Lütfen yardım

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
denizli20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Lütfen yardım

Mesaj gönderen denizli20 »

Arkadaşlar herkese merhaba bir senedir bu rahatsızlık tan muzdaribim ilk akıntı olduğundan bu yana penis ucunda kaşıntı ve ıslaklık hissi hiç gitmiyor o kadar anti içtim banamisin demedi ve o kaşıntı orda oldukça orda bişey var demek oluyor idrar ve sperm kültürlerinde de bakteri çıkmıyor bir seneden beri ikinci kere iltihab yaptı ve uretrit gecirdim tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum lütfen
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Lütfen yardım

Mesaj gönderen efervesan »

Başlıkları oku hocam muhakkak işine yarar bir şey bulursun
denizli20

Okuyorum ama daha denk gelemedim malesef
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

kardeşim birebir bende aynı 15 ay önce üretrit oldum. 100 kutu ilacı zorluyorum aralıksız hiç bir şekilde tamamen düzelemdim. 3 gün iyiyim 1 gün kötüyüm 10 gün iyim 5 gün kötüyüm aynı yemyeşil üretrit akıntılardan ne kültürde ne sürüntüde ne pcr de hiç bişey üretemedim. ilk günki gibi değilim ama eskisi gibi sağlıklıda değilim ilacı bıraktığımda akıntısız idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorum dayanılmaz idrarda yanma ve iç acısı yaşıyorum. kullandığın ilacları adını unuttuğum diye saymadan geçersen burada sana kimse yardımcı olamaz. sana bana zaten kimse yardımcı olamazda. bu hastalık tıpda tek dozluk hastalık olarak tanımlanmış. ama bu akıntıya neden olan bakterilerin direnclenip artık bir çok ilaç tarafından tedavi edilemediğini ne bir kitap yazmış nede kimseye haber vermişler heralde ben böyle yorumluyorum. adam diyoki üretrit basit bir hastalık 1 tane bile antibiyotik icsen geçer ve artık bunla alakası yok. piskolojik demekki vücudun kabul etmiyor yok ebenin körü. öncelikle 1 sene olmuş bu panik havasından kurtulup sakin bilincli akıllı davranıyor olman lazım. ben antibiyotiklerden tamamen fayda görmedim ama antibiyotiksizde çok uzun süre dayandım alakası yok kardeşim. bu işin yolu bakteri üresin üremesin ilaç şart. doktor doktor gezeceksin tedavi alacaksın. kitap derki tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu var ise. 6 ay - 1 yıl haftada 3tb (gün aşırı şekilde.) bactrim tedavisi en uygun tedavidir der. ben 5 aydır bunu uyguluyorum yanında da ayda 1 - 2 defa monurol şase yutuyorum ve 3 ayda bir de 5-7 desefin vurunuyorum. eskisine göre çok şükür çok çok iyiyim. ben ilk üretrit oldum 2 cefax 2 tedradox ile 1 hafta sonra tekrar aynı akıntı geri döndü 14 iesef 1 tedradox akıntıyı durduramadı. 7 genta 1 tarivid ile akıntıyı kestim. ve tekrar akıntı gelmedi ama aynı akıntı var gibi gece korkunç semptomlar uyku uyutmadı ve ardı arkası kesilmeyen 20 den fazla tedavi aldım. halen almaya devam ediyorum. 2 yol var. ya verebildiğin kadar test verip bakteriyi saptayacaksın yada şikayetlerini anlata anlata sana güclü tedaviler uygulayacak doktor bulacaksın. başka kurtuluş yok.
denizli20

Allah hepimizin şifasını versin ne diyelim çare aramaya devam mecburen ama bir sene bile çok yıprattı beni tabi bizden kat kat uzun zaman çeken abilerimiz kardeşlerimiz de var grupta ama dediğin gibi aramaktan başka çare yok
Bilgin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Bilgin »

