Prostatitin tam olarak geçtiğini nasıl anlarım ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatitin tam olarak geçtiğini nasıl anlarım ?

Mesaj gönderen sekolas »

Arkadaşlar ben prostatit tedavisi aldım başta lökosit 5-6 idi sonra 0 indi tek kürde şimdi iyiyim semtomplarımın hepsi geçti eskiye döndüm diyebilirim ama bu hastalık kesin nüks edecek diye bişey var mı ? hastalık başı ve tedavi sonrası kültürde bişey üremedi.Hastalık geçti mi bilmiyorum ne zamana kadar nüks yaşamazssam geçti tamamen denebilir buna ?
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostatitin tam olarak geçtiğini nasıl anlarım ?

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

sekolas yazdı:Arkadaşlar ben prostatit tedavisi aldım başta lökosit 5-6 idi sonra 0 indi tek kürde şimdi iyiyim semtomplarımın hepsi geçti eskiye döndüm diyebilirim ama bu hastalık kesin nüks edecek diye bişey var mı ? hastalık başı ve tedavi sonrası kültürde bişey üremedi.Hastalık geçti mi bilmiyorum ne zamana kadar nüks yaşamazssam geçti tamamen denebilir buna ?
Ne kadar süredir hastasin
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
sekolas yazdı:Arkadaşlar ben prostatit tedavisi aldım başta lökosit 5-6 idi sonra 0 indi tek kürde şimdi iyiyim semtomplarımın hepsi geçti eskiye döndüm diyebilirim ama bu hastalık kesin nüks edecek diye bişey var mı ? hastalık başı ve tedavi sonrası kültürde bişey üremedi.Hastalık geçti mi bilmiyorum ne zamana kadar nüks yaşamazssam geçti tamamen denebilir buna ?
1 aydır
Ahbikurtulsam25

sekolas yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
1 aydır
Tamamen kurtulursun çok şanslısın biz 6 yıl sonra prostatit olduğumuzu söylediler. Maalesef kurtulmak zor kroniklesti.ben de 6 yıl önce bu siteyi bulsaydım her şey çok güzel olacaktı ah şans işte.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
sekolas yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Ne kadar süredir hastasin
1 aydır
Tamamen kurtulursun çok şanslısın biz 6 yıl sonra prostatit olduğumuzu söylediler. Maalesef kurtulmak zor kroniklesti.ben de 6 yıl önce bu siteyi bulsaydım her şey çok güzel olacaktı ah şans işte.
ben direk prostatit olduğumu anladım biliyodum bu hastalığı. Ama iste bilemiyorum şuan diyetteyim falan acı bahatlı yemiyorum havuza giriyodum eskiden girmiyorum bozarsam başa sarar mı diye korkuyom.
Ahbikurtulsam25

sekolas yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
sekolas yazdı: 1 aydır
ben direk prostatit olduğumu anladım biliyodum bu hastalığı. Ama iste bilemiyorum şuan diyetteyim falan acı bahatlı yemiyorum havuza giriyodum eskiden girmiyorum bozarsam başa sarar mı diye korkuyom.
Kontrollü olmakta fayda var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sekolas yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
Aman kardeşim, bu tedavi sana iyi geldiyse kontrolunü aksatma. Bakteriyi tamamen elimine edene kadar kontrolü sıkı tut. Tekrar nuks edebilir.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

