Büyük tuvalet sonrası idrar hissi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Büyük tuvalet sonrası idrar hissi

Mesaj gönderen insirah13 »

Merhaba

Kabızlık yaşamıyorum her gün tuvalete cıkıyorum ama sanki tamamen bosaltamıyor gibiyim dıskıyı. Tuvalet sonrası degisik bir hissiyat oluyor ve idrae hissi baslıyor. Bu yokken idrar hissim de yok. Makatta acı, agrı vs de olmuyor. Sadece arasında kaşınma oluyor. Elle yokladıgımda hemeroide benzer bir sey de hissedemiyorum. Ama suan tek sorunum buyuk tuvalet sonrası makat icindeki sertlik kasılma gibi bir gariplik. Benzerini yasayan var mı? Probiyotik de kullaniyorum duzenli.
kennan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Büyük tuvalet sonrası idrar hissi

Mesaj gönderen kennan »

insirah13 yazdı:Merhaba

Kabızlık yaşamıyorum her gün tuvalete cıkıyorum ama sanki tamamen bosaltamıyor gibiyim dıskıyı. Tuvalet sonrası degisik bir hissiyat oluyor ve idrae hissi baslıyor. Bu yokken idrar hissim de yok. Makatta acı, agrı vs de olmuyor. Sadece arasında kaşınma oluyor. Elle yokladıgımda hemeroide benzer bir sey de hissedemiyorum. Ama suan tek sorunum buyuk tuvalet sonrası makat icindeki sertlik kasılma gibi bir gariplik. Benzerini yasayan var mı? Probiyotik de kullaniyorum duzenli.
Benzer bi durum yaşıyorum, büyük tuvalet sonrası peniste baskı hissediyorum kasıklar, testisler, penis ve makat bölgesi geriliyor hatta penis morarıyor.
trkrcan44

Mesaj gönderen trkrcan44 »

Sizin yaşadığınız sorunların aynısı bende de oluyor. Büyük tuvaletin ardından idrarım başlıyor ve bu idrar kesik kesik, tazyiksiz bir şekilde devam ediyor. Ayrıca gün içerisinde makat çevresinde hafif kaşıntılar oluşuyor, fakat neden kaynaklandığını çözemedim. ( Bu kaşıntı için cilt hekiminden kortikosteroid, antifungal ve antihistaminik tedavisi aldım, kurt ve parazit ihtimaline karşı kontil tablet ve probiyotik takviyesi aldım fakat düzelmedi.)
denizli20

Mesaj gönderen denizli20 »

Bende yaşıyor gibiyim aynı problemi makatta kaşıntı ağrı acı onlar bende de oluyor genel cerraha gittim onemli bişey yok dedi antibiyotik verdi bı kutu ama faydası olmadı bende kendimce probiyotik kullanmaya başladım ev yapımı yoğurt gibi biraz faydası var gibi
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Bu sıkayetlerınız ıcın tedavının buyuk bolumu dıyet ıle duzelır *sekerlı yıyecek ıceceklerden uzak durun *meyve de dahıl hıc yada daha az tuketın *acı ve eksı gıdalar tuketmeyın *duzenlı probıyotık alın *yesıl agırlıklı beslenın *ogunlerde fast food tercıh etmeyınız
Edıt:bır cogumuzun bılmedıgı ancak prostatı azdıran ketcap hıc tuketmeyın
Bırde gızlı dıger dusman cıg kofte ıcınde bulunan artık gılıkozmu mısır surubunu ne oldugu bellı olmayan nar eksısı dıye ıcıne bol bol sıkıyolar bunlar prostatı azdırır dıkkat edınız
Gecmıs olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Galip yazdı:Bu sıkayetlerınız ıcın tedavının buyuk bolumu dıyet ıle duzelır *sekerlı yıyecek ıceceklerden uzak durun *meyve de dahıl hıc yada daha az tuketın *acı ve eksı gıdalar tuketmeyın *duzenlı probıyotık alın *yesıl agırlıklı beslenın *ogunlerde fast food tercıh etmeyınız
Bırde gızlı dıger dusman cıg kofte ıcınde bulunan artık gılıkozmu mısır surubunu ne oldugu bellı olmayan nar eksısı dıye ıcıne bol bol sıkıyolar bunlar prostatı azdırır dıkkat edınız
Gecmıs olsun
Keşke gercek nar ekşisi olsa...çok faydalı. Ama mlsf gıdadada ticari ahlaksızlık diz boyu.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:
Galip yazdı:Bu sıkayetlerınız ıcın tedavının buyuk bolumu dıyet ıle duzelır *sekerlı yıyecek ıceceklerden uzak durun *meyve de dahıl hıc yada daha az tuketın *acı ve eksı gıdalar tuketmeyın *duzenlı probıyotık alın *yesıl agırlıklı beslenın *ogunlerde fast food tercıh etmeyınız
Gecmıs olsun
Keşke gercek nar ekşisi olsa...çok faydalı. Ama mlsf gıdadada ticari ahlaksızlık diz boyu.
Salataya nar ekşisi de mi katmayalım.
Odyseus00

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Arkadaşlar bunlar zamanla geçiyor ben ilaç antibiyotik kullanmadım ağrı var ama bu idrar,dışkı ve mesane doluluk hissi biraz yavaş oluyor ama zamanla düzeliyor benim bir yıl sonra yavaştan düzelme başladı ilaç kullananlarda belki daha hızlı ilerliyordur