Dışkı sonrası aşırı idrar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Gencoglan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Dışkı sonrası aşırı idrar

Mesaj gönderen Gencoglan »

Hocam hiçbir tahlilde kristal yada kireclenmeyle alakalı birşey gormemistim
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Valeri yazdı:
Valeri yazdı:Bölgeyi zorlayınca aynı zamanda mesane de zorlanmış oluyor, mesane kasları zamanla bozuluyor. Pysillium fisk hakkında gübre diye bir takviye var bolca lif içeren, onu kullanın. Antibiyotikler yüzünden bozulan bağırsak florasının toplanmasi uzun sürüyor.
Pysillium husk fibre pardon
Merhaba nasıl bir ilaç bu solgar ın sanırım. Kabızlığı önleyip rahat dışkılama yaptırıyor mu? Günde kaç tane alınıyor???
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

prosta50 yazdı:
Valeri yazdı:
Valeri yazdı:Bölgeyi zorlayınca aynı zamanda mesane de zorlanmış oluyor, mesane kasları zamanla bozuluyor. Pysillium fisk hakkında gübre diye bir takviye var bolca lif içeren, onu kullanın. Antibiyotikler yüzünden bozulan bağırsak florasının toplanmasi uzun sürüyor.
Pysillium husk fibre pardon
Merhaba nasıl bir ilaç bu solgar ın sanırım. Kabızlığı önleyip rahat dışkılama yaptırıyor mu? Günde kaç tane alınıyor???
Evet günde 2 adet alımı uygundur. Dışkılama rahat yapiyorsunuz
July1

Mesaj gönderen July1 »

kadir yazdı:
insirah13 yazdı:
July1 yazdı: Evet aynen boyle. Kabız ilacı aldigim zaman yumusak diski gelmesine ragmen zor yapiyorum ve benim diskim bitmiyor yaptikca arkadan gelmeye devam ediyor bu yuzden zaten gun boyu sürmesi
Vallahi benim de sanki iceride kalıyor. @kadir abi bu neden olabilir? Kaslarla ilgili bir problem olabilir mi? Acaba prostatit dışı bir sıkıntımız mi var? Çünkü dıskı yapmadığım sürece eskisi gibiyim
Kardeşim iki faktör var dışkının parca parca azar cikmasina sebep olan; 1- Prostatin şiş olup kalın bagirsaga baski yapmasi dıskı cıkişini engellemesi. 2- Bagirsak florasinin antibiyotikten dolayı bozulması. Bagirsak duvarina tutunan yararli kamcili bakteriler ayni zamanda dışkıyi disari itekleme gorevi gorurler. Bunlar yok olunca dışkının cikması kaslara kaliyor. Fazla ikinmayin makat kaslarini patlatip hemoroid olmayın. Probiyotik takviye, yogurt, kefir ve bilhassa lorlu biber karışimi tüketin ( ekşimikli biber turşusu) da denir. Kahvaltilarda süper bir lezzet. Zengin probiyotik bir besin. Bunlari yapin dışkiniz tek parca olarak cikacaktir.
Abi bol probiyotik almam sonucu kabızlığım, zorlanarak yapmam geçti. Su da içiyorum çok. Yine dışkı sonrası idrar geliyor ama artık aşırı seviyesinde değil. Prostata, idrara odaklı bir öneri de alabilir miyim senden. İdrarı biraz daha dusursem bir sıkıntım kalmayacak.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

July1 yazdı:
kadir yazdı:
insirah13 yazdı:
Vallahi benim de sanki iceride kalıyor. @kadir abi bu neden olabilir? Kaslarla ilgili bir problem olabilir mi? Acaba prostatit dışı bir sıkıntımız mi var? Çünkü dıskı yapmadığım sürece eskisi gibiyim
Kardeşim iki faktör var dışkının parca parca azar cikmasina sebep olan; 1- Prostatin şiş olup kalın bagirsaga baski yapmasi dıskı cıkişini engellemesi. 2- Bagirsak florasinin antibiyotikten dolayı bozulması. Bagirsak duvarina tutunan yararli kamcili bakteriler ayni zamanda dışkıyi disari itekleme gorevi gorurler. Bunlar yok olunca dışkının cikması kaslara kaliyor. Fazla ikinmayin makat kaslarini patlatip hemoroid olmayın. Probiyotik takviye, yogurt, kefir ve bilhassa lorlu biber karışimi tüketin ( ekşimikli biber turşusu) da denir. Kahvaltilarda süper bir lezzet. Zengin probiyotik bir besin. Bunlari yapin dışkiniz tek parca olarak cikacaktir.
Abi bol probiyotik almam sonucu kabızlığım, zorlanarak yapmam geçti. Su da içiyorum çok. Yine dışkı sonrası idrar geliyor ama artık aşırı seviyesinde değil. Prostata, idrara odaklı bir öneri de alabilir miyim senden. İdrarı biraz daha dusursem bir sıkıntım kalmayacak.
Sık ve az miktarda idrara cikiyorsaniz (Pollaküri) buda prostat inflamasyonunun devam etmesiyle alakalidir. Bunun icin alfabloker kullanmanız gerekir (Cardura 2mg) sık idrar semptomları için drunuza recete ettirebilirsiniz. Fakat tüm üretral akıntı tahlilleriniz negatif olması iyilesmenizin süreci ile alakalidır. Tedavide ilk dikkat edilecek husus budur kardesim.
July1

