinizle beraber tedavi olmaniz gerekir. Mantar cok cabuk bulasır. Tedavisi icin belli ilaclar vardir. Antifungal tabletler ve kremler. Buna drunuz karar verecektir.
kompakt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen kompakt »

spread2021 yazdı:Merhaba, forumunuzda yeniyim. Pek çok başlık okudum ve buradaki kişilerin en azından hastalığımın tanısında yardımcı olabileceğini, fikir verebileceğini düşünüyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır penisimin baş kısmının sağ alt kısmını, baş bölümüne bağlayan noktada damarın ve bölgesinde dönem dönem gelen durduk yere gelen kaşıntı rahatsızlığı yaşıyorum. Ve bu 1,5 yıllık süreçte her türlü ilişki, mastürbasyon sonrası kaşıntı hissi geliyor. İçeriden mi dışarıdan mı belli değil. İnanılmaz sinir bozucu bir durum. Dermatoloğa da gittim bir şey yok dedi fito krem verdi bir işe yaramadı ben de zihnimi uzaklaştırdım ama Bir türlü bu problem çözülemedi. Son 2 ay öncesine kadar bu sorunum çok fazla önplanda değildi geçti gibiydi. Hikayeme gelecek olursam İlk ortaya çıktığı dönem bu rahatsızlığım tahrişle alakalıydı sanırım. Penisim tahriş olmuştu ve denize gitmiştim daha sonrasında 1 hafta içinde içeriden gelen şiddetli kaşıntı yerimde duramıyor uyuyamıyordum. Mantar var denilerek pek çok ilaç kullandım antibiyotik kullandım. İçeriden gelen kaşıntı geçmiş fakat bu kaşıntı artık dışarıda bulunuyordu ve bunun için çeşitli krem spreyler kullandım bir faydasını görmedim. Zamana bıraktım ve yavaş yavaş düzelse de tam olarak hiç bir zaman bu kaşıntı gitmedi. Ayrıca uzun zamandor yüzüstü yatıp sabah kalkınca peniste ağrı, gece tuvalete çıkma, sabah idrarımı yaparken peniste damla kalıyormuş hissi bulunuyor dönem dönem gelip geçiyordu. 2 ay öncesinde havaların soğumasıyla bir gün sanırım üşüttüm ve idrarımı resmen yapamayacak hale geldim. İdrarımda bir problem vardı. Mesanede idrar kalmış hissi çok vardı ve daha fazla dayanamayıp doktora gittim ve prostatitten şüphelenip muayene yaptı. İdrarım tahlilimde bir sorun olmadığını söyledi. Ultrason istedi ve onu da yaptırdım orada da bir problem görmedi ve zatne prostatitler gözükmez genellikle dedi. Kronik prostatit tanısı koydu ve bana tetradox verdi ve bir hap daha verdi ama hatırlamıyorum. 2 hafta boyunca kullandım hem idrarımdaki sorunlar düzeldi hem de kaşıntıma ciddi katkısı oldu. İlaçlar bitince idrar sorunum çözüldü ancak kaşıntım kaldığı yerden devam etti. Bir kez daha gittim ve bu sefer kaşıntı için bir merhem verdi ve 1 hafta boyunca kullandım hiç bir faydasını göremeyince deride bir problem olmadığını, prostatitin taklitçi bir hastalık olduğunu söyledi. Kaşınan yeri anlattım ereksiyon halinde bölgenin fotoğrafını gösterip sanki damarın altından gelen bir kaşıntı hissi olduğunu penisi sıkınca kaşındığını söyledim. tekrar muayene etti ve kaşıntının geldiği noktayı doktora ifade ettim. Pıhtı olabileceğini ve iltihapla ilgili konuştu. Bana 1 hafta boyunca günde 2 kez Klavunat BID 1000MG, Ecopirin pıhtı için günde 1 kez ve alerji hapı verdi Deloday. Psikolojik olarak bittiğimi, cinsel hayattan soğudumu her ilişki masturbasyon sonrası kaşınacak hissine kapıldığımı bu durumdan 1 yıldır çok müzdarip olup moralmen çökmüş olduğumu da kendisine aktardım.