Rektal tuşe ile prostat sivisindan lökosit, ayrıca antibiyotik kullanildigi için PCR kültürü yaptiracaksiniz.
Aynı anda iki farklı laboratuvara yollanırsa örnekler daha garanti olur.PCR pahalı bir işlemdir.800-900 TL civarında sanırım.
Rektal tuşe yapan doktor az,forumdan araştırma yapabilirsiniz.Bunun kesin tedavisi bu.Tekrak nüksedene kadar
Onun haricindeki bilinçsiz ilaç kullanımı 1990 lardaki boş dağların bombalanması gibi bir şey bana göre.
Boşuna bakteri direnci geliştirmeyin.
Forumda yenisin galiba.Bu konuda Kadir abinin deneyimlerinden faydalanabilir,doğru tedavi yöntemlerini öğrenebilirsiniz.
Bilgin

Mesaj gönderen Bilgin »

Rektal tuşe ile prostat sivisindan lökosit, ayrıca antibiyotik kullanildigi için PCR kültürü yaptiracaksiniz.
Aynı anda iki farklı laboratuvara yollanırsa örnekler daha garanti olur.PCR pahalı bir işlemdir.800-900 TL civarında sanırım.
Rektal tuşe yapan doktor az,forumdan araştırma yapabilirsiniz.Bunun kesin tedavisi bu.Tekrak nüksedene kadar
Onun haricindeki bilinçsiz ilaç kullanımı 1990 lardaki boş dağların bombalanması gibi bir şey bana göre.
Boşuna bakteri direnci geliştirmeyin.
Forumda yenisin galiba.Bu konuda Kadir abinin deneyimlerinden faydalanabilir,doğru tedavi yöntemlerini öğrenebilirsiniz.
Denizli'de yaşıyorsunuz sanırım size en yakın Eskişehir de Hüseyin Seçgin veya İzmir de Necmettin Çıkılı.Necmettin hoca kültür yapmıyor bilginize.
denizli20

Çok teşekkür ediyorum sağolun
Bilgin

Mesaj gönderen Bilgin »

denizli20 yazdı:Çok teşekkür ediyorum sağolun
Geçmiş olsun.
denizli20

Usta selamlar bu İzmir'de Necmettin çıkılı diye bı doktor onermistin bu doktor tedavi edebilir mi iyi midir bu işte ona göre gidicem yani pcr ile bakteri falan tespit edebilir mi yardımcı olursan çok sevinirim
Bilgin

Mesaj gönderen Bilgin »

denizli20 yazdı:Usta selamlar bu İzmir'de Necmettin çıkılı diye bı doktor onermistin bu doktor tedavi edebilir mi iyi midir bu işte ona göre gidicem yani pcr ile bakteri falan tespit edebilir mi yardımcı olursan çok sevinirim
Gitmedim Necmettin hocaya.Gidenler sadece lökosit saydigindan bahsediyor forumda.PCR veya antibiyogram yapmaz diyorlar.
denizli20

Bilgin yazdı:
denizli20 yazdı:Usta selamlar bu İzmir'de Necmettin çıkılı diye bı doktor onermistin bu doktor tedavi edebilir mi iyi midir bu işte ona göre gidicem yani pcr ile bakteri falan tespit edebilir mi yardımcı olursan çok sevinirim
Gitmedim Necmettin hocaya.Gidenler sadece lökosit saydigindan bahsediyor forumda.PCR veya antibiyogram yapmaz diyorlar.
Tamamdır çok teşekkür ederim
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Parası olan kesin test için yurt dışında microgendx diye lanrotuvar var oraya göndersin. İki test yapıyorlar pcr ve ngs pcr 24 saatte 15-16 patojene bakıyorlar pcr yakalanamayan bakteriler içinde ngs 3-4 gün içinde cıkıyor mantar bakteri virüs 50 bin civari tür taranıyor kesin sonuç ben antibiyotik tedavisi bitiminde yollayacagım. Oraya test verip iyi olan bi kaç kişi okudum ingilizce yaZmış. Bizim forumda türkiyede test verip bulunamayan biri orada enterokok tespiti yapılmış durumuda gayet iyi. Ayrıca antibiyogramda calışıyorlar pcr ve ngs de
Allah büyük :roll:
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

bb544 yazdı:Parası olan kesin test için yurt dışında microgendx diye lanrotuvar var oraya göndersin. İki test yapıyorlar pcr ve ngs pcr 24 saatte 15-16 patojene bakıyorlar pcr yakalanamayan bakteriler içinde ngs 3-4 gün içinde cıkıyor mantar bakteri virüs 50 bin civari tür taranıyor kesin sonuç ben antibiyotik tedavisi bitiminde yollayacagım. Oraya test verip iyi olan bi kaç kişi okudum ingilizce yaZmış. Bizim forumda türkiyede test verip bulunamayan biri orada enterokok tespiti yapılmış durumuda gayet iyi. Ayrıca antibiyogramda calışıyorlar pcr ve ngs de
Reis enterokoku tespit ettik de öldüremedik onu nasıl yapacağız. Sen ne yaptın tedavi filan enterokoklular olarak birbirimizi merak ediyoruz :)
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

