Kronik prostatit teşhisi kondu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
zombi1693
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Kronik prostatit teşhisi kondu

Mesaj gönderen zombi1693 »

Merhaba tüm abilerim , kadir abi ve kardeşlerim.Ben 23 yaşındayım.Bende 15 gün önce sık idrar ve sürekli idrar hissi başladı.Çok rahatsız edici değildi ama internette de okuduklarımdan stres yaptım ve 3 gün sonra doktora gittim.Doktor ultrason ve idrar tahlili yaptı.Ultrasonda taş göremedi doktor idrarda kan görünce kum döküyorsun dedi.Bir ağrı kesiciyle piyeloseptyl 50 mg kapsül verdi.Hiç ağrım yok idrar hissi de bazen hiç yok bazen var gibi ama bazen penis ucunda akıntı var gibi bir his oluyor ama birşey akmıyor.Bu arada ben bu şikayetler başlamadan neredeyse 2 aydır masturbasyon yapmıyordum rüyada da boşalmamıştım.Geçen gün masturbasyon yaptığımda bir acı ağrı gariplik hissetmedim.Ama masturbasyondan sonra idrarımı 2 saat yapamadım sanki bir tıkanıklık var gibi.Acaba uzun süre masturbasyon yapmadığım için mi böyle oldu.Ben bu belirtiler çıkmadan 6-7 defa idrarımı tutmuştum bu hastalık da bu yüzden mi oldu diye düşünüyorum.Geceleri ilk tuvalete uyuduktan 5-6 saat sonra kalkıyorum sonra 1,5 saatte bir tekrar kalkıyorum.Aynı doktora dün ilacın bitmesiyle bir daha gittim.Arada idrar problemimin olduğunu anlattım.İdrar tahlili verdi.İdrarda kan çıkınca ultrason istedi.Ancak ultrason 8 gün sonraya randevu verdi.Bende bugün başka bir doktora gittim.Rektal tuse ile prostata baktı büyüme var dedi.Ultrasonlada 10-15 saniye karnıma baktı.Dünkü idrar tahlilime baktı ve kronik prostatit dedi.Cipro ,tetradox , majezik ve lanzedin mikropellet verdi.Abiler bu sabah kalktığımda sabah ereksiyonu vardı bir sıkıntı gözükmüyordu.15 gündür psikolojim çok bozuldu valla ne yapacağımı şaşırdım.Prostat büyümüş gibiyse kesin kronik prostatit midir ?Bu ilaçları kullanmalı mıyım ? Ben manisada oturuyorum.Başka bir doktora daha gideyim mi ?Benim çok büyük bi rahatsızlığım yok anlattığım gibi abiler bana bir yardımcı olun psikolojim çok bozuldu.şimdiden teşekkürler.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Kronik prostatit teşhisi kondu

