Hafif belirtiler var

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
nane224
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Hafif belirtiler var

Mesaj gönderen nane224 »

Merhabalar,

Tahmini 1 yıldır ani idrar gelmesi, idrar kesem çok dolu olmasa bile sıkışma hissim var. Çok su içtiğim içim normal diye hiç doktora gitmedim. 1 ay kadar önce sabah idrara kalktım ve idrar yapma sırasında yanma hissi geldi. Bu his 1-2 saat geçmedi. Daha sonra da hiç yanma hissi olmadı. 1 aydır yine ani idrar sık idrar gibi belirtiler var. Ek olarak bazen gece 1 kere idarara kalkıyorum. Bu yanma hissi olunca doktora gitmiştim geçen ay. Babamda taş oldugunu söyledim. Film vs çekti. Temiz çıktı. Cipro verdi. 2 hafta kullandım. Bir değişiklik olmadı. Tekrar gittim. İşeme ve idrar testi yaptık. Ortamala akış 12ml/s çıktı. Yaşım bu arada 27. Yaşıma göre çok yavaş oldugunu söyledi ve bana 2 ilaç verdi. Biri xatral 10mg. Diğeri tek kullanımlık suya atılıp içilen bir tabletti suda eriyenden. Adını hatırlayamadım. Xatral'i 20 gündür kullanıyorum bir etkisini göremedim. Bu forumu bugün keşfettim. Biraz kurcalayınca bunun devamlı bir sorun oldugunu gördüm. Belirtiler bende hep idrarla alakalı. Sık ve ani çıkıyorum. 8-10defa tahmini günde. Pandemi boyunca çok hareketsiz kaldım. Bunun bir etkisi var mı bilemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler herkese
nane224
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Hafif belirtiler var

Mesaj gönderen nane224 »

Yakı otunu tavsiye edenler olmuş. Yarın alıp deneyeceğim. Farklı tavsiyeniz olursa açığım.