Hergele yazdı:
bb544 yazdı:Parası olan kesin test için yurt dışında microgendx diye lanrotuvar var oraya göndersin. İki test yapıyorlar pcr ve ngs pcr 24 saatte 15-16 patojene bakıyorlar pcr yakalanamayan bakteriler içinde ngs 3-4 gün içinde cıkıyor mantar bakteri virüs 50 bin civari tür taranıyor kesin sonuç ben antibiyotik tedavisi bitiminde yollayacagım. Oraya test verip iyi olan bi kaç kişi okudum ingilizce yaZmış. Bizim forumda türkiyede test verip bulunamayan biri orada enterokok tespiti yapılmış durumuda gayet iyi. Ayrıca antibiyogramda calışıyorlar pcr ve ngs de
Reis enterokoku tespit ettik de öldüremedik onu nasıl yapacağız. Sen ne yaptın tedavi filan enterokoklular olarak birbirimizi merak ediyoruz :)
Klindan tavanic alıyorum şuanda ama etkisi yok gibi enterokok üremiyor şuanda stafilokokla ugraşıyom agrılarım cok. Sende durumlar nasıl :) microgendx göndericem kafam rahat olsun me var ne yok emin olmak için
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Merhaba ,
Bende inceldim microgenDX.i.Ayrica aperiomics diye bi yer daha var.Bunlar da aynı çalışıyorlar.Cok iddia ediyorlar her türlü bakteriyi tespit ettiklerini.Bu lavlarla ilgili araştırmalarda yapılmış ama daha çok bakteriyel olmayan hastalar için.
Istersen UCPPS.MEN. diye bir siteden bakabilirsin.
Kardeşim orada test yaptırırsan bizi de bilgilendirir misin?
Anlamadım bahsettiğiniz bakteriler bazılarında ağrı yapmıyor. Sizin gibi bende de ağrı yapıyor.Su makata vuran ağrı geçse sorun kalmiyacak.
Tekrar geçmiş olsun selâmlar
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