kadir yazdı:
sekolas yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Tamamen kurtulursun çok şanslısın biz 6 yıl sonra prostatit olduğumuzu söylediler. Maalesef kurtulmak zor kroniklesti.ben de 6 yıl önce bu siteyi bulsaydım her şey çok güzel olacaktı ah şans işte.
Aman kardeşim, bu tedavi sana iyi geldiyse kontrolunü aksatma. Bakteriyi tamamen elimine edene kadar kontrolü sıkı tut. Tekrar nuks edebilir.
Tamam abi kontrollere gidicem ayda bir
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun. iyileştiğini düşünüyorum. ama tanımadığın kadınlarla cinsel ilişkiye girersen ya da oral seks gibi şeye yönelirsen nüks yaşayabilirsin. zaten hayatında hiç prostatit olmamış insanlar bile bu şekilde prostatit olabiliyor. bu saatten sonra dikkatli olman gerekiyor. acı baharat filan bunların tetikleyeceğini zannetmiyorum. hiçbir şikayetin kalmadıysa tekrar doktora gidip kontrol amaçlı bile olsa muayene olma. foruma da girme. aklından bu hastalığı çıkarıp eski yaşantına geri dön bence. kurtulduğun için de bir fakire zekat veya sadakada vermeni tavsiye ederim. çünkü şifa allah'tandır.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

ABittersweetLi yazdı:geçmiş olsun. iyileştiğini düşünüyorum. ama tanımadığın kadınlarla cinsel ilişkiye girersen ya da oral seks gibi şeye yönelirsen nüks yaşayabilirsin. zaten hayatında hiç prostatit olmamış insanlar bile bu şekilde prostatit olabiliyor. bu saatten sonra dikkatli olman gerekiyor. acı baharat filan bunların tetikleyeceğini zannetmiyorum. hiçbir şikayetin kalmadıysa tekrar doktora gidip kontrol amaçlı bile olsa muayene olma. foruma da girme. aklından bu hastalığı çıkarıp eski yaşantına geri dön bence. kurtulduğun için de bir fakire zekat veya sadakada vermeni tavsiye ederim. çünkü şifa allah'tandır.
abi zaten yaşım 20 daha cinsel ilişkim olmadı hayatımda zaten şu olaydan sonra da öyle biilinçsiz seks yapmam ama forumda okuduğum onca şeyden sonra içime kurt düştü acaba geçti mi geçmedi mi yoksa sadece baskılandı mı diye en son 1 hafta önce gittim doktora bir şey çıkmadı ilaç alma boşuna üşütme sadece yemene içmene dikkat et dedi. Şuan burslarla geçiniyorum zaten bu hastalıkta maddi yük oluşturuyor insanda hele bir de öğrenciysen daha zor o yüzden pcr falan yaptıramadım ama en yakın zamanda bi işe girince sadaka vericem.
gfdgg133c

Mesaj gönderen gfdgg133c »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
sekolas yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Ne kadar süredir hastasin
1 aydır
Merhaba 6 yıl hiç bisey fark etmediniz mi nasıl oluyor ne olduda sonradan fark ettiniz ne belirtiler vardı idrara sık çıkmak vs gibi
Ahbikurtulsam25

gfdgg133c yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
Merhaba 6 yıl hiç bisey fark etmediniz mi nasıl oluyor ne olduda sonradan fark ettiniz ne belirtiler vardı idrara sık çıkmak vs sık idrar vardi kaç tane doktora gittim her şey normal dediler.sonra ereksiyon sıkıntısı oldu.bu siteyi 6 yıl sonra buldum Zafer oynama gidip tedavi oluyorum.
merd38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2025

Mesaj gönderen merd38 »

Arkadaşlar bundan yaklaşık 3 yıl önce ağır stres altında kalmam sonucu testis ağrısı, idararda yanma, sol böğür ağrısı, cinsel isteksizlik,damla damla ve koyu idrar, penis ucu yanma az koyu sperm şikayetlerimle soluğu üroloji uzmanında aldım. Muayane ve şikayetlerimi dinledikten sonra doktor birde parmakla prostat kontrolü yaptı. İdrar tahlili ve kan tahlili. Sonuç kronik prostatit. Sonrasında dayadı 3 lü antibiyotik.ve birçok ilaç.28 gün aksatmadan kullanmamın sonucunda şikayetlerim tamamen geçmedi.Yarı yarıya diyebilirim. Soluğu yine dr.da aldım.Baktım bana dünyada şu kadar bu hastalıktan insan var,birçok tıbbi terimlerle yaklaşıyor anladımki bu işin tamamı tıpla ilgisi malesef yok. Yani ömür boyu çekme durumu söz konusu tşk edip çıktım odadan. Sonra günlük hayatımı tamamen değiştirdim. Bel altını her zaman sıcak tutmak, çok acı ekşiyi baharatı tamamen unutmak yada minimum seviyede tutmak,bol bol yürüyüş aktivite, bol su ve en önemlisi stres moral bozukluğu sinirlenmeyi kesmek yani psikilojinizi kontrol altına almak çok ama çok önem arz ediyor.
Şu an Allaha şükür sıkıntılarım 3 yıldır yok denecek kadar az.3 yıldır dr.a gitmedim. Şürür Allaha. Umarım yardımcı olmuşumdur. Moralinizi sağlam tutun alt bölgesi asla ıslak bırakmayın, haftada 3 defa boşalmaya özen gösterin çiğ kabak çekirdeği faydalı oluyor.Acı ekşi baharat en aza indirin. Bu hastalık her insanda bire bir aynı etkiye sahip olmuyor. Selamlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