Mesaj gönderen July1 »

kadir yazdı:
July1 yazdı:
kadir yazdı: Kardeşim iki faktör var dışkının parca parca azar cikmasina sebep olan; 1- Prostatin şiş olup kalın bagirsaga baski yapmasi dıskı cıkişini engellemesi. 2- Bagirsak florasinin antibiyotikten dolayı bozulması. Bagirsak duvarina tutunan yararli kamcili bakteriler ayni zamanda dışkıyi disari itekleme gorevi gorurler. Bunlar yok olunca dışkının cikması kaslara kaliyor. Fazla ikinmayin makat kaslarini patlatip hemoroid olmayın. Probiyotik takviye, yogurt, kefir ve bilhassa lorlu biber karışimi tüketin ( ekşimikli biber turşusu) da denir. Kahvaltilarda süper bir lezzet. Zengin probiyotik bir besin. Bunlari yapin dışkiniz tek parca olarak cikacaktir.
Sık ve az miktarda idrara cikiyorsaniz (Pollaküri) buda prostat inflamasyonunun devam etmesiyle alakalidir. Bunun icin alfabloker kullanmanız gerekir (Cardura 2mg) sık idrar semptomları için drunuza recete ettirebilirsiniz. Fakat tüm üretral akıntı tahlilleriniz negatif olması iyilesmenizin süreci ile alakalidır. Tedavide ilk dikkat edilecek husus budur kardesim.
Doktorlar üretral akinti olarak idrar almasalar oburlerini de alsalar sürecin ne olduguna bakacagim da yok idrar tahlili sadece. Neyse cardura yi alacagim abi sagol
July1

Mesaj gönderen July1 »

Erken yazmışım. 3 kutu kefir, bir probiyotik yogurt bitirdim yok yine diski kaldi makatta.Bundan sebeple idrar gelip duruyor. Sabaha kadar da oyle surecek. Uyku haram oldu yine ins birkac saat uyuyabilirim de sinava daha az yorgun girerim. O kadar sinirlendim ki bugün. O sinirle iyi ki kendime zarar vermedim. Bu kadar olmaz vallahi olmaz. Dışkı yokken normalim abilerim ya vallahi bir gram sorunum yok mutluyum huzurluyum. Yav bir diski bu kadar iskence ettirir mi adama.Bitiyor yav. Gün bitiyor benim icin, Prostat icin milyon tane şey yaptım, egzersiz, yaki otu, yuruyus, sogan kuru, sade soğan, balık, karanfil cayi, bal ceviz, meyveler, bol su, sonra abim dedi bagirsaklar sikintili gittim litre litre probiyotik aldım daha ne yapayım ki bir de bunlardan once mesane ilaclari ve iki antibiyotik kullanmisligim var daha ne yapayim. Cikmiyor cikinca da bitmiyor dun kabizligim yoktu ama o kadar cok diski cikardim ki makatimim ici tahriş oldu dokununca aciyordu.
Makata hic baktirmadim randevu aldim bakalım belki makatin iciyle alakalidir ins oyledir de sorunu cozeriz. Derdimi yazayim dedim iyi bakın kendinize. Bir gelisme oldu mu yazarim buraya hic degilse derdimi yaziya gecirmis olurum sadece ben okusam bile sorun degil
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

July1 yazdı:Erken yazmışım. 3 kutu kefir, bir probiyotik yogurt bitirdim yok yine diski kaldi makatta.Bundan sebeple idrar gelip duruyor. Sabaha kadar da oyle surecek. Uyku haram oldu yine ins birkac saat uyuyabilirim de sinava daha az yorgun girerim. O kadar sinirlendim ki bugün. O sinirle iyi ki kendime zarar vermedim. Bu kadar olmaz vallahi olmaz. Dışkı yokken normalim abilerim ya vallahi bir gram sorunum yok mutluyum huzurluyum. Yav bir diski bu kadar iskence ettirir mi adama.Bitiyor yav. Gün bitiyor benim icin, Prostat icin milyon tane şey yaptım, egzersiz, yaki otu, yuruyus, sogan kuru, sade soğan, balık, karanfil cayi, bal ceviz, meyveler, bol su, sonra abim dedi bagirsaklar sikintili gittim litre litre probiyotik aldım daha ne yapayım ki bir de bunlardan once mesane ilaclari ve iki antibiyotik kullanmisligim var daha ne yapayim. Cikmiyor cikinca da bitmiyor dun kabizligim yoktu ama o kadar cok diski cikardim ki makatimim ici tahriş oldu dokununca aciyordu.
Makata hic baktirmadim randevu aldim bakalım belki makatin iciyle alakalidir ins oyledir de sorunu cozeriz. Derdimi yazayim dedim iyi bakın kendinize. Bir gelisme oldu mu yazarim buraya hic degilse derdimi yaziya gecirmis olurum sadece ben okusam bile sorun degil
Kardeş bir kolonoskopi yaptır o zaman, belki makat ile ilgili sorun vardır
July1

