İlişkiden 1 ay sonra başa gelenler

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
dostlar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: İlişkiden 1 ay sonra başa gelenler

Mesaj gönderen dostlar »

Asus sagol kardesim cevap icin. Ozelden konusabilir miyiz bir kac sey sormak isterim
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Numarani vermesen de mesaj atar misin sagolasin
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Beyler rica ediyorum yorum yapin prostat sivisi nasil aliniyor ve prostatit degilse insallah degildir o sivi alinmasibin bir yan etkisi zarari var midir
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Kimsenin izmir hakkinda bilgisi yok heralde donus yaparsaniz yardimci olursunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:Beyler rica ediyorum yorum yapin prostat sivisi nasil aliniyor ve prostatit degilse insallah degildir o sivi alinmasibin bir yan etkisi zarari var midir
Prostat sıvisi ürologunuz tarafindan rektal tuse yöntemiyle alinir. Parmakla makattan baskı yaparak alınır.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Peki bu islemin bir zarari var midir bir de izmir icin oneriniz var mi tesekkurler
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Asus donus yapar misin hocam gungor hocadan randevu alicam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:Peki bu islemin bir zarari var midir bir de izmir icin oneriniz var mi tesekkurler
Bu islemin zarari yok faydasi vardir masaj yerine gecer.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Geçmiş olsun işeme konusundaki sıkıntılar kabızlık, iltihabi bağırsak sendromu, pelvik kasların gerilmesi ve strese bağlı olarak oluşabilir. İdrarınızı yaptıktan sonra bir dahaki idrarı acaba rahat yapabilecek iyim stresi olayı daha da kötü yapıyor. İnsan işerken kendini daha çok sıkıyor. Yani psikolojik korkularından olumsuz etkileri oluyor. Zaten almışsınız ama kaygıyla etki edecek iyi bir ilaç,rahat işletecek bir alfa bloker, kabız kalmanızı önleyecek güzel bir prebiyotik sıkıntıları biraz daha rahatlatır diye düşünüyorum. Mikrobik bir durum varsada en etkili tavanic veya PİYELOSEPTYL doktorlar tarafından öneriliyor böyle durumlarda. Birde zor bir hastalık gelince gitmiyor süründürüyor.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Arkadaslar selamlar. Prostat sivisi verdim ama berbat bir islemmis ve ciddi canim yandi sivi geldi ama sonuclar pzartesi cikacak yalniz doktor prostatta ciddi odem var yuksek ihtimal prostatitsin dedi. Sonuclara gore bakteriyel veya nonbakteriyel oldugunu soyleyecek. Yalniz muayeneden sonra uzun zamandir son damlayi atma istegiyle ikinarak yaptigimi soyledim o zaman odemi o da yapmis olabilir pazartesi gunu idrar sikisik gel yanima dedi. Ne diyorsunuz sadece prostati gorerek prostatit belirtisi konabilir mi ordaki odemi ikinmalarda yapmis olabilir dedi cunku sonrasinda
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Bu arada iserken cok canim yaniyor suan ama bi kac gun normal kan bile gelebilir korkma dedi prostat sivisi veren herkes ayni sureci yasiyor mu
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

kadir yazdı:
dostlar yazdı:Peki bu islemin bir zarari var midir bir de izmir icin oneriniz var mi tesekkurler
Kadir hocam son yazdiklarima bi bakar misin
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

asus100 yazdı:Bu arada masaj maximum 10 saniye. sıvı gelince işeme hissin bikaç günlüğüne tamamen bitecek. Lakin bi iki haftaya tekrar başlayacak maalesef, sürekli masaj etkili olur mu. Bilmem kardeşim, ilaç milaç çıkarsa kurtuluruz belki, masaj rahatlatıyor ama kesin çzöüm değil maalesef
Asus tavsiyen uzerine gittim kardesim. Prostat sivisi geldi sonuclar pzt cikacak ama hoca prostatta ciddi odemler oldugunu yuksek ihtimal
Prostatit oldugumu soyledi. Ama son damlayi atma istegiyle uzun zamandir idrar sonlarinda ikinarak idrar yaptigimi soyledim o zaman pazartesi idrara sikisik gel bir bakalim ondan da bu odemler olabilir deyince hala bir ihtimal prostatit olmadigima inanmak istiyorum. Bir de suan iserken canim yaniyor normal 1-2 gune gecer kan gelirse de korkma normal dedi. Sende de ayni sey olmus muydu donus yapar misin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:
kadir yazdı:
Kardesim rektal tuseyle tanişmissin hayirli ugurlu olsun ins. Prostatit tanisi icin önemli bir islemdir. Zarari yok biraz acimis olabilir normaldir. Sonuclar onemli. Gecmis olsun.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

