Penis Derisinde Renk Değişimi / Eklem Ağrıları

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
gezermert

Penis Derisinde Renk Değişimi / Eklem Ağrıları

Mesaj gönderen gezermert »

Merhabalar, bende 20 civarı lökosit çıkmıştı en son ölçümde, şu an antibiyotik tedavisindeyim. Penis derisinin kimi kısımlarında renk açılmaları var. Bunun haricinde hastalıktan beri bacaklarım ağrıyor ayaklarım üşüyor ve bunun havalarla bir alakası yok. Bacaklarımda damar atmaları da oluyor zaman zaman. İdrar yollarındaki sıkıntıdan daha fazla hissettiriyor gün içinde ve antibiyotiğe başlamadan önce başlamışlardı. Bu belirtilerin kaynağı prostatittir diyebilir miyiz?
Teşekkürler
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Penis Derisinde Renk Değişimi / Eklem Ağrıları

Mesaj gönderen sekolas »

gezermert yazdı:Merhabalar, bende 20 civarı lökosit çıkmıştı en son ölçümde, şu an antibiyotik tedavisindeyim. Penis derisinin kimi kısımlarında renk açılmaları var. Bunun haricinde hastalıktan beri bacaklarım ağrıyor ayaklarım üşüyor ve bunun havalarla bir alakası yok. Bacaklarımda damar atmaları da oluyor zaman zaman. İdrar yollarındaki sıkıntıdan daha fazla hissettiriyor gün içinde ve antibiyotiğe başlamadan önce başlamışlardı. Bu belirtilerin kaynağı prostatittir diyebilir miyiz?
Teşekkürler
Bende hiç olmadı ama olanlar var
gezermert

sekolas yazdı:
gezermert yazdı:Merhabalar, bende 20 civarı lökosit çıkmıştı en son ölçümde, şu an antibiyotik tedavisindeyim. Penis derisinin kimi kısımlarında renk açılmaları var. Bunun haricinde hastalıktan beri bacaklarım ağrıyor ayaklarım üşüyor ve bunun havalarla bir alakası yok. Bacaklarımda damar atmaları da oluyor zaman zaman. İdrar yollarındaki sıkıntıdan daha fazla hissettiriyor gün içinde ve antibiyotiğe başlamadan önce başlamışlardı. Bu belirtilerin kaynağı prostatittir diyebilir miyiz?
Teşekkürler
Bende hiç olmadı ama olanlar var
Peniste renk değişimi dahil mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Teşekkürler
Ayak uşumesi ve bacak sızlamasi hareket ettiginde yada gerdiginde gecer gibi olmasi prostatit semptomlari arasindadir.
gezermert

hepinize teşekkür ederim iyi ki varsınız
gezermert

Eklem ağrıları sanırım zamanında kullandığım antibiyotiklerin yan etkisiydi. Ama deride renk açılması belirtisine rastlamadım forumda kendimden başka. Bu da sanırım ilk kullandığım antibiyotiklerle beraber başlamıştı sonra durdu. Bu durumla karşılaşan var mı, antibiyotiğin kalıcı bir yan etkisi olabilir mi?
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

gezermert yazdı:Eklem ağrıları sanırım zamanında kullandığım antibiyotiklerin yan etkisiydi. Ama deride renk açılması belirtisine rastlamadım forumda kendimden başka. Bu da sanırım ilk kullandığım antibiyotiklerle beraber başlamıştı sonra durdu. Bu durumla karşılaşan var mı, antibiyotiğin kalıcı bir yan etkisi olabilir mi?
Bendede soyle bir gariplik var sordugum 72526282 doktorda hicbir aciklama getiremedi , Sol testisim sag testisime gore cogu zaman daha koyu foto filan atmak istemiyorum ama gercekten sasilacak birsey bi bakiyorum Sol testis koyu renkte pörsük sag testis acik renkte normal cogu doktor bi onemi yok diyor geciyor sadece,ha ikisinin benzer renkte oldugu gibide oluyor bazen ama hep Sol testis koyu olan ,cidden tibbin ve doktorlarin aciklayamadigi seyleri yasiyoruz sonumuz hayrola
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Benim de glansta koyulaşma oluyor soğukluk/soğma şikayetleri artığında kahverengimsi morumsu bir koyulaşma sanırım oraya kan akışının az olmasından dolayı.
Bu hastalıkta oraya çok odaklandığımız için bu tür şeylerin dikkatimizi çekmesi normal sanırım :(
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