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

zombi1693 yazdı:Merhaba tüm abilerim , kadir abi ve kardeşlerim.Ben 23 yaşındayım.Bende 15 gün önce sık idrar ve sürekli idrar hissi başladı.Çok rahatsız edici değildi ama internette de okuduklarımdan stres yaptım ve 3 gün sonra doktora gittim.Doktor ultrason ve idrar tahlili yaptı.Ultrasonda taş göremedi doktor idrarda kan görünce kum döküyorsun dedi.Bir ağrı kesiciyle piyeloseptyl 50 mg kapsül verdi.Hiç ağrım yok idrar hissi de bazen hiç yok bazen var gibi ama bazen penis ucunda akıntı var gibi bir his oluyor ama birşey akmıyor.Bu arada ben bu şikayetler başlamadan neredeyse 2 aydır masturbasyon yapmıyordum rüyada da boşalmamıştım.Geçen gün masturbasyon yaptığımda bir acı ağrı gariplik hissetmedim.Ama masturbasyondan sonra idrarımı 2 saat yapamadım sanki bir tıkanıklık var gibi.Acaba uzun süre masturbasyon yapmadığım için mi böyle oldu.Ben bu belirtiler çıkmadan 6-7 defa idrarımı tutmuştum bu hastalık da bu yüzden mi oldu diye düşünüyorum.Geceleri ilk tuvalete uyuduktan 5-6 saat sonra kalkıyorum sonra 1,5 saatte bir tekrar kalkıyorum.Aynı doktora dün ilacın bitmesiyle bir daha gittim.Arada idrar problemimin olduğunu anlattım.İdrar tahlili verdi.İdrarda kan çıkınca ultrason istedi.Ancak ultrason 8 gün sonraya randevu verdi.Bende bugün başka bir doktora gittim.Rektal tuse ile prostata baktı büyüme var dedi.Ultrasonlada 10-15 saniye karnıma baktı.Dünkü idrar tahlilime baktı ve kronik prostatit dedi.Cipro ,tetradox , majezik ve lanzedin mikropellet verdi.Abiler bu sabah kalktığımda sabah ereksiyonu vardı bir sıkıntı gözükmüyordu.15 gündür psikolojim çok bozuldu valla ne yapacağımı şaşırdım.Prostat büyümüş gibiyse kesin kronik prostatit midir ?Bu ilaçları kullanmalı mıyım ? Ben manisada oturuyorum.Başka bir doktora daha gideyim mi ?Benim çok büyük bi rahatsızlığım yok anlattığım gibi abiler bana bir yardımcı olun psikolojim çok bozuldu.şimdiden teşekkürler.
Kardeş dosdoğru Zafer hocaya gitmeni tavsiye ederim.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bence bu kadar büyütülecek bir şey yok gibi duruyor. yani biraz idrar sorunu var diye kronik prostatit teşhisi konulmamalı. ben sendeki sorunun stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum. sen doktor doktor dolaşırsan gittiğin her doktor farklı bir teşhis koyar. sende hasta olmadığın halde kendini hasta gibi hissetmeye başlarsın. yani şikayetlerin genel olarak erkeklerin çoğunda olan şeyler.
zombi1693

Düzeltme yapayım abiler ilk doktor ultrasonla bakmadı röntgen çekti.Yanlış yazmışım.
Diren12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Diren12 »

zombi1693 yazdı:Merhaba tüm abilerim , kadir abi ve kardeşlerim.Ben 23 yaşındayım.Bende 15 gün önce sık idrar ve sürekli idrar hissi başladı.Çok rahatsız edici değildi ama internette de okuduklarımdan stres yaptım ve 3 gün sonra doktora gittim.Doktor ultrason ve idrar tahlili yaptı.Ultrasonda taş göremedi doktor idrarda kan görünce kum döküyorsun dedi.Bir ağrı kesiciyle piyeloseptyl 50 mg kapsül verdi.Hiç ağrım yok idrar hissi de bazen hiç yok bazen var gibi ama bazen penis ucunda akıntı var gibi bir his oluyor ama birşey akmıyor.Bu arada ben bu şikayetler başlamadan neredeyse 2 aydır masturbasyon yapmıyordum rüyada da boşalmamıştım.Geçen gün masturbasyon yaptığımda bir acı ağrı gariplik hissetmedim.Ama masturbasyondan sonra idrarımı 2 saat yapamadım sanki bir tıkanıklık var gibi.Acaba uzun süre masturbasyon yapmadığım için mi böyle oldu.Ben bu belirtiler çıkmadan 6-7 defa idrarımı tutmuştum bu hastalık da bu yüzden mi oldu diye düşünüyorum.Geceleri ilk tuvalete uyuduktan 5-6 saat sonra kalkıyorum sonra 1,5 saatte bir tekrar kalkıyorum.Aynı doktora dün ilacın bitmesiyle bir daha gittim.Arada idrar problemimin olduğunu anlattım.İdrar tahlili verdi.İdrarda kan çıkınca ultrason istedi.Ancak ultrason 8 gün sonraya randevu verdi.Bende bugün başka bir doktora gittim.Rektal tuse ile prostata baktı büyüme var dedi.Ultrasonlada 10-15 saniye karnıma baktı.Dünkü idrar tahlilime baktı ve kronik prostatit dedi.Cipro ,tetradox , majezik ve lanzedin mikropellet verdi.Abiler bu sabah kalktığımda sabah ereksiyonu vardı bir sıkıntı gözükmüyordu.15 gündür psikolojim çok bozuldu valla ne yapacağımı şaşırdım.Prostat büyümüş gibiyse kesin kronik prostatit midir ?Bu ilaçları kullanmalı mıyım ? Ben manisada oturuyorum.Başka bir doktora daha gideyim mi ?Benim çok büyük bi rahatsızlığım yok anlattığım gibi abiler bana bir yardımcı olun psikolojim çok bozuldu.şimdiden teşekkürler.
Valla reis bende senin durumunda gibiyim idrar sıkıntım var oda ara ara vuruyor sabah eriksiyonuda uykumdan 3 kez uyaniyorsam 2 sinde oluyor 1 inde olmuyor bazen tam tersi 1 inde oluyor 2 sinde olmuyor önceleri sabah eriksiyonum daha sertti şuan o sertliği yakalayamıyorum anlamadim sıkıntıyı yaklaşık 1.5 aydır boyleyim. Her şey yavaş yavas duzeliyor sanki durum böyle olunca da doktora falan gitmedim anlamadım sıkıntıyı bu hafta devletten bir doktordan daha randevu aldım bakalım oda salak sacma üşütmuşsun travmatik masturbasyon sendromu var sende efendime soyleyeyim psikolojik falan derse ne olur ne hüseyin secgine gidicem.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Aynısı bende de vardı prostat sıvısından lökosit baktırdım 4-5 lökosit çıktı doktor az bi iltahap var dedi şuan iyiyim iğne vuruldum 10 tane ardından kinolon tablet içtim 3 kutu lökosit sıfırlandı şikayetim yok şuan ama nüks eder diye korkuyorum. Bence şuan hastalığın başında olduğumuz için iltahap az bakteriler tutmadı daha prostatı erken tedaviyle iyileşirsin ben 1 hafta içinde gittim doktora iyiyim şuan sadece ereksiyon sıkıntım var o da arada oluyor.
zombi1693

