Uzun aradan sonra tekrar prostatit

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hecked
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Uzun aradan sonra tekrar prostatit

Mesaj gönderen hecked »

Lokosit sıfırlanmasının üstünden 5 ay geçti. Şikayetler hala devam ediyor. (ağrı, idrar hissi, halsizlik)
Kadir abi ne yapmam lazım bıktırdı yemin ediyorum.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Hergele yazdı:
hecked yazdı:
Hergele yazdı:
Son tedaviden sonra yaptırmadım ama ilk lökosit 7 8 di benim sonra 1 2 oldu şikayet bitmedi kültür yaptırdım enterokok üredi tedavi aldım tekrar kültür yaptırdım 2 3 lökosit yine enterokok üredi . Doktorlar üzerine düşmeyebiliyor ya da Farklı bi yöntem benimsiyor hocam. Zaten prostat sıvısına bakan doktor sayısı bile bir elin parmağı kadar.
prostat sıvısı kültürünü hangi hastanede hangi doktor yaptı ? enterokok dediğin dirençli bakteri sanırım.. peki bu durum için ne gibi ilaçlar yazıyorlar, umarım kinolon yazmıyolardır.. Birde sen şuan neler yapıyorsun ?
Adana’da düzen labda yaptırdım Enterokok staph üredi. Sonra üniversite hastanesine üretral akıntı kültürü staph ve enterokok üredi yine. Israrla kinolon yazıyorlar bende işe de yaramıyor. Şu an tekrar kültür tedavi başlamadım Ramazan sebebiyle. Tekrar deneyeceğim.
Bu arada
Venatura Cranberry D-Mannose
Smartcaps quercetin - bromelain
Benexol B12
Ligone kullanıyorum herhangi bi ilerleme yok. Şikayetler devam .
Adanada hangi doktora gittiniz? İlker Hoca mı?
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

Vallaha bir kere atlatsam bir daha seks meks yaparsam ne olayım siz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum bu dertten bir kere kurtulsak daha ne isterki insan.
hecked

Mesaj gönderen hecked »

marti456 yazdı:Vallaha bir kere atlatsam bir daha seks meks yaparsam ne olayım siz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum bu dertten bir kere kurtulsak daha ne isterki insan.
atlatınca görürsün. insan kendini sağlıklı günlerdeki gibi hissediyor. ben tavsiye almak için konu aldım. tavsiyen varsa okurum.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

marti456 yazdı:Vallaha bir kere atlatsam bir daha seks meks yaparsam ne olayım siz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum bu dertten bir kere kurtulsak daha ne isterki insan.
Yahu şöyle bi mantık olabilir mi daha 20sinde gençler yaşıyor bu hastalığı mesele seks vs de değil evlenmek konusunda bunalım yapıyor bu hastalık ne yapsınlar çoluk çocuk sahibi olmayın ilişki de yaşamayın karanlığa gömülün bari mi nedir yani
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
marti456

Mesaj gönderen marti456 »

hecked yazdı:
atlatınca görürsün. insan kendini sağlıklı günlerdeki gibi hissediyor. ben tavsiye almak için konu aldım. tavsiyen varsa okurum.
benim semptomlarım çok ağır geçiyor şimdiye kadar 14 iğne , 6 iv , 12 kutu ilaç içtim bana sorarsan seks kelimesini duysam kaçarım artık bu saatten sonra nükslerin ana sebebi seks korunmalı olanlar bile yazıyor korunmalı oldu yine nüks diye bir daha bu kadar iğne tablet yiyemem kendimde o gücü göremiyorum tavsiyem sana bu saatten sonra şu olur eğer atlatırsan ki inşallah atlatırsın canı gönülden isterim bir daha seks kelimesini hem hayatından hemde kelime lügatından çıkar.

Sana tavsiyem bu olabilir ancak.