kadir yazdı:
dostlar yazdı:
kadir yazdı: Bu islemin zarari yok faydasi vardir masaj yerine gecer.
Kardesim rektal tuseyle tanişmissin hayirli ugurlu olsun ins. Prostatit tanisi icin önemli bir islemdir. Zarari yok biraz acimis olabilir normaldir. Sonuclar onemli. Gecmis olsun.
Kadir abi doktor ciddi odem oldugunu soyledi bu prostatitten mi yoksa ikinmaktan mi onun icin pzt sikisik gel bakalim dedi bir de tusede sonra idrar yaparken aci oluyor dr normal 1-2 gune gecer dedi ne diyorsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:
kadir yazdı:
dostlar yazdı:
Kadir abi doktor ciddi odem oldugunu soyledi bu prostatitten mi yoksa ikinmaktan mi onun icin pzt sikisik gel bakalim dedi bir de tusede sonra idrar yaparken aci oluyor dr normal 1-2 gune gecer dedi ne diyorsun
Prostatit zaten ödemsiz olmaz, ödem enfeksiyondan dolayi olur.. tedavini oldugunda oda zamanla gececektir.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

kadir yazdı:
dostlar yazdı:
kadir yazdı: Kardesim rektal tuseyle tanişmissin hayirli ugurlu olsun ins. Prostatit tanisi icin önemli bir islemdir. Zarari yok biraz acimis olabilir normaldir. Sonuclar onemli. Gecmis olsun.
Prostatit zaten ödemsiz olmaz, ödem enfeksiyondan dolayi olur.. tedavini oldugunda oda zamanla gececektir.
Bu tuseden sonra idrari yaparken aci hissi normal mi abi dr 1-2 gune gecer kan gelirse de korkma dedi kan gelmedi ama aci var biraz azalsa da
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:
kadir yazdı:
dostlar yazdı:
Bu tuseden sonra idrari yaparken aci hissi normal mi abi dr 1-2 gune gecer kan gelirse de korkma dedi kan gelmedi ama aci var biraz azalsa da
Geçer kardesim sıkıntı yapma...
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

Abi idrardan once bekleme sikayeti olanlar var mi ? Bu normal prostat degildir dimi 29 yasindayim. Sizlerde ne gibi sikayetler oldu sen iyilestin sanirim cok gcmis olsun
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

dostlar yazdı:Abi idrardan once bekleme sikayeti olanlar var mi ? Bu normal prostat degildir dimi 29 yasindayim. Sizlerde ne gibi sikayetler oldu sen iyilestin sanirim cok gcmis olsun
Var hocam sürekli olmasa da bende de ara ara idrarı başlatmada zorluk oluyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

[quote="dostlar"]Abi idrardan once bekleme sikayeti olanlar var mi ? Bu normal prostat degildir dimi 29 yasindayim. Sizlerde ne gibi sikayetler oldu sen iyilestin sanirim cok gcmis olsun[/
Bahsettiginiz sikayetlerden "idrardan once bekleme" klasik prostatit semptomlarindan sadece biridir. Bendede bu sikayetler ve suregelen klasik sikayetler vardi. Hepsi gecti. Çok sükür iyiyim. Gece 2 kere idrara kalkmamdan baska bir sikayetim yok şimdilik.
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

kadir yazdı:
dostlar yazdı:Abi idrardan once bekleme sikayeti olanlar var mi ? Bu normal prostat degildir dimi 29 yasindayim. Sizlerde ne gibi sikayetler oldu sen iyilestin sanirim cok gcmis olsun[/
Bahsettiginiz sikayetlerden "idrardan once bekleme" klasik prostatit semptomlarindan sadece biridir. Bendede bu sikayetler ve suregelen klasik sikayetler vardi. Hepsi gecti. Çok sükür iyiyim. Gece 2 kere idrara kalkmamdan baska bir sikayetim yok şimdilik.
Sukur benim de tek sikayetim buydu. Ama kullandigim yanlis ilaclar ve bunun takinti haline gelmesiyle butun sikayetler tavan yapti. Sen nasil bu durumu astin
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