Abiler ne yapacağım konusunda çok kararsızım bana yardımcı olun.Az önce ilk defa başladım ilaçlara ama napsam bilemiyorum.Kesin kronik prostatit miyim?
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

zombi1693 yazdı:Abiler ne yapacağım konusunda çok kararsızım bana yardımcı olun.Az önce ilk defa başladım ilaçlara ama napsam bilemiyorum.Kesin kronik prostatit miyim?
kronik değilsin yeni başladıysa akut evredesin kronik 3 aydan uzun süredir devam eden prostatit şikayeti olanlara deniyor sanırsam
zombi1693

Bende 15 gün önce başladı.sık idrar ve sürekli idrar hissi var.O da çok rahatsız etmiyor ki bazen idrar hissi falan da olmuyor.hiç ağrım sızım yok. akut prostatitte ateş falan çok oluyormuş galiba belki kronik prostatit de değilim ama doktor rektal tuse yaptı prostat biraz büyümüş dedi.10 saniye karnıma baktı ultrasonla direk kronik prostatit dedi.Bende ne olduğunu bilmiyorum.Kafam çok karışık.Prostat sadece kronik prostatitte mi büyür ?Başka bir şey olamaz mı ?
Bilgin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Bilgin »

Evham yapmışsın gibi.Kronik de olabilir,belli olmaz bu meret.Bende de yeni başladı semptomları.Yavas yavaş sinsi sinsi ilerler dedi doktor bunun için. Benim de 2 yıldan beri bel,1 yıldan beri de göbek altı ve prostat bölgem ağırdı.
Belim için ağır kaldırdım,göbeğim için fıtık,rostat için de idrar yolu enfeksiyonu dedim hep.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Bilgin yazdı:Evham yapmışsın gibi.Kronik de olabilir,belli olmaz bu meret.Bende de yeni başladı semptomları.Yavas yavaş sinsi sinsi ilerler dedi doktor bunun için. Benim de 2 yıldan beri bel,1 yıldan beri de göbek altı ve prostat bölgem ağırdı.
Belim için ağır kaldırdım,göbeğim için fıtık,rostat için de idrar yolu enfeksiyonu dedim hep.
Sizde semptomplar 2 yıldır varmış zaten sizde kroniklesmis olabilir.