Ağrım sızım bitse bende bu tavsiyeye uyacağım. Mümkün olan en kısa sürede herkesin iyileşmesi temennisi ile.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Hergele yazdı:
Yahu şöyle bi mantık olabilir mi daha 20sinde gençler yaşıyor bu hastalığı mesele seks vs de değil evlenmek konusunda bunalım yapıyor bu hastalık ne yapsınlar çoluk çocuk sahibi olmayın ilişki de yaşamayın karanlığa gömülün bari mi nedir yani
harbi böyle mantık olabilir mi 16 17 veya 20 li yaşlarda arkadaşlar var forumda. bu insanlar ömür boyu yalniz mı yaşayacak.
hecked

Mesaj gönderen hecked »

Arkadaşlar 7-8 ay olacak hala ağrılar çok fazla. Bir de üstüne taşak ağrısı eklendi. Zafer hocaya tekrar gitsem gene lokosit cıkmayacak sanırım. Bu durumda ne yapmam lazım benim ? bazen 1-2 gün ağrımadığı da oluyor . Dışkılamadan sonra falan geliyor tekrardan.
hecked

Mesaj gönderen hecked »

hecked yazdı:Arkadaşlar 7-8 ay olacak hala ağrılar çok fazla. Bir de üstüne taşak ağrısı eklendi. Zafer hocaya tekrar gitsem gene lokosit cıkmayacak sanırım. Bu durumda ne yapmam lazım benim ? bazen 1-2 gün ağrımadığı da oluyor . Dışkılamadan sonra falan geliyor tekrardan.
boşalmadan sonraki gün zaten ölüm. eskiden prostat masajı rahatlatırdı şimdi daha fazla ağrıtıyor. Heleki boşalma + prostat masajı dayanılmaz bir ağrı yapıyor.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

hecked yazdı:Arkadaşlar 7-8 ay olacak hala ağrılar çok fazla. Bir de üstüne taşak ağrısı eklendi. Zafer hocaya tekrar gitsem gene lokosit cıkmayacak sanırım. Bu durumda ne yapmam lazım benim ? bazen 1-2 gün ağrımadığı da oluyor . Dışkılamadan sonra falan geliyor tekrardan.
Pelvik taban kaslarına odaklan. Sana yakın bir erkek sağlığı terapisti bul.
Prostatit751
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Prostatit751 »

sekolas yazdı:
Hergele yazdı:
harbi böyle mantık olabilir mi 16 17 veya 20 li yaşlarda arkadaşlar var forumda. bu insanlar ömür boyu yalniz mı yaşayacak.
Ben mesela abi 17 yim hayatımın en güzel dönemlerinde bu semptonları yaşarken bazı dr ların sırf 18 yaşından küçüğüm diye sıvı almamalarını zaten bir türlü çözemiyorum. 1yıldır azaldı arttı semptomlar aynı sadece bol yürüyüş yaptım suan 4 semptom kaldı. Psikolojik diyorlar ama boşalırken ağrı, damlatmada, ve prostat tarafındaki kasların kasılması nasıl bir psikolojik rahatsızlık olabilir onu hiç çözemedim.
hecked

Mesaj gönderen hecked »

duman64 yazdı:
Dostum yaptığın ve fayda gördüğün pelvik taban egzersizi videosu varmı youtubeda ? varsa link atarmısın deneyeyim.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

hecked yazdı:
duman64 yazdı:
Dostum yaptığın ve fayda gördüğün pelvik taban egzersizi videosu varmı youtubeda ? varsa link atarmısın deneyeyim.
Merhaba kardeşim,
Youtube da tek bir gevşetme videosu var .Fakat ingilzce çok.Bu maalesef ülkemizde pek bilinmiyor .özellikle de erkekler için.En çok kadınlar da görülüyormuş ama onlarda ayıp diye öyle yaşıyorlarmış.

Kardeşim ben bu konuda yüzlerce video izledim.Bunlarla ilgili kitaplar okudum.Forumda adıgecen Coşkun hocaya da 8 kitap gönderdim.Hoca bunları okudu ve olaya bakışı değişti.
Ams millet hsla anlamıyor.lokosit kültür PCR peşinde.Sonuc tabi sıfır.