Klavunat inanılmaz bir değişim sağladı, resmen damarlardan tutun da kaşınan yerdeki derideki değişikliğe kadar ilk 1 saat içerisinde etkisini göstermeye başladı. Ecopirin de keza öyle gerçekten de 1 hafta inanılmaz rahatladım. İlaç bitene kadar kaşıntım çok az olduğunu söyleyeblirim. İlk kez eski günlerdeki gibi hissettim. Perşembe ilaçlarım bitti ve cuma günü kaşıntı az da olsa yeniden geri döndü. Doktora yeniden gittim durumu aktardım bir süre ilaç yazmayacağını söyledi. Kaşıntım her ne kadar geçse de boşalma sonrası penisimde içeriden gelen ince bir sızı ve kaşıntının devam ettiğini söyleyince Benden sperm örneği istedi ve sonuçlarına bakacağını üreme olup olmadığını kontrol edip yeniden görüşmek üzere salı günü davet etti. Şu an sonuçları bekliyorum. Yaşadığım bu sürece baktığınızda bu durumun prostatitle ilgisi olup olmadığı hakkında inanılmaz şüpheciyim. Foruma baktığımda pek çok tetkik var ve bana bunlar yapılmadan kronik prostatit olabileceğim söylenerek tedavim sürüyor. Ve salı günü sonucumda bir problem yoksa ilaç vermeyeceğini söylüyor ve kaşınacağım hissi beni inanılmaz korkutuyor. Bu durum sizce prostatitle ilgili olabilir mi gerçekten?

Lütfen bana yardım edin, çok kötü bir durumdayım artık psikolojim daha fazla kaldırmıyor. Bana yön gösterin..
çok büyük ihtimalle klamidya olabilir sende bendede idrar sıklığı ve boşalma sonrası penis ucunda kaşıntı başlamıştı aylar sonra prostatite evrildi ve pcrda klamidya saptandı zaten antilerden fayda görmüş olmanda buna delalet gibi
spread2021

kompakt yazdı:
spread2021 yazdı:Merhaba, forumunuzda yeniyim. Pek çok başlık okudum ve buradaki kişilerin en azından hastalığımın tanısında yardımcı olabileceğini, fikir verebileceğini düşünüyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır penisimin baş kısmının sağ alt kısmını, baş bölümüne bağlayan noktada damarın ve bölgesinde dönem dönem gelen durduk yere gelen kaşıntı rahatsızlığı yaşıyorum. Ve bu 1,5 yıllık süreçte her türlü ilişki, mastürbasyon sonrası kaşıntı hissi geliyor. İçeriden mi dışarıdan mı belli değil. İnanılmaz sinir bozucu bir durum. Dermatoloğa da gittim bir şey yok dedi fito krem verdi bir işe yaramadı ben de zihnimi uzaklaştırdım ama Bir türlü bu problem çözülemedi. Son 2 ay öncesine kadar bu sorunum çok fazla önplanda değildi geçti gibiydi. Hikayeme gelecek olursam İlk ortaya çıktığı dönem bu rahatsızlığım tahrişle alakalıydı sanırım. Penisim tahriş olmuştu ve denize gitmiştim daha sonrasında 1 hafta içinde içeriden gelen şiddetli kaşıntı yerimde duramıyor uyuyamıyordum. Mantar var denilerek pek çok ilaç kullandım antibiyotik kullandım. İçeriden gelen kaşıntı geçmiş fakat bu kaşıntı artık dışarıda bulunuyordu ve bunun için çeşitli krem spreyler kullandım bir faydasını görmedim. Zamana bıraktım ve yavaş yavaş düzelse de tam olarak hiç bir zaman bu kaşıntı gitmedi. Ayrıca uzun zamandor yüzüstü yatıp sabah kalkınca peniste ağrı, gece tuvalete çıkma, sabah idrarımı yaparken peniste damla kalıyormuş hissi bulunuyor dönem dönem gelip geçiyordu. 2 ay öncesinde havaların soğumasıyla bir gün sanırım üşüttüm ve idrarımı resmen yapamayacak hale geldim. İdrarımda bir problem vardı. Mesanede idrar kalmış hissi çok vardı ve daha fazla dayanamayıp doktora gittim ve prostatitten şüphelenip muayene yaptı. İdrarım tahlilimde bir sorun olmadığını söyledi. Ultrason istedi ve onu da yaptırdım orada da bir problem görmedi ve zatne prostatitler gözükmez genellikle dedi. Kronik prostatit tanısı koydu ve bana tetradox verdi ve bir hap daha verdi ama hatırlamıyorum. 2 hafta boyunca kullandım hem idrarımdaki sorunlar düzeldi hem de kaşıntıma ciddi katkısı oldu. İlaçlar bitince idrar sorunum çözüldü ancak kaşıntım kaldığı yerden devam etti. Bir kez daha gittim ve bu sefer kaşıntı için bir merhem verdi ve 1 hafta boyunca kullandım hiç bir faydasını göremeyince deride bir problem olmadığını, prostatitin taklitçi bir hastalık olduğunu söyledi. Kaşınan yeri anlattım ereksiyon halinde bölgenin fotoğrafını gösterip sanki damarın altından gelen bir kaşıntı hissi olduğunu penisi sıkınca kaşındığını söyledim. tekrar muayene etti ve kaşıntının geldiği noktayı doktora ifade ettim. Pıhtı olabileceğini ve iltihapla ilgili konuştu. Bana 1 hafta boyunca günde 2 kez Klavunat BID 1000MG, Ecopirin pıhtı için günde 1 kez ve alerji hapı verdi Deloday. Psikolojik olarak bittiğimi, cinsel hayattan soğudumu her ilişki masturbasyon sonrası kaşınacak hissine kapıldığımı bu durumdan 1 yıldır çok müzdarip olup moralmen çökmüş olduğumu da kendisine aktardım.