canadianguy1 yazdı:
gezermert yazdı:Eklem ağrıları sanırım zamanında kullandığım antibiyotiklerin yan etkisiydi. Ama deride renk açılması belirtisine rastlamadım forumda kendimden başka. Bu da sanırım ilk kullandığım antibiyotiklerle beraber başlamıştı sonra durdu. Bu durumla karşılaşan var mı, antibiyotiğin kalıcı bir yan etkisi olabilir mi?
Bendede soyle bir gariplik var sordugum 72526282 doktorda hicbir aciklama getiremedi , Sol testisim sag testisime gore cogu zaman daha koyu foto filan atmak istemiyorum ama gercekten sasilacak birsey bi bakiyorum Sol testis koyu renkte pörsük sag testis acik renkte normal cogu doktor bi onemi yok diyor geciyor sadece,ha ikisinin benzer renkte oldugu gibide oluyor bazen ama hep Sol testis koyu olan ,cidden tibbin ve doktorlarin aciklayamadigi seyleri yasiyoruz sonumuz hayrola
Eger cok oturan biri iseniz oluyor o normal bende cok oturunca oluyor tesislerim uyusuyor rengi degisiiyor.
Cooper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Cooper »

clark yazdı:Benim de glansta koyulaşma oluyor soğukluk/soğma şikayetleri artığında kahverengimsi morumsu bir koyulaşma sanırım oraya kan akışının az olmasından dolayı.
Bu hastalıkta oraya çok odaklandığımız için bu tür şeylerin dikkatimizi çekmesi normal sanırım :(
Herhangi biriniz testis boyutunda azalma gördü mü acaba?

Benim 16 yaşında hem torbanın içindeki testislerim daha buyukti hem de torbanın (ingilizcede "scrotum") kendisi daha "doluydu."

Kanla doluydu testislerim, büyük birer top gibiydiler.

Fakat şu an, içi boş kuru kaseler gibi. Testislerim etrafındaki yoğun kan yok oldu. Ince bir deri ve ardından da ufalmış testisler var. Testislerin kendisinde de his kaybı var. Elleyince veya zihnimde, otururken vs. veya azdığım zaman hissedemiyorum testislerimin içini.

Benzer deneyimi olan? :|
Cooper

Mesaj gönderen Cooper »

Teşekkürler
Benim açtığım konulara bakınız lütfen. Benzer şeylerden bahsetmistim. :ugeek:
Cooper

Mesaj gönderen Cooper »

Bu ayak ve sinir sorunlarinin prostatitle baglantisini doktorunuza sordugunuzda ne dedi arkadaslar? Prostattan gecen birkac sinir bacağa kadar iniyor anatomiye bakınca google'dan.

Prostatla bacak sinirleri baglantili olabilir. Bilen var mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Cooper yazdı:Bu ayak ve sinir sorunlarinin prostatitle baglantisini doktorunuza sordugunuzda ne dedi arkadaslar? Prostattan gecen birkac sinir bacağa kadar iniyor anatomiye bakınca google'dan.

Prostatit semptomlarinda bacağa vuran kasik agrilari var. Pelvik bölge ve ürogenital sistem, bacak damari, kas ve sinirleri ile birbiriyle haberleşme halinde.
gezermert

Cooper yazdı:Bu ayak ve sinir sorunlarinin prostatitle baglantisini doktorunuza sordugunuzda ne dedi arkadaslar? Prostattan gecen birkac sinir bacağa kadar iniyor anatomiye bakınca google'dan.

Zafer Oyman hoca bir ilgisi olmadığını söylemişti. Ben bacak ağrılarını kinolon grubu antibiyotik yan etkisi olarak yaşadım ama zamanla kayboldu. Bununla beraber ayak üşümesi kalıcı bir hal aldı diyebilirim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Bende nüksten önce özellikle sağ ayak altında yanma hissi oluyor.
Ayrıca şikayetlerim az olduğu zamanlarda bile bazen ayak altında yanmalar oluyor ama nüks öncesi yanması kadar çok olmuyor.