kadir yazdı:
dostlar yazdı:Abi idrardan once bekleme sikayeti olanlar var mi ? Bu normal prostat degildir dimi 29 yasindayim. Sizlerde ne gibi sikayetler oldu sen iyilestin sanirim cok gcmis olsun[/
Abi ben yaklasik 2-3 haftdir ativan isimli dil alti sakinlestirici ve uyku etkisi olan ilac kullaniyorum doktor uzun sure kullanma bagimlilik yapar dedi yapmak uzere. Dun aksama dogru yrim gece bi yarim daha attim yaklasik 7-8 saat kesintisiz uyumusum bu benim icin rekor ama cise uyandigimda mesane yine tam dolu degildi. Bir de suan kendime zarar verme dusuncesi var eve sigamiyorum bana yarsimci olur musun burda cok insana destek olmussun psikolojim daha kotuye gidiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dostlar yazdı:
kadir yazdı:
Abi ben yaklasik 2-3 haftdir ativan isimli dil alti sakinlestirici ve uyku etkisi olan ilac kullaniyorum doktor uzun sure kullanma bagimlilik yapar dedi yapmak uzere. Dun aksama dogru yrim gece bi yarim daha attim yaklasik 7-8 saat kesintisiz uyumusum bu benim icin rekor ama cise uyandigimda mesane yine tam dolu degildi. Bir de suan kendime zarar verme dusuncesi var eve sigamiyorum bana yarsimci olur musun burda cok insana destek olmussun psikolojim daha kotuye gidiyor
Ben oncelikle bu hastaligi kabullenme aşamasinda iken biraz zorluk cektim.. neden ben diye. Sonra kabullenmeye karar vererek rahatsiz edici semptomlarimi nasil düşürürümün hesabini yaptim. Ve bu hastaligin kanser gibi caresiz bir hastalik olmadigini, ki onunda erken evrede caresi var. Sürekli hastaligin uzerine gidisim ve tedavi oldugumda semptomlarin azaldigini görmem benim umut ve cesaretimi 10 kat arttirdi ve bu korku psikozunu atlattim. Kesinlikle psikoloji için antidepresan kullanmadim. Antidepresanin anlik depresif durumu unutturdugunu ve etkisi gectigindede depresif durumun iki katı seklinde geri gelecegini, bagimlılık yaptığıni hatta bazi antidepresanlarin intihar egilimi seklinde yan etkileri olduğunu biliyordum. Bu hastalik iyilesir kardesim en azindan baskilanir. Cinsel hayatin biraz etkilenebilir oda hastalik psikolojisi ile alakali ama gecicidir. Kendinizi cinsel olarak test etmeyin rahat birakin. Hayat guzel, ben o prostatiti yedim bitirdim. İyilesirsin tedaviyi ihmal etme yanliz. Forumuda iyice oku ama kötü yorumlari okuma es geç.Sana tavsiyem budur kardesim
dostlar

Mesaj gönderen dostlar »

kadir yazdı:
dostlar yazdı:
kadir yazdı:
Ben oncelikle bu hastaligi kabullenme aşamasinda iken biraz zorluk cektim.. neden ben diye. Sonra kabullenmeye karar vererek rahatsiz edici semptomlarimi nasil düşürürümün hesabini yaptim. Ve bu hastaligin kanser gibi caresiz bir hastalik olmadigini, ki onunda erken evrede caresi var. Sürekli hastaligin uzerine gidisim ve tedavi oldugumda semptomlarin azaldigini görmem benim umut ve cesaretimi 10 kat arttirdi ve bu korku psikozunu atlattim. Kesinlikle psikoloji için antidepresan kullanmadim. Antidepresanin anlik depresif durumu unutturdugunu ve etkisi gectigindede depresif durumun iki katı seklinde geri gelecegini, bagimlılık yaptığıni hatta bazi antidepresanlarin intihar egilimi seklinde yan etkileri olduğunu biliyordum. Bu hastalik iyilesir kardesim en azindan baskilanir. Cinsel hayatin biraz etkilenebilir oda hastalik psikolojisi ile alakali ama gecicidir. Kendinizi cinsel olarak test etmeyin rahat birakin. Hayat guzel, ben o prostatiti yedim bitirdim. İyilesirsin tedaviyi ihmal etme yanliz. Forumuda iyice oku ama kötü yorumlari okuma es geç.Sana tavsiyem budur kardesim
Abi peki sende nasil etkiler gosteri ve nasil yendin bu konuda bilgini paylasir misin herkes sana guveniyor :)