Bu tedavinin iki aşaması var.disaridan ve içeriden masaj.Sadece kendin egzersiz yapmakla çözemezsin. Önce bir fizyoterapist tetik noktası tedavisi yapacak sen de ev ödevi olarak bunları evde yapacaksın.

Ben 8 defa gittim.4 defa daha gidicem.Disaridaki gerilme ya da kasılma çok az kaldı.Icerye 3 defadır yaptırıyorum.Kesin olmamakla birlikte tedavinin faydalarını görmeye başladım.Ama evde de 4 set kendim yapıyorum.

Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama önce kendine bir terapist bul.Sana yemin ediyorum ürologlar doktorundan profuna bir b.k bilmiyorlar.Ben Balikesirdeyim.Benim doktor tecrübeli. 60 yaşında. Adamımın böyle bir şeyden haberi yok.Ben söylüyorum.Koyun gibi bakıyor.

Halbuki forumdakilerin yüzde 90ni fizyo terapi alması lazım.
Onlarda bilmiyorlar. Hele zafer oyman milleti ezbere anti ile zehirliyor.

Son olarak şunu söyleyeyim. Ben 57 yaşındayım.Yarin 120 km gidicem ve 120 km gelicem.baska çare yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
hecked yazdı:
duman64 yazdı:
Merhaba kardeşim,
Youtube da tek bir gevşetme videosu var .Fakat ingilzce çok.Bu maalesef ülkemizde pek bilinmiyor .özellikle de erkekler için.En çok kadınlar da görülüyormuş ama onlarda ayıp diye öyle yaşıyorlarmış.

Kardeşim ben bu konuda yüzlerce video izledim.Bunlarla ilgili kitaplar okudum.Forumda adıgecen Coşkun hocaya da 8 kitap gönderdim.Hoca bunları okudu ve olaya bakışı değişti.

Bu tedavinin iki aşaması var.disaridan ve içeriden masaj.Sadece kendin egzersiz yapmakla çözemezsin. Önce bir fizyoterapist tetik noktası tedavisi yapacak sen de ev ödevi olarak bunları evde yapacaksın.

Ben 8 defa gittim.4 defa daha gidicem.Disaridaki gerilme ya da kasılma çok az kaldı.Icerye 3 defadır yaptırıyorum.Kesin olmamakla birlikte tedavinin faydalarını görmeye başladım.Ama evde de 4 set kendim yapıyorum.

Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama önce kendine bir terapist bul.Sana yemin ediyorum ürologlar doktorundan profuna bir b.k bilmiyorlar.Ben Balikesirdeyim.Benim doktor tecrübeli. 60 yaşında. Adamımın böyle bir şeyden haberi yok.Ben söylüyorum.Koyun gibi bakıyor.

Son olarak şunu söyleyeyim. Ben 57 yaşındayım.Yarin 120 km gidicem ve 120 km gelicem.baska çare yok.
Duman64 kardeşim, şüpheli ilişki sonucunda bulaş olan ve klamidyal, bir gonokokal, bir candidal, bir tüberküloz, bir protozoal
prostatiti nasıl antibiyotiksiz tedavi edeceksiniz?
Prostatit bir çeşit degilki.. gonokok prostatit, tüberküloz prostatit, candidal prostatit, klamidyal prostatit ve miks prostatit denilen yada birkaç patojenin bir arada oldugu prostatit cesitleri var. Bunlar agresif patojenler uygun antibiyotik olmadan tedavisi olmaz gittikce artar. Bu tip CYBH lara ait patojenleri ihtiva eden prostatitleri asla fizyoterapiyle tedavi edemezsiniz. Enfeksiyonu nasıl göz ardı ediyorsunuz? Enfeksiyon uzmanlarina sorun sizede aynı cevabi verecektir. Basit anlaşılır bir soru sorayım; siz belsoguklugunu antibiyotiksiz nasıl tedavi edeceksiniz? Ha şuna katilirim hiçbir enfeksiyon bulgusu olmayan sadece pelvik agrisi olan hastaları fizyoterapiye yönlendirebilirsiniz fakat enfeksiyonel bulgulari olan hastalari direkt fizyoterapiye yonlendirmeniz yanlış. Hepsini aynı kategoriye koymaniz manidar. Fizyoterapiye karşi degilim ama dedigim gibi sadece bakteriyel olmayan pelvik agrisi olan hastalar icin gecerlidir fizyoterapi. Bunu ayirmamiz gerekir oncelikle. Elmalarla armutları aynı sepete koymamaliyiz. Hastaları yanlış yönlendirmeyelim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