crunkstar yazdı:kardeşim birebir bende aynı 15 ay önce üretrit oldum. 100 kutu ilacı zorluyorum aralıksız hiç bir şekilde tamamen düzelemdim. 3 gün iyiyim 1 gün kötüyüm 10 gün iyim 5 gün kötüyüm aynı yemyeşil üretrit akıntılardan ne kültürde ne sürüntüde ne pcr de hiç bişey üretemedim. ilk günki gibi değilim ama eskisi gibi sağlıklıda değilim ilacı bıraktığımda akıntısız idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorum dayanılmaz idrarda yanma ve iç acısı yaşıyorum. kullandığın ilacları adını unuttuğum diye saymadan geçersen burada sana kimse yardımcı olamaz. sana bana zaten kimse yardımcı olamazda. bu hastalık tıpda tek dozluk hastalık olarak tanımlanmış. ama bu akıntıya neden olan bakterilerin direnclenip artık bir çok ilaç tarafından tedavi edilemediğini ne bir kitap yazmış nede kimseye haber vermişler heralde ben böyle yorumluyorum. adam diyoki üretrit basit bir hastalık 1 tane bile antibiyotik icsen geçer ve artık bunla alakası yok. piskolojik demekki vücudun kabul etmiyor yok ebenin körü. öncelikle 1 sene olmuş bu panik havasından kurtulup sakin bilincli akıllı davranıyor olman lazım. ben antibiyotiklerden tamamen fayda görmedim ama antibiyotiksizde çok uzun süre dayandım alakası yok kardeşim. bu işin yolu bakteri üresin üremesin ilaç şart. doktor doktor gezeceksin tedavi alacaksın. kitap derki tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu var ise. 6 ay - 1 yıl haftada 3tb (gün aşırı şekilde.) bactrim tedavisi en uygun tedavidir der. ben 5 aydır bunu uyguluyorum yanında da ayda 1 - 2 defa monurol şase yutuyorum ve 3 ayda bir de 5-7 desefin vurunuyorum. eskisine göre çok şükür çok çok iyiyim. ben ilk üretrit oldum 2 cefax 2 tedradox ile 1 hafta sonra tekrar aynı akıntı geri döndü 14 iesef 1 tedradox akıntıyı durduramadı. 7 genta 1 tarivid ile akıntıyı kestim. ve tekrar akıntı gelmedi ama aynı akıntı var gibi gece korkunç semptomlar uyku uyutmadı ve ardı arkası kesilmeyen 20 den fazla tedavi aldım. halen almaya devam ediyorum. 2 yol var. ya verebildiğin kadar test verip bakteriyi saptayacaksın yada şikayetlerini anlata anlata sana güclü tedaviler uygulayacak doktor bulacaksın. başka kurtuluş yok.
Tedavi olanları inceliyorum veya formda adamın kaydı yok soruyorum adam prostatit olmuş iyi doktor dek gelmiş şansını duyarlı 3 ay almış 6 ay almış 1 yıl almış 1.5 yıl devamlı antibiyotik içen hastaları duyuyoruz ve bunlar iyileşiyor demem oki bu hastalığın tedavi antibiyotik ve en az 3 ay ve1 yıl arası başka çıkar yol yok kısa süreli tedaviler ancak baskılıyor bakteriyi 2 hafta sonra septomlar geri geliyor bu arada bakteri güçleniyor ondan sonraki yol belli intrevrnöz en az 3 ay ve 6 aya kadar arkası intrevrnöz kadar tablet ancak onunla tedavi olabiliyoruz bu benim şahsi görüşüm bu arada tüm tedavide kültür şart
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

duman64 yazdı:
Merhaba ,
Bende inceldim microgenDX.i.Ayrica aperiomics diye bi yer daha var.Bunlar da aynı çalışıyorlar.Cok iddia ediyorlar her türlü bakteriyi tespit ettiklerini.Bu lavlarla ilgili araştırmalarda yapılmış ama daha çok bakteriyel olmayan hastalar için.
Istersen UCPPS.MEN. diye bir siteden bakabilirsin.
Kardeşim orada test yaptırırsan bizi de bilgilendirir misin?
Anlamadım bahsettiğiniz bakteriler bazılarında ağrı yapmıyor. Sizin gibi bende de ağrı yapıyor.Su makata vuran ağrı geçse sorun kalmiyacak.
Tekrar geçmiş olsun selâmlar
Ucpps üye degilim ne yazıyor bilmiyorum ama bu lablar baya garanti numune gönderirsem sonucu buradan paylaşırım
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

bb544 yazdı:
Hergele yazdı:
Klindan tavanic alıyorum şuanda ama etkisi yok gibi enterokok üremiyor şuanda stafilokokla ugraşıyom agrılarım cok. Sende durumlar nasıl :) microgendx göndericem kafam rahat olsun me var ne yok emin olmak için
Bende hem staph hem enterokok var. Bitmedi daha. Cinsellikte toparlanma var mı hocam ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Kocaraydin

Mesaj gönderen Kocaraydin »

denizli20 yazdı:Arkadaşlar herkese merhaba bir senedir bu rahatsızlık tan muzdaribim ilk akıntı olduğundan bu yana penis ucunda kaşıntı ve ıslaklık hissi hiç gitmiyor o kadar anti içtim banamisin demedi ve o kaşıntı orda oldukça orda bişey var demek oluyor idrar ve sperm kültürlerinde de bakteri çıkmıyor bir seneden beri ikinci kere iltihab yaptı ve uretrit gecirdim tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum lütfen
Kardeşim limon asitli içecekler içme haftafa 1,masturbasyon yap geçiyor ben öyle yaptim hiç bir gran, ağrimaz aylardır sadece idrara sık cıkıyorum bolbol su, içmenide tavsiye ediyorum işe yarayacak, emin ol r as bin şifa wersin grş
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Fiyati çok yüksek değil. Yarısından fazlasını buradaki laboratuvarlara ödüyoruz zaten ki birinde çıkıyor birinde çıkmıyor. Yalnız asıl soru şu ki bunu yaptırdık ve patojen veya patojenler çıktı. Buna göre burada tedavi alabilecek miyiz?