çok büyük ihtimalle klamidya olabilir sende bendede idrar sıklığı ve boşalma sonrası penis ucunda kaşıntı başlamıştı aylar sonra prostatite evrildi ve pcrda klamidya saptandı zaten antilerden fayda görmüş olmanda buna delalet gibi
cevap için teşekkürler, evet olabilir benziyor. peki bu bahsettiğin pcr tam oalrak ne bilmiyorum. Cuma günü semen kültür verdim. onun sonucunda bir şey varsa çıkar mı bu klimadya falan?
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

spread2021 yazdı:
kompakt yazdı:

cevap için teşekkürler, evet olabilir benziyor. peki bu bahsettiğin pcr tam oalrak ne bilmiyorum. Cuma günü semen kültür verdim. onun sonucunda bir şey varsa çıkar mı bu klimadya falan?
klamidyayı kültürde üretmek %0.0001 maalesef kendine ait kültür besiyeri lazım o iş için ve türkiyede yok bildiğim kadarıyla, pcrda %99.9 saptanır ama prostat sıvısından vermen gerekiyor herhangi bir lab yapabilir hastalığı kaptığını düşündüğün partnerin varsa onada pcr yaptırabilirsin ben öyle bulmuştum e vitamini klamidyaya zarar veren bir unsur tedavine ekleyebilirsin ama öncesinde prostat sıvısından kültür ve pcr şart
spread2021

Dün akşamdan beri idrarda yanma, inanılmaz bir şekilde idrar sonrası mesanede yanma hissi yaşıyorum. idrarım hızlı yapabiliyorum fakat sonunda bir kaç damla hissi var. ilk defa böyle bir penis bölgemde yanma hissi var. bu mesajı yazarken bile sanki ateş gibi hissediyorum. bu normalmi? 1 aydır ilk kez böyle bir şey oluyor...
therealpatient

spread2021 yazdı:Dün akşamdan beri idrarda yanma, inanılmaz bir şekilde idrar sonrası mesanede yanma hissi yaşıyorum. idrarım hızlı yapabiliyorum fakat sonunda bir kaç damla hissi var. ilk defa böyle bir penis bölgemde yanma hissi var. bu mesajı yazarken bile sanki ateş gibi hissediyorum. bu normalmi? 1 aydır ilk kez böyle bir şey oluyor...
Hocam sana burada kimse semptomlarına göre ilaç reçete etmeyecek. Bak yapman gerekenleri kadir abi yazmış. Vakit kaybetme, git hemen testleri yaptır. Hastalığın başındasın. Kurtulma şansın var. Prostat sıvısından multiplex pcr yaptırmayı muhakkak ihmal etme.
spread2021