kadir yazdı:
duman64 yazdı:
hecked yazdı:
Merhaba kardeşim,

Duman64 kardeşim, şüpheli ilişki sonucunda bulaş olan ve klamidyal, bir gonokokal, bir candidal, bir tüberküloz, bir protozoal
Prostatit bir çeşit degilki.. gonokok prostatit, tüberküloz prostatit, candidal prostatit, klamidyal prostatit ve miks prostatit denilen birkaç patojenin bir arada oldugu prostatit cesitleri var. Bunlar agresif patojenler uygun antibiyotik olmadan tedavisi olmaz gittikce artar. Bu tip CYBH lara ait patojenleri ihtiva eden prostatitleri asla fizyoterapiyle tedavi edemezsiniz. Enfeksiyonu nasıl göz ardı ediyorsunuz? Enfeksiyon uzmanlarina sorun sizede aynı cevabi verecektir. Basit anlaşılır bir soru sorayım; siz belsoguklugunu antibiyotiksiz nasıl tedavi edeceksiniz? Ha şuna katilirim hiçbir enfeksiyon bulgusu olmayan sadece pelvik agrisi olan hastaları fizyoterapiye yönlendirebilirsiniz fakat enfeksiyonel bulgulari olan hastalari direkt fizyoterapiye yonlendirmeniz yanlış. Hepsini aynı kategoriye koymaniz manidar. Fizyoterapiye karşi degilim ama dedigim gibi sadece bakteriyel olmayan pelvik agrisi olan hastalar icin gecerlidir fizyoterapi. Bunu ayirmamiz gerekir oncelikle. Elmalarla armutları aynı sepete koymamaliyiz. Hastaları yanlış yönlendirmeyelim.
İyi diyorsun kadir abi ama o zaman senin dediklerinden zafer hoca her lökosit çıkan hastayı CYBH kaynaklı prostatit hastası olarak görüyor gibi bir anlam çıkarıyorum ben doğru mudur?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

clark yazdı:
kadir yazdı:
duman64 yazdı:
Merhaba kardeşim,

Prostatit bir çeşit degilki.. gonokok prostatit, tüberküloz prostatit, candidal prostatit, klamidyal prostatit ve miks prostatit denilen birkaç patojenin bir arada oldugu prostatit cesitleri var. Bunlar agresif patojenler uygun antibiyotik olmadan tedavisi olmaz gittikce artar. Bu tip CYBH lara ait patojenleri ihtiva eden prostatitleri asla fizyoterapiyle tedavi edemezsiniz. Enfeksiyonu nasıl göz ardı ediyorsunuz? Enfeksiyon uzmanlarina sorun sizede aynı cevabi verecektir. Basit anlaşılır bir soru sorayım; siz belsoguklugunu antibiyotiksiz nasıl tedavi edeceksiniz? Ha şuna katilirim hiçbir enfeksiyon bulgusu olmayan sadece pelvik agrisi olan hastaları fizyoterapiye yönlendirebilirsiniz fakat enfeksiyonel bulgulari olan hastalari direkt fizyoterapiye yonlendirmeniz yanlış. Hepsini aynı kategoriye koymaniz manidar. Fizyoterapiye karşi degilim ama dedigim gibi sadece bakteriyel olmayan pelvik agrisi olan hastalar icin gecerlidir fizyoterapi. Bunu ayirmamiz gerekir oncelikle. Elmalarla armutları aynı sepete koymamaliyiz. Hastaları yanlış yönlendirmeyelim.
İyi diyorsun kadir abi ama o zaman senin dediklerinden zafer hoca her lökosit çıkan hastayı CYBH kaynaklı prostatit hastası olarak görüyor gibi bir anlam çıkarıyorum ben doğru mudur?
Onu adı geçen dra soracaksiniz o doktorun tedavi yöntemiyle ilgili.. kendisi ampirik tedavi uyguluyor yani geniş bir yelpazeyi kapsiyor ve spektrumu geniş bir tedavi ama bu yöntemde aşırı antibiyotik yükleniliyor. Bana göre önce kültur ve antibiogram yapilmali, ureme olmaz ise pcr yapilmali. Olmaz ise ampirik en son denenmeli.Ben lokosit yaninda kültür ve pcr den yanayim. Kültür ve antibiogramsiz tedaviyi tasvip etmiyorum. Ayrıca bunu ben demiyorum. Tıp dünyası, klinik calismalarda geçen tedavi yöntemleri bu sekilde. Sorunuzun gerçek muhattabı ben degilim sevgili kardesim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Teşekkür ederim kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