merd38 yazdı:Arkadaşlar bundan yaklaşık 3 yıl önce ağır stres altında kalmam sonucu testis ağrısı, idararda yanma, sol böğür ağrısı, cinsel isteksizlik,damla damla ve koyu idrar, penis ucu yanma az koyu sperm şikayetlerimle soluğu üroloji uzmanında aldım. Muayane ve şikayetlerimi dinledikten sonra doktor birde parmakla prostat kontrolü yaptı. İdrar tahlili ve kan tahlili. Sonuç kronik prostatit. Sonrasında dayadı 3 lü antibiyotik.ve birçok ilaç.28 gün aksatmadan kullanmamın sonucunda şikayetlerim tamamen geçmedi.Yarı yarıya diyebilirim. Soluğu yine dr.da aldım.Baktım bana dünyada şu kadar bu hastalıktan insan var,birçok tıbbi terimlerle yaklaşıyor anladımki bu işin tamamı tıpla ilgisi malesef yok. Yani ömür boyu çekme durumu söz konusu tşk edip çıktım odadan. Sonra günlük hayatımı tamamen değiştirdim. Bel altını her zaman sıcak tutmak, çok acı ekşiyi baharatı tamamen unutmak yada minimum seviyede tutmak,bol bol yürüyüş aktivite, bol su ve en önemlisi stres moral bozukluğu sinirlenmeyi kesmek yani psikilojinizi kontrol altına almak çok ama çok önem arz ediyor.
Şu an Allaha şükür sıkıntılarım 3 yıldır yok denecek kadar az.3 yıldır dr.a gitmedim. Şürür Allaha. Umarım yardımcı olmuşumdur. Moralinizi sağlam tutun alt bölgesi asla ıslak bırakmayın, haftada 3 defa boşalmaya özen gösterin çiğ kabak çekirdeği faydalı oluyor.Acı ekşi baharat en aza indirin. Bu hastalık her insanda bire bir aynı etkiye sahip olmuyor. Selamlar.
Gecmis olsun kardesim, yanlız haftada 3 kere ejekülasyon olacak diye bir söylem herkes icin gecerli degil. Bazı hastalar cinsel perhizle iyilesiyor. Size iyi gelmiş olabilir ama bir cok kişiye aşiri ejekülasyon nüks sebebi oluyor. O yüzden burada uyarı ihtiyaci hissettim. Kaş yaparken göz cikarmayalim. Bu konu önemli dikkatli olmakta fayda var. İyileştikten sonra kişi kendi ejekülasyon sayısini zaten doğal olarak kendi belirliyor. Bu ejekulasyon konusu yaşa, beslenmeye, psikolojiye,libidoya ve prostattaki enfeksiyon durumuna göre degisir. Sabit bir sayıya endekslenemez. 3 dediginiz zaman hastalar zorla kendini 3e kitleyecek, şartlanacak, böyle bir şart yok prostatitte.Ihtiyaç hissedildiginde olur bu işler, insanlar robot degilki sayiya baglansin. Bilginiz olsun.