therealpatient yazdı:
spread2021 yazdı:Dün akşamdan beri idrarda yanma, inanılmaz bir şekilde idrar sonrası mesanede yanma hissi yaşıyorum. idrarım hızlı yapabiliyorum fakat sonunda bir kaç damla hissi var. ilk defa böyle bir penis bölgemde yanma hissi var. bu mesajı yazarken bile sanki ateş gibi hissediyorum. bu normalmi? 1 aydır ilk kez böyle bir şey oluyor...
Hocam sana burada kimse semptomlarına göre ilaç reçete etmeyecek. Bak yapman gerekenleri kadir abi yazmış. Vakit kaybetme, git hemen testleri yaptır. Hastalığın başındasın. Kurtulma şansın var. Prostat sıvısından multiplex pcr yaptırmayı muhakkak ihmal etme.
kadir yazdı:
Doğru tahmin ettin bakteri çıktı... staphylococcus aureus
@kadir abi lütfen yorumlar mısın bana ilaç yazıldı. Augmentin BID-1000MG, Factive 320mg. Cevaplarınızı bekliyorum hiç anlamıyorum. Doktor mikrobu yenmeye çalışacağız diyerek umutsuz baktı. çok mu zor durumum????

[
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Hocam bu bende de çıktı, 2 kutu bactrim kullandım sonra çıkmadı. Gerçekten var miydi bu bakteri yoksa bulaş miydi bilmiyorum. Staphlar konusunda hep şüphem var. Kültürlerde sanki bu bakteriler genelde bulaş oluyor. İlaçlardan sonra tekrar ver bakalım kültür.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

spread2021 yazdı:
therealpatient yazdı:
kadir yazdı:
@kadir abi lütfen yorumlar mısın bana ilaç yazıldı. Augmentin BID-1000MG, Factive 320mg. Cevaplarınızı bekliyorum hiç anlamıyorum. Doktor mikrobu yenmeye çalışacağız diyerek umutsuz baktı.

Kardeşim staphlar bulaşın en çok olduğu bakteri grubu başka bi labdan teyit etmeden tedavi almayın bence.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
spread2021

Hergele yazdı:
spread2021 yazdı:
therealpatient yazdı: Hocam sana burada kimse semptomlarına göre ilaç reçete etmeyecek. Bak yapman gerekenleri kadir abi yazmış. Vakit kaybetme, git hemen testleri yaptır. Hastalığın başındasın. Kurtulma şansın var. Prostat sıvısından multiplex pcr yaptırmayı muhakkak ihmal etme.
kadir yazdı:
@kadir abi lütfen yorumlar mısın bana ilaç yazıldı. Augmentin BID-1000MG, Factive 320mg. Cevaplarınızı bekliyorum hiç anlamıyorum. Doktor mikrobu yenmeye çalışacağız diyerek umutsuz baktı. çok mu zor durumum????

Kardeşim staphlar bulaşın en çok olduğu bakteri grubu başka bi labdan teyit etmeden tedavi almayın bence.
yok ki hocam başka da lab buralarda :( çok görülen bir şey diyorsunuz yani böyle bir bakteri çıkması?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

spread2021 yazdı:
Hergele yazdı:
spread2021 yazdı:

@kadir abi lütfen yorumlar mısın bana ilaç yazıldı. Augmentin BID-1000MG, Factive 320mg. Cevaplarınızı bekliyorum hiç anlamıyorum. Doktor mikrobu yenmeye çalışacağız diyerek umutsuz baktı. çok mu zor

yok ki hocam başka da lab buralarda :( çok görülen bir şey diyorsunuz yani böyle bir bakteri çıkması?
Kardesim ozaman dr un verdigi Augmentini kullan...ilaç bitincede ayni laba tekrar ornek ver.
spread2021

İlaçlar 1 haftadır gayet iyi gidiyordu ta ki dün akşama kadar. Kaşıntı şikayetim olan bölge son 3-4 gündür antibiyotikleri kullandığımdan beri sıkıntı çıkarmıyordu. Sadece çok azcık bir tahriş hissettim dün akşam. Buraya da azıcık fito krem sürdüm. Sürmez olaydım sürdüğüm gibi inanılmaz bir kaşıntı tuttu şikayetim olan bölgeyi. Daha önce de bu kremi sürmüştüm ve böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Bu tedavi süresine rağmen bu kremin dokuda kaşıntı oluşturması normal mi? Yıkadım ve geçti ama şimdi de inanılmaz yanıyor. ben anlamadım kafayı yiyeceğim artık :roll:
tahsin90

Mesaj gönderen tahsin90 »

nasil oldun kardeş bendede ayni sikinti var