clark yazdı:Teşekkür ederim kadir abi
Rica ederim...
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Çok doğru bir yorum kadir abi kuru bir tebrik değil yerli bir cevap vermiş keşke bnde atlatan olabilsem bnde hem şüpheli ilişki hemde üst üste mastürbasyon sonucu nüks yaşadım ama çok beter imiş. Keşke tedavi olabilsem garson luğa gitti m resmen bitti m. Çok zor antibiyotik te yasak eczane lerden yazdırma k işi de parayla özelde. Keşke antibiyotik zulada saklayabilseydim acaba bndede gonokoksalmı yoksa klamidya mı çok Zor idrar hatta yapmayı bırak yangı lı ve Ağrı'da n uyuyamıyorum . Rabbim yardımcı mz ola
emin3850

Mesaj gönderen emin3850 »

Prostatit751 yazdı:
sekolas yazdı:
Hergele yazdı:
Ben mesela abi 17 yim hayatımın en güzel dönemlerinde bu semptonları yaşarken bazı dr ların sırf 18 yaşından küçüğüm diye sıvı almamalarını zaten bir türlü çözemiyorum. 1yıldır azaldı arttı semptomlar aynı sadece bol yürüyüş yaptım suan 4 semptom kaldı. Psikolojik diyorlar ama boşalırken ağrı, damlatmada, ve prostat tarafındaki kasların kasılması nasıl bir psikolojik rahatsızlık olabilir onu hiç çözemedim.
Hayatımızın amına kodu sınava mı çalışıyım ağrılarımlamı uğraşıyım her ay gelen nüks le gene ümitsizlik hissini yenmeyemi çalışıyım . doğru düzgün tedavi yapan doktorlar şehir dışında ona nasıl gidiceğimimi hesaplıyım daha 16 yaşındayım bide bu kadar sorunun üstünde mutlu olmaya çalışıp kendimi avutuma ile uğraşıyorum . Yoruldum yemin ederim yoruldum .
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Hocam zafer hoca muayene ve prostat masajı için ne kadar ücret talep ediyor
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

efervesan yazdı:Hocam zafer hoca muayene ve prostat masajı için ne kadar ücret talep ediyor
Ağabey nüks mü oldu senin ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Bnmde tekrar tekrar nüks var hep korunması z ve futur suzca mastürbasyon
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

hecked yazdı:Ben bugün yapabileceğim şeyleri listeledim.

- kurkumin
- kabak çekirdeği yağı
- yakı otu
- polen
- 3 gün ara ile prostat masajı
- cinsel perhiz
- şekerli içecek ve yiyecek tüketmemek
- bromelain ve quercetin

bunları deneyeceğim. bakalım..
Prostat masajı mı kendiniz mi yapıyor sunuz
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Hergele yazdı:
efervesan yazdı:Hocam zafer hoca muayene ve prostat masajı için ne kadar ücret talep ediyor
Ağabey nüks mü oldu senin ?
Yok nüks olmadı da aklımda bi ara genel bir muayene olayım diyorum fiyatlar ne alem onu öğrenmek için sordum