Mesaj gönderen July1 »

Valeri yazdı:
July1 yazdı:Erken yazmışım. 3 kutu kefir, bir probiyotik yogurt bitirdim yok yine diski kaldi makatta.Bundan sebeple idrar gelip duruyor. Sabaha kadar da oyle surecek. Uyku haram oldu yine ins birkac saat uyuyabilirim de sinava daha az yorgun girerim. O kadar sinirlendim ki bugün. O sinirle iyi ki kendime zarar vermedim. Bu kadar olmaz vallahi olmaz. Dışkı yokken normalim abilerim ya vallahi bir gram sorunum yok mutluyum huzurluyum. Yav bir diski bu kadar iskence ettirir mi adama.Bitiyor yav. Gün bitiyor benim icin, Prostat icin milyon tane şey yaptım, egzersiz, yaki otu, yuruyus, sogan kuru, sade soğan, balık, karanfil cayi, bal ceviz, meyveler, bol su, sonra abim dedi bagirsaklar sikintili gittim litre litre probiyotik aldım daha ne yapayım ki bir de bunlardan once mesane ilaclari ve iki antibiyotik kullanmisligim var daha ne yapayim. Cikmiyor cikinca da bitmiyor dun kabizligim yoktu ama o kadar cok diski cikardim ki makatimim ici tahriş oldu dokununca aciyordu.
1 hafta sonra gidiyorum gastroenterelojiye. Korkuyorum acaba bagirsak kanseri miyim. Benim kadar diski sorunu ceken prostatit birine de rastlamadim forumda. Makatın disinda bir sey yok. 8-9 orta uzunlukta parca cikiyor en sonda gelen diski takili kaliyor makat icinde ne kadar zorlasam da serbest biraksam da yok kaliyor orda
Hadi prostatitim peki tamam kabul edelim de tum prostatit hastalari ilac olsun icecek olsun bir seyler yaptiktan sonra rahat ettikleri cok gun oluyor yaziyorlar hatta sunu bunu yaptim iyi oldum , biraz daha iyiyim vs vs
Ben ne yapsam dışkı geldi mi o son diski orda kalicak, gazla beraber idrar yerine baski yapicak kal oyle butun gun. Neyse bir hafta sonra yazarim sonuclari
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

July1 yazdı:
Valeri yazdı:
1 hafta sonra gidiyorum gastroenterelojiye. Korkuyorum acaba bagirsak kanseri miyim. Benim kadar diski sorunu ceken prostatit birine de rastlamadim forumda. Makatın disinda bir sey yok. 8-9 orta uzunlukta parca cikiyor en sonda gelen diski takili kaliyor makat icinde ne kadar zorlasam da serbest biraksam da yok kaliyor orda
Hadi prostatitim peki tamam kabul edelim de tum prostatit hastalari ilac olsun icecek olsun bir seyler yaptiktan sonra rahat ettikleri cok gun oluyor yaziyorlar hatta sunu bunu yaptim iyi oldum , biraz daha iyiyim vs vs
Ben ne yapsam dışkı geldi mi o son diski orda kalicak, gazla beraber idrar yerine baski yapicak kal oyle butun gun. Neyse bir hafta sonra yazarim sonuclari
Bekliyoruz hocam gelişmeleri, belki bende giderim
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

Kardeşim yaşın kaç bilmiyorum korkma barsak konusunda kanser vs yaklaşık 17 yıllık hastayım sislikten dolayı rahat çıkamısun tuvalete senin yaşadığın tüm semtoplari yaşadım kimi tarihlerde gasroloji doktoruna yap kolonoskopi piskolojim bozuluyor dedim kabul etti ve hicbisey çıkmadı kolonoskopi sonrası barsak düzeninin düzelme ihtimali de yüksek bende öle oldu ama şu antibiyotik lerden artık uzak durun bana şu forumda antibiyotik ile iglesen düzelen bir kişi görmedim bu antibiyotik ler ciddden mide barsak anasını ağlatıyor kaç yıl oldu bilmiyorum antibiyotik kullanmıyorum iyimiyim değilim 2 gün iyi 2 gün kötü idare etmeye. Çalışıyorum gençliğim yaşayamadım bu nalet hastalık yüzünden ama kanser vs kafana takma alakası yok sislikten geçiş zorlanıyor
spread2021
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen spread2021 »

Evet dışkı sonrası değil belki ama bende de dışkılarken devamlı idrar geliyor. Gerçi bugün idrar sanıp ellediğimde yapışkan bir başka sıvı olduğunu farkettim. bu ne ola ki? prostat sıvısı mı geliyor acaba.