Örneğin Cüneyit, Gürcistan’da yaptırdığı testlerle burada tedavi alamamış. Hiçbir doktor tedavi uygulamamış. Hoş, ben buna göre tedavi alsak da tamamen geçeceğini düşünmüyorum ama denemek lazım. En mantıklısı yine antibiyotikler.

Mesela o bahsettiğiniz gruplarda ağır tedavi alanların hiçbiri sıfır olamamış. Hepsinde en az bir veya iki semptom devam ediyor ki bunlar aylarca antibiyotik veya faj alıp bakteriyi gerçekten öldürenler.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Targocid yazdı:
Fiyati çok yüksek değil. Yarısından fazlasını buradaki laboratuvarlara ödüyoruz zaten ki birinde çıkıyor birinde çıkmıyor. Yalnız asıl soru şu ki bunu yaptırdık ve patojen veya patojenler çıktı. Buna göre burada tedavi alabilecek miyiz?

Örneğin Cüneyit, Gürcistan’da yaptırdığı testlerle burada tedavi alamamış. Hiçbir doktor tedavi uygulamamış. Hoş, ben buna göre tedavi alsak da tamamen geçeceğini düşünmüyorum ama denemek lazım. En mantıklısı yine antibiyotikler.

Mesela o bahsettiğiniz gruplarda ağır tedavi alanların hiçbiri sıfır olamamış. Hepsinde en az bir veya iki semptom devam ediyor ki bunlar aylarca antibiyotik veya faj alıp bakteriyi gerçekten öldürenler.
Gerçekten öldüren sıfır olur burada yüzde 80 olup tedaviyi bırakan bir sene sonra tekrar aynı bakteriyi buluyor. Ben de yığınla antibiyotik aldım bazı semptomlar hiç bitmedi ama kültürde üreme de devam ediyor. Sende olan bakteriler bire bir bende de ürüyor. Bizim işimiz zor diye herkesin öyle olacak değil ya.
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

arkadaş merhaba başlık acamadım yorumlara yazayım dedim 3 yıl önce korunduğumu sandığım olayla basladı sikayetlerim ciproyla basladım tedaviye gecici ıyılestirme gibi oldu akıntı durmadı ozele gıtmeye karar verdim doktor direk enjeksiyon yapalım dedi bigisizdım oysaki yenı baslamıstı hastalık bu enjeksiyonla kroniklesme surecine ilk adımı attıgımı dusunuyorum sonrasında mavilab tahlıl verdim std 10 bakteri bulunamadı unıversitesine gittim ordada tahliller temız cıktı kulturde ureme olmadı universıtedeki ozele en son gittiğimde doktor bağısıklığın zayıf yenemiyorsun dedi umidimi kestim ondan sonra karaciğere yazık etmıyeyım dedim en azından ama yıllar gectıkçe evlilik çağı gelince onemlı bır sorun oldu ömür boyu yalnız kalma dusuncesi insanı yıpratıyor buyuk bir cıkmazdayım hayatımda ilk ve son kez yaptığım hatam bana cok pahalıya patladı sevdiğim kız sartlar olgunlaşmısken evlenmek icin neyi beklediğimi dusunup duruyor ona bu durumu acıklayamıyorumda tedavi destek ve önerilerinizi bekliyorum abilerim
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Öncelikle benim hikayem kısmına tıklayıp ordan yeni başlık aç sekmesine tıklayıp hikayenizi yazarsanız yardımcı olunur . Prostat sıvısından Lökosit saydırıp kültür yaptırdınız mı? Semptomlarınız neler ? Neler kullandınız ?
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

Hergele yazdı:Öncelikle benim hikayem kısmına tıklayıp ordan yeni başlık aç sekmesine tıklayıp hikayenizi yazarsanız yardımcı olunur . Prostat sıvısından Lökosit saydırıp kültür yaptırdınız mı? Semptomlarınız neler ? Neler kullandınız ?
prostat masajı nı ilk bu froumda öğrendim onu yaptırcam hocam yanma ve ağrı var cipro tetra celdıa genta sefdotin orcipol ornısıd ladıne bıleteral bunlar bıde ılk baslarda direk enjeksıyın